kącik skoków

julka177, lusia ci już nawet filmik wstawiła. Moja paskuda dzięki bogu urwała bardzo szybko pasek, radośnie nam dyndał cały parkur.
Ale to hacelem? Podkową?

A takie skoki się nadadzą 😀 ?
Zorilla, z reguły konie zahaczają po prostu podkową. Na cavaliadzie Vladimir Beletskiy miał wywrotkę z tego powodu i akurat fajnie było widać, jak koniowi zahacza się podkowa i nie może jej wyciągnąć.

Niezły skok 😉 mi się nawet w ujeżdżeniówce źle skacze 😉
Nigdy nie widziałąm takiego wypadku.

A to że Ci się w ujeżdżeniówce źle skacze to chyba dobrze świadczy o Twoim dosiadzie itp :P
Zorilla, na pewno przerobiłaś w PS 🤣 Zazdraszczam damskiego siodła!
przerobiłam ale kolorki i kadrowanie 😀
pożyczyłam i dziś jeżdziłam pierwszy raz od ponad roku, koń pierwszy ever. Czadowo było 🙂
Widząc takie upadki bardzo się cieszę, że mój koń nie potrzebuje nawet wytoku i jest "łysy"...

@Zorilla przez moment myślałam, że to moment upadku 🤣 Widziałam kiedys filmik na yt, dziewczyna spadła wlasnie w taki sposób, że przełożyła nogę nad szyją. Ale skok fajny, tez chciałabym moc kiedys sprobowac jazdy w damskim. 😀

Edit: Do tej pory nie ogarnęłam jeszcze "oznaczania" kogos, przepraszam za tego bubla u góry 🙁
lusia722 ojej  🙁 wygląda strasznie  🙁
Zorilla, wow szacun, ja bym chyba po drodze spadła :P

Ja mam trochę zdjęć z minionego weekendu dzięki anai





xxagaxx dobrze, że nic się nie stało. Zdjęcia super, jak zwykle świetnie się prezentujecie.
Kogo spotkam w weekend w Sopocie?
Moon   #kulistyzajebisty
21 września 2015 09:35
xxagaxx, po Siwym tak widać, że lubi to co robi, że nie da się oderwać wzroku!  😍
Chciałabym, żeby Lulo kiedyś też tak wyglądał... :P

mils, będę ja z aparatem.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
21 września 2015 09:47
xxagaxx - super wyglądacie. Zastanawiają mnie tylko Twoje ochraniacze na tyłach. Coś mi się kołacze w głowie, że był kiedyś przepis, który regulował maksymalną długość zadnich ochraniaczy i właśnie takie były wykluczone?
Wizja, Tylko w konkursach młodych koni 🙂
A nie na odwrót? Ze tylko tam są dopuszczone, a tak to zależy co sedia wymysli?
Ograniczenia dotyczące ochraniaczy są restrykcyjne w konkursach młodych koni. Na styl nie można w ogóle mieć zadnich, w pozostałych konkursach mają określoną długość/szerokość. Natomiast w pozostałych konkursach skoków waga ochraniacza nie może przekroczyć 500g.
Tak jak napisała anai,, ja w tych ochraniaczach startuje na ZO, na AMPach też jechałam więc nie ma problemów.
xxagaxx jacy wy jesteście piękni!!!  😍 Nie mogę się na was napatrzeć, naprawdę. I wasze czapraczki też mnie powalają 😀
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
21 września 2015 13:18
A widzicie... To dzięki za info, bo byłam przekonana, że używania ich w ogóle zabronili na wszystkich zawodach.
xxagaxx, bardzo mi się podoba obrazek jaki tworzycie z Siwym, naprawdę! 😉

Spotkam kogoś w najbliższy weekend na finale Pucharu Sielanki w Warce?
Bardzo nam miło 😉 Siwy natomiast spasł mi się ostatnio strasznie ;/ Jak go przez rok tuczyłam, tak teraz ma dietę :P Nie może mieć takiego brzuchola na skoki bo mu nogi wysiądą. Za to po zawodach w Sopocie mam mieszane uczucia, Sobota była mega udana, niedziele niezakoniecznie. Nie wiem czy roztrenowanie nam źle zrobiło czy to po prostu nie był nasz dzień.
Ktoś się wybiera stąd na Mistrzostwa Dolnego Śląska? 🙂
julka177, lusia ci już nawet filmik wstawiła. Moja paskuda dzięki bogu urwała bardzo szybko pasek, radośnie nam dyndał cały parkur.




