Islamizacja Europy?

tet, mnie też np. zastanawia, jak to się stało że Leopold II zupełnie NIE JEST tematem na żadnej lekcji historii, nie ma go w mainstreamie i w ogóle masz duże szanse przeżyć całe swoje życie i nigdy się o nim nie dowiedzieć, podczas gdy prawie dotarł do "wyniku" Hitlera.

Z Leopoldem i jego zbrodniami jest tak jak z hrabią Stauffenbergiem - niemieckim zbrodniarzem wojennym, który obecnie stał się członkiem niemieckiego, antyfaszytowskiego ruchu oporu - tylko że z Leopoldem jest odwortnie.

Kongo to chyba najbogatyszy kraj Afryki - w sensie zasobów - i tak było kiedyś. Trzeba być komlentym idiotą, by uwierzyć - że Belgii - państwu bez potencjału militarnego, bez kolonii ktoś powierzyłby taki łakomy kąsek. Jednak ludzie w to wierzą - nawet ty to widzisz, że coś jest nie tak - ale nie wyciągasz z tego wniosków.
Odpowiedź jest w znalezieniu, kto Kongiem zarządzał i kto był beneficjentem jego zasobów.

Twoja wiedza busch - jest może i szczegółowa - tyle, że nieprawdziwa - natomiast stałe podnoszenie etykietki z napisem "teoria spiskowa"  jest tym samym, co "reductio ad hitlerum" - czyli dyskwalifikuje. Fromuła dyskusji, gdzie powołujesz się na propagandę, a argumenty strony przeciwnej załatwiasz pokazaniem etykietki wystawia ci jak najgorsze świadectwo - produktu współczesnej szkoły.

W Anglii biegał po ulicy z okrwawionym tasakiem muzułmanin, krzyczyąc, że Allach jest wielki - a przed chwilą zarąbał tym tasakiem Bogu ducha winnego człowieka - inny muzułmanin sfrustrowane dziecko z dobrego muzułmańskiego domu bierze plecak i wysadza autobus - inni ryczą na ulicy, że tu ma być kalifat - a wy przychodzicie i mówcie, że muzułmanie są fajni - i ze wszystkiego mają sie tłumaczyć katolicy.
Muzułmanie ucinają głowy "niewiernym" - więc porozmawiajmy o katolikach, najlepiej z Polski - a najlepiej o jakiejś nawiedzonej, co ponoć blokuje budowę domu. To nawet nie jest śmieszne - to jest żałosne.
To jest pozim propagandy jaką serwuje amerykański profesor uniwersytecki (twój autorytet Busch - spełnia wszystkie kryteria bycia krynicą prawdy) - Jan Tomasz Gross. Nawet Aleksander Smolar był wzbrzony jego bełkotem - no ale przecież Gross to naukowiec pełną gębą.
Do tego wypreparowane cytaty z Biblii - w których Chrystusowi przypisuje sie słowa człowieka z przypowieści. Rozumiem, że jak ja napiszę, że Cyrankiewicz chciał obcinać ręce podniesione na władzę ludową - i wplotę to w jakiś epicki wątek - to też napiszecie, że katolicy w Polsce namawiają do ucinania rąk. To tak jak pisać, że zbrodnie UB to zbrodnie katolickie - bo w Polsce mieszkają sami katolicy. O żydach w UB pisać nie wolno - bo to grzebanie w żciorysach, antysemityzm i rasizm.
Jeden wielki bełkot.

Jaki jest wasz poziom intelektualny i etyczny - to zaraz się przekonamy - któraś niedowarzona aktywistka zacytuje ostatnie zdanie i zapyta czego się napaliłem, albo, że powinienem sie leczyć.

Na deser miły tekst byłej miłości Dorna:

http://tinyurl.com/q6codss

Może to o to chodzi? (Taktownie pominę, o co konkretnie, dorośli sie domyślą - a dzieci nie muszą wiedzieć tak wprost)
Kiedyś to sie nazywało "chuć" - a teraz będzie się nazywać asymilacja.
Same plusy - nie będzie trzeba jeżdzić do Egiptu czy Tunezji - by sobie pofolgować z egzotycznym panem - i wybór większy - a dla chętnych sporty ekstremalne - obstawianie, czy ma "adidasa" czy nie.
Oooo, tego o dzieciach wcześniej nie widziałam.
Wniosek - jeszcze mniej rozumu niż sądziłam. Bo zgodnie z prawem krajów islamskich hipotetyczne takie dzieci nie byłyby Polakami. I żaden taki uchodźca nie zgodziłby się na wychowanie ich w religii katolickiej, a nie islamie. Ale to taki mały, nic nieznaczący detal.  🍴
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 września 2015 13:33
Nie jesteś osobą przed ktorą będę skladać zeznania podatkowe i nic ci do tego jaką ilość zarabianych przeze mnie pieniędzy przeznacza, na charytatywne cele, ani jakie one są.

