Siatka na siano - z małymi oczkami

ile czasu zajmuje Ci zrobienie jednej siatki?
Moje siatki z Korsze jednak dość szybko poszły  w porównaniu do Busse.
Klusek zbyt brutalnie wyrywa siano skutkiem czego szybko się porwały 🙁 a tanie nie były.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 grudnia 2014 07:36
a polecacie jakąś dobrą siatkę co zmieści dużo siana na noc?

w uk mieliśmy super, a tu kupowałam już 3 i wszystkie były mniej niż średnie;/
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
14 grudnia 2014 16:31
ile czasu zajmuje Ci zrobienie jednej siatki?


Mi zeszło z 2 godziny (siatka z oczkami 5x5). Im mniejsze oczka tym trzeba użyć więcej sznurków o długości 3,5-4m, ja dałam tylko 20 sznurków i wyszła wąska ale pojemna (gdybym dała 30 była by super).
a polecacie jakąś dobrą siatkę co zmieści dużo siana na noc? w UK mieliśmy super, a tu kupowałam już 3 i wszystkie były mniej niż średnie;/
Ja polecam siatkę Busse z małymi oczkami, tą 105cm powinna zmieścić kostkę siana albo prawie całą kostkę - ja ładuję zawsze 1/2 i miejsce zostaje.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 grudnia 2014 17:32
[quote author=minerwa link=topic=19.msg2243338#msg2243338 date=1418516573]
ile czasu zajmuje Ci zrobienie jednej siatki?


Mi zeszło z 2 godziny (siatka z oczkami 5x5). Im mniejsze oczka tym trzeba użyć więcej sznurków o długości 3,5-4m, ja dałam tylko 20 sznurków i wyszła wąska ale pojemna (gdybym dała 30 była by super).
[/quote]

Dokładnie nie wiem, ile czasu, bo robię je dla zabicia czasu  😉 Są szerokie i długie na tyle, że wrzuca się całą kostkę, bez rozwalania jej. U mnie idzie (w zależności od wielkości oczek) od 60 sznurków po ciukach wzwyż.
dea   primum non nocere
17 grudnia 2014 00:07
Isabelle jeśli jeszcze aktualne, to duży balot siana ma wymiary ok. 130cm średnicy i 130cm wysokości. Ja wzięłam siatkę 6x2m, dół zamocowałam na solidnej europalecie (4 boki po 150cm), ściągana u góry po załadowaniu. Rozwiązanie słabe, bo ciężko zaciągnąć - na górze jest dziura i konie w nią włażą.
Czy ktoś z Was miał do czynienia z poniższymi dwiema siatkami (obie z oczkami 5x5 cm) i powie mi, do której zmieszczę więcej siana?
http://animalia.pl/produkt,27321,horze-siatka-na-siano-z-malymi-oczkami.html - ta może pomieścić do ok. 8 kg, ale nie wiadomo, jakiej jest długości
http://konik.com.pl/siatkanasiano-duza - ta z kolei ma długość ok. 100 cm, ale nie wiadomo, ile pomieści wagowo
Chciałabym wepchnąć na raz całą lub prawie całą kostkę.
ta pierwsza jest mała na pewno
annet, jesli chcesz dużą siatkę to kup Busse Professional, bez problemu wchodzi 1,5 kostki siana. Oczka 3x3 koń ma zabawę parę godzin. Ja kupuję je w GNL
A dla konia, który z siatki takiej nie jadł jeszcze to lepiej na początek oczka 5x5 czy 3,5x3,5?
epk, mój od razu dostał małe oczka. Masz rację, ta Busse ma chyba 3,5x3,5. Nigdy przedtem nie jadł z siatki i radził sobie bardzo dobrze. Te z dużymi oczkami opróżniane są w trimiga, sporo siana ląduje na ziemi. W mojej stajni są i takie i takie, z dużymi oczkami są szybko puste, a te konie, które mają małe oczka jedzą  jeszcze długo ku zazdrości tych co już zjadły. W tym roku kilka koni dostało po raz pierwszy siatki i to z małymi oczkami i też bez problemu radzą  sobie.
Ok, to kupię tą z małymi. Mam nadzieję, że raczy się zainteresować i faktycznie mu to będzie starczało na dłużej. Wolałabym, żeby nie mielił pod nogami siana a i w siatce łatwiej będzie moczyć.
A dla konia, który z siatki takiej nie jadł jeszcze to lepiej na początek oczka 5x5 czy 3,5x3,5?

