Sesja/Studia i t d ;)

Ja planu jeszcze nie mam. Miał być dziś i co? Ano jest modernizacja strony wydziału 😉 Milutko, nie ma co.
A ja mam już plan i podział na grupy. I jestem wściekła, bo gdybym została w starej grupie, mój plan byłby super, a tak przydzielili mnie do innej oddzielając od znajomych i do tego w piątki mam zajęcia wieczorne.  🙄
[quote author=zonk link=topic=518.msg2424196#msg2424196 date=1442948489]
My zaczynamy 28 :/ i jeszcze nie wiem czy dostałam warunek z biochemi i jestem na 3 roku  😂 W środę za tydzień mam rozmowę z prorektorem, po której rektor moooże wyda decyzję o przyznaniu mi warunku i do tego czasu mam chodzić na zajęcia z 3 rokiem i najwyżej później mnie zdegradują, kocham GUMed  🤣


Miałam tak samo na UWM-ie. Odpuściłam sobie  😉
[/quote]

odpuściłaś warunek czy studia? Jak mi nie dadza warunku to trudno, będę najwyżej powtarzać rok, to nie koniec świata, studiów nie odpuszczę na pewno.
busch   Mad god's blessing.
23 września 2015 22:50
Wpadam po kopa w tyłek  😁
Mam obronę magisterki za tydzień w czwartek i nasłyszałam się tyle opowieści, że obronę każdy zdaje, że to formalność i w ogóle i teraz mam motywację do nauki na poziomie -50  🤣. Postraszcie mnie że tam naprawdę można nie zdać, bo inaczej coś czuję że to będzie pierwszy egzamin podczas moich studiów, na który w ogóle nie będę się uczyć  :bum:

Oczywiście pytania nie są z pracy, a z tematów "związanych" z pracą, więc jednak wypadałoby coś powtórzyć...
Gosia O co konkretnie pytasz mówiąc "jak to ogólnie wygląda?" ?
robakt   Liczy się jutro.
24 września 2015 11:35
Właśnie zdałam przenoszenie masy, a jutro grupowo idziemy się bić o termodynamikę.
busch ucz się, ucz xD Ja jak widzę opracowany materiał do moich zagadnień, to aż mi ręce opadają jak sobie pomyślę, że muszę mieć to wszystko w głowie ;( Nie mogę się doczekać uczyć się o polityce fiskalnej, podatkowe ahh miodzio... Chyba bym nie potrafiła tak na totalnym olaniu i nie powtórzeniu niczego iść na obronę :P Nie chciałabym być pierwszą, która tej obrony nie zda  🤣
nopebow ALe jak to oddzielili Cię od Twojej grupy? Bez sensu, nie możesz się przenieść?  U nas jedną grubę zlikwidowali i rozproszyli po innych, ale na szczęście moja została zmieniająć tylko numer na niższy. Mój plan jest calkiem fajny, w piątek do 14 więc niestety w domu będę późno (bo nadal mam szalony zamiar wracać do weekend do konia), ale już wymyśliłam, że jak na ćwiczenia z paszoznawstwa będę chodzić z inną grupą to będę mogła wracać dopiero w poniedziałek rano dopiero na zajęcia o 15:30 więc jakoś powinnam dać radę.

Z plusów polski bus uruchomił połączenie Kraków-Lublin, co prawda w piątek musiałabym wracac nim bardzo późno ale zaś rano z Krakowa bardzo pasuje mi połączenie i jest dwa razy tańszy od dotychczasowych przewoźników, miło🙂

robakt Uff w końcu coś dobrego u Ciebie, gratulacje!
A ja coraz intensywniej myślę o studiach, bo o ile na początku tego roku jak tylko myślałam o tym co mogłabym robić w przyszłości to była panika, niepewność i totalny brak pomysłu, tak teraz coś tam już sobie umyśliłam. Tylko że teraz jakoś mnie nachodzą myśli, żeby oprócz tego jednego wybrać jeszcze drugi... 😁 wiadomo, nie wszystko na raz od początku, zobaczę jak to w ogóle będzie, ale jest ktoś tu kto studiuje 2 kierunki techniczne? Sisisa, dobrze kojarzę? Może ktoś jeszcze? Chętnie uderzyłabym na pw z paroma pytaniami. Co prawda jeden z tych moich wybranych nie jest stricte techniczny, ale oba na politechnice, jeśli już 😀 i jeszcze raz ponowię pytanie, czy jest ktoś aktualnie studiujący na Politechnice Gdańskiej?
maiiaF, ja drugi dopiero zaczynam :P, więc jeszcze nie bardzo wiem jak to będzie. W moim przypadku oba są mocno ze sobą powiązane, więc podejrzewam że łatwiej je pogodzić niż takie dwa "z innej parafii" 🙂.
Gosia O co konkretnie pytasz mówiąc "jak to ogólnie wygląda?" ?