Brytyjczykom już się odwidziało, więc Polacy-emigranci wracajcie ! Pozostańce w zgodzie z wolą wiekszości narodu, który mówi "nie" emigracji zarobkowej.
http://www.poloniatube.com/#!To-nie-mo%C5%BCe-by%C4%87-prawda-Wstrz%C4%85saj%C4%85ca-relacja-z-Niemiec/cmbz/56041bb00cf2f0ed7a20255d
busch   Mad god's blessing.
26 września 2015 14:49
[quote author=busch link=topic=91143.msg2426115#msg2426115 date=1443257031]
Ostatnio chyba Jkobus wpadł i ten sam argument o 75% mężczyzn wśród uchodźców, kiedy to było trzy tysiące razy wyjaśnione. Jakby ktoś jeszcze nie słyszał: cała ta podróż obsługiwana jest przez przemytników, za ciężkie pieniądze i w dużym niebezpieczeństwie, że coś się stanie. Naturalnym jest, że jak płacisz za podróż każdej jednej osoby oszczędnościami swojego życia, to nie weźmiesz od razu siebie, swojej żony, dzieci i jeszcze może psa. Dlaczego zatem mężczyźni? Przypominam, że prawo unijne pozwala uchodźcy sprowadzić również rodzinę. Zatem to najbardziej racjonalna decyzja wysłać młodego, silnego mężczyznę, który poradzi sobie w przypadku, kiedy się zrobi nieprzyjemnie.


Ale to jest przecież argument PRZECIW przyjmowaniu tych ludzi!

No bo skoro sama przyznajesz, że NIE SĄ TO ŻADNI "UCHODŹCY", uciekający przed wojną, tylko zwykli migranci szukający lepszego miejsca do życia (dokładnie tak, jak Polacy migrujący na Wyspy Mgliste...), którzy co więcej - płacą za tę szansę przemytnikom - to niby jaka moralność nakazuje nam natychmiast to ich żądanie spełnić..?

Całkowicie się zgadzam, że ofiarom wojen i klęsk żywiołowych pomagać należy i to jest moralna powinność. Bezdyskusyjna. Ale z faktu, że my jesteśmy bogaci nie wynika od razu automatycznie, że musimy się naszym bogactwem dzielić bez żadnych warunków z każdym, kto tylko tego zarząda!

Chyba, że przyjmujemy ewangeliczny radykalizm, o którym pisałem wcześniej - ale wówczas trzymanie bezużytecznych koni jest grzechem - przynajmiej tak długo, póki na tej planecie jest choć jeden głodny, którego można by ich mięsem nakarmić...
[/quote]

W tym rzecz że ja też jestem przeciw obecnej formule przyjmowania uchodźców/imigrantów - tylko nie podoba mi się argumentacja, która odwołuje się do rzeczy dawno wyjaśnionych przez drugą stronę. Nie podoba mi się, ponieważ (naiwnie) wierzę, że warto jest wysłuchać obu stron przed podjęciem ostatecznej decyzji. Tymczasem nic takiego się nie dzieje i z jednej strony przeciwnicy wyciągają argument o 75% mężczyzn jako o czymś przesądzającym sprawę (że niby takich bezdusznych ludzi nie warto przyjmować, a do tego to niby jest argument że to nie uchodźcy), z drugiej strony zwolennicy przyjęcia tych ludzi zupełnie zbywają wszelkie wątpliwości sceptyków. Na przykład takie, że nie da się nawet zweryfikować pochodzenia ludzi ubiegających się o azyl, nie wspominając o weryfikacji statusu uchodźcy. Za przyjęciem jest PO, które jeszcze niedawno dokonało skoku na OFE żeby się finanse państwowe nie zapadły, teraz się okazuje że mamy pieniądze na 7 tysięcy uchodźców. I jakoś magicznie im pozwolimy budować nowe życie w kraju, z którego nawet rodacy uciekają gdzie indziej. Nie ma też mowy o granicach naszego europejskiego miłosierdzia, no bo np. Pakistańczycy też poniekąd są stanie zagrożenia, a ileś to biednych krajów na świecie gdzie ludzie umierają z głodu?
Nie jesteś osobą przed ktorą będę skladać zeznania podatkowe i nic ci do tego jaką ilość zarabianych przeze mnie pieniędzy przeznacza, na charytatywne cele, ani jakie one są.

Brytyjczykom już się odwidziało, więc Polacy-emigranci wracajcie ! Pozostańce w zgodzie z wolą wiekszości narodu, który mówi "nie" emigracji zarobkowej.


Nic mnie nie obchodzi, ile zarabiasz. Ale jeśli uważasz, że tylko dlatego, że już nie umieramy z głodu i nie chodzimy nago, bezapelacyjnie i bez zastanowienia MUSIMY się tym naszym bogactwem podzielić z biedniejszymi - to ile byś nie zarabiała wszystko, co tylko przekracza poziom najnędzniejszej, biologicznej egzystencji, POWINNAŚ oddawać biedniejszym od siebie. Inaczej jesteś zwykłą kłamczuchą, której nie sposób traktować poważnie...

A co Polaków na Wyspach Mglistych, to ich los jest mi obojętny JESZCZE BARDZIEJ niż los Erytrejczyków czy Kosowczyków udających obecnie Syryjczyków tylko po to, żeby się dostać na niemiecki socjal...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 września 2015 15:54
Nie wspomagajmy zbierania funduszy na drogie leczenie Stasia, bo są jeszcze Ania, Krzys, Matylda, Darek... i oni tez potzrebują.
gdyby Polska miala przyjać wyłacznie jednego uchodźce, też by sie znalazł pan Władek, równie potrzebujący.
Nie pomagajcie nigdy nikomu, pamietajcie, tylu jest potrzebujacych, a jak sie schylicie zeby komus podac to inny w tym czasie zakosi wam portfel, wyskoczy wam dysk, a potrzebujacy i tak na koniec pokaze faka.
Jkobus, jak nauczysz sie czytac to porozmawiamy. Na razie idz orac pod kartofle.
To prawda, wystarczy taka prosta infografika i zaraz się wyjaśnia, jaka religia ma najwięcej krwi na rękach


Mołodyje komunisty - słuszajtie.

