Konie czystej krwi arabskiej

Brawo Alicja!  🏇
Kolejna babcia, której ktoś chce się pozbyć...  😕
http://www.sprzedaj24.pl/ogloszenie/klacz-czystej-krwi-arabskiej-zamiana/
Jak mnie irytują takie sytuacje, no.

Ruda przez ostatnie dwie jazdy chodziła po prostu tak  😍 Ciekawe, czy w przyszłym tygodniu na treningu pokaże choć połowę z tego, bo to wiadomo, jak bywa  😁
Za to ewidentnie wiem, że mój koń nie lubi mieć innego konia na ogonie. Jeździła z nami koleżanka i momentami podłączała się pod zastęp, bo ćwiczyła sobie dosiad i chciała, żeby koń jej szedł za innym - noooo, mina rudej ewidentnie sugerowała, że jakby mogła, to by się odwróciła w miejscu i ugryzła go w nos  😂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 września 2015 18:12
Też mnie zawsze rusza jak ktoś się chce pozbyć starego konia. Przykre bardzo.
Musze sie pochwalic zdjeciem, bo takie ladne mi sie udalo ustrzelic  💘
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 września 2015 04:56
faith piekne siwe  😍

Trzymajcie kciuki - ruszamy kolo 9 w droge. Kon nic nie przeczuwa chociaz wczoraj cale stado jednoglosnie odmowilo powrotu do stajni i kolacje dostaly na lace. Ja nawet cala noc przespalam ale juz zaczynam przezywac. O siebie sie nie martwie - bardziej o konia, ale wzielam chyba wszystko co mozliwe zeby mu ulatwic ten rajd. Widzimy sie za 4 dni - i wtedy sie okaze czy jest sie czym chwalic 😀
Zobaczymy co wygra - czy bezpieczne miejsce to stajnia czy jednak bezpiecznie jest ze mna 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 września 2015 06:11
Murat-Gazon niestety często widuję takie przypadki  🙁 ostatnio do sklepu przyszedł koleś co kupił z pół roku temu klacz , którą znałam i jakoś mam do niej sentyment. Koleś zielony z jeździectwa ale w typie cwaniaka.  Kupił sprzęt i jeździł rajdy, trochę na placu no ale generalnie bez pojęcia.  Tłumaczyłam sobie, że zawsze mogła trafić przecież gorzej,  a to że mało wie o jeździe konnej to przecież nie tragedia ho się nauczy,  tym bardziej że kobyła naprawdę dobrze zrobiona. Jak przychodził to pokazywał jej zdjęcia,  cieszył się. .wiec stwierdziłam, że lubi kobyle.  Ostatnio przyszedł i w samym wejściu krzyczy,  że ma nowego,  lepszego konia..to pytam a co z panda. ..a ten,  że sprzedał do człowieka co przyjeżdża raz w tygodniu i konie zabiera ...... a na moje pytanie czemu to zrobił...dostałam odpowiedz. .bo była stara a on potrzebuje młodego konia. Panda miała 18 lat,  teraz kupił 3 latka , którego sobie sam zjeżdża. ...cycku mi opadły. 
Szamanka trzymam!  I rób zdjęcia
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 września 2015 11:59
szamanka zazdroszczę!  Czekam na zdjęcia;d

