pensjonaty w okolicach trójmiasta

Maz18 też bym poleciła Dąbrówke 😉 przestronna stajnia, dużo pastwisk, hala i trener na miejscu 🏇 Myśle, że w kwestii trocin zawsze się możesz dogadac 😉
Dzieki za informacje 🙂
Podjade zobaczyc i dopytam co i jak, bo zawsze na wlasne oczy najlepiej zobaczyc ale i tez opinie innych są cenne 😉
a czy ktos cos o stajniach w gdyni na wiczlinie tzw u Jana i Zygmunta oraz w gdansku Wiśta wio?
Dzieki za informacje 🙂
Podjade zobaczyc i dopytam co i jak, bo zawsze na wlasne oczy najlepiej zobaczyc ale i tez opinie innych są cenne 😉
a czy ktos cos o stajniach w gdyni na wiczlinie tzw u Jana i Zygmunta oraz w gdansku Wiśta wio?


Hej, stałam w wiśta wio.
Teoretycznie stajnia spełnia wszystkie Twoje wymagania. Z przystanku do stajni jest ok 3km pieszo - nie wiem jak jest teraz jak ruszyła kolejka. Dojazd samochodem przez osowę .Jest tam kilka koni kaszlaków - wszystkie konie stoją 24h na dworze, mają wiatę i schodzą do boksów tylko na karmienie. Chyba jest też tańsza opcja bez boksu ( tylko wiata). Jest opcja derkowania i generalnie opieka jest bardzo ok. Wszystkim zajmują się dzierżawcy, którzy mieszkają na miejscu, więc nie ma problemu ze "stajennym".
Hej,
czy jest tutaj ktoś, kto mógłby opowiedzieć co nieco o Damaszce? Byłam tam kilka razy, ale po raz ostatni 4-5 lat temu i nie rozglądałam się jakoś szczególnie, zresztą pewnie sporo od tego czasu uległo zmianie. Jak tam wygląda z czystością w boksach i dostępem do pastwisk? Czytałam gdzieś kiedyś, że w boksach znajduje się głaz, który ma zapobiegać grzebaniu 🤔wirek: oraz, że konie dostają tam głodowe dawki owsa, ale nie wiem, na ile mogę w to wierzyć.
Trzymam tam konia od czerwca. Żadnych głazów w boksie nie zaobserwowałam, głodu mój koń również nie cierpi. Nie wiem skąd takie pogłoski...
Co do pastwisk, to może bardzo duże nie są, ale nie ma problemu z wypuszczaniem konia. Boksy są sprzątane codziennie i generalnie panuje porządek. Ja jestem bardzo zadowolona 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
14 września 2015 05:44
Toffi, kamienie w boksach są bo w ten sposób jest skonstruowana gliniana posadzka. Głazami bym tego nie nazwała 🙂
Obsługa bardzo na tak. Konie wyglądały jak pączusie. W boksie miałam czysto absolutnie nie mogłam narzekać. Dla mnie minusem to, ze stajnia była zamykana o 18 i jak ktoś pracuje do 16 czy 17 to nie miał szansy w tygodniu pojeździć. Ale może to się zmieniło?
Hmh, ja to po wypowiedzi .aisa wyobraziłam sobie jakiś jeden wielki kamień na środku boksu xD
A ze stajni nikt mnie nie wyrzucał w późniejszych godzinach...
Dziękuję w takim razie za wyjaśnienie o co chodzi z tą podłogą :kwiatek:
To raczej nie w okolicach Trójmiasta ale nadal pomorze... Czy ktoś z Was słyszał, widział, był w tym miejscu?

Rancho Struga w okolicach Starej Kiszewy, Kościerzyny.
Przejeżdżałam ostatnio obok tego rancha i jestem zachwycona położeniem i w ogóle samym miejscem, bardzo urokliwie i aż serce boli, że wszystko stoi puste i marnieje. Znalazłam w internetach, że ranczo powstało w 2009r., odbywały się tam jakieś imprezy w stylu west a teraz wszystko świeci pustkami, zastanawiam się dlaczego, dość szybko się zawinęli.
Czy w okolicach Trojmiasta jest jakis pensjonat z hala i  placem z dobrym podlozem oraz pastwiskami ? Hipo odpada.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 września 2015 19:08
La Scala
Lusia722 a u Was sa miejsca ? Jak rozbudowa osrodka ?

