... ślub :) ...

Dziewczyny z Wrocławia i bliskich okolic. U mnie w Leśnicy zamykają salon z sukniami słynnymi, wszystko -50%!  Może komuś się przyda 😉 salon przy starej garbarni 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
15 września 2015 18:51
My mieliśmy ślub na 15.00, ostatni goście zebrali się o 4:30, a następnego dnia poprawiny i też dużo osób zostało do końca.
A wcześniej mama mówiła, "po co tak wcześnie ślub, jak jeszcze drugi dzień będzie" 😉
Własne wesele mija tak szybko!  🤔zok:
desire   Druhu nieoceniony...
16 września 2015 06:41
Agnieszka, strzemionko,  gratulacje !!  :kwiatek:
Dziewczyny, która z Was brała ślub w plenerze? miałabym kilka pytań na pw 🙂
Martolina, ja, Dzionka, Pauli, Majeczka.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
16 września 2015 07:24
desire dziękuję  🙂
A jak Ty czujesz się jako żona?  😉 U mnie nic sie nie zmieniło, jesteśmy razem ponad 9 lat a od 8 mieszkamy razem, więc oprócz obrączki na palcu i mówieniu do siebie żono/mężu, jest jak było  😉
Teraz jeszcze te wszystkie formalności z wymianą dokumentów...
Pół dnia dzwonienia i wiem już na pewno to, co podejrzewałem od samego początku: stać nas na... remizę OSP! Sfinalizujemy transakcję w łykend, ale wstępnie już zarezerwowałem...
jkobus, kobieta ważna a nie sala 😉. W remizach też byłam na fajnych weselach. Grunt to zadbać o dobrą kucharkę i szybkie kelnerki.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
16 września 2015 18:24
Martolina,
Tak jak bera pisze, brałam ślub w plenerze, pytaj śmiało 😉


Co do godzin w jakich zaczyna się uroczystość, to my mieliśmy na 17, ceremonia i życzenia zajęły może 40 minut. Bawiliśmy się do 6 i byliśmy z mężem ostatnimi osobami opuszczającymi salę. Gdyby nie to, że następnego dnia trzeba było wcześnie zwolnić pokoje i domki, siedzieli byśmy jeszcze 😀
desire   Druhu nieoceniony...
17 września 2015 15:39
Agnieszka, a dziękuje, u mnie też tak jak zawsze 🙂  jedyne co, to coś częściej bywam u teściowej. 😁
a formalności mnie dobijają... 😉 
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
20 września 2015 23:31
Dziewczyny jestem w sytuacji podbramkowej- znajomy fotograf właśnie mi oświadczył, że nie może fotografować naszego ślubu za tydzień, gdyż ma swój wernisaż..... i teraz jesteśmy w kropce - potrzebujemy (na wczoraj) fotografa na 26 września w Warszawie.  👀 👀 👀
bjooork, fajny fotograf, nie ma co... :/ No ale smutna prawda jest taka, że ze "znajomymi" tak bywa...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 września 2015 09:20
bjooork, fajny fotograf, nie ma co... :/ No ale smutna prawda jest taka, że ze "znajomymi" tak bywa...


Niestety - problem w tym, że chłopak jest fotoreporterem u mnie w gazecie- więc wyszło jak wyszło.
bjooork, może ktoś z naszych forumowych fotografów?
Ale tutaj cisza nastala 😀

My juz po spotkaniu z orkiestra, zaproszenia w wiekszosci rozdane, zostalo ok 10 do wyslania. Liczba gosci nam troszke wzrosla, przyjmowalismy, ze bedziemy miec ok 85 osob, a mamy 105 z orkiestra i fotografem. Wiem, ze kilka osob sie wylamie.

Bylam tez w kilku kwiaciarniach popytac o kwiaty do Kosciola, wiazanke 🙂 Zmienily sie kwiaty do bukietu, mialy byc irysy a beda frezje fioletowe 🙂

Do tego szukalam welonu, ale nie znalazlam🙁 A Pani z salonu polecila mi, ze jak bd na miejscu to podejsc z suknia i dobierze welon i koronke 🙂 i w tydzien sie wyrobia 🙂 takze licze, ze bd ok.

Moja najwieksza zmora to buty 🙁 nienawidze obcasow, zastanwiam sie czy nie kupic sobie butow tanecznych.

Czy ktoras z Was moze miala buty taneczne na weselu?

ja miałam robione na miarę firmy akces
Ja tez mialam, standardowki biale🙂
I jak oceniacie ich komfort? Przetanczylyscie wiekszosc wesela w nich?🙂
Jesli dobrze dobrane to sa mega wygodne 🙂 najlepiej na miare sobie szyc, wtedy masz komfort mega 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
15 października 2015 12:28
W związku z tym, że nie mogę jeszcze niczego rezerwować- zabijam czas wyszukiwaniem inspiracji na pinterest.com 😉

