Islamizacja Europy?

Mało sprytne i niezbyt finezyjne. To nie jest jego prywatna sprawa, przedstawil stanowisko kościoła i wezwal parafie i katolików do pomocy uchodźcom.

To, że Niemcy czy Szwecja nie egzekwują prawa w stosunku do jakiejś grupy jest faktycznie mocnym argumentem popierajacym odmowę pomocy.

Polska tyle wycierpiała w ostatnich latach z powodu rozwydzronemgo islamu, brońmy krzyza!


Ale jakiej znowu "pomocy"..? Komu Ty właściwie chcesz "pomagać"..? Ktoś tu potrzebuje "pomocy"..? Bo jak patrzę na te tłumy zdrowych, silnych byczków z iPhone'ami i jak czytam, po ile zapłacili przemytnikom, żeby się dostać do Grecji czy Włoch - to jakoś żadnych zgoła "ofiar", którym "należy się pomoc" nie widzę.

A papież Franciszek nie przedstawił żadnego "stanowiska Kościoła" bo nie mógł. Nie ma takiej władzy. "Pomaganie" lub "nie pomaganie" rzekomym "uchodźcom" nie jest kwestią wiary ani obyczajów - tylko polityki.
(...)
To co się dzieje ostatnie dwa tygodnie to zbiorowa histeria, festiwal uprzeń i ksenofobii. Ciebie to nie boli?
(...)

Żeby było uczciwie to weź pod uwagę "festiwal" z drugiej strony: TOK Fm, GW,TVN etc. Jakieś zbiorowe samobiczowanie. Histeryczne.
Link
Co do stanowiska Kościoła Katolickiego, to wklejałam tu link stanowiska Episkopatu.
Mało sprytne i niezbyt finezyjne. To nie jest jego prywatna sprawa, przedstawil stanowisko kościoła i wezwal parafie i katolików do pomocy uchodźcom.

To, że Niemcy czy Szwecja nie egzekwują prawa w stosunku do jakiejś grupy jest faktycznie mocnym argumentem popierajacym odmowę pomocy.

Polska tyle wycierpiała w ostatnich latach z powodu rozwydzronemgo islamu, brońmy krzyza!
Papież przedstawił stanowisko kościoła. Prosił o pomoc uchodźcom a nie zbieraninie podejrzanych typów. A takich jest większość i nie mamy możliwości żeby zweryfikować kogo pod dach weźmiemy.
Niemcy i Szwedzi nie radzą sobie z problemem. To nie jest kwestia braku egzekucji tylko nie radzą sobie z problemem.
Polska nie cierpiała w ostatnich latach bo problem właśnie sie rodzi .
Zastanawiam sie jak możesz egzystować w kraju, którego obywateli darzysz tak dużą niechęcią. To musi boleć.
Naboo no i właśnie to nie jest wcale zabawne. Bo w konsekwencji może prowadzić do tego, że kiedyś zostanie powiedziane, że skoro np. w Afganistanie jest zupełnie normalne, że ojciec zabija swoją córkę za to, że przespała się z chłopakiem... no to w sumie o co chodzi, ot różnice kulturowe i tyle, skoro taką mają kulturę, to niech się jej trzymają, gdziekolwiek by nie byli.
Poza tym w pewien sposób te żądania zostają spełnione. Owszem, może nikt nie wydał oficjalnej ustawy o zdejmowaniu flag ze szkół (że się tak uczepię tego przykładu), ale są one zdejmowane. Wniosek - grupa "odmiennego wyznania" jest w stanie drogami pozaprawnymi wywrzeć tak silny nacisk na społeczeństwo, że społeczeństwo ustępuje. Z różnych powodów, ale jednak. Jak wiele trzeba, aby od tego ustępowania przejść do oficjalnego, prawnego zakazu wywieszenia szwedzkiej flagi na szwedzkiej szkole?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 września 2015 11:23
Byłoby fatalnie, gdyby uchodźcy nie doświadczyli od nas chrześcijańskiej postawy –  uważa bp Krzysztof Zadarko. W rozmowie z KAI przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, a zarazem delegat ds. Imigracji zauważył, że Chrystus sam był uchodźcą. Święta Rodzina nie pojechała do Egiptu na wycieczkę, tylko uciekała przed śmiercia.


