paznokcie, żele, tipsy

Ja zrobilam koniec końców hybrydę na żelu. Jaka ulgą. Nie trzeba malować co drugi dzień..
Escada - czemu taka kolorystyka? 😉 ale wygoda,co?  Jak przy koniu się sprawdzają? 😉
Warto sobie po 2-3 hybrydach zrobić przerwę na japoński.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
20 września 2015 15:29
A ja wczoraj myłam okna i ucierpiały  dwa paznokcie, musiałam skrócić i zreperować na papierku z herbaty, zarzuciłam też nowy kolor
Whitemoon przy koniu bez problemu tak samo w pracy, jednak remont i czyszczenie fugi paznokciami trochę rys zostawia. 😉 jednego zostawiłam na ścianie na szczęście odpadł tylko żel a nie mój paznokiec 😵 kolorystyka była do sukienki weselnej 😉 za jakieś dwa tyg wybieram się na ściągnięcie żelu i nową hybryde,  moje własne paznokcie są mocne a zrobiłam przedłużanie bo każdy był inny do tego niektóre złamane no i nic nie dało się z nimi zrobić 😉 super sprawa ze nie trzeba malować 🙂
Czyli do końca nie wiem czy polecacie lakiery hybrydowe czy niekoniecznie. Niby szybko schną ale czy naprawdę są takie nietrwałe ?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
30 września 2015 12:44
Ja noszę z Semilaca. Spokojnie wytrzymują 2-2,5 tygodnia bez uszkodzeń. a nie oszczedzam ich w ogóle.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 września 2015 13:45
ja również polecam 2-2,5 tygodnia normalnego funkcjonowania, nie uważam ani trochę. Podczas jesiennych domowych porządków czyli dużo wody, chemii, pracy i mycia okien pękły dwa ale naprawione hybrydą i papierkiem po herbacie. Właśnie zamówiłam harda , żeby je podratować. Generalnie zdecydowanie trwalsze niż tradycyjny lakier .

edit:
muszę się pochwalić, że ostatnio nawet nie zdejmowałam po tych porządkach tylko zmatowiłam i położyłam świeżą warstwę koloru i topu , paznokcie jak nowe.
Też polecam Semilac, chociaż ostatnio użyłam w końcu Cosmetics Zone i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jakością, biorąc pod uwagę niską cenę. I ściągają się dużo lepiej po namoczeniu removerem niż Semilaki.
Co nie zmienia faktu, że Semilaki mają moim zdaniem ładniejsze kolory i z okazji moich urodzin moja semilakowa kolekcja powiększyła się o kilka cudeniek 😍
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 października 2015 11:51
Semilac spoko, tak jak i  Cosmetics Zone. polecam równie Pronail http://sklep.procosmetics.pl/pl/c/Lakiery-hybrydowe/147 maja atrakcyjune ceny i dobra jakość.

Mam pytanie. Macie jakąś technikę nadawania paznokciom kształt np. migdałowy. Chodzi o to, że jak je skracam i opiłuje to zawsze po pomalowaniu wychodzi, że nie są równe, że np. jedna strona bardziej spiłowana od drugiej.
Można coś zrobić z kładącymi się paznokciami? Patrząc od przodu paznokieć kładzie się na palcu, zawija jakby. Im dłuższe paznokcie tym gorzej.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 października 2015 12:17
tulipan może  usztywnić go żelem lub hardem
Przymierzam się właśnie do zakupu zestawu do hybryd, więc może ten hard z semilaca? Tylko jak, skrócić je i wtedy nałożyć? Jak są krótkie to jest w miarę ok. Dopiero jak zapuszczę zaczynają się kłaść, w zasadzie widocznie tylko środkowy lewej ręki  😉
tulipan harda można normalnie nakładać na paznokcia żeby go utwardzić, nie trzeba skracać. Chyba, że chcesz przedłużyć na formie. Ale wydaje mi się, że jak Ci się naturalnie paznokcie kładą to hard na to nie pomoże.
Euforia_80 ja ostatnio zmieniłam kształt za pomocą pasków do frencha w kształcie migdałków. Tylko sobie dla pewności narysowałam ołówkiem linię przez środek paznokcia.
Wiem wiem, że hard działa jak lakier. Pytałam o skrócenie bo wtedy się nie kładą  😉 Chociaż wątpię, że to cokolwiek da  🙁 A może jakaś inna technika piłowania?
Ja teraz zdecydowałam się na połączenie baza i top z Semliaca, a kolory z Estetiq - Na razie na próbę mam kolory 51 i 78 i jestem bardzo zadowolona. Kolor piękny, delikatny. Na razie mam je tydzień, przeżyły wyjazd na grzyby, remont kuchni, wielkie sprzątanie mieszkania, przeprowadzkę i normalne domowe czynności jak mycie naczyń. Zero uszkodzeń, odpryśnięć itp.  😁 Doklejałam do nich kryształki svarowskiego, top dobrze trzyma takie pomysły. Mam nadzieję, że jeszcze przeżyją tydzień i będę zdejmować przez odrosty.
robakt   Liczy się jutro.
02 października 2015 08:57
To ja pokażę moje hybrydy, robię sobie od ponad miesiąca, wcześniej dwa razy robiłam u kosmetyczki. Jak dla mnie super są lakiery z Estetiq, fajnie się trzymają, nakładają i ściągają.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 października 2015 11:44
robakt nakładasz harda, odnoszę wrażenie, że jest dosyć gruba warstwa ale to może tylko złudzenie optyczne.
robakt   Liczy się jutro.
02 października 2015 11:51
Nie nakładam harda, baza, 2 warstwy koloru i top.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 października 2015 12:09
to może to tylko mi sie tak wydaje  😉

