strzyżenie / golenie koni

Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 marca 2015 22:40
Pociągnę trochę dyskusję w offtop. A jak ludzie robią sobie tatuaże z symbolem PW?
I już całkiem offtopowo-o tym jak Amerykanie oburzyli się na imię ogiera Pogrom - http://www.chronofhorse.com/forum/showthread.php?425098-What-Does-The-Word-Pogrom-Mean-In-Poland&s=91888ed51c5f454066d0ef723763764e.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 marca 2015 22:53
Wojenka, dla mnie większość tatuaży to też pomyłka, ale wyboraż sobie, że ktoś sobie tatuuje kotwicę na dupie...
Dla mnie nie ma w tym nic niesmacznego  😉

A dla mnie jest. Ten " znaczek" to nasze dobro narodowe.
I ten symbol otaczany jest należytym szacunkiem i czcia.
I gdybyś się doedukowala to wiedziałabyś ze zniewaga naszego symbolu grozi grzywna.
Tak jest w ustawie z 2014 roku.
A końskie dupsko to nie miejsce na znak Polski Walczącej.
Koniec offa.
I już całkiem offtopowo-o tym jak Amerykanie oburzyli się na imię ogiera Pogrom - http://www.chronofhorse.com/forum/showthread.php?425098-What-Does-The-Word-Pogrom-Mean-In-Poland&s=91888ed51c5f454066d0ef723763764e.

Hamburgery przezarly im mózgi.  Jak mozna slowo slaughter porównywać do pogromu. Przecież semantyka tych słów jest zupełnie inna. Też zacznę korzystać z translatora Google i obrażać Chińczyków nie wiedząc jak powiedzieć Cześć 🤔wirek:
Pociągnę trochę dyskusję w offtop. A jak ludzie robią sobie tatuaże z symbolem PW?


Ja mam i dla mnie to oddanie czci tym ludziom, mój mąż ma całe plecy wydziarane w temacie Powstania Warszawskiego jesteśmy dumni z tych tatuaży. Uwielbiam historię, kocham mój kraj, szanuję ludzi, którzy oddali życie za to bym mogła mówić teraz po Polsku.
koniec off.


bjooork - mieszkam na Dolnym Śląsku, 70 km od Wrocławia, wiec nie wszyscy z tego regionu nie douczeni 😉
Czy ktoś ma doświadczenie z maszynką: http://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/zwierzeta-domowe/akcesoria-dla-zwierzat-domowych/pielegnacja-zwierzat/maszynka-do-strzyzenia-koni-bydla-809017/



Ja nią raz goliłam. Poszło szybko i sprawnie, ale jest bardzo głośna i nie ma oleju w zestawie. I mam wrażenie, że to sprzęt "na raz". Jak kilka(naście) koni ogoli to będzie miał dość.
Ale dziewczyny tu kiedyś też coś pisały o niej, musisz poszukać w wyszukiwarce 😉
Dzięki, właśnie widzę ze sporo z Was wystawiło pozytywne opinie wiec chyba się skusze
Sama maszynka jest podobna bardzo do tej z Juli, z tym, że to nie są ostrza do strzyżenia koni tylko owiec 😉
kucyna odradzam Julowską maszynkę , padła po 1/3 golenia konia , znaczy się padło ostrze , stępiło się ! oddałam na gwarancje , to odesłali mi z nienaostrzonymi nożami ,mówiąc ,ze wszystko jest ok. Jedynie mogę polecić ci dokupienie do niej noży heinigera . Ja po traumie z nią i nie ogolonym koniem ,sprzedałam ją i kupiłam używaną heiniger  😍
Czy zna ktoś w okolicach Warszawy (Legionowo) kogoś kto goli konie? Ewentualnie kogoś kto ma maszynke i by pożyczył.