Czy Justyna Rucinska ma swoją stajnie ?
Kto coś o prohipo i as Dreams ?
a AS dream to ośrodek? To przecież szkołka, która urzęduje w Łapinie.
O. Nie wiedziałam 🙂
a w Końaku ktoś stoi? To prawda ze tam jakaś fajna hala powstaje?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 września 2015 22:15
Koniki5 rozbudowa odroczona, bo najpierw trzeba poczynić dochodowe inwestycje.
W wakacje mieliśmy na pensjonacie kilka koni, ale na stałe mamy tylko dwóch pensjonariuszy.
Latem pensjonariusze są mniej uciążliwi, więc możemy mieć ich więcej.
Na upartego moglibyśmy kogoś na zimę wziąć, ale nie ma parcia.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 września 2015 08:43
xxagaxx, byliśmy w weekend na zawodach.faktycznie fajna duża hala prawie gotowa,ale podłoże jeszcze nie ruszone.nie pytałam czy bedzie gotowe przed zima.
Ktoś, dzięki, w końcu jest nadzieja że będzie jakiś wybór stajni w okolicach Gdańska.
Hej! Przeprowadzam się od pazdziernika z woj mazowieckiego do Gdyni. Zupełnie nie znam tutejszych stajni wiec licze na wasza pomoc. Szukam dobrej szkólki, miejsca gdzie moglabym sie czegos nauczyc, najlepiej z hala. Rozwazam tez wspoldzierzawe. Polecicie jakas fajna stajnie? Czy te na terenie hipodromu sa godne uwagi? Pozdrawiam :-)
Aha jestem osoba dorosła, wiec nie chodz mi o typowe szkolki dla dzieci.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
16 września 2015 07:19
Hej, polecam Ci małą szkółkę, gdzie jeżdżę, po wysłaniu mojego konia na emeryturę.
Najlepiej dojechac samochodem, choć PKS też często kursują.
Stajnia znajduje się kilka km od Redy (z Gdyni ok 20 km)
Fajne konie, super instruktorka, jazdy prawie indywidualne, bo na jeździe są max 3 osoby  🙂
Hala jest.
Na FB masz namiary, jakbys miała pytania to pisz do mnie tu albo na pw  🙂
https://www.facebook.com/StajniaSlawutowko
Moon   #kulistyzajebisty
16 września 2015 07:30
madagaskar, na terenie hipodromu są ze dwie szkółki, które mają niegłupie konie, pytanie czy nie będzie ci przeszkadzać otoczenie (przeważnie) dzieci i typowy dla szkółek "sajgon". Plusem jest na pewno hala, jednak w godzinach popołudniowych bywa że jest i 12 koni. (mówię o hali szkółkowej, nie tej dużej-dużej)
Poleciłabym Ci Dąbrówkę, Justyna, forumowa Ponia ma naprawdę pojęcie o pojęciu, jednak posiada tylko kilka koni. No i dojazd trochę zajmuje jednak. Plusem na pewno są tereny, cisza, spokój i brak tabunów ludzi przewijających się przez stajnię.
Godna polecenia jest też szkółka w Owczarni, Black Horse Team - uderz do Bluehorse, xxagaxx one mogą Ci opowiedzieć więcej o stanie faktyczym ;-) Z plusów na pewno dojazd (blisko obwodnicy) hala namiotowa zimą, ogarnięty instruktor, możliwość postartowania przy rzetelnej i regularnej pracy 😉 Tereny też sa zacne.

W sumie jeśli chodzi o szkółki w pomorskim - myślę, że można coś wybrać 🙂
W Bolszewie koło Wejherowa rozkręca sę fajna rekreacja, taka nie na zasadach typowej szkółki, tylko raczej na zasadzie jazd indywidualnych, hala jest z dobrym podłożem przy czym tłumów brak. Ja bardzo polecam  😉 z tego co mi wiadomo dojazd z Gdyni komunikacją miejską to jakaś godzina, samochodem o wiele szybciej.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2015 10:13
joakul, no nie wiem czy wiele szybciej, zwłaszcza w weekendy jak wszyscy s6 cisną...
Piszę o dojeździe z Gdyni. Ja z Gdyni jadę 30 minut samochodem  😉 problemem faktycznie są dojazdy latem w okresie korków na półwysep, wtedy jeżdżę tyłami ( Koleczkowo, Szemud itp).  Jednak przez 9 miesięcy w roku nie ma takiej konieczności.
Dzieki za odpowiedzi 🙂 jestem zmotoryzowana wiec nie musi byc koniecznie dojazdu komunikacją. Własnie przeglądając ofertę stajni na hipodromie odniosłam wrażenie ze jeżdżą tam głównie dzieciaki 🙂 może to by nie bylo złe, mozna sie odmłodzić ;-)
Moon   #kulistyzajebisty
16 września 2015 11:13
Zapomniałam, że jeszcze w KJ Jackiewiczów w Połchowie powstała szkółka, chyba całkiem ogarnięta ale nie byłam, nie widziałam. ;-)
Joakul a gdzie w Bolszewie?
Pensjonat tez tam jakis jest dla koni?
Maz18 Bolszewo, ulica Polna.  Pensjonat jest, trzymam tam konie od wielu lat  😉
Witajcie 🙂 Chcę płynnie wbić się w temat bo też od października przeprowadzam się do Gdańska na studia i raz na jakiś czas chcę wsiąść żeby nie zapomnieć co i jak.
Ja nie będę zmotoryzowana, więc dojazd tylko komunikacją :P
I chciałam spytać czy ktoś może mi coś powiedzieć o PSJK w Sopocie? Rozglądam się za fajnymi rozwiązaniami typu karnety, z racji tego że będę studenciakiem :P ale chce się też czegoś nauczyć i nie zasuwać dookoła w zastępie :P
@Moon mówiłaś o dwóch spoko szkółkach na hipodromie, zainteresuje się :P chociaż kurcze 12 konie na hali to spory tłum :/
Fugam, blisko trójmiasta nie znajdziesz mniejszego tłumu niestety. U nas w Owczarni w najbardziej obleganych godzinach 17-18 tez bywa sporo koni. A mamy hale namiotową.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się