Pierwyj czełowiek - niegier, no atkuda on priszoł?
Jewo zawut Yakubu Gowon - on kancził szkołu w Wielikoj Britanie, patom, kogda ubił liudiej połucził doktorsku stiepeń w  etoi Britanie.
Mnie każetsa, szto on wielikij sukinsyn - kak każdyj izwiestnyj czełowiek iz Wielikoj Britanii.

Wtoroj - Mengystu Hajle Marjam - on ucziłsia w Sojedinionnych Sztatach Ameriki  - eto amerikanskij marksist - samyj nastajaszczij sukinsyn.
Poczemu on nie połucził nobielskoj premii za postorjenie swietowogo mira - nikto nie znajet.

Eti dwa sukinsyny - nie mogli ubit bolsze ludiej - potomu szto u nich nie było stolko waarużenia, czto by eto sdiełat - wsie panimajut?

Patom idut koreancy i kambodżancy - wsie znajut, czto eto komunisticzeskije, ateisticzeskije sukinsyny. Wsie oni padgotowlalis da ubijania ludiej na germanskom, ateisticzeskom fiłozofie - Karolu Marksu.

Ab Leopoldu - ja uże goworił - wam nada izgotowlit domoj rabotu ob anglijskom sukinsynu - Genrim Stanlieju. Patom wsio budiet poniatno.
Pomnitie, cztoby nie czitat anglijskich knig - potomu czto ani wsie wriot.

Gitliera, Stalina i towariszcza Mao - wy wsie znajetie - eto naszije druzja, wielikije czełowieka - gieroi - Germanii, Sowietskogo Sojuza i Kitaja. Gitliera nada było ubit - potomu on saszeł s uma - nie ponimał, szto my wsie druzja i chotieł  izportit swietowoj poriadok. Towariszcz Mao toże naszołsia głupyj - potomu szto kitajcy dumajut, szto Amierika i Wielikija Britania w miestie s Sowietskom Sojuzom eto nie samyje gławnyje strany. Kitajcow nada wsiech ubit - no kitajcow mnogo, eto nie prosto sdiełat.

Tiepier - wy zjajetie, kak było. No, etogo wam nie nada nikomu gawarit.

Ja wam skażu, szto nada gawarit.

Kogda was izprasziwajut, kto samyj bolszij sukinsyn wo wsiem mire - wam nada goworit - szto eto rimski papa.
Nieskolko dniej nazad wy widieli jewo kak hotieł w Organizacije Objedinionnych Nacji ubit wsiech ludiej wsiego mira - priezidenta Obamu - toże i gaspadina Putina - wsiech - niegrow, ateistow - wsiech.
My bładadarim naszim amarikanskim druzjam, i anglijskim toże - szto u papy niet jadiernowo woorużenia - tak on by ubił wsiech, segodnija ili zawtra.
Ja padgatowił dla was matieriały ob knigie kotoroju oni zawut biblia - w katoroj Christ goworit, szto nada wsiech ubit.

Segodnia my okonczajem urok zakona bożewo - wam nada idti damoj i rabotat na rewoltie.
Samyje łuczsze studienty budut rabotat w Niusłikie, możet byt w samom gławnom centrie - Gazetie Wyborczoj - no wsio eto budiet potom, tepier nada uczitsia.

Kogda wy nie znajetie, szto skazat - wam nada goworit: tieoria zagawora, ili - wriotie, tak nie było, my znajem kak było - potomu szto my czitajem umnyje knigi.
Nestor, współcześni nie znają rosyjskiego 🙂

busch, też zastanowił mnie Leopold, dlaczego o nim cisza. A czytałam "Jądro ciemności".
Wykształcony w ukochanej przez Nestora Brytanii, pod opieką ukochanej cioteczki Wiktorii.
Ale ok - dlaczego cisza?
Nieśmiało podejrzewam, że zbrodnie protektoratu brytyjsko-belgijskiego w Kongo zaczęły być uważane za zbrodnie wraz z uzyskiwaniem świadomości (tu mocno dzięki Kościołowi) że "te czarne małpy" to też ludzie. W tym czasie światli Amerykanie dorzynali resztki "dzikich".
Ja z edukacji z obowiązkowym sowieckim - zaiste to nie Kościół ukrył temat. Może dlatego był ukryty, że padłoby słówko "ludobójstwo", no i ilości, a wychowankom Stalina byłoby to nie na rękę? "Za moich czasów" tylko Hitler był Zły.
Mała dygresja: pamiętam jedno pytanie, na które próżno było wówczas szukać odpowiedzi. Chodziło o "konflikt palestyński". Bo jak! Toż z jednej strony Żydzi - nasi (twórców propagandy) bracia (a nie chodziło o to, że Bóg Ojciec ten sam co chrześcijan) a z drugiej strony - Palestyńczycy to sojusznicy! Wtedy doszłam do wniosku, że jedyne rozwiązanie, to Ziemia Święta - piętrowo. I z windami, żeby asymilacja była. Jedni by mieli ziemię i mało światła, drudzy niebo i sztuczne ogrody.

