Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Ja wlasnie spedzilam pol dnia czyszczać swoje autko  😀 Oczywiscie bez odkurzania i mycia zewnatrz bo na to jestem zbyt leniwa i wole myjnie 😁
Ale w srodku picuś glancuś, znalazłam nawet dwie pary zimowych rekawiczek  🤔

Czym czyścicie skórę ? nie chce kupowac specjalnych produktów do skór w autach bo zbankrutuje. Wysmarowałam wszystko taką pastą co do foteli w domu używamy.

Ale tak teraz mysle czy to wyschnie jakos szybko ? Bo lepi sie poki co jak  🤔wirek: I czy myslicie ze to dobre? W sumie skora to skora no nie.. ? 😉
Muffinka Sierce pomogłam niestety rozstać się z życiem... po prostu nie opłaca się już jej naprawiać, gdyż koszt naprawy przewyższa jej faktyczną wartość.  🙁

Deb To zależy od dwóch czynników:
-czt zakocham się w nowym aucie, tak jak w Wiśniowym Szaleństwie
-czy nazwa będzie damsko brzmiąca, bo Vitara jeszcze brzmi ok, ale już Freelander brzmi głupio  🤣

Sznurka Ok, zapisane modele. Będę je googlować 😉 Rzeczywiście Pick Up'a nie chcę, bo chce żeby to auto jak na terenóweczkę, było możliwie nie duże. W końcu to auto dla mnie i przysłowiowego worka paszy 😉
silnika... bo masę własną miały obydwie taką samą... 😉 akurat rav-ki 🙂

nie mogły mieć takiej samej masy własnej ponieważ silnik diesla i benzynowy różnią się wagą  🙄
Sierra widzę że przebierasz teraz w samych pięknościach 😉 Lubię takie auta i takie klimaty 😉
Ale Ty dużo chyba po mieście jeździsz(sklep-uczelnia-dom) nie uważasz że taka "terenówka" trochę dużo pali czyli dużo kosztuje?
Ja poważnie myślałam nad takim autem - właściwie mój ojciec jak niedawno zmieniał auto - ale zrezygnowaliśmy bo przy jeździe minimum 100 km dziennie (tyle zajmuje mu trasa dom-praca) było to niemożliwe ze względów finansowych.

szczerze? wcale nie koniecznie
mimo 4l nasz samochod teraz jezdzi za tyle samo co jezdzilismy picasso 1,6
wystarczy kupic zagazowane auto

ja z kolei myslę inaczej niz Caroline
duzy moze więcej  😎, jak zycie nie zmusi to plaskacza miec nie będziemy
teraz mi się dziwnie jezdzi zwykłymi samochodami, mam wrazenie ze jakos nisko się siedzi 😁

Nasze auto nie jest autem naszych marzeń, chłop mowi ze następny będzie Defender i wtedy juz będzie przeszczęsliwy

teraz mi się dziwnie jezdzi zwykłymi samochodami, mam wrazenie ze jakos nisko się siedzi 😁



hehe z kąd ja to znam!! Jak wsiadam do Golfa rodziców, mam wrażenie, że praktycznie na asfalcie siedze. 😂 troche lepiej jest w Jettcie 😉
Od ponad pół roku jeździmy Rav-ką. Miasto plus budowy i peryferia. Oczywiście nie jest to prawdziwe auto terenowe, ale radzi sobie. Bardzo przyjemnie zachowuje się też z przyczepą kempingową na haku. To jest diesel 2,0, na haku ma 1700 kg. Ja się na codzień przemieszczam osobówką i jak przesiadam się do Rav-ki jeździ mi się jednak lepiej. Mniej czuć dziury na drodze, przy trochę większych prędkościach jest o niebo stabilniejsza i bardzo fajnie się prowadzi. Natomiast osobówka pali 60% tego, co Ravka. Częściowo pewnie przez klimę i inne bajery, które mój małżonek kocha  😍
Częściowo pewnie przez klimę i inne bajery, które mój małżonek kocha  😍


Klima to ok. 0,5 - 1 l/100 km - a w zimie prawie nic.
Chyba, że ktoś ma autobus - ale tu tylko jedna osoba ma swój, więc niech cierpi 🙂
wracam do mojego pytania

jaka jest MASA WLASNA Ravki  ❓ ❓
bo sie tak niektorzy emocjonuja masa na haku, ale jesli masa wlasna auta jest nizsza niz dmc przyczepy, to formalnie ciagniecie nielegalnie ?

