dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

No niestety, miła pani ze sklepu zadzwoniła, że już nie ma i nie będzie tych witamin (chyba wycofali z produkcji)  🙁 Zaproponowała w zamian Marstall Force więc wzięłam na próbę.
larabarson, Marstallowe witaminy są ok, podawałam swojemu Młodziakowi przez ok. 1,5 roku i bardzo dobrze się sprawdziły 🙂 i na dodatek są bardzo wydajne, wiadro 10 kg starczało mi na 3,5 miesiąca.
Dawał ktoś Hesta Plus Cynk? może podzielić się opinią? Konie jadły?
Witam, proszę doświadczonych koniarzy o poradę. Szukam dla swojej klaczy niedrogich suplementów do codziennej dawki owsa, dodam, że póki co jeszcze konik jest 24h na dobę (poza karmieniem 2x dziennie) na pastiwsku pełnym długiej trawy. I tu zastanawiam się czy zainwestować w witaminki typu http://dobry-kon.pl/opis/3746905/marstall-force-4-kg-witaminy-mineraly-elektrolity.html lub http://dobry-kon.pl/opis/2512214/besterly-bestermine-horse-4kg-wiaderko.html czy na przykład samą biotynę http://dobry-kon.pl/opis/2949087/nutrihorse-h-biotyna.html ? Klaczka chodzi pod siodłem około 4x w tygodniu, rozpoczęła niewielkie póki co skoki. Konik ogólnie jest w dobrej kondycji, przez ostatnie upały jedynie lekko pogorszyły się jej kopyta 🙂
Shantowa ja dawałam. Moja kobyła ma zwyczaju wydmuchiwać lub zostawiać na spodzie żłobu to co jej nie smakuje. Cynk wyjadała, a dostawała podwójną dawkę  😉 Te monosuplementy z Hippolyta są najlepszymi, które mamy na rynku.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 września 2015 18:20
Co można dawać dla konia jeśli się mocno stresuje na wyjazdach/zawodach? Dostaje przed zawodami kilka dni płyn Relax czy jakoś tak i efekt jakby odwrotny, mega wariuje, przeżywa, nie chce jeść i łapią go jakby lekkie kolki po sytuacjach stresowych.
Hermes, Pavo Nerv Control + mesz
Gillian   four letter word
09 września 2015 12:19
Hermes, zrobić gastroskopię. Jeej, czuję się jak nawiedzeniec z sekty 🙂
Czy ktoś podawał witaminy Vital Plus i Biotin Plus eggersmana?
Jakieś opinie? Warto kupić?
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 września 2015 21:06
mesz też polecam, mój kopytny swego czasu łapał stresowe kolki podczas zawodów, magnez też się dobrze sprawdzał
od wtorku za to ruszamy z testowaniem Power Plus od BlackHorse, zobaczymy jak się sprawdzą na MP (z tym samym kopytnym, stres pożegnaliśmy, spalanie się zostało...) 🙄
swoją drogą, ktoś stosował coś w tym stylu?
http://www.gnl.pl/dla-konia/oda-ywki-cukierki-suplementy/suplementy-oda-ywki/energia/equistro-energy-booster.html
arlyn, Horse Vital Plus to moim zdaniem jedne z najlepszych pod względem składu i przyswajalności witamin na rynku - szczególnie, gdy porówna się również ceny za dawkę. Odnoszę wrażenie, że moje konie lepiej się po nich błyszczą niż po Chevinal Plus 😉
Oooo 🙂 To zamówię sobie. Moja klacz stoi teraz w boksie angielskim + dostaje więcej treningu więc przyda jej się coś a cena jest w sumie przyjemna.. 😉
A ktoś coś o tej biotynie od eggersmana? Zamówiłabym za jednym zamachem obydwa produkty jeśli też jest warta podawania 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 września 2015 21:27
Własnie ma ktoś info nt tego easy calm?? Jaki tam jest magnez? Bo nigdzie nie moge znaleźć a interesuje mnie tylko organiczny.
Kon mi ostatnio poszalał i teraz jest cały rozhisteryzowany ze wiatr go goni, ze padok go goni ze wszystko go zje. Potrzebuje kolesia wyciszyc na kilka sposobów. Polećcie prosze cos sprawdzonego i mocnego  :kwiatek:
arlyn, biotynę podawałam i... cóż szału nie było 😉 wolę Officinalisa. Ale sierść błyszczała ładnie. Kopyta moje konie mają genetycznie bardzo dobre 🙂

