Islamizacja Europy?

Jej ulotka wyborcza http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wyboryparlamentarne-2011/wybory-parlamentarne-2011/news-bardzo-dziwna-ulotka-wyborcza-kandydatki-prawicy-rzeczpospol,nId,906430?from=mobile
Czyli zgadłem - dyżurny głupek na potrzeby "demaskacji" katotalibanu.

Nie pisze się "grzebalnictwo" a "polowanie na czarownice" - i są jeszcze jakieś inne określenia, ale ja ich już nie pamiętam.
Niemniej gratuluję opowiadania sie po stronie stalinowskich i nazistowskich oprawców - to w jakiejś mierze odpowiada na moje pytanie o źródło norm, jakie ci przyświecają.

Do twojej kolekcji - księży-oprawców:
http://brytol.com/nizsze-kary-dla-gwalcicieli-bialych-kobiet/
W Sejmie właśnie jest ożywiona dyskusja wokół wniosku o odrzucenie informacji rządu o migrantach.
p.s
Ups.... Pani Marszałek puściły nerwy.
p.p.s
No i Sejm wniosek odrzucił. Czyli informację przyjął.
(...)
Lepiej sie do tego nie przyznawaj - już jesteś podejrzana o stosowanie narkotyków 🙂
a to ci niespodzianka  😉
A wg ocen samach Syryjczyków/uchodźców to i 80%, w tym mieszkańcy Indii.

To jeszcze tak na bieżąco:
Mesjasz
no i
Max

Jeszcze info o 10 E dla każdego serdecznie witającego imigrantów na dworcach w DE...

tet, może... rozumiem, że ciężka sprawa, ale może zajrzyj do Ewangelii i przeczytaj przypowieść o miłosiernym Samarytaninie? Tam jest wyjaśnienie kto to jest bliźni. Zwróć uwagę, że bliźnimi nie są ci, którzy napadli.

A tak z perspektywy religijnej... tak sobie myślę - Sodoma i Gomora zostały zniszczone. Za sodomię - jak sama nazwa wskazuje. Może być, że według potomków Jakuba i Ezawa Europa doprosiła się zniszczenia (co może zdziwić niektórych "wolnościowców"😉.
Z perspektywy religijnej... islam mnie nie martwi. Chrystus jest Królem Niezwyciężonym. Królestwo nie z tego świata, ale jedyne wieczne.
halo ja mam pewien problem z chrześcijaństwem w tej kwestii, że zacytuję: Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb. A Ja wam powiadam: Nie opierajcie się złu (por. Mt 5,30–39). Zgodnie z tym powinniśmy oddać Europę muzułmanom bez walki, skoro chcą ją nam zabrać (potencjalnie), to zamiast się bronić, powinniśmy ustąpić.
Mnie trochę nie po drodze z chrześcijaństwem w tym ujęciu, moja wiara nie pozwala mi na krzywdzenie innych, za to - pozwala na aktywne sprzeciwianie się osobom, które taką krzywdę wyrządzają, i powstrzymywanie ich, także siłą, o ile ma to przynieść korzyści bronionym. Więc dla mnie słuszne jest bronienie się przed tym, co się dzieje, jako że potencjalne skutki niepowstrzymania tego zjawiska zdecydowanie mogą zaowocować cierpieniem wielu ludzi. Już owocują zresztą.
Faktem jest, że oni zostaną rozliczeni ze swoich działań, broniący się też, ale nie zmienia to faktu, że moim zdaniem nie powinniśmy biernie poddawać się temu, co się dzieje.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
25 września 2015 14:07
🙂  taaak, katolickich terrorystów wszak nie ma
Murat-Gazon, wiesz, co kogo interesuje jako priorytet. Są tacy, że interesuje ich tylko świętość, szybkie zjednoczenie z Sacrum, wtedy męczeństwo to niezły pomysł chyba?
Daleko mi do takiej doskonałości 🙂