nissan terrano fajny  🙂 jak wiekszosc nissanow !
masa własna Ravki z silnikiem benzynowym 2.0 z manualną skrzynią biegów to 1530kg. DMC 2070kg, dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów 3570kg. Maksymalna masa całkowita przyczepy 1500kg.  🙂
Ewus, dzieki 🙂
czyli jak sadzilam, moze pociagnac tylko jedynki lub na poltora konia
a ja w sumie nie wiem czy moge 2 konna ciagnac swoim..
baba_jaga niekoniecznie. Dowiadywałam się i Boeckmann i Debon produkują przyczepy 2 konne z DMC 1500kg 🙂\

A z tego co pamiętam, to Ravki w dieslu mogą pociągnąć przyczepe z DMC 2tony.
[quote author=ewuś link=topic=5139.msg242611#msg242611 date=1241128106]
baba_jaga niekoniecznie. Dowiadywałam się i Boeckmann i Debon produkują przyczepy 2 konne z DMC 1500kg 🙂\

A z tego co pamiętam, to Ravki w dieslu mogą pociągnąć przyczepe z DMC 2tony.
[/quote]

W tym sensie, ze moga ciagnac przyczepe o DMC wiekszym od swojej masy wlasnej ?
Moj suv mial mase wlasna 1525, a na haku 2 tony (x trail).

A to ciekawe z Boeckmannem! Ostatnio podczas rozmowy okazalo sie, ze dwojki zamiast na 2 tony, moga rejestrowac juz na 1700-1800 dmc. A teraz dwojki nawet poltorej tony. Czyzby dostosowywali sie coraz bardziej do potrzeb polskiego rynku ? 🙂
A nie masz nic wpisane w okienku "Dopuszczalna masa całkowita przyczepy"? Ja słyszałam o takiej metodzie liczenia DMC przyczepy jaką może pociągnąć smochód: DMC przyczepy + 10% DMCprzyczepy </= DMC samochodu ale czy to prawdziwe jest to nie wiem 😉

A co do Boeckmanna to dzwoniłam w październiku do dystrybutora i powiedział, że Comforta można zarejestrować na 1500kg, a Mastera na 1600.
[quote author=ewuś link=topic=5139.msg242353#msg242353 date=1241114204]

teraz mi się dziwnie jezdzi zwykłymi samochodami, mam wrazenie ze jakos nisko się siedzi 😁



hehe z kąd ja to znam!! Jak wsiadam do Golfa rodziców, mam wrażenie, że praktycznie na asfalcie siedze. 😂 troche lepiej jest w Jettcie 😉
[/quote]

A do tego choćby nie wiadomo kto jeździł terenówką to ci z małych pierwszeństwa ustępują i drogi nie zajeżdzają, w sumie nie dziwię się - terenówka mało ulegnie zniszczeniu.
dobby, bo duzy moze więcej!
dempsey   fiat voluntas Tua
01 maja 2009 19:23
moj Tata mawia: wiekszy ma wieksze pierwszenstwo 😉
(sprawdzilam, podrozujac czas jakis nissanem terrano king cab.  notabene, radosc z jego sprzedazy dorownala radosci z jego zakupu  😁  ale jezdzilo sie fajnie)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 maja 2009 19:26
dempsey, a mój tata mówi: zawsze ustępuj kobiecie i samochodom na ruskiej rejestracji...
To fakt, odkąd się przesiadłam do swojej Fronterki, to zauważyłam, że wszyscy jakoś tak więcej miejsca robią.
Wypadek też był  😁 kupiliśmy samochód w piątek wieczorem, w sobotę rano mąż jechał jeszcze do kolegi do warsztatu posprawdzać co nieco iiiii..... wjechała w niego farbowana blondyna w Uno. Nawet 24 godzin auto nasze nie było. Na plastikowym nadkolu mamy 5 cm rysę, a Uno miało cały bok strzaskany  😁
dempsey   fiat voluntas Tua
01 maja 2009 19:36
o mielismy kiedys identycznie
wjechal w nas dziadek, wlasnie uno. biedny uno wkrecil sobie w przednie kola caly swoj zderzak i lampy..
my szukalismy szukalismy az... znalezlismy na progu - odprysk bialego lakieru uno..
Znajomemu terenówką kleryk czarnym mercem w bok wjechał, 80 na budziku miał i jechał spod porządkowanej - terenówka miała jedynie drzwi do wymiany, a pasażerowi nawet włos z głowy nie spadł 🙂 
[quote author=BeAtra link=topic=5139.msg241923#msg241923 date=1241079035]
[quote author=sznurka link=topic=5139.msg241862#msg241862 date=1241070088]
Nissan Terrano II, długie, krótkie do wyboru do koloru
no i fajnie się spisuje

używam i polecam - wprawdzie mój to ford maverick (jestem baardzo przywiązana do marki ford) - ale są identyczne z terrano, różnią się tylko nazwą i znaczkiem
[/quote]

Również podpisuje się pod opinią o Terrano, jeżdżę, od 5 lat i jak do tej pory po za standardową wymianą oleju, kół się z nim nie rozstałam. A nie rozstałam się jak mu rury zakładałam. Po za tym zero awarii i świetnie się spisuje. Chociaż miałam ostatnio okazję siąść do Patfindera i jednak to nie to, fajnie się prowadziło bo lekki. No i nie oddałam Terrano bo Patfinder do garazu by mi się nie zmieścił  🤣  
[/quote]


No zaraz zaraz to ja juz nie rozumiem..