Podobnie jak bobek uderzył mnie stosowny brak wiedzy o sąsiedzie Leopolda w zestawieniu - cesarzu Japonii.
I oto mamy tak - katolicy są podli, bo Leopold był katolikiem, ale latać na "sztuki walki", mówić hi i sensei, trymować bonsai, pisać "haiku", wcinać suszi i grać w go - wręcz wypada. Oraz być "zen". Odmawiać różaniec - nie wypada.
A choinkę i święcone (co za obrzydliwe zwyczaje ten opłatek i święconka!) to ew. wypada dlatego, że "przecież pogańskie".

A taki zbiorowy satrapa - Prezydent USA - to ile istnień ma na sumieniu?
Nie wspomagajmy zbierania funduszy na drogie leczenie Stasia, bo są jeszcze Ania, Krzys, Matylda, Darek... i oni tez potzrebują.
gdyby Polska miala przyjać wyłacznie jednego uchodźce, też by sie znalazł pan Władek, równie potrzebujący.
Nie pomagajcie nigdy nikomu, pamietajcie, tylu jest potrzebujacych, a jak sie schylicie zeby komus podac to inny w tym czasie zakosi wam portfel, wyskoczy wam dysk, a potrzebujacy i tak na koniec pokaze faka.
Jkobus, jak nauczysz sie czytac to porozmawiamy. Na razie idz orac pod kartofle.
Znamienne że osoba która organicznie nie trawi katolików usiłuje ich przekonać że powinni przyjąć pod dach ludzi, którzy jak ona nienawidzą wszystkiego z katolikami związane.
Po tym wlasnie się poznaje kretyna wyemancypowanego na bolszewika
busch   Mad god's blessing.
26 września 2015 18:21
halo, prezydent USA to już w ogóle temat zdumiewający - to on jest odpowiedzialny za powstanie ISIS - co prawda nie Obama, ale jego poprzednik ma krew na rękach. Po prostu. Wystarczy trochę poszukać informacji o "misjach stabilizacyjnych" w Iraku i wszystko staje się jasne. Przy czym, żaden kraj zachodni nawet nie "wyraża zaniepokojenia", z kolei obecnie Amerykanie mówią o błędzie - zdumiewający eufemizm.

Japonia to też zdumiewający przypadek. Sporo ludzi uważa, że to taki honorowy naród z pięknym charakterem - rzeczywistość niestety skrzeczy 😉
busch, co do Japonii, to przywołam mojego nauczyciela Przysposobienia Obronnego (skrót PO dziś może być źle zrozumiany 🙂. Japonia była pierwszym krajem, który globalnie zadbał o... PR po II wojnie. Bo na "drugich półkulach" (wg równika i południków) Japończycy byli... hm... źle widziani. PO-wiec tłumaczył nam zasady tworzenia V Kolumny. Że najpierw lansuje się kulturę, największe zdobycze przyszłego agresora. (Arabowie powinni nam przypominać szachy, i zasady lecznictwa, latające dywany, majoliki, derwiszów... no i... cyfry, arabskie. Itd.) Potem należy zadbać, żeby na "planowanym" terytorium powstała możliwie największa mniejszość, wspierać migrację, wspierać asymilację i małżeństwa z "tubylcami". Potem zasiać powód konfliktu, zadbać o dobrą komunikację - i V Kolumna gotowa, tadam!
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 września 2015 18:56
Po tym wlasnie się poznaje kretyna wyemancypowanego na bolszewika


a po czym poznaje się nazistę wyemancypowanego na patriotę?
tet, po niczym. Dla was to wszystko jedno.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 września 2015 19:21
a kto to "my" ? ja nie mam osobowości wielokrtonej. Ty, przepraszam, wy taki problem macie?

ps. od czasu wojny w Czeczeni Polska przyjęła ponad 90 tysiecy czeczeńskich uchodźców. Muzułmanów, o często trudnej do potwierdzenia tożsamości. Ze tez jeszcze żyjemy... Długo nie pożyjemy bo przyjedzie 7 tysięcy luda i nas zje.
a kto to "my" ? ja nie mam osobowości wielokrtonej. Ty, przepraszam, wy taki problem macie?

ps. od czasu wojny w Czeczeni Polska przyjęła ponad 90 tysiecy czeczeńskich uchodźców. Muzułmanów, o często trudnej do potwierdzenia tożsamości. Ze tez jeszcze żyjemy... Długo nie pożyjemy bo przyjedzie 7 tysięcy luda i nas zje.
Suuuuuuuper. Nie wiadziałam że to również kanibale. Dzięki Tet za ostrzeżenie.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 września 2015 20:46
pewnie, ze kanibale, tez jeszcze pewnie zoofile, pedofile i maja czarne podniebienia. A nie, sory, czarne podniebienia maja Ukraincy.
tet, owszem, zoofile i pedofile dosyć często, wszak kulturowo dopuszczalne a nawet zalecane.
7 tys. to nie problem, jeśli już to twoje ukochane jednostki. 70 tys. - jakoś. Ale 700 tys...

Ktoś już ci pisał jaka to fobia, nieprzezwyciężony lęk przed wspólnotą. Zasadniczo ludzie mówią my i wy bez oporów. Nawet odmieniają w ten sposób czasowniki. Nie dowodzi to osobowości wielorakiej (tej zresztą nic nie dowodzi).