W aktualnej sytuacji obowiązuje mnie (jako tworzącą Kościół) np. stanowisko Episkopatu. Mam też zwyczaj udzielać potrzebnej pomocy w ramach moich możliwości i w życiu nie zdarzyło mi się, żebym oceniała człowieka po kolorze skóry czy wyznaniu. Ale po postawie, słowach i uczynkach - to już tak. Takiej doskonałości też nie osiągnęłam - żeby w ogóle nie oceniać (choć ocenę Ostateczną zostawiam Bogu). Od dawna pytam (przecież bez jednoznacznej odpowiedzi) z czym mamy do czynienia? Faktycznie z uchodźstwem? (nawet i ekonomicznym) Czy z manipulowaną akcją kolonizacyjną? (dziś już pojawiło się, że Merkel twierdzi, że Musimy przyjmować następnych, i następnych, i następnych...) Bodaj jako pierwsza zapytałam o to na forum.
Naprawdę bardzo podobało mi się przemówienie Kaczyńskiego, gdy mówił o porządku miłosierdzia. I ruszyło mnie info o węgierskich dzieciach zbierających wyrzuconą przez uchodźców żywność.
Nawet jeśli mamy do czynienia jedynie z uchodźstwem, oceniam sytuację jako skrajne groźną dla... wszystkiego co znamy. Ale pozostaję świadoma, że "ciężko" i długo na to "pracowaliśmy" - Europa, znaczy. My wszyscy. Zarówno olewając (niektórzy czerpali niebagatelne korzyści) nędzę "Trzeciego Świata", jak i pogrążając się w umiłowaniu anarchii, nazywając ją "wolnością". A natura, wiadomo - nie znosi pustki. Gdzie "wszystko jedno kto i co" tam pojawi się narzucona  "tabela" wartości, zawsze tak było w historii. Podoba mi się chrześcijaństwo, autentycznie. Zarówno jako religia/filozofia (tu - chrześcijański personalizm)/ideologia - jedyna na świecie dająca Nadzieję, jak i w niebagatelnej roli cywilizacyjnej.
Na potrzeby krzyżówki w podręczniku syn szukał imienia pierwszego biskupa Poznania. Jordan miał na imię, gdyby kto nie wiedział. Otworzyła się strona, gdy od tego niemal (nieszczęsnego, "problematycznego"😉 roku 966 jest wymieniony każdy jeden kolejny biskup, w sposób ciągły, po dzisiaj. Kończy się jeden pontyfikat - zaczyna drugi. Udokumentowane. Żadna władza świecka nie ma takiej ciągłości. Nie martwię się o religijną śmierć chrześcijaństwa, o nie. Ale sadzę, że jesteśmy świadkami końca roli cywilizacyjnej. Ponieważ... tak wielu o niczym innym nie marzyło.
🙂  taaak, katolickich terrorystów wszak nie ma

Żydowscy też są:

Irgun Cwai Leumi (hebr. ארגון צבאי לאומי, "Narodowa Organizacja Zbrojna"😉, w skrócie Ecel – żydowska nielegalna, podziemna organizacja zbrojna działająca w Brytyjskim Mandacie Palestyny w oparciu o metody terrorystyczne w latach 1931-1948




Hotel King David po zamachu bombowym Irgunu - zginęło blisko 90 osób, w tym Żydów, Arabów i Brytyjczyków - 22 lipca 1946 r.


Parę lat temu można było sobie obejrzeć jak z entuzjazmem i szczegółami główny wykonawca tego zamachu opowiadał, jak to podkładał bomby w bańkach mleka - na filmie bodajże National Geographic.
Najciekawsze jest jednak to, że w przypadku katolików cofamy się do wczesnego średniowiecza celem napiętnowania i penalizacji - a w przypadku muzułmanów zapominamy, co było miesiąc temu.


W Polsce też mieliśmy katolickich terrorystów:

Władze sowieckie wiedziały, że na tych terenach działa liczna patriotyczna konspiracja niepodległościowa, która mocno akcentuje pierwiastki katolickie i jest silnie popierana przez miejscową ludność. Sowieci uważali, że "TOW Gryf Pomorski" będzie przeszkodą we wprowadzeniu komunizmu w Polsce i dlatego należy go zlikwidować.