uważajcie tam🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 września 2015 20:53
Melduje sie po pierwszym dniu. W polowie drogi zlapala nas burza, ktora zmoczyla nam wssystko lacznie ze skarpetkami i majtkami 😉 potem zrobilo sie zimno i zmarzlismy nieziemsko. Do bazy mielismy zajechac na 16, zajechalismy na 19. Teren dal nam w zadki. Armani po 8 godzinach juz zaczal sie denerwowac i irytowac ciaglym lazeniem po brzuch w blocie. Na poczatku jeszcze omijal kaluze potem nawet nie zwrwcal na nie uwagi. Powiem ze bylo ciezko, bardzo strome podjazdy i zjazdy ciezko bylo zchodzic jak kon zjezdzal na zadzie. Ale czuje sie dobrze , jak tylko zdjelam siodlo to wytarzal sie po czubki uszu. Przegladnelam czy nie ma obtarc, jakis boelsnych miejsc czy ran ale kon caly, mimo zmeczenia ani raz nir zachowal sie niewlasciwie. Jestem dumna - jutro dzien drugi 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
20 września 2015 10:02
szamanka to niezły hardcore  😎 a tak btw czy wcześniej jakoś specjalnie konia przygotowywałaś do tego rajdu ? Ile macie km przejechać ?
Mój kuc by pewnie po drodze zdechł  😁
Bronze   "Born to chase and flee.."
20 września 2015 10:33
Zduśka - co tam kuc, ja bym chyba zdechła ;-). Daaawno temu potrafiłam spędzić w siodle nawet 8 godzin...ale nie wiem jakim cudem. Dla mnie jedna rzecz jest pewna,że na żaden rajd mnie nikt siłą nie wyciągnie. Za wygodna jestem  😂 Max 3 godzinki i jestem w pełni szczęśliwa. A najbardziej mnie cieszy technicznie dopracowana jazda.
Co nie zmiania faktu, że kibicuję Szamance. Moja znajoma po powrocie z rajdowej i deszczowej majówki miała zapalenie nerek. Więc uważaj tam na siebie  :przytul:
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
20 września 2015 13:30
Dziekuje dziewczyny. Dzien drugi. Ruszylismy o 9 wracamy na 17, teraz mamy przerwe. Siwy dzis przeszedl 4 razy rzeke San. Dumna jestem ogromnie. Co powiem po dzisiaj to fakt jakwazne jest zaufanie. I to w obie strony. Ja odpuszczam wodze i pozwalam mu wybierac droge a on dzieki mojemu dopingowi przeszedl rzeke ktora siegala mu do brzucha. 😉
Mnie pomalu wysiadaja kolana.
szamanka widzę, że tam wycisk dostajecie 🙂 Trzymajcie się i dbajcie o siebie!

A ja mam sztucznego konia. Można postawić, wetknąć gałązkę w dziób i stoi  😀
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
20 września 2015 20:31
Dotarlismy na 18.30 do bazy czyli 10 godzin w siodle. Siwy jest przesuper. Drze pod gore i z gorki tak abym i ja jakos usiedziala. Jechalismy dzis kawalek asfaltem - zero stresow czy to auto czy ogromny tir. Puscily mi dzis klamerki od popregu - nie pytajcie jak przejechalam te 40 km :P
Jutro dzien trzeci w sumie najciezszy ma byc. Ale krotko bo tylko gora 6 godzin.
NIKT mi juz nie wmowi ze moj kon jest nieobliczalny czy ma guza mozgu. Jest cudownym zwierzeciem. Naprawde jestem szczesliwa ze zaryzykowalam.
Kon byl szykowany do rajdu ponad 3 miesiace, no ale to co tutaj dzialamy to wersja hard samotnych terenow 😉
Melduję,że moja Sahiba wywalczyła....ups....wywalczyła ale nie dostała MISTRZA POLSKI

przekopiuję:
W dniu wczorajszym klacz mojej hodowli Ghaz El Sahiba startowała w Mistrzostwa Polski Młodych Koni w sportowych rajdach konnych .Zarówno Właściciel jak i para startująca doświadczyli tam jawnej niesprawiedliwości w ocenie, co skutkowało utratą zasłużonego tytułu Wicemistrza Polski Młodych koni.

SOLIDARYZUJĘ SIĘ Z WŁAŚCICIELEM !!!

Para Ghaz El Sahiba pod jeźdźcem Mariuszem Łupkowskim otrzymała maksymalną ilość punktów. Czas wejścia na bramkę weterynaryjną dał im 2 miejsce i Wicemistrzostwo Polski.
Niestety na trójkącie klacz otrzymując MAKSYMALNĄ ILOŚĆ PUNKTÓW ZA POKRÓJ otrzymała jednocześnie NAJNIŻSZĄ ilość punktów za ,,pielęgnację''(zdjęcia potwierdzające zadbanie konia dostanę wkrótce-zaplecione koreczki i wypastowane kopytka) ze wszystkich koni co spowodowało UTRATĘ punktów ze uplasowanie się dopiero na 4 miejscu.

Zarówno ja oraz Właściciel klaczy absolutnie nie zgadzamy sie z oceną konia przez Polski Związek Hodowców, jak również z praktykami stosowanymi w czasie sędziowania. Bedziemy w ciagu kilku dni skladac oficjalny protest w PZJ, FEI, Związku Hodowców Koni Arabskich, ...