My mamy ten problem, że wy macie problem roku 966  😀iabeł:
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 września 2015 21:46
Fobia przed innymi to ksenofobia, a pozostale  wasze poglady to czysty rasizm.
Moja niechec do jednoczenia sie z wami wspolnocie nie wynika ze stanow chorobowych, wylacznie z czystego obrzydzenia 🙂
Patronat nad wszytskimi ksiezmi pedofilami obejmie (juz niebawem blogoslawiony) biskup Wesolowski? Nieswietej pamieci?
a kto to "my" ? ja nie mam osobowości wielokrtonej. Ty, przepraszam, wy taki problem macie?

ps. od czasu wojny w Czeczeni Polska przyjęła ponad 90 tysiecy czeczeńskich uchodźców. Muzułmanów, o często trudnej do potwierdzenia tożsamości. Ze tez jeszcze żyjemy... Długo nie pożyjemy bo przyjedzie 7 tysięcy luda i nas zje.


Różnica jest taka, że Czeczeni uciekali przed  przed wspólnym wrogiem ruskimi, a obecną emigracje prawdopodobnie zafundowali nam właśnie rządzący krajem będącym naszym sąsiadem.Myślę, że ta fala uchodźców zalewająca jewropę, jest opłacana przez batiuszkę Puina. To jest szach -mat, w odpowiedzi na embargo nałożone na Rosję.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 września 2015 21:57
Ciekawe te coraz nowsze powody zeby nie skalac sie przyzwoitoscia. Myslalam, ze problemem jest ta ogromna liczba obcych nam kulturowa i wrogo nastawionych muzulmanow w liczbie 7 tysiecy. Zalac ma nas i eksterminowac, Nestor sie okopuje, ktoras laska uczy sie strzelac z rewolweru a jkobus zbiera na sadzeniaki i na wiosne rusza z sadzeniem. Ciezkie czasy nastaly. Chyba trzeba bedzie emigrowac, tylko gdzie? Wszedzie jacys kolorowi, zydy, muzulmanie, i dzikie weze. Urszula Strach ma racje, tylko intronizacja Jezusa na krola Polski moze pomoc.
tet, nie wykazujemy fobii przed "innymi", jedynie żywimy uzasadnione obawy o naszą kulturę i cywilizację. Bo niejedna (w tym starożytny Rzym) zakończyła swój żywot.

Ty żywisz obawy przed wszelkim "my", i pewnie dla ciebie istnieje tylko psychiatria i psychologia osobowości. Bo społeczna i socjologia to już nie.

Nitzche (mający złe zdanie o chrześcijaństwie, ale z innych powodów niż ty, uważał je za "religię owiec i niewolników"😉 napisał nie bez racji: Mało kto da się zabić za swoje poglądy, ale za prawo wyrażania ich to już wielu. Tak zapamiętałam.

W tym rzecz właśnie. Cudnie, że bronisz uciśnionych. Trzeba się pochylać nad bezmiarem ludzkich tragedii. Wspierać potrzebujących. Jeśli to było twoim celem - zachęcić do współczucia i potrzebnego wsparcia, to zabrałaś się do sprawy od złej strony. Nie ograniczając się do apelowania do sumień, nie wspominając o skuteczniejszych postawach.

Przypominasz mi, sorki - kiepsko zsocjalizowanego psa.

titina, sam Putin nie dałby rady. Wiele sił liczy na totalny bałagan w Europie.
busch   Mad god's blessing.
26 września 2015 22:10
tet, jeśli myślisz, że na 7 tysiącach się skończy, to jesteś naiwna. Po pierwsze mamy takie prawo, że każdy z tych 7 tys. muzułmanów ze statusem uchodźcy może sprowadzić tu swoją rodzinę. źródło Tak jak pisałam wyżej, ci młodzi zdrowi mężczyźni płyną pontonami zamiast kobiet i dzieci właśnie dlatego, że wystarczy by oni się tu osiedlili, a całą resztę rodziny już będą mogli 'na legalu' sprowadzić, pewnie w bardziej cywilizowanych warunkach.

Po drugie, to nie jest tak że nikt poza Europą i USA nie ma telewizorów i nie wie, co się dzieje. Wiedzą i jeśli pierwsza transza faktycznie dostanie tu własny kąt i zasiłek, to błyskawicznie ta wiadomość dotrze do reszty. To chyba też Jkobus wyżej napisał o uchodźcach ze smartfonami - dzisiaj informacja nie jest niczym krępowana. Przypominam też, że Syria to nie jedyny kraj, gdzie "źle się dzieje", jest przecież jeszcze ten nieszczęsny Irak, też dotknięty bezpośrednio działaniami ISIS. Są ogromne obozy uchodźców w Turcji, Egipcie, Libanie i Jordanii. Jest Boko Haram w Nigerii, by ograniczyć się do prześladowań na tle religijnym. Jest Erytrea, gdzie władze ścigają się z Koreą Północną o pierwsze miejsce na podium najbardziej podłych miejsc na świecie. Itp. Itd.

Tet - pytanie do Ciebie - czy mamy moralny obowiązek przyjąć wszystkich tych ludzi? Jeśli tak, to jak to sobie wyobrażasz? W Europie pogrążonej w stagnacji, zadłużonej po uszy, gdzie nierówności wewnątrz poszczególnych krajów stają się coraz większe i za jedno-dwa dziesięciolecia dotrą do wartości podobnych tym sprzed I wojny światowej? Uważasz, że muzułmanom - oczekującym tutaj dobrobytu, szybkich pieniędzy (w najlepszym przypadku dorobienia się, w scenariuszach bardziej pesymistycznych - tego mitycznego "żerowania na socjalu"😉 spodoba się, że nie są w stanie wynająć w dużym mieście kawalerki za płacę oferowaną na stanowiskach dla ludzi niewykwalifikowanych albo nisko wykwalifikowanych? Oni nie mają tutaj mamusi, żeby żyć w jej mieszkaniu do trzydziestki.