U mnie najgorzej jest niestety z orkiestrą- nic nam się nie podoba 🙁
Scottie, U mnie było podobnie, nic nam się nie podobało... Pierwsze sito to był repertuar, przy którym odpadało jakieś 80% zespołów, zostawało 20% z czego połowa albo nie była w naszym zasięgu cenowym, albo nie miała już terminu. Jakimiś cudem udało nam się w końcu znaleźć zespół z wokalistą który był w półfinałach mam talent i the voice of poland, wokalnie bardzo nam się podoba, plus oprócz "weselnego" repertuaru lubi dobrą rockową muzykę z lat 80, czyli tak jak my, dlatego też planujemy to wykorzystać na naszym weselu 🙂 Także trzeba cierpliwie szukać, a pocieszając Cię to z fotografami jest niestety podobnie... od paru dni szukam i już nie mogę patrzeć na kiczowate zdjęcia w morzu i na polu...  😵
Scottie   Cicha obserwatorka
15 października 2015 20:36
W naszym weselnym repertuarze musi być disco-polo, ale zaśpiewne dobrze- a nie człowiek 3 minuty tańczy i się zastanawia, co to za piosenka. Fajnie by było, jakby była i kobieta i facet śpiewający. No i żeby grali na instrumentach, a nie tylko na klawiszach 😉 Jeden zespół mam upatrzony, idę na wesele na którym będzie grał i się zobaczy. A jak nie, to wezmę zespół, który był u mojej siostry na weselu.

Fotografa już upatrzyłam, dla mnie najważniejsze jest, żeby zdjęcia były wyraźne (3/4 tego, sesji ślubnych wrzuconych do netu jest "rozmyta"😉 i żeby nie przesadzał z Photoshopem (super by było, jakby umiał go używać :P).
Disco-polo to nie moje klimaty, ale przyznam, że na ostatnim weselu na którym byłam, wersja jazzowa Białego Misia nawet przypadła mi do gustu 🙂 Możliwość zobaczenia wcześniej na innym weselu jak dany zespół gra to super opcja 🙂
Scottie Czytając Twój opis orkiestry skojarzył mi się ten zespół http://www.zespolgrim.pl/index.html którego gorąco polecam ,na naszym weselu też będą grali.Są dwie wokalisty i facet grający na gitarze śpiewa i to jak  😍 Grają wszystko co sobie młodzi,goście zażyczą i są mega sympatyczni.Byłam też na Sylwestrze gdzie grali i to bya chyba najlepsza impreza w życiu  😉


Czy ktoras z Was moze miala buty taneczne na weselu?




Też się mocno nad takimi zastanawiam! Jaki to koszt mniej więcej? Uszycia na miarę?
I można sobie dowolnie wybrać kolor?

Jeszcze co do kolorów, bardzo chciałabym mieć fioletowe dodatki (buty, parę kwiatów w bukiecie, akcent na torcie itp.), ale moja mama upiera się, że to kolor pogrzebowy....  😵 Ja nie mam takich skojarzeń, zwłaszcza że chce mieć też w bukiecie białe i zielone kwiaty, mam rude włosy i uwielbiam fiolet. Naprawdę nie wypada mieć ciemnego fioletu na ślubie?
Scottie w ubiegły weekend byłam na weselu mojej kuzynki (pod Warszawą) mieli prześwietny zespół, grali na instrumentach (pan z saksofonem  :love🙂 i sami śpiewali, było głównie najnowsze disco-polo, nie wiem jak u nich z inną muzyką. W tym roku miałam 6 wesel i ten zespół był zdecydowanie najlepszy, postaram się przypomnieć sobie nazwe a jak nie to się podpytam 🙂
Kaarina  masz na stronie cennik http://www.akces.biz/
ja miałam i jestem bardzo zadowolona z wyboru.
Wszystko wybiera się, układasz but pod siebie, jak z klocków lego 🙂- obcas, kolor, materiał, klamerka, zapięcie, wkładka....
Kaarina, nie, nie jest pogrzebowy :*
Możesz wyszukać sobie zyliard wesel z fioletem jako kolor przewodni.

Edit:
Tak w ogóle wkurza mnie takie kategoryzowanie: czarna sukienka nie, fiolet nie, tamto nie, bo... pogrzebowe. Jak gdyby pogrzeb definiowały kolory, a nie smutek i przygnębienie!
Scottie   Cicha obserwatorka
16 października 2015 09:17
Qaida, ja sobie nie wyobrażam wesela bez disco polo. Byłam na 3 takich, gdzie w ogóle nie grali i ludzie niby bawili się, ale jakoś tak... no szału nie było 😉 A jak na jednym z nich zagrali "jesteś szalona"... o panie, był szał i piski 😀

gunia92, dzięki za polecenie, po weekendzie przesłucham, jak grają 🙂

Kaarina, pierwsze słyszę, że fiolet to kolor pogrzebowy! Moja sala będzie przystrojona w fioletowe i różowe (i ich odcienie) dodatki, ogólnie to będą kolory przewodnie wesela i nie wyobrażam sobie inaczej! Chociaż ja kolorowych dodatków nie będę miała. A co do butów, to koszt ok. 250 zł, więc tragedii nie ma, też będę szyć na miarę buty taneczne 🙂 Może uda się je później przefarbować i będę miała wygodne obuwie na inne wesela! 🙂

little_girl, koniecznie dowiedz się, jak się nazywali i czy mają stronę internetową! 🙂
Dzięki wam! Jeszcze tylko zostało mi przekonać mamę, że wcale nie będzie to wyglądać źle 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się