„Zjawisko migracji, które towarzyszy historii narodów, musi dotknąć naszej wrażliwości i stać się zobowiązaniem do dzielenia się i solidarności, a nie przyczyną lęku i zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa”

Źródło: opoka.org



A teraz stary jak świat mechanizm: tak, tak, my jestesmy murem za kościołem, o ile nie wypowiada się ten kosciół prywatnie, albo np kościół mówi o uchodźcach, a tu żadnych uchodźców nie ma. Więc pozostajemy w zgodzie z nauką kościoła, równocześnie atakując przybyszów. W sumie jeszcze tu nie dotarli, w sumie nikt ich nie widział, ale przecież wszyscy wiemy jacy oni naprawdę są.

Majowa, muzulmanie są w Polsce od 600 lat. Faktycznie świeza sprawa. Jeszcze nie wiemy co o tym myśleć.
tet a Ty dlaczego i skąd jesteś taka pewna, że te bysiory pokazywane w tv i internecie to rzeczywiście "uchodźcy"..? Bo NIC, ale to dokładnie NIC na to fizycznie nie wskazuje!!!
(...) muzulmanie są w Polsce od 600 lat. Faktycznie świeza sprawa. Jeszcze nie wiemy co o tym myśleć.

Tet- tak zaciekle bronisz a sam wrzucasz do jednego worka. Wysłuchałam rozmowy z przedstawicielem polskich muzułmanów i pan twierdził, że bardzo obawia się wpływu na ich wspólnotę radykalnych odłamów tej religii. Islam nie jest jednolity i może zagrażać i własnym wyznawcom. Tym co tu od wieków mieszkają.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 września 2015 11:44
Nie wrzucam 🙂
Islam ma wiele odłamów, i miliony wyznawców. Zradykalizowanych jest ułamek procenta. Co nie oznacza, że nie są niebezpieczni.
Gdybym mogła wybierać chciałabym świata bez religii, bez fanatykow dowolnej maści. Tak samo obawiam się fanatyków islamskich, jak katolickich, prawosławnych czy szamanów. Obawiam się też fanatycznym ekologów i polityków.
Moje obawy jednak pozostają obawami własnymi i nie przechodzą w gwałtowna reakcję obronną na wyrost.
Nie mam w zwyczaju gipsować nogi przed złamaniem, nawet jeżeli wiem, że w jakiejś sytuacji o to złamanie łatwo.
Gdybym mogła wybierać chciałabym świata bez religii

Czyli twój fanatyzm jest najlepszy?
A co/kto jest źródłem norm w świecie bez religii?

(pomijam, że taki już był - ZSRR, obecnie Korea Północna, Francja za jakobinów)
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 września 2015 11:57
Długo się powstrzymywałam ale zapytam: czy ty wszytskich masz w domu?
Długo się powstrzymywałam ale zapytam: czy ty wszytskich masz w domu?
Słuszne pytanie. Nestor nie wiesz ? W świecie Tet jedynym zródłem jest Tet
(...)
Gdybym mogła wybierać chciałabym świata bez religii, bez fanatykow dowolnej maści.
(...)

Pisałaś, że pomagasz migrantom- czyli jednak wybierasz. Chyba nie można zaprzeczyć zbrodniom Państwa Islamskiego. Myślisz, że te wszystkie filmy są wyreżyserowane a krew sztuczna? I jest poważne ryzyko, że agenci tego państwa przemykają się w tłumie. Wszystkie służby UE mają kłopoty z identyfikacją "gości". I tego się obawiają spokojni ludzie we własnych domach/krajach.
A co do religii. No jeśli religia=fanatyzm, to ja tej opinii nie popieram.
Długo się powstrzymywałam ale zapytam: czy ty wszytskich masz w domu?