Walczyli z niemieckim ruchem oporu (Satuffenberg, Hitler, Goebbels, Goering) - a potem z prawowitą władzą radziecką (św. Bolesław /Bierut/, patron sympatyków PO, męczennik za wiarę)
Rodzice niemieckich polityków nazywali ich bandytami.
Faktem jest, że to Niemcy nie wypowiedziały w Polsce wojny - więc zgodnie z prawem międzynarodowym to byli bandyci - tak jak np. w USA mówi się na Japończyków, atakujących Pearl Harbour. Oni nie mówią, że ich zaatakowała Armia Cesarska (Japońska) - tylko właśnie - bandyci.

I kto tu "się grzebie" w życiorysach? Kto popierał Hitlera i stalinizm w Polsce?
Spocznij, można wsadzać chorągiewki w kupę.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=91143.msg2425801#msg2425801 date=1443184968]
Nie opierajcie się złu [/i] [/quote]
Biblia nie jest spisem prostych instrukcji - i nie chodzi o totalny brak oporu - a o niepodejmowanie metod. Złu trzeba sie przeciwstawiać i to aktywnie. Kontekst cytatu jest jasny - nie wolno mścić się i stosować zasady talionu - tj. pełnej odpłaty za zło - np. gwałcić gwałciciela. Wskazanie na brak symetrii.
Raczej więc Mt 10 (16-23) czy:

"Bądźcie więc roztropni jak węże"; Nie mamy ustępować - ale nie korzywdzić i zabijać. Gdy jest potrzeba - pomagać.

Przekroczeniem tej zasady jest działanie M. Corleone - kiedy Tom Hagen pyta go:

- Michael, chcesz zabić wszystkich?
- Nie, tylko wrogów...


Wybory nigdy nie są łatwe - mam nawet znajomego, co własnego dziecka by nie bronił, gdyby je ktoś chciał zabić na jego oczach - no, ale katolikiem to on nie jest - i nienawiść do Kościoła ma rozmiarów Mount Everestu.
Ja akurat uważam, że chrześcijaństwo jest piękną religią samo w sobie - gdy pozbawi się je wszelkich wypaczeń, jakim poddają je ludzie, i zobaczy się samo sedno tej religii. Problem jednak w tym, że niewiele osób na przestrzeni całej historii było w stanie rzeczywiście wcielać w życie jego założenia - przynajmniej niewiele tych, które miały na coś wpływ. Niestety, historia ludzkości pisana jest krwią, zdradą, wojną i zbrodnią, a nie miłością, poświęceniem i przebaczeniem. Gdyby tym była pisana, wyglądałaby inaczej i dzisiaj pewnie cywilizacji europejskiej nie groziłaby zagłada pod falami islamu. I to, że ludzie deklarują przynależność do religii miłości, a idą drogą czegoś zupełnie przeciwnego, jest największym problemem ludzkości.
To się zresztą kryje w cytacie, który sama wrzuciłam - gdyby każdy postępował zgodnie z nim, ta reguła miałaby wielki, humanistyczny sens i można by na niej oprzeć cały porządek świata.

