popręg

Żolka ja miałam skórzanego prostego Prestiga, koń obcierał się między łokciem a popręgiem i tylko z jednej strony  🤔 Kupiłam Kentaura geneva dalej ta sama historia, obtarcia w tych samych miejscach. Zamówiłam naturalne futerko specjalnie szyte na zamówienie, żeby nachodziło sporo na ranty popręgu, które rzekomo dociskają skórę do łokcia powodując obtarcie. I nic. Dalej to samo. Dodam, że żadne kombinowanie, dociąganie z drugiej strony, układanie, wyciąganie nóg  😉 nic nie zmienia. Chyba ostatnią deską ratunku jest anatomiczny lub asymetryczny mattes, którego będę zamawiała. No chyba, że poszukam gdzieś starego dobrego popręgu sznurkowego, wsadzę gąbkę pod spód. W dawnych czasach to działało  🤣
xxagaxx, doczytałam, że używasz (używałaś?) popręgu York Memory, możesz powiedzieć coś więcej? Jak się sprawdza przy dłuższym użytkowaniu? Jak z jego czyszczeniem na dłuższą metę?
Pożyczyłam ostatnio do sprawdzenia taki i zakochałam się w nim, Siwemu też chyba podpasował 😉 Czy są tu jeszcze inni użytkownicy tego popręgu? Jakie opinie? :kwiatek:
harja ja używam York Memory od jakiegoś miesiąca. Jeszcze go nie prałam. Jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie - koń zadowolony - widać, że mu ten mięciuśki popręg pasuje, bardziej niż kentaurowy skórzany. Ja też zadowolona - popręg jest mega mięciutki, schnie szybko, faktycznie powraca do pierwotnego kształtu (warunek - powieszony zgodnie z ułożeniem na koniu, nie odwrotnie), dla mnie dużym plusem są gumy po obu stronach oraz porządne szlufki (które zapobiegają wyjeżdżaniu popręgu spod sprzączek, jak to miało miejsce w Yorkowym neoprenie  :mad🙂

Zobaczymy, jak będzie z trwałością - na razie, za tę cenę - rewelacja!
Jestem ciekawa jak taki materiał (jak w York Memory) zachowywał się będzie zimą. Z prostej obserwacji wynika, ze nawet najlepsze żele pod siodło (np. Veredus) zimą twardną. Oczywiście robią się elastyczne pod wpływem końskiego ciepła, ale przy siodłaniu są dość sztywne. Stąd moja ciekawość - czy pianka typu "memory foam" też będzie się tak zachowywać... 🙂 i jak to wpłynie na jej trwałość i właściwości.
Gaga ja tez jestem ciekawa...  👀 Pożyjemy-zobaczymy - zdam relację...
Dziewierz, dziękuję bardzo za twoją opinię, mnie właśnie tez przekonuje to dopasowywanie się i to, że jest taki miękki. Trochę się bałam, że siodło mi się przesunie, albo zsunie się koniowi pod pachy, ale idealnie trzymał się w jednym miejscu, w połowie jazdy co prawda musiałam go o jeszcze jedną dziurkę podciągnąć, ale i tak nic się nie poprzesuwało. Chyba "zaryzykuję" i kupię swój, tylko właśnie ciekawi mnie, jak z pielęgnacją tego popręgu 😉
harja, używam i jestem zadowolona, konia nie obciera, dobrze się układa, przeszkadza mi trochę brak kołka do podpięcia jakiś dodatkowych rzeczy (np. czarna wodza, czambon, gog) ale poza tym jak za tę cenę to bomba. Szlufki już trochę umierają, ale nawet jak się w końcu poprują to naprawa wyjdzie pewnie jakieś grosze.
xxagaxx, ostatecznie mnie przekonałaś 😉 Choć w tym, który pożyczyłam do przetestowania było kółko. Ale to nie był popręg ujeżdżeniowy, zapewne to ma znaczenie 😉
:kwiatek:

miał ktos styczność z popręgiem z fartuchem : http://www.decathlon.pl/poprg-z-fartuchem-romeo-id_8280038.html

"zwykły' skórzany popręg romeo byl chwalony na re-volcie, może ktoś miał fartuch? Cena bardzo przyzwoita, na zdjęciach wygląda super i jest karabinek zamiast ustrojstwa paskowego, do którego nie mam za bardzo zaufania.

