Dzisiaj na obiad ...

A jakby zamiast żółtego dać mozzarelle?
A co powiecie na: zapiekane ryby Jamiego Olivera?

Wczoraj na obiad:
- papryka faszerowana kaszą gryczaną z mięsem i grzybami.
Zrobiłam przegląd szafki i odkryłam kaszę i suszone grzyby i wykorzystałam.
Bardzo polecam. Inne oblicze papryki faszerowanej.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 sierpnia 2015 12:49
Robocop, kurczę, szkoda, że nie jem ryb, wygląda rewelacyjnie  💘

ja przedwczoraj zrobilam takie... kotleciki kalafiorowe, tagliatelle marchewkowe i cous cous

wczoraj odgrzewalam bo za duzo zrobilam, tylko slatka byla z pora  😀iabeł:
madmaddie dziękuję 🙂

Dziewczyny, mam taki pomysł szalony od rana. Robicie samodzielnie wędliny? Ja od jakiegoś czasu kombinuję w tym kierunku, żeby mniej chemii w siebie pakować. Jeśli macie jakieś fajne przepisy, to może wrzućcie, co?  :kwiatek:
Wędliny takie z prawdziwego zdarzenia to robi mój tata, ale to już peklowanie, wędzenie i parzenie części z nich - dostaje to gotowe 🙂 Lata się w tym wprawiał, teraz doszedł do perfekcji, wędzi mięsa na wędliny, kiełbasy, kurczaki, ryby i twarogi. Natomiast takie namiastki często robię sama, np. pieczony karczek w ziołach, brzuszek w przyprawach, filet z indyka faszerowany suszonymi pomodorami z czosnkiem, szynka pieczona.
jagoda1966 Co to jest brzuszek w przyprawach  🤔 ?

Mogłabyś podać przepis na szynkę pieczoną?  :kwiatek:

Kaprlioleczka Twoje tagliatele mnie urzekły. Jak je przygotowałaś?
Robocop no brzuszek to brzuszek 😉 czyli takie mięso jak boczek, dość tłusta (choć staram sie wybierać chudsze) część świnki, ale za to bardzo smaczna, wystarczy czosnek, sól, pieprz, majeranek 🙂 Pycha 🙂

Szynkę, kupuje ok 1,5 kg, do 2 kg maks, marynata z oliwy, sosu sojowego, czosnku (sporo), listków laurowych, ziela angielskiego, kilka goździków, odrobina miodu, sól, pieprz. Szynka czeka w marynacie, ok doby, często ją przewracam. Potem obsmażam krótko, ale dokładnie na patelni i pakuję w rękaw (marynatę wlewam do środka) i piekę, ok 2 godzin, czasami dłużej, zależy jaka waga. Pod koniec rozcinam rękaw i podpiekam skórkę. Po wyjęciu z pieca, daje jej ok pół godzinki na odpoczynek, a potem można już kroić.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
02 września 2015 12:28
Kaprioleczka
Wygląda pysznie! 😀
Uwielbiam kalafior 😍

Mnie dziś naszło na gulasz, ewentualnie bogracz, muszę zdecydować na co mam większą chęć 😁
U mnie od trzech dni bogracz. Zostało nam po ostatnim talerzyku na dziś 😉
Gulasz z polędwiczki wieprzowej z cukinią, marchewką, jabłkiem i pastą z pieczonego bakłażana. Połączenie gruzińskiego przepisu i przypadku, jak kiedyś nie miałam przecieru pomidorowego, więc w/w pasta wylądowała w garnku.
Brzmi ciekawie, a właśnie tu weszłam w poszukiwaniu inspiracji na jutro. Podrzucisz przepis, Lena? Gdzie można kupić pastę z pieczonego bakłażana?
Refleks to ja mam ostatnio nie najlepszy w odpisywaniu 😉

Pastę kupuję albo w Lidlu (bywa okazjonalnie), albo w lokalnym dużym spożywczaku.

Przepis w sumie banalny.

