Stajnie w Warszawie i okolicach

[quote author=Anaa link=topic=46.msg2419899#msg2419899 date=1442163182]
insanity, w Sabacie chyba nie ma hali? Jeśli chodzi o Duchnice to uderzaj do Dzionki po więcej info, ale na pewno jest hala i pastwiska, natomiast kwestia sprowadzania z pastwisk była o ile wiem dyskusyjna.

Do 1000 po tej stronie z halą będzie ciężko. A hala + pastwiska + opieka i do 1000 - no... ten tego... 😉 marnie.

A Sabat jeszcze istnieje? Z tego co mi wiadomo  stajnia została przeniesiona i funkcjonuje teraz jako "UP Ranch" ale w zupełnie innej lokalizacji.
[/quote]

Oj nieee, Sabat a UP Ranch to zdecydowanie co innego. Laska która prowadzi UP nigdy nie była związana formalnie z Sabatem, tylko trzymała tam konia. Btw. Appaloosa skąd takie info?
Co do Sabatu - "hala" (?) stoi, ale na ten moment nie wjechałabym tam na koniu 😉 tam się nawet człowiekowi ciężko chodzi, tak się zapada. Podłoże masakra, usypany nierówno piach, strasznie kopno i chcą to tylko bronować, co wg mnie sprawi że będzie jeszcze bardziej się zapadać. Polewać pewnie nie będą, więc do tego dochodzi kurz i w ogóle nie "związany" piasek. No na ten moment zdecydowanie nie. Co więcej pełno gruzu, kamieni, szkła i innych ciekawostek. A już też na przyszłość jest problem z postawieniem przeszkód, bo po każdym treningu mają być wyniesione poza halę. Nawet nie w róg tylko na zewnątrz - dla mnie nonsens, zwłaszcza że są to tak ciężkie stojaki i drągi, że brak słów... Chociaż w sumie i tak na razie skakać się nie da.  😂
Duchnice oglądałam, super stajnia (przynajmniej na pierwszy rzut oka), hala też zdecydowanie lepsza. Ale byłam tylko raz i w sumie jako potencjalny klient, więc nie wiem jak to wygląda od podszewki. No ale całą stajnią byłam zauroczona i sama zaczęłam się zastanawiać czy nie przenieść się tam ze swoim koniem na zimę (głównie dla hali).
Jest tutaj może ktoś z SJ Szarża? Dowiedziałam się, że koń, na którym kiedyś jeździłam właśnie tam stoi. Niewysoki kasztan, Etos. Byłabym wdzięczna za jakąś informację o jego stanie 🙂
Hej hej 🙂

słuchajcie ja tu poniekąd z reklamą, poniekąd z prośbą o pomoc..

sprawy mają się tak - wybudowałam sobie stajenkę i chcę tam zabrać swoją klacz od "chłopa".. w związku z tym szukam na cito pensjonariusza do drugiego boksu..
Stajnia jest typowo przydomowa, 2ha pastwisk, duże boksy, zaplecze na siodła, super opieka  🤣 🤣 🤣, warzywa w okresie jesień-wiosna w cenie, siano do bólu, karmienie wg ustaleń..

stajenka mieści się w Załubicach (20km od Warszawy, dojazd ZTM) przy ujściu małej rzeczki do Zalewu Zegrzyńskiego - tereny cudne!
Niestety nie dysponuję ujeżdżalnią, można coś ewentualnie wytyczyć na łące..

Potrzebuję kogoś normalnego, swojego człowieka ze "swoim" koniem, nie kogoś kto wstawi i pojawi się raz na dwa miesiące.. Trza mi tu kogoś z pasją 😉

Będę wdzięczna za przekazywanie informacji dalej 🙂

Nie mogę się juz doczekać kiedy będę miała swoje zwierze blisko!  😍
A powiecie mi jak dojazd komunikacją do Duchnic z centrum? Są jakieś inne opcje niż KM albo 717? I jakie są te trasy od przystanku/stacji do stajni? długo się idzie?  :kwiatek:
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
21 września 2015 11:31
quantanamera, na razie Golden horse w Korytach, z domu mam o połowę bliżej niż do wyreby. Zobaczymy jak nam się tam będzie stało.


Ooo  😉 arivle, jaka niespodzianka, od kiedy? 🙂
Hej wszystkim 🙂 zmieniamy stajnię tak więc będzie ostatni wolny boks w stajni Konik w Koniku Starym, może ktoś chętny? 😉
PaniMalfoy   W życiu trzeba wszystkiego spróbować! :)
22 września 2015 20:08
A ja poszukuję stajni (w możliwie przystępnej cenie) w okolicach Radzymina, Wołomina lub w drugą stronę - Legionowo. Generalnie interesuje mnie to, aby była możliwość treningów z trenerem, wyjazdów na zawody. Bezpieczne boksy, pastwiska, myjka są koniecznością. A jak będzie hala to już cud, miód i malina 😀
Bardzo spodobała mi się Hippica. Ktoś może coś wie na jej temat? 🙂
Hippica to prywatna stajnia i nie ma w niej pensjonatu 😉
Vena w lajskach 😉
Small Bridge, wiem że śledzisz ten wątek. Zajrzyj proszę do pw.  :kwiatek:
Vena w lajskach 😉