Nie, jesteśmy w pracy lub na wakacjach.
A co, chcesz obrobić mi dom?
Pies jest w domu, ale niegroźny.

p.s.
obecnie mało kto zna rosyjski - stąd taka forma pytania może być niezorzumiała - "nie wszyscy w domu" to przekład rosyjskiego idiomu, oznaczającego zaburzenie umysłowe.
Ogólnie to też nic nowego - sugerowanie choroby psychicznej zamiast odpowiedzi.
Odejdę na chwilę od spraw wysokiego lotu i podzielę się praktyczną obawą:
- zdrowie
"Nas" sprawdzać należało tym. I przy każdym podejrzeniu pakowano do izolatki. Migranci ( w tym z krajów, gdzie poważne choroby występują) maszerują jak tam chcą.
"My" toczymy spory o szczepienia rozdzielając włos na czworo. Migranci maszerują.
To też budzi moje lęki.
jak to się robi w Ameryce
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 września 2015 13:01
[quote author=tet link=topic=91143.msg2425035#msg2425035 date=1443091463]
(...)
Gdybym mogła wybierać chciałabym świata bez religii, bez fanatykow dowolnej maści.
(...)

Pisałaś, że pomagasz migrantom- czyli jednak wybierasz. Chyba nie można zaprzeczyć zbrodniom Państwa Islamskiego. Myślisz, że te wszystkie filmy są wyreżyserowane a krew sztuczna? I jest poważne ryzyko, że agenci tego państwa przemykają się w tłumie. Wszystkie służby UE mają kłopoty z identyfikacją "gości". I tego się obawiają spokojni ludzie we własnych domach/krajach.
A co do religii. No jeśli religia=fanatyzm, to ja tej opinii nie popieram.
[/quote]

Pomaga sie ludziom, nie ich światopoglądowi. O tym co się dzieje w państwach gdzie prawem jest szariat wiadomo było od dawna, od dawna też krążyły po świecie te filmy. Jak się one mają do tysięcy rodzin nie związanych z bojownikami islamskimi? W naszej europejskiej cywilizacji domniemywa się niewinność, to winę trzeba udowodnić.
Mozemy też wrócić do czasów topienia czarownic, na pewno tego chcesz?

Nestor, przypominam o wujku z Wermahtu i ojcu z KGB. Jestem równocześnie piątą kolumną i ruskim trollem 🙂
Mogłam zapytać inaczej, np czy słodzisz truskawki, ale krew nie woda... Cieszę się jednak, że sobie sprawdziłeś co to oznacza, bo widzę, że nieco poczułeś się zbity z tropu.
tet nie ma czlowieka bez światopoglądu.
Pomaga się ludziom, owszem, ale należy zastanowić się przy tym, czy światopogląd tych ludzi nie spowoduje, że w "podziękowaniu" za pomoc nie poderżną ci gardła.
Jeżeli istnieje takie ryzyko, a nadal chce się pomagać, to wskazane byłoby to robić z takiego oddalenia, by poderżnięcie gardła przestało być prawdopodobne.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 września 2015 13:16
To inaczej: pomaga się ludziom bez względu na ich swiatopogląd. O ile twój własny pozwala ci pomagać. Jeżeli nie, to problemem nie są ich poglady, a twoje.
Karetka nie jedzie tylko do udaru trzeźwej miłej starszej pani, pojedzie tez do zrujnowanego alkoholika, mimo że ten zaraz po wyczołganiu się z oddziału pójdzie się napić.
Pomaga się temu kto wymaga pomocy, a nie sprawdza czy to będzie mialo dla nas korzystne skutki czy nie. Od zajmowania się ewntualnymi skutkami i zapobieganiu im są odpowiednie słuzby.
Jak mówi Ochojska: nie chcesz pomagać, ok. To przynajmniej nie przeszkadzaj.
(...)
W naszej europejskiej cywilizacji domniemywa się niewinność, to winę trzeba udowodnić.
Mozemy też wrócić do czasów topienia czarownic, na pewno tego chcesz?
(...)