czy można studiować bezpłatnie dwa kierunki II stopnia równolegle
Gosia, można.
Dziękuję :kwiatek:
Sisisa, moje też będą powiązane, kwestia tylko czy bardziej czy mniej, bo co do pierwszego kierunku jestem mocno nastawiona, a na drugi jeszcze trwa konkurs w kwestii za i przeciw 😁 zaczynasz drugi kierunek po pierwszym roku czy po drugim? 😀 na tej samej uczelni? O więcej będę męczyć na pw niebawem 😁
maiiaF, zaczynam po pierwszym roku, ta sama uczelnia i ten sam wydział 😀.
Stwierdziłam, że trzeba próbować, najwyżej zrezygnuję.
Magdzior porozrzucali naszą grupę po innych, z resztą nie tylko naszą, totalny misz-masz. Żeby było śmieszniej dziekan nie zgodził się na zmianę grup (tak jak nie wyraził zgody na komisa i rzekomo na awanse :/) mogłabym się ewentualnie zamienić z kimś, ale i tak do mojej starej nie trafię, bo nikt nie chce tam zwolnić miejsca. Zostanę więc już tam gdzie jestem przypisana. Robi się bardzo, bardzo niewesoło ...
Dziewczyny czy jest tu może ktoś z UMK? Kiedy pojawiają się rankingi? Myślałam że to będzie po zamknięcu usosa. :/
nopebow, łączę się w bólu.
Zobaczyłam nowy podział na grupy i szczerze chce mi się ryczeć 🙁 Na najgorsze dwa przedmioty są pięcioosobowe grupy ćwiczeniowe i wygląda to tak że będę ja + 4 psiapsiółki nierozłączki - żmije, które od początku studiów odzywają się w sumie tylko między sobą, nigdy się z nikim niczym nie dzieląc i kopiąc dołki pod resztą.  😵 Poza tym, na wszystkich innych przedmiotach też nie jestem już w grupie z osobami, z którymi dobrze się współpracowało od pierwszego roku.
A szans na przeniesienie się nie widzę  🙄
nopebow przypisali nas nawet do tej samej grupy. 😉 Ale jeśli pani z dziekanatu się nie rozmyśli to wracam do swojej starej..
U mnie chyba też będzie zmiana grup, ale jeszcze nic nie wiadomo, w przyszłym tygodniu się wyjaśni. Mamy plan, a nie wiemy w jakich grupach będziemy...
Na jakiej zasadzie was dzielą od nowa na grupy? Bo u mnie od zawsze jest po prostu alfabetycznie.
u nas też jest alfabetycznie choć nie wszyscy, na przykład z 4 grupy najwięcej osób się wykruszyło i tą grupę rozbili na inne, reszta jest bez zmian
Sposób układania grup pozostaje dla wszystkich wielką tajemnicą, bo niby jak ja z nazwiskiem na M ląduje koło Sonkowej na Z :P
Na początku pierwszego roku układali alfabetycznie i dla kilku osób z nazwiskami z końca alfabetu zabrakło miejsc i wciskali do innych grup. Takim sposobem wylądowałam w 1B. Od drugiego semestru jak doszli biochemicy to znów układali alfabetycznie, a że miejsce się zrobiło to ląduje w ostatnich grupach. Chociaż tak jak napisała nopebow czasami wciskają jakieś literki i tego nie ogarniam. Może losują?  🤣 W poprzednim semestrze udało mi się zamienić.  Mam nadzieję, że teraz też wyjdzie. 😉
flygirl, u mnie akurat jest rewolucja w grupach bo sporo osób "zabiła" biochemia i inne czynniki komplikujące życie  🤣, poprzesuwała się kolejność na listach i jest jak jest, chłam jakich mało...
Orientujecie się czy można jechać na wymianę w ramach Erasmusa na I roku studiów magisterskich innego kierunku? To znaczy osoba kończy kierunek A i mgr robi na kierunku B, na tym samym wydziale (jeśli to ma znaczenie). Wychodzi na to, że trzeba składać formularz na III roku licencjackich. Tak się w ogóle da?
Gosia jak się u nas na politechnice krk orientowalam to się nie dało bo nie mogą przyjąć wniosków jak oficjalnie nie jesteś studentem bo nie wiadomo cy się dostaniesz tak mi to tłumaczyli.

A ja właśnie jadę się zakwaterowac do Lublina, potem wracam jeszcze i w środę już jadę ma całe półtorej tygodnia😀 zaczynamy intentywnir bo po weekendzie już wejściówka z anatomii i fizjologii..
Dostałam się na studia podyplomowe na medycznej w Lublinie, i jak jeszcze dobrze nie zaczęłam studiować tak już mnie ta uczelnia działa na nerwy 😤 wyniki rekrutacji miały być na początku września, do tej pory nie dostałam listu. O tym, że się dostałam dowiedziałam się tylko dlatego, że uparcie dzwoniłam do dziekanatu (a dodzwonić się tam to nie daj Boże). Dwa tygodnie temu mieli wysyłać listy "w tym tygodniu", w tamten czwartek mieli wysyłać listy "już dzisiaj, proszę cierpliwie czekać". Listu jak nie było tak nie ma, harmonogramu zjazdów w necie też nigdzie nie mogę znaleźć.
Oni tak zawsze?
No cóż, CM chyba nic nie przebije <3 oceny znikające z Uczelnianego Systemu Olewania Studentów; znikające 5, zmieniane w wakacje na 4+ (kto by się jednak kłócił mając zajęcia jeszcze rok z tą cudowną katedrą kończące się egzaminem...), brak podpięć przedmiotów aż do zamknięcia systemu, kiedy prosiłam o podpięcie w czerwcu <3. Aż do automatycznie niezaliczonego roku, skończyło się pismem do dziekana i przemiłą wizytą w dziekanacie  😁. Jeszcze mam wakacje a na myśl o tej uczelni aż się we mnie gotuje! Od dziś każdą ocenę zapisuję wraz z nową kartą przebiegu studiów, o każde podpięcie idąc do dziekanatu składam pisemny wniosek, z datą i pieczątką dziekanatu.  😀iabeł:
fruity_jelly, przecież to nie uniwersytet medyczny tylko magiczny 😁 jak się przyzwyczaisz do wiecznego burdelu, to nie zamienisz go na żaden inny 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się