Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

A my dzisiaj świętujemy 6 miesięcy razem - Boże jak to szybko zleciało :O

scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
23 września 2015 12:04
xequus ale piękne widoki  😍 i szczęśliwe koniska, nic tylko pozazdrościć  💘 oby mu było jak najlepiej (i jak najzdrowiej  😉 )

strzemionko Myślę, że w większości wypadków to jednak charakter jest głównym kryterium (ewentualnie ilość podków) 🙂
mój chodził zarówno z kucynką, która jakby sie postarała to przeszłaby mu pod brzuchem  😀 i z kumplem swoich gabarytów (co swoją drogą stanowiło część czarnej dziury w budżecie, ponieważ chłopaki postanowili sobie rozwalić cały sprzęt (derki, kantary)... Czysto teoretycznie jest szansa, że kiedy drobny koń dostanie kopa od olbrzyma, to nie będzie za specjalnie, natomiast ja z doświadczenia wiem, że mojemu olbrzymowi największą krzywdę fizyczną potrafił zrobić kucyk  😵 😵 😵 ale mam kilka osób w stajni, które mimo, że wiedzą, że Lucek nie robi krzywdy kompanom pastwiskowym jednak wolą, żeby ich konie chodziły z mniejszymi gabarytami.

galopada 😂_ faktycznie MAŁOpolaczek  😂 ale niesamowicie piękne konisko  😍
Trochę wcześnie na to, ale przedstawię mojego przyszłego wielkokonia. Ma niecałe 1,5 roku, a przerósł swojego dorosłego kolegę xx.





Tutaj porównawczo ze mną. Mam 172 cm. Wybaczcie jakość tostera.
Misiek69 Taki sławny koń, że malarze się ubiegają  😲 no pięknie tylko pozazdrośić.
Sivens 1,5 roku ???  😵
anil22 za 3 tyg. skończy 🙂 ciekawe jak będzie wyglądał za rok :P
Przedstawiam moją Tajemnicę, ok. 175 cm 🙂

edit. Jestem wysoka, zawsze chciałam mieć wysokiego konia. Jak dla mnie mogłaby być jeszcze wyższa 🙂 Największe problemy mają niskie osoby z zakładaniem ogłowia, kiedy ona zadziera głowę.
Z wsiadaniem dajemy radę, dla odciążenia jej kręgosłupa i tak zwykle wsiadam z drabinki, gorzej przy wsiadaniu w terenie 🙂

Wysokie konie są najlepsze!!!  😍
To ja pokaze mojego Maluszka. Nie wiem dokladnie ile ma w klebie, ale ponoc cos okolo 180cm.

nam rośnie kolejny MAŁOpolski smok 😀D

W przyszłym tygodniu zaprezentuję Wam klacz 1,85m  😜
willow to ta kobyłka o której kiedyś pisałaś, że problemy z utuczeniem były? Jeśli dobrze kojarzę to wygląda fajnie! 😉
Wstawialam juz co prawda ta fotke w  kaciku dzieci jezdzacych konno, ale wrzuce i tu dla odswiezenia watku.
Moja corka na moim wielkokoniu:




xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
24 października 2015 19:39
Piękny wielkokon i dzielna córka!  😀
xequus, dziekujemy :kwiatek:
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
26 października 2015 14:32
Ja się muszę pochwalić  💘
Wizyta Dominiki Frej nie poszła na marne, ale nie ważne, okazało się, że "papier" jednak umie skakać..  🏇
Znaczy skakać umie Lucek (który papier ma iście skokowy, a ja zrobiłam z niego pingwina  😀 ) W sobotę zrobiliśmy pierwsze "poważne" podejście do skoków.. (w końcu trzeba było wykorzystać młodego Skrzypczyka w stajni  💘 ) Wynik? Do 60cm Lucek nie uznaje za słuszne skakać, tylko z godnościa pingwina przechodzi kłusem jak wysokie cavaletti  😵 😂 natomiast potem doszlismy do 80cm i okazało się, że umiemy  😅 😅 😅

A poniżej mój całuśny jesienny książe  😍
Fokusowa, to dokładnie ta! No cóż, kiedy już ją tak ładnie podtuczyłam to potem trafiła na 2 miesiące do kliniki, gdzie znów ją strasznie odchudzili (operacja, rehabilitacja a w klinice nie karmią dobrze koni) ale teraz znów powoli wracamy do formy 🙂 Ciągle coś...
pozdrawiamy z dużym 🙂😉



i duży z nowym kolegą ;D

Ech to prawda, duże jest piękne.  🙂
Coś tu cicho. Co słychać u wielkokoni?