halo z tą Nadzieją pozwolę sobie się nie zgodzić, nie tylko w chrześcijaństwie można ją znaleźć. Ja znalazłam gdzie indziej. Koniec OT, bo to nie ten wątek 😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
25 września 2015 17:45
To jest ten wątek. Obawiacie się muzułmanów bo wśród nich są terroryści, podkładający bomby i zabijający cywilów. Katolicy robią dokladnie to samo, ludzie innych chrześcijańskich wyznań też.
Ja sie boję, bo w 40 mln katolików musi się ukrywać sporo ekstremistów, przestępców, zbrodniarzy. Co więcej katolicy dążą do wprowadzenia dziwacznego ustroju z Jezusem jako królem Polski, ograniczają wyraźnie swobody obywatelskie, narzucaja swoja religię. Nie ma dnia, zeby w Polsce jakiś katolik kogos nie zabił, zgwałcił, rozjechał po pijaku, okradł, oszukał. Chrześcijanie w Europie dopuszczją sie wielu zbrodni, w tym zbrodni na ludzkości. Takie sa fakty, i ja się boję.
tet bo rzecz w tym, że ludzie nie są doskonali. W tym akurat wszystkie religie się zgadzają. Każdy ma wolną wolę i każdy może iść taką drogą, jaką chce. Ludzie nie dlatego gwałcą, mordują, zabijają itp., że są wyznawcami jakiejś religii, tylko dlatego, że dokonują takich, a nie innych wyborów. No chyba że dana religia w jakimś momencie swojego rozwoju nakazuje to robić. Owszem, były czasy, kiedy to chrześcijaństwo nakazywało zabijać, ale to było dawno i w momencie, gdy ogólna wiedza o świecie i ludziach powodowała pojawienie się takich, a nie innych postaw i poglądów. Dziś chrześcijaństwo nie nakazuje zabijać, natomiast islam w swoich ekstremistycznych odłamach jak najbardziej, a również i w tych nie ekstremistycznych przynajmniej taką możliwość dopuszcza. I dlatego ja się boję islamu.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
25 września 2015 18:21
Nie religia zabija, robia to organizacje terrorystyczne. Takie jak np IRA. Mordowali chrześcijanie muzułmanów i w Europie kontynentalnej. Ostatnio masowo w Bośni.
To nie było dawno. To było przed chwilą. Ile razy ktos o cos zapyta Nestora macha fotami nazistów. To nie byli muzułmanie. To nie byli tez znienawidzeni przez Nestora ateisci. " Gott mit uns". Krótka jest pamięć. I wybiórcza.
tet to tym razem z kolei kłania się inna sprawa - techniki manipulacji. Czy sądzisz, że a) naziści naprawdę wierzyli w Boga b) "bóg", w którego wierzyli, miał cokolwiek wspólnego z Bogiem chrześcijan? Ja uważam, że nie miał. Łatwo jest stworzyć sobie jakiś konstrukt, nadać mu formę przyswajalną dla mas i pod takim fałszywym sztandarem pociągnąć za sobą tłumy, ale to nie ma nic wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem, z tym, czego nauczał Jezus i co jest zapisane w Biblii. Jeżeli ktoś deklarując wiarę w Boga twierdzi jednocześnie, że należy zabić wszystkich żydów / muzułmanów / Indian / kogokolwiek, to oznacza, że tak każe Bóg? Nie, to oznacza tylko, że słaba ludzka natura wzięła górę i potrzeba ją czymś przykryć.
Murat-Gazon, gdzie znalazłaś? Napisz, bo naprawdę nie widzę innej opcji. Bez "tańczenia z demonami". Buddyzm jest cudny, ale nadziei nie daje.
O czymś "zapominasz" gdy mowa o chrześciajństwie, judaizmie, islamie - i wielu innych religiach.
Ewangelia podaje, że nawet Chrystus był... kuszony przez Złego. On wyszedł zwycięsko. My rzadko kiedy.