Nie obrażaj mnie.
Jeśli idzie o winę to akurat jest łatwo: migranci są tu nielegalnie, łamiąc prawo. Dlatego idą do ośrodka a nie hotelu.
Postępowanie wyjaśniające ustala jaki status otrzymają. I jest tu domniemanie winy jak najbardziej. Taka procedura.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 września 2015 13:20
Prawda, łamią prawo. Jakim prawem uciekają z kraju gdzie jest wojna? Jakim prawem zmuszają do tego nieletnich? Hańba, wstyd i łamanie prawa. No i jeszcze ośmielają się topić. Widać jednak czarownice.
Nie chodzi o to, jakim prawem uciekają. To są kwestie prawa ich kraju, czy ono na to pozwala opuszczać swobodnie teren, czy nie. Były już przypadki krajów niezezwalających na wyjazdy...
Ale prawo UE mówi, że aby przebywać na terenie UE nie mając obywatelstwa kraju członkowskiego, należy się zgłosić, zarejestrować i czekać na pozwolenie na pobyt. A nie włazić tysiącami, bo tak. To jest niezgodne z prawem i nielegalne.
U nas to pikuś, prędzej czy później dadzą dyla, moja siostra ktora mieszka w Berlinie jest mocno zaniepokojona tym co sie dzieje, sama emigrowała za pracą, ale to co sie teraz dzieje to jakiś horror... Ludzie na serio zaczynają sie bać o swoje bezpieczenstwo
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 września 2015 13:52
[quote author=Murat-Gazon link=topic=91143.msg2425112#msg2425112 date=1443097548]
Nie chodzi o to, jakim prawem uciekają. To są kwestie prawa ich kraju, czy ono na to pozwala opuszczać swobodnie teren, czy nie. Były już przypadki krajów niezezwalających na wyjazdy...
Ale prawo UE mówi, że aby przebywać na terenie UE nie mając obywatelstwa kraju członkowskiego, należy się zgłosić, zarejestrować i czekać na pozwolenie na pobyt. A nie włazić tysiącami, bo tak. To jest niezgodne z prawem i nielegalne.
[/quote]

Oczywiście, powinni zostać na pontonie, wypełnić wniosek i czekać na odpowiedź. Adres zwrotny to koordynaty z gps z iphona.

M.indira, a siostra to rodowita Niemka, uchodźca czy imigrant zarobkowy?


tet tylko moim zdaniem (i chyba wielu osób w całej Europie) jest jeden podstawowy problem. O ile wiem i nie nastąpiła jakaś katastrofa geopolityczna, to Niemcy nie graniczą z Syrią. Ani Erytreą, ani...
Nie ma dla Ciebie różnicy między ucieczką do najbliższego miejsca, gdzie nie ma wojny, a marszrutą przez pół Europy, bo się sobie wymyśliło, że chce się właśnie tam i koniec kropka?
tet, M.ndira w swej dwuzdaniowej wypowiedzi zawarła interesującą Cię informację  😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 września 2015 15:00
Jeżeli siostra m.indiry mogła wyjechać z kraju, gdzie wojny nie ma i panuje względny dobrobyt, do kraju gdzie panuje dobrobyt większy to dlaczego odmawiacie tego prawa innym?
Tak, jej siostra wyjechała zapewne legalnie, albo i nie, bo tysiace Polaków żyje w wielu krajach nielegalnie. Choćby z tego powodu USA wymagają wiz dla Polaków. To budzi szczere oburzenie i tysiące wyjezdżały tam na wizę turystyczną w celach zarobkowych.
Fala imigracyjna lat 80, obozy dla uchodźcow, nielegalne przekraczanie granic, weryfikacja i kontrola statusu uchodźcy politycznego i ekonomicznego. Znamy to? No znamy. Tak uciekali Polacy.
No ale byli biali, byli z Europy, i byli katolikami.