znalazłam 3 metody robienia ombre:




mam w planie zrobić sobie tylko nie wiem jak najłatwiej, chyba opcja z nakładaniem dwóch kolorów na gąbeczkę i odbijanie na paznokciu  🙄 ,

edit:

wygląda na banalnie proste
robakt co to za kolory na drugim zdjęciu? Mam już chyba z 5 lakierów nude, ale żaden nie odpowiada mi tak na 100% a Twój wydaje się idealny  😍
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
03 października 2015 18:51
Piękny nude ma semilac. Nazywa sie frappe. Moim zdaniem idealny 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 października 2015 19:49
A ja sie wczoraj pomęczyłam i wyszlo mi takiie ombre . Niestety z gąbeczką nie wychodzi, łatwiej mi pędzlem.




Niestety dzisiaj sądziłam wrzosy i złamałam do końca tego , którego już mialam peknietego muszę go zdjąć i dorobić Hardem.
Mi ombre wychodzi najlepiej gąbką. taka zwyklą, do naczyń 😉 odcinam tylko taki kawałek plus minus jak paznokiec. Generalnie bardzo bardzo proste i bardzo efektowane 🙂
"Uczyłam" się tu:

estena   Wariat nad wariaty.
04 października 2015 08:07
Czy ktośmmógłby polecić dobry jakościowo i cenowo top i bazę pod hybrydy?  I czy któraś z was używała lakierów hybrydowych z blinka?  Jak jakościowo wypadają?  :kwiatek:
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
04 października 2015 12:48
No to ja się pochwale moimi 😉 żel + hybryda
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 października 2015 08:17
AtlantykowaPanna suuuper! bardzo w moim stylu 😀 Ja też lubię mieć każdy paznokieć inny  😁

melduje, że olejek z Sephory do skórek działa (co przy moich bardzo suchych skórkach jest rzadkością) http://www.sephora.pl/Makijaz/Paznokcie/Pielegnacja-paznokci/Cuticule-Care-Odzywka-do-skorek/P2255007
A ja skróciłam paznokcie, pomalowałam hybrydą i się nie kładą  💃
Ile hybryd pod rząd mozna zrobić bez szkody paznokciom  :kwiatek: ? Dodam, że hybryda na własnej płytce 🙂
Ja miałam 5-6, zmieniane co ok. 2 tyg., i przy ostatniej już mi strasznie szybko odpryskiwało i łamały się paznokcie (zwłaszcza w prawej ręce). A miałam już wtedy skrócone mocno, bo wcześniej też już pękało. Ogólnie trzymała się coraz krócej. Tą ostatnią zdejmowałam sobie sama, bo nie mogłam się akurat wbić do mojej manicurzystki, i skończyło się tym, że jeden paznokieć pękł mi wzdłuż (a nie ściągałam sama pierwszy raz i robiłam to ostrożnie). :/ I to pęknięcie było trochę głębsze niż tylko ta część wystająca poza opuszkę. Więc paznokcie były w dosyć kiepskim stanie... Teraz nie noszę hybrydy od jakichś 2 miesięcy i o dziwo paznokcie są w dobrej kondycji, nie łamały mi się nawet, jak miałam dość długie, a niekoniecznie robię wszystko przy koniu w rękawiczkach. Choć ogólnie staram się mieć stale lakier.

Z kolei mam koleżankę, która nosi hybrydy nieprzerwanie 5-6 lat i nie ma żadnych problemów... Ale ona "sama z siebie" ma bardzo mocne paznokcie, bez niczego są twardsze niż moje polakierowane.... 👿
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 października 2015 14:12
myslę, że to i tak w dużej mierze zależy od paznokcia. Ja tez w zasadzie nie robię przerw. Miałam przerwy kilka tygodni po tym jak  założyłam jakąś badziewną hybrydę - żel który acetonem nie schodził i musiałam spiłować. Od tamtej pory nie mam problemów tylko teraz przy jesiennych porządkach trochę je zniszczyłam ale nie używam rękawic do sprzątania i to chyba pogorszyło ich stan.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się