tet, masz rację. Szatan działa wszędzie, szczególnie łatwo wśród zdesperowanych ludzi. I wśród zachłannych. Uzależnionych. Itd.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
25 września 2015 19:10
Murat-gazon, naprawdę chcesz cytatów z Biblii?
Pokrętnie można niemal każdą religię tłumaczyć, i w niemal każdje znaleść ludzi, którzy zabijali w jej imię. Co za róznica czy to noc św. Bartłomieja, husyci, Serbowie w Bośni, Irlandczycy czy muzułmanie? W kazdym przypadku religia jest maską dla morderców, w każdym przypadku są tysiące zabiajających i setki tysiecy ludzi tej samej wiary nie zabijajacych nikogo.
Jezeli chrzescijanin zabija mówisz, że to nie jest prawdziwy chrzescijanin. Jezeli zabija muzułmanin uwazasz, że zabija wlasnie dlatego ze jest muzułmaninem. To jest manipulacja.
Sami siebie manipulujemy jak nam coś sie w głowie nie mieści. Może zamiast strachu wstawić bezradność. Tych ludzi jest za dużo, na pewno jest wśród nich wielu, ktorzy wykorzystują sytuację, tacy co zarabiają na przemycie miliony, przemycają ludzi, narkotyki, idee. Ale to nadal jest procent wśród tysięcy, którzy naprawdę potrzebują pomocy.
Ci, którzy podjudzają przeciw nim korzystaja z manipulacji, wykorzystuja naturalny lęk. Ludzie zapomnieli, że stoja w obliczu katastrofy humanitarnej, ktora wyjątkowo nie dzieje się gdzies, tylko tu. Naprawdę myslisz, że przyplywaja tu na pontonach mimo, że mają kasę? I ze ich jedynym celem jest szerzenie zniszczenia w Europie?
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 września 2015 19:27
[quote author=Murat-Gazon link=topic=91143.msg2425916#msg2425916 date=1443202126]
Łatwo jest stworzyć sobie jakiś konstrukt, nadać mu formę przyswajalną dla mas i pod takim fałszywym sztandarem pociągnąć za sobą tłumy, ale to nie ma nic wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem, z tym, czego nauczał Jezus i co jest zapisane w Biblii.
[/quote]
Teraz zamien sobie chrzescijanstwo na islam, Jezusa na Mahometa, a Biblie na Koran i zrozum, ze to dokladnie taka sama sytuacja z islamem jako religia i ISIS/ekstremistami.

Ja tu jeszcze zarzuce liczba:
obecnie na swiecie jest okolo 1.62 miliarda muzulmanow (ogarniacie ile to ludzi???) - gdyby "wiekszosc" byla noszacymi na sobie bomby ekstremistami, to codziennie mielibysmy na swiecie TYSIACE zamachow. Ile ich mamy faktycznie? Jeden na kilka lat?

Aa, najwieksza na swiecie populacja muzulmanow jest w Indonezji (87.2% mieszkancow tego kraju, 12.7% swiatowej populacji muzulmanow), jakos nie slyszy sie o tym, zeby mieszkali tam sami terrorysci, albo zeby tylko gwalty i morderstwa sie tam dzialy???

Tak juz kompletnie nabijajac sie z paranoikow weszacych teorie spiskowe, muzulmanie zaplanowali zaglade swiata juz 100 lat temu:  liczba muzulmanow na swiecie wzrosla z 200 milionow w 1900 do 551 milionow w 1970, i potroila do 1.57 miliarda do 2009
🤣 🤣 🤣 🤣
Nie do końca. Koranu w całości nie czytałam, ale te fragmenty, które widziałam, w zupełności wystarczą, by być pewnym, że islam nie jest religią miłości. Koran nie nawołuje do kochania bliźniego swego jak siebie samego i wybaczania nieprzyjaciołom swoim, ale do zabijania niewiernych, gdziekolwiek się ich spotka, i niewchodzenia z nimi w przyjazne relacje, gdyż to nie podoba się Allahowi. Trudno tego nie widzieć i nie zauważyć różnicy. Dlatego twierdzę, że chrześcijanin zabijający muzułmanina zbłądził i nie realizuje założeń swojej religii, natomiast muzułmanin zabijający chrześcijanina robi dokładnie to, co mu nakazuje jego bóg.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
25 września 2015 19:42
Jednak chcesz cytatów 🙂
To chwilę moze potrwać, nie czytam biblii zbyt często, ale jednak coś nieco, czasem...

"
Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz ogniem - miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego."


"Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie."

Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12

Księga Wyjścia 21:20-21
"Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością."

Księga Powtórzonego Prawa 20:10-18
"Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, [najpierw] ofiarujesz mu pokój, a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli. Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je. Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój. Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów.
Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu. Gdyż klątwą obłożysz Chetytę, Amorytę, Kananejczyka, Peryzzytę, Chiwwitę i Jebusytę, jak ci rozkazał Pan, Bóg twój, abyście się nie nauczyli czynić wszystkich obrzydliwości, które oni czynią ku czci bogów swoich, i byście nie grzeszyli przeciw Panu, waszemu Bogu."