Ford Escape (w Ameryce) = Ford Maverick w Europie - nawet na allegro często funkcjonują pod obiema nazwami albo zamiennie.
Z kolei autem bliźniaczym do mojego Escape'a jest ponoć Mazda Tribute. Różnią się właśnie bardzo nieznacznie (znaczkiem i karoserią), a Ford ma więcej części od Mazdy niż swoich...
To skąd jeszcze Nissan Terrano?
co oni kombinują z tymi markami..?


Gwash Terrano i Maverick mają wiele części takich samych.
A ja właśnie czekam na swojego  Land Rovera i strasznie się niecierpliwię dzisiaj mam już go mieć na podwórku hihi.
A starego Peugeota 306 1997 udało mi się sprzedać pierwszemu klientowi bez żadnego problemu  🤔 szok
[quote author=dobby link=topic=5139.msg242137#msg242137 date=1241096978]
[quote author=BeAtra link=topic=5139.msg241923#msg241923 date=1241079035]
[quote author=sznurka link=topic=5139.msg241862#msg241862 date=1241070088]
Nissan Terrano II, długie, krótkie do wyboru do koloru
no i fajnie się spisuje

używam i polecam - wprawdzie mój to ford maverick (jestem baardzo przywiązana do marki ford) - ale są identyczne z terrano, różnią się tylko nazwą i znaczkiem
[/quote]

Również podpisuje się pod opinią o Terrano, jeżdżę, od 5 lat i jak do tej pory po za standardową wymianą oleju, kół się z nim nie rozstałam. A nie rozstałam się jak mu rury zakładałam. Po za tym zero awarii i świetnie się spisuje. Chociaż miałam ostatnio okazję siąść do Patfindera i jednak to nie to, fajnie się prowadziło bo lekki. No i nie oddałam Terrano bo Patfinder do garazu by mi się nie zmieścił  🤣  
[/quote]


No zaraz zaraz to ja juz nie rozumiem..

Ford Escape (w Ameryce) = Ford Maverick w Europie - nawet na allegro często funkcjonują pod obiema nazwami albo zamiennie.
Z kolei autem bliźniaczym do mojego Escape'a jest ponoć Mazda Tribute. Różnią się właśnie bardzo nieznacznie (znaczkiem i karoserią), a Ford ma więcej części od Mazdy niż swoich...
To skąd jeszcze Nissan Terrano?
co oni kombinują z tymi markami..?[/quote]
z tego co wiem to swego czasu nissan produkował w kooperacji z fordem dwa identyczne samochody: nissana terrano i forda mavericka.
potem ford zrezygnował ze współpracy z nissanem i zaczął taką samą śpiewkę z mazdą.
wspólnym dziełem jest escape produkowany na rynek amerykański - identyczny z tribute.
tak więc do któregoś rocznika maverick=terrano a nowsze roczniki escape=tribute
a wszystkie trzy są prawie identyczne 🤔wirek:

Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
06 maja 2009 17:56
A czy mial ktos doswiadczenia z Alfa Romeo GT? Bo wlasnie sie czaje, ale szukam jakichs opinii.
No i rovek wraca do Grojca, niestety.
TŻ stwierdził, że "to nie to"  🙄
Chciałam się Wam pochwalić, jak ślicznie wygląda mój "pełnoletni" po kosmetyce w warsztacie - i nie zdążyłam  😕
Proszę:

Tak bywa, gdy ktoś na dwupasmowej do skrętu w lewo rufą na lewym pasie się ustawi  🙁 Nic nie dało się zrobić, cholernie cieszę się, że żyjemy i wszyscy cali!
Ale tym sposobem mojego ukochania już w zasadzie nie ma  😕
oti   Everybody lies...
13 maja 2009 12:20
halo
o kurde, nieźle!  😲 😲 dobrze, ze sie nikomu nic nie stało!
Nnooo, niebieski oddany (okazało się, że powypadkowy)
A dziś mój TŻ wrócił do domu nowym:



Teraz to już na pewno ten, na pewno dobry (sprawdzony przez 3 osoby, w tym policjanta) no i wymarzony - z jasną tapicerą.
A jazda - jak marzenie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się