Pilne   🙂

Dzieki za infomację z góry!
Podłączam sie do pytania, czy ktoś z okolic Marek, Slupna, Radzymina (okolice Warszawy) goli konie?
Potrzebuje na szybko do jednego konia :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 lipca 2015 10:23
Golicie konie na lato ? W sensie jak teraz są takie upały, niby sierść nie jest długa, ale jednak po goleniu zawsze jest "goło" i chłodniej.
Mi się zdarzało golić, ale obowiązkowo derka siatkowa na padok. A najlepiej taka na owady i promienie UV  😉
my się golimy. ostatnio przedwczoraj poleciała cała sierść  i koń wyraźnie lepiej się czuje.
kujka   new better life mode: on
07 lipca 2015 12:28
xequus, musialam ogolic w tym roku pierwszy raz. Wiosna chorowal troche i zarosl bardziej niz zwykle. Ogolilam i wyraznie mu lepiej, nie meczy sie tak szybko, nie poci.
Ja też bym chciała ogolić, ale Siwy takie delikatny ze by zaraz od wszystkiego był obtarty ;/ w tym roku nawet miał ślady po wodzach ;/
Czy ma lub miał ktoś maszynkę brofa 208? Czy sprawnie i ładnie goli? Czy jest wytrzymała?
xxagaxx, moja obciera się zimą koszmarnie po goleniu. Od butów (jeżdżę bez ostróg), wodzy, ochraniaczy, derek, no wszystkiego. Już drugi rok golę na lato i problemu nie ma. Nie wiem od czego to zależy.
Zuzu., mówisz? To może się skuszę na następny sezon.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
11 sierpnia 2015 21:50
Goliłam nie dawno koleżance konia i zastanawiałam się czy nie ma ryzyka poparzeń słonecznych?

no i jak później z zarastaniem na zimę?

mój ma już całkiem długą sierść i w te upały na pewno mu to nie służy, chodzi 24na dworze zimą też i nie chce go derkować boję się że jak go teraz ogolę będę musiała
Jak derkujecie teraz ogolone konie? sotniax, Zuzu. ? Mój jakiś wyjątkowo dziwnie zarośnięty i liniejący... Chciałabym ogolić, ale trochę się boję.
Angeel, ja nie derkuję, no co Ty?  🤣 ogoliłam po to, żeby jej było chłodniej. Ciri nie wychodzi na padok, więc nie mam tego problemu, ale wrażliwość na robale większa po goleniu.
No właśnie miałam na myśli raczej padokowane konie, bo mój wychodzi. Ogoliłam, ale akurat złapało mi na taką długość, że wygląda jak normalna letnia sierść 🙂 Bo miał strasznie długą i spłowiałą.
Moja padokowana ale derki żadnej nie zakładam. W nocy teraz chłodniej od wczoraj ale jeszcze stoi na golasa ,  ciepło w stajni tak czy inaczej utrzymuje się cały czas. Pierwsza derka w te wakacje dostanie w weekend na zawody na noc bo stajnie otwarte ale to i tak zarzuce tylko polarową szmatke, najcieńszą jaka mam.
Aha. Ja juz golilam dwa razy w przeciągu dwoch miesięcy. . Szybko mi zarasta Panna
Aha. Ja juz golilam dwa razy w przeciągu dwoch miesięcy. . Szybko mi zarasta Panna


No to ja bym pomyślała nad zaderkowaniem, albo kontrolą weta...
kupował ktoś ostrza do Bassa? Wyłamały mi się dwa zęby i potrzebuję jakieś na cito, a kompletnie nie mam pojęcia jakie, bo BASSowskich nie ma. Jaką one mają szerokość?
Chyba tylko Bassowskie choć nie próbowaliśmy innej opcji 🙂
Ale ostrza mają tanie (bynajmniej do tej taniej - dużej) tylko ponoć ich ostrzyć nie można? No i poważny minus dla mnie mówią, że nie produkują 1mm (mimo, że z maszynką dostaliśmy 1mm) później jak była w naprawie wysłali mi komplety 3mm mówiąc że innych nie będzie.

Jakby ktoś się dowiedział o jakiejś innej koncepcji do tej maszynki dajcie znać bo ogoliła po naprawie już wiele koni i śmiga tylko ostrza już się stępiły... A golić szkółkę na 3mm... :/
A okres pocących się mamutów nadchodzi nieubłaganie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się