Tu na podobnego cosia wpadłam przypadkiem. Dobrze widoczne w zwolnionym tempie. 
Liściu, aż mnie ciarki przeszły. Koniec z paskami między nogami dla mnie. Ten mój napierśnik bez paska działa również dobrze.
Wyglada to okropnie, ale konisko się super wyratowało. Z tego co pamietam, na Cavaliadzie w Warszawie jedna para tez miała upadek po skoku, mniej więcej w takim stylu. Tylko nie wiem, czy był to wynik zaczepienia o jakis pasek, czy kon po prostu zapomniał o tym, że trzeba rozłożyć dwie nogi, a nie jedną...
Patrzcie na to, super się uratowali

Hej! Parę  lat zawodów mam już za sobą i trochę już widziałam... Ale pod względem organizacyjnym to, co przeżyłam w ten weekend w Machnicach przebija wszystko! No ale od początku...
Są to Mistrzostwa Dolnego Śląska, a więc niby nie takie zwykłe regionalki... Co dziwne, zgłoszonych seniorów +/- 8, juniorów 6. Dlaczego...?
Pojawiły się propozycje. Około 2 tygodnie przed zawodami. Niby wszystko normalnie, konkursy dodatkowe (ZR) powplatane między konkursy mistrzowskie... P juniorów konkurs nr 6,  a więc dodatkowy P nr 6a zaraz po nim itd... - logicznie. Konkursy dodatkowe przewidziane od LL do N.
DZIEŃ PRZED zawodami, tj w piątek... godzina późno popołudniowa... komunikat ze zmienioną kolejnością konkursów. Otóż konkurs LL 8 rano, pozostałe konkursy dodatkowe po konkursach mistrzowskich... około 16 i to w kolejności (...) P - N - L  🤔 🤔 🤔 ORAZ nie są w stanie zapewnić, czy konkurs L się odbędzie z powodu dużej liczby zgłoszeń, dodatkowo można w takowym startować tylko raz.
Pytam, co z ludźmi przyjeżdżającymi tylko na L i to rezerwującymi boks np. od piątku...? Szacunek dla zawodników poświęcający swój czas i pieniądze na przyjazd na te zawody...? Gdzie?  😕
Już pomijając fakt, że byłam jednym ze szczęśliwców jadących najpierw P, potem L... Kobyła nieobyta, lekki stres, nie ubrałam ostróg ( :P ), no i jak inaczej to się mogło skończyć, niż moim perfekcyjnym lądowaniem w środku oksera  🏇
Jutro znowu walczymy, dla odmiany konkursy w normlanej kolejności, z tym, że pojawił się komunikat na stronie (facebook!!) o godzinie 20, że w niedzielę koń może startować tylko raz... PO CZYM publikują listy startowe, gdzie zapisana jestem normlanie do dwóch konkursów  🤣 Okaże się na miejscu, o co tak naprawdę chodzi...
To tyle z mojego żalu  :kwiatek: Po prostu nie mieści mi się w głowie, że takie rzeczy się dzieją... no i po prostu się dzieją, nie ma żadnej reakcji, no bo z czyjej strony? Zawodnicy nie zbojkotują, bo nie ma za bardzo wyboru, gdzie jechać... A DZJ... no cóż, czy on w ogóle ma cokolwiek do gadania?
No i bądź tu mądra...

Wstawiam nasze zdjęcie z tych felernych zawodów - debiut Konia Gali na tym forum 🙂
mers Na weekend masz Mistrzostwa w Drzonkowie, tam jest normalnie  😉 
monia Troche daleko dla nas, do nieszczęsnych Machnic mam 12 km :'D Ale ech... wszędzie jest lepiej chyba :P
Właśnie później pomyślałam, że chyba we Wrocławiu jesteś . Od Leszna nie jest daleko .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się