Jeśli nie uważasz, że musimy pomóc wszystkim, to kiedy kończy się nasz moralny obowiązek? I co powiesz imigrantom, którzy się już nie załapią?
Tow. tet chce powiedzieć, że moralne obowiązki mają tylko katolicy - reszta towarzystwa ma "wolę mocy" - i inne pierodolety, będące prerogatywami rasy panów.

Nie ma czegoś takiego, jak moralny obowiązek w Grupie d/s problemu 966, czy grupie, która "szanuje korzenie Europy", ale nie zamierza ich kontynuować - to są puste slowa.
Lepiej - i zgodnie z jej własnymi deklaracjami - odpowiada dla tej części populacji stalinowskie - "Wolność to uświadomiona konieczność". Oczywiście dla poddanych - nie dla "los perfectos".

Z racji tego, że obowiązek utrzymania imigrantów spadł na gminy - a refundacja z Unii nastąpi, gdy po rocznym przymusowym pobycie w Polsce zechcą w niej pozostać kolejne 4 lata - dopiero wtedy, a nie wcześniej (to wynegocjowała Efka Peron) - to oznacza, że pomoc będzie wymuszona via podatki, czyli za pomocą policyjnej pałki. Nie ma tu mowy o jakiejkolwiek dobrowolności - jest jedynie potrzeba "uświadomienia dziejowej konieczności" - czym z zapałem zajmuje się neobolszewia.

Całe to chrzanienie o ksenofobii to tylko zmiękczanie - bo nikt nie zamierzał i nie zamierza liczyć się ze zdaniem obywateli - tj. wynik działań w sprawie imigrantów był i jest znany a priori.

Sięgąjąc do kieszeni podatników, co zawsze jest przymusem - trzeba w nich wytworzyć poczucie winy, by się nie buntowali. Stąd - nie można wspomnieć o totalitarnych korzenich obecnej elity - ale można sięgać dziesiątki lat wstecz, by to poczucie winy kształtować - komunikując wprost jawnie nieprawdziwe tezy o tym, że Polska odpowiada za wywołanie II WS, Holokaust, że ZSRR nie napadł na Polskę w 1939r. - czy tę, że Wehrmacht to był niemiecki ruch oporu przeciwko nazizmowi. Ta dychotomia przy używaniu historycznej pałki jest wielce znamienna.

Polska ma relatywnie małą wydajność finansową - ale swego czasu znana była sprawa rodziny z Erytrei, która przebywała w Szwajcarii - i tam, łączne koszty gminy, związane z wykonywaniem miejscowego prawa w kwestii opieki nad imigrantami - wyniosły 30 tysięcy CHF. Miesięcznie.
Rodzina ta dostawała bowiem opiekunów od nauki języka, od nauki chodzenia na basen, od nauki takiej i innej - do czego potrzebny był cały zespół osób. Gmina była mała - i musiała podnieśc podatki z powodu tej jednej rodziny. Jak widać - nie tylko Polak potrafi - ale i Szwajcar. Można sobie wyobrazić, że lokalni notable z PO, którzy popadną w tarapaty z racji "niewygrywania przetargów" zechcą naśladować przodującą Szwajcarię - i na swoich "Syryjczyków" wygospodarują, może nie 30 tysięcy franków - ale np. złotych, bo musimy być solidarni i otwarci na kulturę, która nas ubogaca.

Szwajcaria, od kiedy USA uznało, że dosyć już k... z tymi waszymi tajemnicami w bankach - w ogóle schodzi na psy - ostatnio głosują nad jakimś bolszewickim gniotem w miejsce hymnu - bo obecny jest za bardzo religijny (pewnie obraża uczucia muzułmanów z OPEC, co sobie lubią poobradować u Helwetów).

Polscy ekonomiści - moi faworyci, pachołki korpo i banków też pojechali z koksem, aż miło. Stwierdzili, że imigranci to rozwój - i wzrost innowacyjności i postępu technologicznego - bo... w USA to też głównie imigranci. Dlaczego Czeczeni i Ukraińcy nas dotychczas na nogi nie postawili - nie wyjaśniono.

Dobrze, że nie wiedzieli, że taki np. Steve Jobs (ten od Apple i Ajfona):

Jego ojciec Abdul Fattah Jandali (Abdulfattah John Jandali[3]) urodził się w syryjskim mieście Hims. Studiował na Uniwersytecie Amerykańskim w Bejrucie, następnie wyjechał do USA, aby kontynuować naukę. Tam poznał Joanne Carole Schieble[4]. W 1955 r. urodził się Steve, który wkrótce po urodzeniu został adoptowany przez Paula i Clarę Jobsów z Mountain View w Kalifornii.

... był syryjskim imigrantem - bo dostaliby spazmów na wizji.

Jest jeden mały szkopuł - w Polsce możliwości ukończenia prywatnych, protestanckich "uniwersytetów" są ograniczone - a bez tego katolicki ksenofob, nie uformowany w "protestanckim etosie pracy" nie dostanie wizy od ręki.