Protestujemy ponieważ : Związek Hodowców Koni wysłał na MP Sędziów, którzy wzięli do sędziowania dodatkową osobę w czasie zawodów.Osobę która brała udział w zawodach jako właściciel konia, trener, członek jednej z ekip oraz mającą powiązania z innymi zawodnikami , również zwycięzcą konkursu. To właśnie niskie punkty klaczy z tej oceny zaważyły na utracie przez nią 2 miejsca i tytułu.

Takie zachowania oraz brak profesjonalizmu są niedopuszczalne w zawodach sportowych.
Jesteśmy przekonani, Ze FEI sprzeciwi sie takiej praktyce. Ufamy, że PZJ ponownie rozważy wyniki tych zawodów.
Uważamy, że w zaistniałej sytuacji wyniki z trójkąta nie mogą być brane pod uwagę w ocenie wyników rajdu i powinny być wyeliminowane z uwagi na możliwość celowego zaniżenia ocen.

Mamy nadzieje ze ta sytuacja zostanie rozwiązana polubownie ze Związkiem Hodowców oraz PZJ.

i fragment publicznego  komentarza innego doświadczonego uczestnika rajdu:
Okiem zootechnika , trenera a takrze tech wet, uznaliśmy że Sahiba wygra a nasz  będzie drugi...okazało się że mimo tylu lat doświadczenia nadal się nie znamy Emotikon smile . Nadal tego nie rozumiem ale płyta załatwiła sprawę i wedle aktualnych przepisów zmienianych co chwilę wszystko jest w porządku. Jeden sędzia oceniając ruch naszego konia ( w pokazach murowane 20. ) stwierdził że jest zbyt wyniosły i paradny i dał mu nędzne 7- pytam - Jaki ARAB ma mieć ruch ? konającej szkapy ? - Sahiba - piekne koreczki dobra kondycja miła spokojna i za kondycję 7,5 ? Soryyyy ale nie wiem o co im chodzi.

Tak się w Polsce kasuje konkurencję  😤

Protestujemy ponieważ : Związek Hodowców Koni wysłał na MP Sędziów, którzy wzięli do sędziowania dodatkową osobę w czasie zawodów.Osobę która brała udział w zawodach jako właściciel konia, trener, członek jednej z ekip oraz mającą powiązania z innymi zawodnikami , również zwycięzcą konkursu.



o kurde. To przecież łamie zasady FEI i PZJ... popieram Wasz protest w 100%! Trzymajcie się!
orjentica, dla mnie takie zachowanie i prywata wśród sędziów jest nieetyczna - odwołujcie się. 
Właściciel nie odpuści a ja będę Go wspierać bo zapracował,swego czasu wysłuchał dobrze doradzających (z naszego forum również  :kwiatek: ) i poszedł właściwą drogą.A Sahiba zapracowała na Tytuł.Dziękuję i proszę o wsparcie w petycji,jeżeli będzie potrzebna w sprawie.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 września 2015 20:53
o rety! szok......

Tak się właśnie  z konkurencją robi...;/
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 września 2015 21:02
orjentica ahh sprawiedliwości na tym świecie chyba nigdy nie będzie...  Nie dajcie się układom i prywacie! Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie sprawy!
Tymczasem chciałam przypomnieć się z moimi chłopakami  🙂