Kroję w małe kawałki 250-300 gram mięsa (wieprzowe, cielęce, jagnięce, czy co kto lubi)
przyprawiam łyżeczką kolendry, połową łyżeczki kuminu, połową łyżeczki kurkumy i dużą szczyptą cynamonu oraz sokiem z cytryny, zostawiam na chwilę.
Podsmażam pokrojoną cebulę i ze dwa ząbki czosnku, dodaję mięso i obsmażam. Zalewam białym winem lub wodą i duszę, aż zmięknie.
Wtedy w garnku ląduje pokrojona w kawałki duża marchewka, średnia cukinia i spore twarde jabłko. Całość solę i duszę, aż warzywa zmiękną.
Na koniec doprawiam solą, pieprzem i wrzucam 3-4 solidne łyżki pasty z bakłażana, z można i przecier pomidorowy dać, tylko wtedy mniej.
Podsmażam cebulę i ze dwa ząbki czosnku, dodaję pokrojone w kawałki mięso (wieprzowe, cielęce, jagnięce) - około 250-gram
A ja dziś popelnilam pulpety w sosie smietanowo-koperkowym z surówka z czerwonej kapusty
A ja wczoraj byłam na warsztatach kulinarnych i gotowałam z Jurkiem Sobieniakiem. Jadłam najlepsze burgery ever i robiłam kaszotto w wersji absolutnie dekadenckiej. Najbardziej powaliło mnie chilli con carne, nie podejrzewałam, że to może być tak pyszne. Czekam na przepisy tych wszystkich pyszności i będę działać w kuchni  🏇 Czemu nie ma takiego emota z widelcem? Byłby idealny do tego wątku  😉
Dekadenckie kaszotto? Chyba przestałam nadążać za językiem polskim.

U mnie brokuły na słodko. Ugotowane różyczki brokuła podałam z dwoma łyżkami suszonej żurawiny, połową czerwonej cebuli, płatkami migdałowymi i miodem, plus dla Gadziny resztka gulaszu z wczoraj 😉
E! Da się zrozumieć. Risotto z kaszy w wersji wypas.
U mnie pierwszy raz Rogan Josh. Chyba się udał, bo już nie ma 😉
Vanille odkopałam Twoj przepis, zrobiłam i pożarłam... i leżę obżarta  😜  milion kalorii, ale obłęd!

echeveria makaron z cukinią i placuszki cukiniowe wytestowane, super  :kwiatek: w ogóle bardzo posmakowały mi warzywne kotleciki.

Kolacja w wersji "jestem głodna jak wilk, ale zmęczona żeby się wysilać" - ryż i kurczak z obiadu, podduszona mieszanka chińska warzyw z mleczkiem kokosowym, startym imbirem i odrobiną soku z cytryny plus pieprz i sól 🙂
Byle co, a było mega dobre  😍
to moze posmakuja ci jeszcze takie kotleciki:

z kaszy gryczanej- ugotowana kasza gryczana + jajko + ser żółty pokrojony w kostkę + bułka tarta, pieprz, sól -> smażymy na oleju

z ziemniaków- ugotowane ziemniaki przemielic przez maszynke, lub ugnieść + jajko + natka pietruszki (opcjonalnie)+ bułka tarta, sól, pieprz ->smażymy na oleju  (można ziemniaki zastąpic kalafiorem)

😉
Jeżeli ktoś jeszcze nie próbował to polecam upiec kalafiora. Tysiąc razy smaczniejszy niż ten z wody. Ja dodałam go do risotto. Pycha!
echeveria tylko nie kasza gryczana  😵  omg, nie znoszę nawet zapachu, wchodzę z domu jak się gotuje  😁

ziemniaki brzmią ok, z kalafiorem jeszcze ciekawiej 🙂
Cannelloni z farszem ze szpinaku, ricotty, fety i czosnku w sosie pomidorowym zapiekane pod beszamelem i mozzarellą.  Dwie godziny w kuchni, ale warto!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 września 2015 19:09
Schabowe marynowane w czosnku i cebuli, puree z batata i mizeria. Mniami!
Dziś zupa dyniowa:
Fasolka mung ze szpinakiem i pieczony kurczak a'la tandoor
Indyk w glazurze miodowej, gotowana kapusta kiszona i kluski śląskie
Z czym podać potrawkę niby meksykańską z mięsa mielonego z pomidorami, papryczką i fasolą? Makaron 🤔 kuskus? Jakoś ciężko mi coś odpowiedniego wymyślić
ja bym była za ryżem po prostu  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się