Dlatego np. Od przyszłego roku szkolnego nowojorskie szkoły będą zamykane także w dwa święta muzułmańskie. Decyzję w tej sprawie podjął demokratyczny burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. - to w NY - a w Polsce ten "protestancki etos pracy" polega na tym, że np. święto Trzech Króli jest dobre w RFN - ale w Polsce dla gospodarki - bardzo niedobre. Sam słyszałem, jak różne Balcerowicze i Petru tak nadawały - no, ale sejmowe ksenofoby i faszyści na szczęście nie dosłyszały głosu prawdziwych, liberalnych ekonomów. Znaczy się ekonomistów.

Na koniec prezent dla wytrwałych - niejaki Hertz Aleksander (http://www.sztetl.org.pl/pl/person/39,aleksander-hertz/ ) wg słusznego i dobrze zorientowanego źródła źródła (Wirtualny Sztetl) to ideowe dziecko Karola Marksa i Maxa Webera. Marks - wiadomo - komunista. A któż to jest Weber? To jest ten pan od "protestanckiej etyki pracy".

Jako rzecze ciocia Wiki:
W pracy "Etyka protestancka i duch kapitalizmu" przedstawił pogląd, że to właśnie etyka jest źródłem ekonomicznej przewagi krajów protestanckich nad katolickimi (opublikowana w 2009 roku praca Davide Cantoni nie potwierdziła wpływu „etyki protestanckiej” na wzrost gospodarczy dla krajów niemieckich).

Ten pan Hertz stwierdził, że stalinzim to religia - a stalinizm jest do dupy, więc religie są generalnie do dupy. Rzecz jednak w tym, że mamy tu - żyda Hertza, mamy tego Webera, protestanta, mamy tych naszych muzułmanów, co aktualnie są na topie, mamy tę stalinowską religię  - i co nam zostaje, co jest najbardziej niedobre w opozycji do tego co dobre? Kto zgadnie?
(Jak ktoś nie wie, co to potestancka etyka pracy - to jak popadnie w tarapaty, to mu pracownicy Providenta dokładnie wyjaśnią).

Wychodzi na to, że Żyd, co nasączył się Marksem - ureligijnił komunizm, potem się nasączył "protestancką etyką" - a skutek tego, jest taki, że muzułmanie to takie fajne chłopaki, że mają wjazd do USA "no limits" - a Polscy katolicy  muszą jeszcze "przepracować Holokaust". Przecież tak twierdzi inny "Amerykanin" Jan Tomasz Gross - profesor z samego Princeton.

Ciekawe, że "temu profesoru" nie przeszkadza, że corocznie na granicy Meksyk/USA ginie ok. 600 osób - pewnie dlatego, że nie sa to Żydzi, protestanci, muzułmanie - czy komuniści - tylko, w przeważającej masie - katolicy.

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 września 2015 03:42
Dlatego np. Od przyszłego roku szkolnego nowojorskie szkoły będą zamykane także w dwa święta muzułmańskie. Decyzję w tej sprawie podjął demokratyczny burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. - to w NY

szkoły są zamykane też w święta żydowskie
Ciekawe te coraz nowsze powody zeby nie skalac sie przyzwoitoscia. Myslalam, ze problemem jest ta ogromna liczba obcych nam kulturowa i wrogo nastawionych muzulmanow w liczbie 7 tysiecy. Zalac ma nas i eksterminowac, Nestor sie okopuje, ktoras laska uczy sie strzelac z rewolweru a jkobus zbiera na sadzeniaki i na wiosne rusza z sadzeniem. Ciezkie czasy nastaly. Chyba trzeba bedzie emigrowac, tylko gdzie? Wszedzie jacys kolorowi, zydy, muzulmanie, i dzikie weze. Urszula Strach ma racje, tylko intronizacja Jezusa na krola Polski moze pomoc.


A co w tym złego że nasz kraj , praktycznie jako jeden z niewielu na świecie pozostaje w czystości rasy ???? Możemy zarabiać krocie jako skansen  😁 😁 😁
Europejczycy i obywatele świata będą przyjeżdżać do Polski żeby poznać , Europejską religię , kulturę ,zobaczyć blondynki ,rude , jasnoskóre . Poznać architekturę kościołów , zobaczyć jak wyglądają posprzątane ulice , ludzie w dżinsach czy kobiety w miniówach  😁 😁 😁 😁

P.S Widziałaś żeby ktoś w skansenie pozwolił na postawienie nowoczesnej willi sterowanej smartfonem ???
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 września 2015 07:50
tet, jeśli myślisz, że na 7 tysiącach się skończy, to jesteś naiwna. Po pierwsze mamy takie prawo, że każdy z tych 7 tys. muzułmanów ze statusem uchodźcy może sprowadzić tu swoją rodzinę. źródło Tak jak pisałam wyżej, ci młodzi zdrowi mężczyźni płyną pontonami zamiast kobiet i dzieci właśnie dlatego, że wystarczy by oni się tu osiedlili, a całą resztę rodziny już będą mogli 'na legalu' sprowadzić, pewnie w bardziej cywilizowanych warunkach.