Księga Izajasza 14:21
Przygotujcie rzeź dla jego synów
z powodu niegodziwości ich ojca.
Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo,
niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi.


I tak dalej, i tak dalej. Tyle z Biblii. To co się czepaić Koranu?





Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 września 2015 19:45
Ooo, tet zaraz udowodni, ze i w Biblii mozna znalezc co ciekawsze kaski 🙂
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
25 września 2015 19:49
Nawet nie musialm dlugo szukac, internet jest w tym niezly.

Nowy Testament też bywa fajny:
1 List do Koryntian 14:33-35
Bóg bowiem nie jest Bogiem zamieszania, lecz pokoju. Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu.

Ewangelia wg św. Łukasza 19:26,27
"Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach". 
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 września 2015 19:54
A tak w ogole to Mojzesz w sumie byl terrorysta 😀 (no i Bog tez, bo przeciez to z Boskiej reki te wszystkie plagi)
tet po pierwsze i najważniejsze - cytaty są ze ST, a NT "zmazuje" to, co było wcześniej, i daje nowe prawa.
Znajdź więc proszę coś o zabijaniu i mordowaniu w NT, to porozmawiamy.

Jeżeli najpoważniejszy zarzut dotyczący stosunku do kobiet, jaki znalazłaś, dotyczy tego, że nie wypada im przemawiać publicznie, to proszę Cię...  😁
Zupełnie jesteście bez pojęcia. Biblia bez "miłuj bliźniego swego swego jak siebie samego" nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. To jest absolutne clou tej religii. Bez Jezusa biblia to przecież judaizm. Historia pokazuje, ze jednak nie jest wszystko jedno w co wierzą ludzie, np najbardziej zbrodniczy system nowożytny-komunizm oparty jest na ateizmie, czyli na wierze ze bóg nie istnieje. Hitler miał najniższe poparcie w landach katolickich. Nigdy w żaden kraju katolickim nie powstało eugeniczne ustawodawstwo.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
25 września 2015 20:00
Aha, to czemuż to drukuje się Biblię a nie Nowy Testament?  Dla wierszówki?
Murat- gazon, a ty zamilknij, kto ci dał prawo glosu w publicznym miejscu?

Niech sie Nestor wypowiada. Dla innych, ja juz mam dosć fotek nazistów z jego zbiorow, widać temat jest mu serdecznie bliski, skoro na kazde pytanie odpowiada: bo komuniści i nazisci..... no i jeszcze muzułmanie.
Averis   Czarny charakter
25 września 2015 20:01
A ja tylko zostawię tutaj ten film i uciekam.

tet forum to nie zgromadzenie publiczne 😉 poza tym nie mam męża, co bym go mogła o zdanie zapytać  😁
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
25 września 2015 20:07
Ewangelia wg św. Łukasza 12:47-48
Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.

1 List św. Piotra 2:18
Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym.

Bądź dobrym niewolnikiem

List do Tytusa 2:9-10
Niewolnicy niech będą poddani swoim panom we wszystkim, niech się starają im przypodobać, niech się im nie sprzeciwiają, niczego sobie nie przywłaszczają, lecz niech okazują zawsze doskonałą wierność, ażeby pod każdym względem stali się chlubą dla nauki naszego Zbawiciela, Boga.


Bobek, tak jestem bez pojęcia, bo jakoś to miłowanie bliźniego z trudem przechodzi w tym katolickim kraju, opartym nowotestamentowych prawach 🙂

Szukac cytatow z Nowego Testamentu o tym jak postepowac z bliznimi? Z potzrebujacymi. Raczej nie znajde nic w stylu " zamknijcie granice wasze, dom otoczcie drutem kolczastym, odmówcie prawa do zycia na waszej ziemi przybyszom, jesli beda odmiennego wyznania"?
Czy znajde?
Jak z ta miloscia w chrzescijanstwie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się