Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Trakeńskim kobyłkom można polecić og. Ambrozjo J. Sprawdzony w sporcie i uznany w Niemczech. Nie jestem trakeniarzem, ale widziałem parę razy tego konia .....
A tak w ogóle to nie wypada ze w tym temacie nie poruszyć og. Nevados S.- ciekawy pomysł na wiosnę - po takich wynikach.......
melechowicz a coś o potomstwie Ambrozjo? bo sam ogier rzeczywiście fajny, ale ja bym chciała co nieco o potomstwie poczytać, bo nie znam🙂
asds tylko jeżeli chodzi o łąck to sprawdź czy wybrany ogier trak jest dopuszczony w rasie wlkp, bo źrebak od twojej klaczy trakenem nie będzie

Zawsze można opisać w innym związku.  😉
Nie mam informacji o potomstwie - proszę pytać właściciela ogiera.
jak traken to może Paquito Go ?
albo Milenium z linii męskiej Kostolany za 1200 E od Sprehe
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 września 2015 20:57
[quote author=edzia69 link=topic=5087.msg2423623#msg2423623 date=1442860362]
Heliopolis traken.


myślę że są lepsze ogiery. Po Heliopolisie jeszcze nic się nie pokazało.



[/quote]
Ale za to świetnie się sprzedają i to za satysfakcjonujące hodowcę pieniądze.
Dlaczego Kohinoor nie ukonczyl MPMK??? I kilka innych zagranicznych z porzadnym papierem???
asds   Life goes on...
23 września 2015 09:42
No 1200 ojro to już troche ponad mój budżet niestety.  👍
cześć wszystkim ! 🙂
ma ktoś dostęp do zdjęć potomstwa ogiera Vermont (Le Voltaire-Varia)? kiepsko z nim na bazie koni, zdjecia tylko jednego konia  a wiem, że w ubieglym roku i w tym mial liczniejsze potomstwo uśmiech licze na wasza pomoc
z gory dziekuje  😉
asds
Polecam serdecznie og. U Can't Lose, w razie pytań zapraszam na PW
Nasienie bdb, mam po nim klaczkę, wydaje mi sie, patrząc po kilku źrebakach po nim, że bardzo daje wyrównane, energiczne źrebieta z bdb szyją i fajne ruchowo 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
25 września 2015 21:43
Chyba tu pasuje pytanie...

Mamy w stajni ogiera, nie kryjący, ogierzący trochę, ale grzeczny, chodzi na padok. Sąsiad ma kobyły za płotem, nie próbuje skakać, ot popatrzy, powzdycha i wraca do trawy. Dziś jednak niuchał się z nmi przez siatkę, część kup którejś u nas się znalazła, niuchał z wargą wywiniętą, sprzęt na wierzchu, ale raczej bez wzwodu, 2 razy przyjął pozę jak do sikania, ale na sikanie nie wyglądało, dwa "strzały" w trawę, "poprawione" ogonem (coś jak ogier kryjący kobyłę i gdy oddaje nasienie "pyka" na znak że poszło ogonem) a to czym strzelał na siki nie wyglądało.
Pierwszy raz coś takiego widziałam, możliwe, żeby nastąpił wytrysk bez penetracji i widocznej erekcji? Tylko poprzez bodźce zapachowe?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 września 2015 11:03
Znaczył teren.
witam, czy ktoś ma potomstwo Bijou be?
jak charakterowo? ruchowo? skokowo? może macie jakieś filmiki? zdjęcia?
znam konie po  ogierze BAJOU DU ROUET i powiem tak.. skokowo super..charakterowo ciężka sprawa  😁
Chader5 w ogłoszeniach masz dwa:
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/23293
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/23292

Starszego widziałam na czempionacie i bardzo mi się podobał ruchowo (chociaż żadnym znawcą nie jestem).
Jest jeszcze trzeci z matki Jalienny x Quidam de Revel :P
widziałam je :-) wygladowo piękne. tylko ciekawe jak ich ruch i sam skok wyglada
Polecam ogiera Macho oo

Taaaa, polecasz go, bo jesteś jego właścicielem
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Reklama na forum po raz trzeci - daję trzy dni uciszenia, aby się zapoznać z regulaminem forum.
Słyszałam, że potomstwo po Cornet Obolensky jest średnie z charakteru.. to prawda? Jeśli tak, to jakiego ogiera mniej więcej tej klasy, co Cornet polecacie, ale po którym konie są raczej dobre charakterem? Powoli szukam konia dla mojej klaczy, niestety nie jest aniołkiem 😀iabeł: Ewentualnie, może jakiś młody, dobrze zapowiadający się ogier? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź 😉
izabelowaty żrebak mojej hodowli po Bijou be, na zdjeciu Oregon i "podobizna twarzowa" 😀 pradziadka Baloubet du Rouet
Vagabond de la Pomme, ktoś nim krył?  :kwiatek:
ed
Mam pytanie które z ogierów i tych z naszego podwórka, i tych top przekazują naprawdę dobry charakter na potomstwo?
W celu wyjaśnienia jaki to dla mnie jest charakter: koń nie boi się własnego cienia, nie jest trudny w odejściu, elektryczny na nowe rzeczy nie reaguje z przerażeniem, nie boi się czy atakuje człowieka
edzia69   Kolorowe jest piękne!
14 listopada 2015 11:31
Jak kobyła durna to ogier raczej nie poprawi, z moich obserwacji wynika, że głupotę przekazują głównie klacze.Jak się przez pół roku źrebak na wyczyny matki napatrzy to ciężko to potem odkręcić.
Mogę tylko potwierdzić. Po zrównoważonej klaczy mam konia o tym samym podejściu do otoczenia i pracy. Głupoty nie warto pomnażać.
niektórzy z tego powodu decydują się na ET- gdzie mamka jest wyczilowana na maxa. W UK  (5 lat temu) mieliśmy embrion od bardzo znanej klaczy sportowej, która no ... jakby to ładnie ująć miała problemy ze sobą😉 kilka tygodni temu rozmawiałam z jej właścicielką i źrebola urodziła i wychowała klacz mix shire z clydem. Młodziak ma super charakter, pod siodłem zupełnie inny niż mamusia (tzn. walory użytkowe zachowane😉 ). Może to jedna z dróg dla potomstwa od trudnych matek ( ale! trudnych nie z powodu genetycznie uwarunkowanych cech charakter, jezdność itp. tylko np. nabytych pod wpływem jakiś tam działan -najczęściej czynnika ludzkiego). Generalnie to jestem przeciwna rozmnażaniu klaczy  problematycznych, no chyba, że posiadają jakieś inne wybitne cechy. 😉
ktoś ma albo zna potomstwo ogiera Nobody?
znam🙂 u Pawła Strzechowskiego cała rodzinka udanych zwierzaków
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się