Mój maluszek ma już 163-165 cm 😉 Każdy cm cieszy  😀



Sivens-ale Skibo jest duży! Ciekawe, jaki będzie w wieku 3 czy 6 lat 😂 Potrzebna Ci będzie chyba drabina  🤣


A to mój 'wielkokoń' i 'wielkołeb' w jednym 😀
Ok. 172 czystego lenistwa 🤣
Windziakowa Ha na to liczę 😉 byle tylko był przy tym grzeczny 😉 Aktualnie broi... Jeszcze miesiąc temu trzeba było go ganiać po padoku, bo tylko stał i jadł, a teraz demoluje pastucha i zwiewa... Zbój!
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
05 stycznia 2016 11:23
pozdrawiamy z lonżowania z Panią trener 🙂

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/524812_893396267375406_8938259071846871759_n.jpg?oh=fce78e725cad3d063590b3062eebf4f9&oe=570FB82C[/img]

Sorollo za jakość - mistrz fotografi wszelakiej - profesjonalne zamglenia w Zamrucz industries  🤣
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 stycznia 2016 12:51
Zamrucz jaki "maluszek"  😜


zamrucz maluszek 😀 pewnie to Pani trener ma 1,40 w kapeluszu 😉

xequus A co tam u was?

I w ogóle co taka cisza w wątku? Pokurczyły wam się wielkokonie czy co? 
Przedstawiam Wam mojego kochanego dzierżawionego od listopada "kucyka". Burbitan (w stajni wołany Buu) ma 185 wzrostu ! <3 ja mam nie całe 170 więc wygląda to dość śmiesznie jak wsiądę 😀 Najciężej ubiera nam się ogłowia.. muszę wchodzić na skrzynke na szczotki i stawać na palcach  😀iabeł:
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
06 stycznia 2016 17:01
paani trener ma ponad 165, ale jest drobniutka🙂 Przy mnie wygląda mniej imponująco ale ja mam 173 cm i swoje ważę😀
Mój Niuń wczoraj udowodnił, że dla niego, prócz stali chyba nie ma ogrodzeń  🙁 Przelazł do kolegów przez drewniany płot nawet za bardzo nie zwalniając. Pastuch, belki nie stanowiły dla niego żadnego problemu. Kuźwa muszę zainwestować w rury.  🙁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 stycznia 2016 15:05
Sivens wszystko okej pod względem zdrowotnym gniadego (tfu tfu! nie zapeszając!) 🙂 Byliśmy miesiąc czasu gościnnie w rewelacyjnej stajni i bawiliśmy się w to nasze ukochane ujeżdżenie 😉. Myślałam, że wysyłam konia na emeryturę, a okazało się, że wypuszczenie na kilka miesięcy na pastwiska zdziałało cuda i gniady był w lepszej formie niż kiedykolwiek. Teraz znowu się obijamy i czekamy na lepsze czasy pogodowo-treningowe 🙂 myślę, że jeszcze wszystko przed nami, jeśli zdrowie pozwoli. A jak Twój potworek  😍 ?




Teraz całe dni spędza tak:



Ja w zasadzie zapomniałem się pochwalić, że u mnie w stajni powoli robi się wielkokonna grupa  🙂  Prócz Niuńka stoi jeszcze Dickens - 180cm,  Edziu - tak ze 175cm no i jeszcze Junior - 2,5 latek już w tej chwili mający dobre 165, no i dwa źrebole rokujące na porządne wielkokonie  🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 stycznia 2016 20:01
Misiek zdjęcia!  🤬 Przypadek, czy wyszukujesz takich wysokich 🙂?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się