Kon mi ostatnio poszalał i teraz jest cały rozhisteryzowany ze wiatr go goni, ze padok go goni ze wszystko go zje. (...) Polećcie prosze cos sprawdzonego i mocnego  :kwiatek:

Pelham? Munsztuk? Cyganka? Mikmar? :wysmiewacz22:
Evson tylko Hilton Herbs Calm & Collected  😉 Same zioła, konie wyluzowane.

Ja sprawdziłam i porównałam składowo prawie wszystko co mamy na rynku z magnezem. Najtaniej i najskuteczniej wychodzi po prostu magnez. Porównując jego ilości w suplach, które mają w składzie też inne pierwiastki wypada go zdecydowanie za mało. Plus przy niedoborach trzeba podawać podwójną dawkę z opakowania  😉 Ale o tym to tylko weci mówią, producenci już nie.
_Gaga Na jeździe też jest łobuzem ale teraz akurat rozwalil ogrodzenie na padoku i jest tym bardzo przejęty od trzech dni  🙄
Tulipan dzieki  :kwiatek: rozumiem ze sprawdziłas na swoich?
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 września 2015 21:41
[quote author=_Gaga link=topic=78.msg2420032#msg2420032 date=1442176471]

Kon mi ostatnio poszalał i teraz jest cały rozhisteryzowany ze wiatr go goni, ze padok go goni ze wszystko go zje. (...) Polećcie prosze cos sprawdzonego i mocnego  :kwiatek:

Pelham? Munsztuk? Cyganka? Mikmar? :wysmiewacz22:
[/quote]

osobiście polecam kilka sesji z Tweetiem

potem już się niczego nie boją :P
Evson Tak. Sprawdziłam na mojej kobyle, która jest idealnym przypadkiem do testów  😉 Podawałam też mojemu wrzodowcowi przed i na zawodach i sprawdziło się również nieźle. Do tego znam konie trzymane na tym preparacie i no efekty są więcej niż zadowalające  🙂
Evson, jedyne, co na prawdę działało swego czasu na moje konie to Pavo Nerv Control...
Witam. Zastanawiam się nad kupnem dobrych elektrolitów i weszłam tutaj licząc na pomoc bardziej doświadczonych osób 😀 Klacz ma 13lat, karmiona owsem, trening skokowy. Macie jakieś zaufane firmy?
Dziękuję i mam nadzieje, ze do dobrego tematu trafiłam 😉
RudaPola, wejdź w wątek Elektrolity.
Fenomen Pavo Nerv Control to coś co mnie niezmiennie zadziwia. Jak preparat o takim składzie może działać  🤣 Żeby nie było - przetestowałam na swoim, zero, nic, brak skutków.

W dziennej dawce Pavo są 4 gramy magnezu. Ja przy niedoborach miałam podawać 70g, a normalna dawka to około 5g na 100kg masy  😉
karolciaequilano   marzenia się spełniają
14 września 2015 16:19
Stosuje ktoś może witaminy EQUIFORM - EXCEL DRESSAGE? 🙂
tulipan, przetestowałam na swoich, spalających się w treningu i kompletnie odpalających na zawodach koniach trylion preparatów i tylko Pavo dawało widoczne skutki... Dlaczego - nie wiem 😉 ale zwierzaki w sposób odczuwalny spokojniejsze.
karolciaequilano ja się przymierzam to wersji jump-bardzo kupują mnie ich składy. Mam odkwaszacz tej firmy i jest najlepszy z używanych do tej pory
tulipan, a skąd bierzesz  Hilton Herbs Calm & Collected? Szukam czegoś, co nie zamuli mi konia, ale pomoże bez stresu przeżyć zawody.
Klami, dzięki, jak wpisywałam w google wyskakiwały mi same amerykańskie strony 😉
Jeszcze jedno pytanie, stosowałyście suplementy equipower? Jakieś opinie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się