Podbijam temat. Tak jak shade, chciałabym poznać opinie na temat popręgu z fartuchem Romeo z Decathlonu oraz Kentaura Nice.
Zna ktoś popreg skokowy skórzany Waldhausen? TeN za 219zm? Jakies opinie o nim?
Ktoś może polecić jakiś dobry profilowany popręg na konia kulkę ?  🙄
Na konia kulkę to może popręg typu H , np firmy WOW.
Albo dwa popręgi: przedni i tylni wzorem niektórych rozwiązań kawaleryjskich lub mongolskich. To się sprawdza.
bardziej myślę o czymś w tym stylu (kształt) :
http://konik.com.pl/popreg-skorzany-anatomiczny-start
http://www.amigo-konie.pl/4225-hkm-kantar-skorzany-stella.html

dwa popręgi nie wchodzą w grę.
Ja myślałem o natylniku do siodła dla naszego konika. Konik zdecydował że woli dwa popręgi. Żadne inne rozwiązanie nie było satysfakcjonujące.
[b]_Gaga[b] obiecalam relację dotyczącą zachowania York Memory Foam w niskich temperaturach- no i niestety, zgodnie z przewidywaniami- pianka sztywnieje...

Wrócilam do Kentaur York.
Dziewierz, tego się obawiałam, chociaż bardziej w temperaturach mocno zimowych nie tak wcześnie. Bardzo dziękuję za info!!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Ja już też po zakupie York memory i fakt, sama pianka twardnieje nieco od zimna (po nocy, u nas juz było lekko na minusie), ale nie jest twarda jak kamień 😉 i po podpięciu momentalnie robi się mięciutka i można spokojnie podopinać. Póki co jestem mega zadowolona. Zobaczymy, co dalej 😉
harja oprócz tego, ze twardnieje (w temperaturze blisko zera), to też jestem bardzo zadowolona. I Czesław też...
Skórzany i ujeżdżeniowy?
Daw-Mag? Czy coś jeszcze lepszego/wartego uwagi?  👀
Euphorycznie, ujeżdżeniowy skórzany to tylko Prestige lub Kentaur. W Prestigu jestem zakochana, od kiedy ujeżdżeniówka zrobiła się za wąska na moje mastodonty szukam... nowego siodła do mojego popręgu 😉
Gaga A40, czy jakiś inny? Chyba się skuszę, jeśli jest tak samo nieśmiertelny jak moje ochraniacze od Professional Choice  😁  😜
Muszę zerknąć jaki ma treserka - bo na bank jest jeden Daw-Mag w stajni i jest jeszcze jeden i być może to Prestige.
Gumy też nieśmiertelne? Mam konia beczkę i zawsze się o gumy boję... 😵

Edit: no po co ja wlazłam na ich stronę i zobaczyłam Venus K  🤬
Euphorycznie, ja uważam Daw-Magi za dość nieśmiertelne, ale wg. mnie Prestige są milsze - bardziej miękkie.
epk a wiesz może jak gumy w Daw-Magach?  👀
Bo ten, który macałam w stajni był całkiem spoko a to na 100% był DM.
Jak dla mnie super. Nic się z nimi nie dzieje.
epk Dzięki!  :kwiatek: Spróbuję z nim bo jakoś bardziej dostępny jest.
Gaga A40, czy jakiś inny?


Mam akurat A42, kupiony używany i używany na 2 koniach codziennie, ja wiem - ze 2 (?) lata... po przejechaniu szmatką - nówka sztuka. Dołączam metkę i sprzedaję jako nowy 😉
Ja polecam CanEqui, cena dużo przyjemniejsza niż Prestige, mięciutki od wewnątrz, gumy mega mocne.
lenalena, akurat mam CanEqui popręg. Większego bubla dawno nie widziałam. Pierwszego dnia zapięłam na 3 dziurkę przystuł. Po tygodniu doszłam do 7 i widzę, że to nie jest ostatnie słowo gum... W życiu nie widziałam tak wyciągających się gum - YORK ma lepsze.
A moje dopinam na te same dziurki od pół roku- nie rozciągnęły się ani trochę. Poza tym środek ma bardziej miękki niż Daw-Magi jak dla mnie. Może kwestia innej serii produkcji 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się