W latach osiemdziesiątych do Niemiec przybyło ok. 630-740 tysięcy Polaków (w 1980 roku – 60 tysięcy, w 1988 – 177 tysięcy). Większość z nich podążała tam jako turyści, nielegalnie osiedlając się za żelazną kurtyną. Do RFN podążało ok. 58% migrantów legalnych i połowa nielegalnych z całej dekady lat osiemdziesiątych Do RFN podążało ok. 58% migrantów legalnych i połowa nielegalnych z całej dekady lat osiemdziesiątych. Większość migracji solidarnościowej, zwłaszcza przedstawicieli inteligencji, osiadła w Berlinie (ok. 20-30 tysięcy osób). W okresie tym nasila się także tempo sezonowej migracji zarobkowej. Do Niemiec wyjeżdżało ok. ½ wszystkich sezonowych migrantów ekonomicznych. Zatrudniali się w branży budowlanej, ogrodnictwie, sektorze usług i drobnym handlu. Ich liczbę szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy wyjazdów rocznie. Źródło: http://www.rodziny.muzhp.pl/?tekst=czas4
Nestor, przypominam o wujku z Wermahtu i ojcu z KGB. Jestem równocześnie piątą kolumną i ruskim trollem 🙂
Mogłam zapytać inaczej, np czy słodzisz truskawki, ale krew nie woda... Cieszę się jednak, że sobie sprawdziłeś co to oznacza, bo widzę, że nieco poczułeś się zbity z tropu.

Nic nie musialem sprawdzać, mam jakieś szczątkowe umiejętności rozumienia rosyjskiego - i tyle, prawo tego nie zakazuje.
Tak, bardzo jestem zbity z tropu - tylko, że ja nie jestem na żadnym tropie.

Nie potrafisz podać zródła norm - albo nie chesz, bez znaczenia - natomiast to, co głosisz, to są popłuczyny idei Rewolucji Francuskiej i bolszewickiej.
Nie ma państwa bez religii (pomijam Koreę Pn. czy ZSRR) - bo państwo nie może funkcjonować bez sacrum - chyba, że jest to państwo zarządzane przez inne, podobite.
Więc pytaniem jest, co jest sacrum w państwie, które tobie się podoba - i tu mam jak najgorsze obawy.

Kilka państw imperialnych zrobiło p... w Afryce i na Bliskim Wschodzie (USA, UK, Francja, Izrael i ich pomocnicy) - Niemców wpycha się w wielkie problemy - a ci z kolei dostają w takiej sytuacji małpiego rozumu. Ten małpi rozum odreagowują zazwyczaj na nas. Ty natomiast będziesz "pomagać żydom" - i za jakiś czas, jakiś kolejny Gross z Michnikiem napiszą, że to ja tych "żydów" mordowałem - a ty będziesz w grupie, która to głosi - tak, jak robisz to obecnie.

Te kawałki o czarownicach są cienkie - oparte na tzw. czarnej legendzie, wymyślonej przez protestantów, a przejętej przez bolszewików - ty natomiast i tobie podobni piszecie o tym z taką pewnością, jakbyście sami w tym uczestniczyli. Być może głos wewnętrzny mówi wam, że bylibyście do tego zdolni - stąd i innym przypisujecie swoje motywacje.
Z czarownicami i Kościołem jest mnie więcej tak, jak z Polakami i Auschwitz. Tyle, że prawdę o Auschwitz jest łatwiej zweryfikować.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 września 2015 15:05
A ty się okopiesz, kupisz kilka granatów, kałacha i mielonkę w puszce. Wciagniesz biało czerwoną opaskę i będziesz bronił ostoi polskości czyli siebie
A ty się okopiesz, kupisz kilka granatów, kałacha i mielonkę w puszce. Wciagniesz biało czerwoną opaskę i będziesz bronił ostoi polskości czyli siebie

A wy... murzynów bijecie!
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
24 września 2015 15:16
Uch, poszlo mi w piety
Uch, poszlo mi w piety


Nie sądzę.

[[a]]https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezbo%C5%BCnik[[a]]



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się