DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

klik
chyba już wiem co zrobię ze starych jeansów 😉
kto od nas robił owieczkowe tunele na popręgi??  :kwiatek:
Ja kiedyś robiłam ale już nie robie.
Moje nowe dwa czapraczki jak Wam się podobają?
UPS nie spojrzalam ze zdjecia są do góry nogami
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ... i do tego za duże. Dozwolona wielkość to 800x800.
okunka ten chabrowy pad podbił moje serce, jest cudowny.
marlin1990 ciekawy pomysł na wykonanie szafki, gdybym miała gdzieś miejsce na pewno bym sobie coś takiego zrobiła.

Nie wiem czy dobry wątek wybrałam do dodania tego projektu.
Poprosiłam tatę o zrobienie mi stojaka na siodło, myślę, że wyszło mu całkiem nieźle. Stojak jest rozkładany, gdy nie używa się go, zamyka się w stronę ściany.


aniakrak22, upss, w regulamin chyba też nie spojrzałaś
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
07 września 2015 16:29
podpytam tutaj: czy ktoś z Was robił podkładki pod owijki typu "kołderki"? co włożyć w środek?  :kwiatek:
Bee. ja robiłam futerkowe, wykorzystałam starą kołdrę z owczej wełny i nic już nie musiałam do środka wkładać, bo wyszły dosyć grube 😉
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
08 września 2015 21:01
Robił ktoś może takie "jednorazowe" ogłowie westernowe ? :P Potrzebne mi dosłownie na jeden dzień, a nie mam pomysłu z czego zrobić :x Ktoś, coś ? :/ Na niedzielę potrzebne
Sokola mi się kiedyś udało wsiąść w siodło west, ale poza siodłem i popręgiem żadnego sprzętu nie było (nawet padu pod siodło) więc do zdjęć wzięłam brązowe ogłowie zwykłe, odpięłam nachrapnik, a za wodze użyłam czarnej wodzy 🙂 wyszło tak:
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/994243_697225056970148_819331115_n.jpg?oh=a50400274ddeb579b808e7fa07310a63&oe=5669ABEC[/img]
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/t1.0-9/s720x720/1004798_697224986970155_1806800829_n.jpg?oh=b77b6f93e2d5e02a57f6f718cccaadbf&oe=565F9254[/img]
Powoli zbliża się zima i chciała bym uszyć dla mojego rumaka ciepłą derkę. Czy watolina 300g odpowiada wypełnieniu 300g w sklepowych derkach? Jakie materiały użyć na derkę stajenną, a jakie na padokową (szczególnie chodzi mi o materiał wierzchni, żeby był oddychający)? Słyszałam, że ludzie wkładają kołdry pod derkę jako ocielenie...jakie kołdry ewentualnie wybrać?
I jeszcze odbiegając od derek...jaki neoren kupić na ochraniacze kontaktowe?
jest gdzieś na internetach wzór jak wyciąć derkę (chcę zrobić z kocyka)? 😉
A ja zrobiłam owijki 😀
Pierwszy raz ale jestem zadowolona 😀

CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Przemycanie ogłoszeń
Ślicznie ale z ogłoszeniami to nie tutaj.
zamiarzam kupic uzywane dosc sfatygowane siodło,czytałąm w wątku o farbowaniu Toledo Super (Eskada?)
znalazłąm ciekawy link jak pan farbuje różne elementy wrzucam dla zainteresowanych,zastanawiam sie czy ten jego sposób mogę potraktowac siodło(w opisie jest zeby napiła sie rozuszczalnika?)
http://www.reconnet.pl/printview.php?t=2914&start=0&sid=3664de36ea5236a9acad522944a53a67
a siodło wyglada tak
Alicja, oooo mam jedno siodło w podobnym stanie i też zastanawiałam się czy coś da się z tymi odbarwieniami zrobić. Sposób, który podesłałaś całkiem sensownie wygląda, tylko ciekawe jak siodło się zachowa po opiciu rozpuszczalnikiem.
Koniarze! Powracam z moją skrzynkową kompozycją, udało mi się co nieco poprawić i "szafa" już nam służy 😅
A oto ona w całej okazałości:







Materiał: skrzynki przemysłowe na jabłka, farba akrylowa, kilka wkrętów i wieszaczki z castoramy  🙂

Jestem z siebie dumna 😂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 września 2015 18:43
marlin1990, bądź dumna - świetnie wykonany mebel 😀
Zygzak, ze zwykłego ogłowia odepnij nachrapnik i naczółek, zrób pętle na ucho i masz westowe 🙂
Na_biegunach dzięki :kwiatek: w pewnym momencie zwątpiłam, czy coś z tego będzie 🤬
Ludzie!! Gdzie mogę kupić zwykły polar na owijki? Podeślijcie linki :P
I jeszcze, jak obcinać materiał na owijki żeby był prosty? 😀
🏇 🏇 🏇
Jullqa   Małymi kroczkami do przodu :)
13 września 2015 21:01
Cześć 🙂
Czy któraś z was może wykonuje komplety świąteczne?
Tzn. nauszniki "renifery", czerwone owijki z białą 'lamówką' czy czerwona derka z białą lamówką? 🙂
czy ktoś z Was robi ochraniacze na wymiar? Mam dwa konie, które nie mieszczą się w absolutnie żadne "kupne". Zależałoby mi na wysokich ochraniaczach neoprenowych na rzepy.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
22 września 2015 11:30
Robi ktoś z was futra na popręg ala mattes?
Na_biegunach to Sokola pytała jak zrobić ogłowie west bez kupowania 😉 ja odpisałam, jak zrobiłam kiedyś i wstawiłam zdjęcia poglądowe :P
a ja takie ostatnio robiłam (wodze i koń nie moje :P)
piliczki z linki bawełnianej, reszta skóra. bez zdobień, gładkie. teraz zrobie ze zdobieniami sobie...takie z tłoczeniami. bedzie piknie 😀
wczesniej robilam sobie na wymiar kantar i oglowie ze wzorem basket i "jakims tam"(nie znam nazwy) - zeby do siodla pasowalo, pod kolor oczywiscie też, no i antykowane. 3 tygodnie na glowie non stop i cale i nadal pikne :P
eh....lubie takie rzeczy. czlowiek sie narobi jak mrówka, ale przyjemnie patrzeć i używac 🙂


Alicja, Zelmutek- i coś zrobiłyście z tymi siodłami. Też bym była zainteresowana, czy można przywrócić im jednolity kolor.
Moje po lakierze Toledo ma się świetnie,  a robione juz pół roku temu 🙂
Pedzelkiem to robilas czy sprayem? Ja bym chciala czekoladowy braz ale sie boje ze nierowno wyjdzie.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
19 października 2015 16:53
Dziewczyny, z malowaniem siodła poczekać do wiosny/lata ? Bardzo śmierdzi ta farba toledo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się