A od kiedy tam są pastwiska? 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 września 2015 10:35
PaniMalfoy, stajnia Mokre 😉
A ja poszukuję stajni (w możliwie przystępnej cenie) w okolicach Radzymina, Wołomina lub w drugą stronę - Legionowo. Generalnie interesuje mnie to, aby była możliwość treningów z trenerem, wyjazdów na zawody. Bezpieczne boksy, pastwiska, myjka są koniecznością. A jak będzie hala to już cud, miód i malina 😀



Heartland  🏇
A jak z Eponą? Poleca ktoś?  👀
Czy ktoś z Was jeździł może niedawno lub jeździ nadal w stajniach JKS Stajnia Pod Skowronkiem, LKS Wolta i/lub KJ Amber Horse i jest w stanie coś mi napisać odnośnie poziomu i ceny jazd rekreacyjnych, a już fantastycznie jakby ktoś miał porównanie ze wszystkich trzech stajni 🙂 Lub może macie do polecenia inną stajnię (dla zaawansowanej osoby dorosłej) w okolicy Pruszkowa/ Podkowy Leśnej z dobrym poziomem prowadzenia jazd i najlepiej halą?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 września 2015 20:58
Ninsa najlepiej zapytaj w wątku o szkółkach jeździeckich.
Witamy,

czy ktoś coś może powiedzieć o Stajni Platyna w Łajskach? Warunki, opieka, infrastruktura, pastwiska, etc.

https://www.facebook.com/stajniaplatyna

dzięki!

W&A
Platyna działa od miesiąca, dlatego tez ciagle się rozwija. Na razie wszystkie boksy są zajęte, ale niebawem ruszy budowa boksów angielskich. Stajnia ma super opiekę, monitoring, las za płotem, dobry płac do jazdy i sporo padokow. W planach karuzela i hala.
Stoję w Platynie od końca sierpnia, czyli od momentu otwarcia stajni. Cały czas jeszcze trwają prace wykończeniowe, obecnie kładziona jest kostka, robione oświetlenie placu, także z tygodnia na tydzień stajna się zmienia. Opieka super, w boksach czysto, siana nikt nie oszczędza, stajenny stosuje się do wszystkich wskazań właściciela i ma dobre podejście do koni. Konie z padoków sa sprowadzane w ręku.

Łąk jest około 5 ha, póki co w jednym kawałku, ale będą dzielone. Do tego 2 duże padoki przy stajni. Wyjazd w teren do lasu bezpośrednio ze stajni. Jak narazie nie mam żadnych zastrzeżeń. Miejsce z ogromnym potencjałem i na pewno już obecnie wyróżnia się na tle innych stajni w okolicy.
Dzięki za opinie! A towarzystwo jakie? "Kuniarki" i "sport" czy raczej dorośli? 😉
Ja też stoje teraz w Stajni Platyna. Mogę polecić  🙂: ) Cały czas  coś się nowego buduje  🙂
Właściciel i stajenny super.
Dbają o konie  i  o czystość na obiekcie  i w boksach 🙂
Z tego co wie będą niedługo zdjęcia na stronie fb - Stajnia Platyna
A ja poszukuję stajni (w możliwie przystępnej cenie) w okolicach Radzymina, Wołomina lub w drugą stronę - Legionowo. Generalnie interesuje mnie to, aby była możliwość treningów z trenerem, wyjazdów na zawody. Bezpieczne boksy, pastwiska, myjka są koniecznością. A jak będzie hala to już cud, miód i malina 😀
Bardzo spodobała mi się Hippica. Ktoś może coś wie na jej temat? 🙂


Fc-dabrowica spelnia wszyskie warunki.
I jest 1 wolny boks
Szukam stajni dla ciężarnej kobyłki, czyli pastwisk cały dzień i dobrej opieki. Raczej na południe od Warszawy. Ktoś coś poleca?
stajnia forumowego Miska69 albo SK Kozienice
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
30 września 2015 19:18
Mała mi - mam porównanie i zdecydowanie stajnia Miśka69 !!! Kozienice raczej szerokim łukiem bym teraz omijała 😉

oo bjoork, czemu? byłam tam rok temu i było ok, rozumiem, że coś się zmieniło?
mała mi i ja polecam stajnie Miska69. Byłam tam , widziałam i stajnie i padoki (kurcze nawadniane wiec i suchym latem zielone łaki) cudnie , czysciutko i wspaniali gospodarze.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
01 października 2015 10:00
mała mi i ja polecam stajnie Miska69. Byłam tam , widziałam i stajnie i padoki (kurcze nawadniane wiec i suchym latem zielone łaki) cudnie , czysciutko i wspaniali gospodarze.


Potwierdzam i naprawdę trzymam kciuki, żeby Miśkowa stajnia full obsadę - dodam, że nasza weterynarz trzyma nad stajnią pieczę i myślę, że Misiek tworzy miejsce, które ma pełne zadatki na bycie idealnym miejscem na emeryturę dla wymagających starszaków.
Witam.
czy ktoś stoi moze w liderze w Łomiankach i chce sie podzielić opiną na temat tej stajni.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się