Bronze   "Born to chase and flee.."
20 września 2015 21:30
Iwona - zrób koniecznie zestawienie Precedensa, bo taki łabądek wyrósł,ze szok  😜
Orjentica - tak się własnie zastanawiałam jak tam te rajdy nowemu właścicielowi Sahiby pójdą. Bo pamiętam akcję na fb i re-volcie i czasami zerkałam na jego fanpejdża, ale chyba przestał się w jakikolwiek sposób udzielać. Dobrze słyszeć,że jednak zmienił podejście. Co do nieuczciwej konkurencji - to jakos mnie to nie dziwi. Nie takie kwiatki sie spotyka w innych konkurencjach. Też bym nie odpuściła "kolesiom".
Szamanka - o maj god, 10 godzin ....Ja dzisiejszą deszczowa niedzielę spędziałam pod kocem i z książką. Mówiłam,że starość...hihi  😂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 września 2015 21:33
Dziękuje, jutro poszperam i postaram się coś wrzucić  😀
Tak,posłuchał,wyciągnął wnioski i zwrócił się o pomoc do profesjonalnych stajni rajdowych.Jeździł w serwisach i poznawał struktury od wewnątrz.Bez Was i ta akcja nie powiodła by się,potrzeba było wstrząsu ale Sławek to mądry i inteligentny człowiek i na szczęście nie trwał w niewiedzy i zadufaniu,jak zrobiło by to wielu innych.Sahiba miała wtedy dłuższe wakacje a później wrócili do prawidłowych treningów.Widać dobrze skoro wybiegła taki fantastyczny wynik.
jeśłi chodzi o rajdy chyba nic mnie juz nie zdziwi 😵
A ja dzis dostałam takie śłiczne zdjecie belzebubka mojego  😍 💘
orjentica trzymam kciuki, żeby sprawę udało się wyprostować. To jest zwykła bezczelność, jak Was potraktowano.
A Sahiba wygląda super, w świetną kondycję nie wątpię, bo to widać, a co do rzekomego braku zadbania to można tylko skomentować...  😵
Dziękuję za odwagę w nazywaniu rzeczy po imieniu,na FB maleńki odzew bo przecież światek jeździecki jest hermetyczny i ludzie się obawiają.A przecież każdego z nas mogą tak potraktować,wykpić w żywe oczy.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 września 2015 09:36
orjentica, pozwolę sobie tylko na krótki komentarz. Konkluzja jest taka: w życiu nie ma sprawiedliwości i niejednokrotnie nasz sukces zależy od subiektywnej oceny pewnych osób.
Tak jest na pokazach koni, wystawach psów, w ujeżdżeniu,w każdym sporcie gdzie oceny dokonują ludzie. Błędy i poczucie niesprawiedliwości mogą się zdarzyć nawet na wyścigach, gdzie niby wszystko jest czarne albo białe- przybiegł koń pierwszy albo nie.
Trzeba się z tym pogodzić, albo dać sobie spokój z braniem udziału w tego typu imprezach. Tak było, jest i będzie zawsze. Niemal zawsze występuje element kumoterstwa. Podczas czempionatu w Janowie sędziowie są gośćmi i jedzą kolację z dyrektorami stadnin państwowych. A potem można bić pianę, że nie udało się pokonać państwowych koni.
MPMK w rajdach to zabawa. Prawdziwy sport zaczyna się o wiele,wiele dalej. I wtedy człowiek uczy się pokory.
Oczywiście, że fajnie jakby Wasza klacz wygrała, kibicowałam, ale nie ma chyba co kręcić afery, zwłaszcza, kiedy jest się nowicjuszem i jeszcze nie wie się o co chodzi  :kwiatek:
A komentarz Kajetana odnośnie ruchu świadczy niestety tylko o jego kompletnym braku wiedzy na temat rajdów i o tym jak powinien wyglądać i ruszać się koń rajdowy.
Ruch na pokazowe 20, to zupełnie inna bajka, niż ta o którą nam chodzi w rajdach.

PS. Mój koń też dostał dziwną notę za pielęgnację, chociaż był świetnie przygotowany 😉.
Otóż to, Wojenka z ust mi to wyjęłaś  😉 Kiedyś sporo jeździłam po wystawach psów i mimo, że psy mieliśmy doskonałe pod wieloma względami, często wracaliśmy niepocieszeni bo się okazywało, że albo na ringu był pies hodowli sędziego, albo dobra znajoma sędziego wystawiała swojego psa itp. Dlatego po kilkunastu latach takiej zabawy w końcu zrezygnowaliśmy z wystaw i do tej pory nie mam najmniejszej ochoty na powrót do tego.
Oczywiście nie ma co się zniechęcać ale trzeba być przygotowanym na wiele takich rozczarowań  😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 września 2015 10:33
Ocena płytowa odbywała się po rajdzie, czy przed? Kiedyś w hucułach było tak, że płyta była na końcu(na Czempionacie) więc regulowali nią sobie wyniki jak chcieli.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 września 2015 10:35
przed
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 września 2015 10:51
No to nieźle. Ale tak jak pisałaś Wojenka, rączka rączkę myje. I tam gdzie oceniają ludzie, a nie koń "broni się" sam wynikami, tam ZAWSZE będą zgrzyty. Niestety trzeba zacisnąć zęby jeśli chce się iść dalej. Co wcale nie oznacza, że się zgadzam z takim stanem rzeczy. Tak być nie powinno i mam nadzieję, że może kiedyś coś się w tej kwestii zmieni.

Tymczasem pozdrawiamy z Dziadkiem halowo-wieczorowo 😉 Jakość oczywiście wybitna  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się