Po drugie, to nie jest tak że nikt poza Europą i USA nie ma telewizorów i nie wie, co się dzieje. Wiedzą i jeśli pierwsza transza faktycznie dostanie tu własny kąt i zasiłek, to błyskawicznie ta wiadomość dotrze do reszty. To chyba też Jkobus wyżej napisał o uchodźcach ze smartfonami - dzisiaj informacja nie jest niczym krępowana. Przypominam też, że Syria to nie jedyny kraj, gdzie "źle się dzieje", jest przecież jeszcze ten nieszczęsny Irak, też dotknięty bezpośrednio działaniami ISIS. Są ogromne obozy uchodźców w Turcji, Egipcie, Libanie i Jordanii. Jest Boko Haram w Nigerii, by ograniczyć się do prześladowań na tle religijnym. Jest Erytrea, gdzie władze ścigają się z Koreą Północną o pierwsze miejsce na podium najbardziej podłych miejsc na świecie. Itp. Itd.

Tet - pytanie do Ciebie - czy mamy moralny obowiązek przyjąć wszystkich tych ludzi? Jeśli tak, to jak to sobie wyobrażasz? W Europie pogrążonej w stagnacji, zadłużonej po uszy, gdzie nierówności wewnątrz poszczególnych krajów stają się coraz większe i za jedno-dwa dziesięciolecia dotrą do wartości podobnych tym sprzed I wojny światowej? Uważasz, że muzułmanom - oczekującym tutaj dobrobytu, szybkich pieniędzy (w najlepszym przypadku dorobienia się, w scenariuszach bardziej pesymistycznych - tego mitycznego "żerowania na socjalu"😉 spodoba się, że nie są w stanie wynająć w dużym mieście kawalerki za płacę oferowaną na stanowiskach dla ludzi niewykwalifikowanych albo nisko wykwalifikowanych? Oni nie mają tutaj mamusi, żeby żyć w jej mieszkaniu do trzydziestki.

Jeśli nie uważasz, że musimy pomóc wszystkim, to kiedy kończy się nasz moralny obowiązek? I co powiesz imigrantom, którzy się już nie załapią?


Dlaczego wg ciebie pomoc to musi byc obdarowanie kazdego domem, swiadczeniami socjalnymi do konca zycia i nalozenie szmaty na glowe, zeby nienurazic uczuc religijnych? Dla mnie pomoc to pozwolenie na pobyt, prace, nauke, dostep do sluzby zdrowia i swiadczen na tych samych zasadach, ktore obowiazuja Polakow. W Polsce na tyle ciezko sie zyje, ze trzeba byc zdeterminowanym do zostania tutaj. Tak, nasz socjal jest wysoce zachecajacy, na pewno plyna dziurawym pontonem aby zyc z zasilku w Poslce  🤔wirek:

Pytanie na putanie: czy uwazasz sie za zwolniona z morlanego obowiazku pomagania komus, bo innym dzieje sie tak samo zle lub gorzej?

Halo, moze lepiej byc niesocjalnym psem niz owca w stadzie? Milego dnia w drodze na pastwisko, wszak dzis niedziela. nie bedzie ci dzis glowy zawrac, lec daj sie strzyc i zazyj duchowej odnowy. W zgodzie z wlasnym sumieniem i glosem twojego kosciola. Socjalnie, wespol w zespol.
[quote author=tet link=topic=91143.msg2426244#msg2426244 date=1443279292]
Nie wspomagajmy zbierania funduszy na drogie leczenie Stasia, bo są jeszcze Ania, Krzys, Matylda, Darek... i oni tez potzrebują.
gdyby Polska miala przyjać wyłacznie jednego uchodźce, też by sie znalazł pan Władek, równie potrzebujący.
Nie pomagajcie nigdy nikomu, pamietajcie, tylu jest potrzebujacych, a jak sie schylicie zeby komus podac to inny w tym czasie zakosi wam portfel, wyskoczy wam dysk, a potrzebujacy i tak na koniec pokaze faka.
Jkobus, jak nauczysz sie czytac to porozmawiamy. Na razie idz orac pod kartofle.
Znamienne że osoba która organicznie nie trawi katolików usiłuje ich przekonać że powinni przyjąć pod dach ludzi, którzy jak ona nienawidzą wszystkiego z katolikami związane.
[/quote]
Gwoli przypomnienia.



Pytanie na putanie: czy uwazasz sie za zwolniona z morlanego obowiazku pomagania komus, bo innym dzieje sie tak samo zle lub gorzej?


Nie mam moralnego obowiązku pomagać komuś kto stanowi zagrożenie dla mnie i mojej rodziny.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 września 2015 09:21

Beeeee, beeeeee

A możesz mi jakoś udowodnić organiczną nienawiść do katolików? Czy dowodem na to jest dostrzeganie,ze kosciół katolicki i jego funkcjonariusze i wierni ma dokladnie te same problemy co inni:
Fundamentalizm, terroryzm, ludobojstwa, gwalty, kradzieze, oszustwa.
A, moze nie? Żadne z powyzszych nigdy nie miało miejsca w gronie wiernych i samych funkcyjnych KK ?
Jakbym chciala isc w strone twojego absurdalnego obledu to moge żądać usunięcia katolików z sasiedztwa, bo sie boje. Boję sie o dziecko, bo kosciol tuz za plotem, a w kosciele to wiadomo co, ksieza sa. Zapewne pedofile.
Nie robie tego i nie robilam, bo nie ma odpowiedzilanosci zbiorowej i absurdem jest podejrzewac proboszcza z kosciola obok o pedofilie dlatego, ze udowodniono ja wielu ksiezom. W tym wysoko ustawionym w hierarchii.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się