Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

sparowane blutooth albo wifi?
łączyłaś kiedykolwiek komputer z telefonem i może zostawilaś niechcący opcję łącz automatycznie?
sparowane blutooth albo wifi?
łączyłaś kiedykolwiek komputer z telefonem i może zostawilaś niechcący opcję łącz automatycznie?

No właśnie wi fi i bluetooth były w obu urządzeniach wyłączone (sprawdziłam od razu) a sama celowo nigdy nie parowałam urządzeń. Wiecznie siedzę i dzwonię w tym miejscu a tu nagle....  😵
stare bezprzewodowe telefony to takie były, że sąsiad mógł sobie w radiu posłuchać  😂  ale nie podejrzewam, że masz aż tak stary telefon i komputer sprzed lat dwucdziestu
Telefon mam roczny Sony a laptop tez roczny HP. Gadający.  👀
Czy może mi ktoś powiedzieć co to jest? 👀
Co Was stawia na nogi szybko i skutecznie jak jesteście chore? Muszę być dzisiaj i jutro po 10 godz minimum na nogach, niestety praca zobowiązuje, a czuję się jak worek g...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 września 2015 09:34
Polopiryna, fervex, sudofed 😉
JARA, od wczoraj próbuję się tym zapchać i póki co słabo działa.


Mam jeszcze 2 pytania. W styczniu kupiłam dżinsy w HM i wszystko byłoby spoko, ale zamek nie trzyma, a głupio chodzić z rozpiętym rozporkiem. Czy to wystarczający powód do reklamacji?
Drugie pytanie - w HM kupuję sporo i nie wiem, który paragon jest od tych spodni. Nie mogę znaleźć numeru produktu na metkach. Ktoś wie, gdzie on może być?
cavaletti, spróbuj Coldrex Maxgrip czerwony w saszetkach albo Tabcin - na mnie działają, w przeciwieństwie do jakichś Gripexów i innych gówien.

Czy mleko sojowe to inaczej napój sojowy? Czy to dwie różne rzeczy? Bo teraz nie wiem czy jak jest napisane "napój" to to jakaś smakowa woda czy to całe mleko sojowe? 🙄
Gosia, nazwa handlowa "mleko" jest zarezerwowana dla napojów mlecznych pochodzenia zwierzęcego, więc wszystkie te sojowe, migdałowe, owsiane, ryżowe muszą nazywać się "napojami"
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
18 września 2015 15:49
Co Was stawia na nogi szybko i skutecznie jak jesteście chore? Muszę być dzisiaj i jutro po 10 godz minimum na nogach, niestety praca zobowiązuje, a czuję się jak worek g...



Może sok z czarnego bzu? Dużo osób chwali to i ja w tym roku zrobiłam kilka słoików. Brało mnie przeziębienie to wypiłam 1/2 szklanki i przeszło.
Gosia, nazwa handlowa "mleko" jest zarezerwowana dla napojów mlecznych pochodzenia zwierzęcego, więc wszystkie te sojowe, migdałowe, owsiane, ryżowe muszą nazywać się "napojami"


dziękuję :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 września 2015 17:26
cavaletti, ja jeszcze vicks polecę.
cavaletti, trochę zależy kto od Ciebie przyjmie reklamację, ale z tego co pamiętam to raczej kierownictwo wolało żebyśmy jako pracownicy sami oceniali czy coś jest po prostu wyeksploatowane i zniszczone, czy to jakaś wada. Raczej na korzysc klienta sie to rozpatrywalo, tym bardziej ze zwrot kasy i tak byl na karte podarunkowa HM a nie po prostu w gotówce wiec ludzie jakos bardzo tego nie naduzywali. Kod spodni gdzies tam jest na metkach, pracownik sobie sprawdzi, ja juz nie pamiętam gdzie to bylo. Paragon fajnie miec, ale niezbedny nie jest. Tak to przynajmniej wyglądało te 5 lat temu 🙂
... tym bardziej ze zwrot kasy i tak byl na karte podarunkowa HM a nie po prostu w gotówce wiec ludzie jakos bardzo tego nie naduzywali.


Nie dajcie się okłamać przez sklepy (nie pijąc oczywiście do Ciebie Criceridae) , bo wg. prawa sklep musi oddać pieniądze. Żadne karty podarunkowe, bo im chodzi tylko o to, żeby pieniądze zostały w sklepie.
Dzięki :kwiatek:
madmaddie, kupiłam i zadziałał na kilka godzin, dało się przeżyć w robocie, ale głos trochę trafiłam
Cricetidae, dzięki, oby udało się je reklamować, chętnie kupię identyczne, tylko żeby zamek działał i rozporek się nie rozpinał 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 września 2015 19:04
Kaktus nie zgodzę się z Tobą. Jak pracowałam w Smyku dwa(?) lata temu mieliśmy właśnie z tym problem, że ludzie byli przekonani, że oddawanie na kartę podarunkową jest niezgodne z prawem. Ale przepisy wtedy(nie wiem jak teraz) jasno mówiły, że nakaz zwrotu pieniędzy dotyczy zakupów internetowych, a nie stacjonarnych. W przypadku sklepu stacjonarnego to sam sklep ustala, jakie są jego warunki zwrotów i wymian- równie dobrze może się na to w ogóle nie zgodzić. Naprawdę sądzisz, że gdyby karty podarunkowe były niezgodne z prawem to stosowano by je w większości sklepów tyle czasu? 😉
Tak łopatologicznie ten ewentualny brak zwrotu tłumaczy się tym, że jak kupujesz stacjonarnie- to widzisz, co bierzesz. Możesz przymierzyć, sprawdzić, ocenić w rękach. A kupując przez internet- nie masz takiej możliwości. Dlatego w każdym sklepie internetowym masz ustawowo 14 dni ma zwrot- ale stacjonarnych to już nie dotyczy.
Mogę się mylić, jeśli te przepisy zmieniły się przez 2 lata :kwiatek:

edit: oczywiście to dotyczy tylko zwrotu, jeśli towar jest w pełni sprawny- reklamacja to zupełnie inna bajka, nie można mylić tych dwóch rzeczy  :kwiatek:
O, tu wyjaśnione chyba lepiej niż u mnie 😁
"Prawo nie umożliwia konsumentowi dokonania zwrotu towaru tylko dlatego, że przestał mu się podobać. Jeżeli towar konsumpcyjny jest zgodny z umową i pełnowartościowy, sprzedawca nie ma obowiązku przyjęcia jego zwrotu. Przyjęcie lub odmowa przyjęcia niewadliwego towaru zależeć będzie wyłącznie od polityki wewnętrznej danego handlowca."
http://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/640326,chcesz_zwrocic_towar_w_sklepie_dostaniesz_pieniadze_ale_na_karcie_podarunkowej.html
Można jakoś odkłaczyć prani? Wałkowanie każdej skarpetki przed włożeniem do pralki za bardzo zmniejsza moją tolerancję na kota
Kaktus nie zgodzę się z Tobą.


Jak już słusznie zauważyłaś pisane było o reklamacji. Sprzedawca MA OBOWIĄZEK (i to nie od dziś) oddać Ci pieniądze, jeżeli towar nie może zostać naprawiony lub wymieniony na wolny od wad.
Jeżeli ZA REKLAMACJĘ sprzedawca nie chce oddać pieniędzy, działa niezgodnie z prawem. I proszę mi nie wmawiać, że jest inaczej- byłam kierownikiem sklepu 🙂

Zasady zwrotu owszem, ustala sklep indywidualnie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 września 2015 12:15
edit: oczywiście to dotyczy tylko zwrotu, jeśli towar jest w pełni sprawny- reklamacja to zupełnie inna bajka, nie można mylić tych dwóch rzeczy  :kwiatek:


😉
ogurek, myślę, że w kocim wątku znajdziesz więcej osób mieszkających z kotami, które mają już na to swoje sposoby i podzielą się nimi zarówno z Tobą, jak i ze mną, bo też mnie to zaczyna irytować. 😵
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 września 2015 19:49
ogurek, są w rossmanie takie chusteczki co to niby ściągają sierść z ubrań w trakcie prania. niby. dla mnie działają tak średni.  są też kulki, ale niechętnie na nie patrzę bo jakoś tak wydaje mi się że niszczą.
Co Was stawia na nogi szybko i skutecznie jak jesteście chore? Muszę być dzisiaj i jutro po 10 godz minimum na nogach, niestety praca zobowiązuje, a czuję się jak worek g...



Miksturka 😉 Mleko + miód + czosnek zgnieciony .. lekko podgrzane, ale nie zagotowane 😉
do pralki wrzuca się ciuchy zakłaczone. następnie, po skończonym praniu z gumowego kołnierza w bębnie wyciąga się kłaki.
Trochę OT, ale o sierści:
- wałki z tym klejącym papierem z IKEA.
- do podłogi w gabinecie weterynaryjnym odkryłam taką gumową, antystatyczną szczotkę do podłogi. Są w sklepach dla ludzkich fryzjerów.
Genialny wynalazek. Koleżankom i kolegom polecam.  :kwiatek:
Można jakoś odkłaczyć prani? Wałkowanie każdej skarpetki przed włożeniem do pralki za bardzo zmniejsza moją tolerancję na kota
Wydepilować kota lub chodzić bez skarpetek.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 września 2015 07:50
Albo chodzić w kapciach. Można też kota wyczesywać.
katija, to chyba zależy od kłaków. Ostatnio liczyłam na taki efekt z kocem - niestety ilość krótkich białych psich kłaków nie zmniejszyła się radykalnie...
rybka   Różowe okulary..
21 września 2015 12:36
Dziewczyny, macie jakiś pomysł na zdarte gardło?
Wczoraj mówiłam przez 8 godzin, no i dziś praktycznie mówię wyłącznie szeptem.... 🙁
Jakieś porady, specyfiki..?
Nawilżanie (inhalowanie, picie po trochu ciepłej wody na przykład), rozgryzione A+E, milczenie.
Z tego, co wiem, mówienie szeptem, kiedy struny głosowe nie działają, też nie jest dobre.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się