No właśnie. Moja nigdy z siatki nie jadła, więc nie chciałabym jej zniechęcić na dzień dobry. Wyczytałam z opinii mądrzejszych od siebie, że na początek taka 5x5 cm jest najlepsza, a taka 3,5x3,5 cm może być problematyczna. Połowa koni sobie poradzi a druga połowa zirytuje.
annet, właśnie napisałam, że mój od razu jadł z małych oczek i mojej stajni w tym roku konie po raz pierwszy dostały małe oczka. Zero problemow. Jednym z celów siatkowania siana jest znaczące wydłużenie jedzenia i żucia - jeśli koń opędzluje siatkę w pół godziny (tak jest z tymi dużymi oczkami) to cel średnio osiągnięty 😉 - ale Ty decydujesz.
ash   Sukces jest koloru blond....
30 grudnia 2014 22:17
Nasza kobyla 2x zaczepiła podkowa o siatkę busse. Tak ja wkurzaly małe oczka, ze mielila nogami po siatce i Stajenny w nocy musiał ja ratować. Wieszanie siatki bardzo wysoko mija sie z celem, wiec siatka musiała zniknąć

http://animalia.pl/produkt,27321,horze-siatka-na-siano-z-malymi-oczkami.html - ta może pomieścić do ok. 8 kg, ale nie wiadomo, jakiej jest długości



Ta jest do kitu. 8 kg nie wchodzi, a do tego mój ją zjadł w jakieś 4 tygodnie...
kup sobie tę większą z busse. Używam, sprawdzają się i sę naprawdę wielkie.
http://dobry-kon.pl/opis/6856970/siatka-na-siano-busse-professional-extra-duza.html
Wczoraj zakupiona, tylko zapomniałam ją wziąć do stajni, więc dopiero dzisiaj odpalę i przetestuję 🙂
Ale jak pomacałam i rozwinęłam w domu to wygląda bardzo obiecująco 🙂
Kupiłam w końcu siatkę Busse Spezial (oczka 8x8 cm) - na próbę, jak konina sobie z nią poradzi. Chyba sobie radzi, bo już po trzech dniach siatka została zerwana  😵 Poszło jedno metalowe kółeczko i jedno oczko w sznurku, przez które to kółeczko przechodzi. Siatkę udało mi się naprawić (przy pomocy sizalowego sznurka i mocnego kółka do kluczy) i dzisiaj zawisła ponownie. Zobaczymy na jak długo tym razem 😉
Aha, siatka miała być duża i jest duża. Wkładam do niej całą kostkę siana i jest tak na styk.
minerwa, o ja też muszę po taką do Ciebie dojechać. Mam nadzieję, że rudy się nauczy z niej jeść. Bosz, serio myślę że ta niemota będzie stała i gapiła się w tą siatkę...a potem się odwróci zadem...
E tam, złapie szybko, moja pierdoła rozkminiła w paręnaście minut, a teraz szama aż miło 🙂
I w końcu 24h na dobę ma siano 💘
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 lutego 2015 20:18
Kto ostatnio zamawiał siatkę na belę z korszy? Trzeba im podać konkretne wytyczne czy będą wiedzieli o co chodzi?
Zamawiałam ok rok temu. Trzeba podać dokładne wymiary bala. Siatki niestety podczas używania wyciągają się i coraz trudniej pakować do nich bal. Nie ma jednak chyba alternatywy.
Ma ktoś siatke na siano z małymi oczkami KERBL ? Pojemna jest?
Ja mam między innymi tę Kerbl 5x5
Upychając na maxa jestem w stanie wcisnąć 9kg siana.
Najlepsze jednak imo są Busse 3,5x3,5- te większe. Są  w stanie pomieścic i 15 kg siana
Katarzyna Kaniecka,  a jak cenowo taka siatka wychodzi?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
18 września 2015 13:10
Podrzucam dość ciekawą alternatywę dla siatek "piłka na siano"

Sama się nad nią zastanawiam dla mojego dziadka - bo niestety siano z siatek o małych oczkach zdecydowanie go już nie interesuje (z uwagi na bardzo słabe zęby).
Czy w jakimś sklepie u nas dostanę od ręki bądź z krótkim czasem oczekiwania siatkę na siano z małymi oczkami, ale taką "podłużną". Tego typu: http://www.hookseurope.com/produktsida/hay-net-caisa---slowfeeding-originalr/51541/51542/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się