Stajnie w Lublinie

Któraś z lubelskich dziewczyn jeździ w szkółce?
Czy są jeszcze w okolicy Lublina stajnie do 500 zł? Bez złotych klamek ale z dobrymi warunkami dla konia tak żeby ze spokojną głową konia tam zostawic. W jakiejś rozsądnej odległości od Lublina - do 20 km. Ktoś coś poleci? Może byç na Pw.

jest Enklawa, ok. 25 km od Lublina. dużo wybiegów.
Czy ktos stąd może studiuje na UP i w ramach wf-u ma jazdę konna?

Miałabym pare pytań do takiej osoby na pw.
.
Sonika Z tego co wiem to raczej tylko behawiorystyka ma taką możliwośc bo i tak jest dużo jazd a koni mało i inne kierunki już nie mogą mieć wf jako jazdy konnej. Przynajmniej tak się dowiedziałam jak sama szukałam inf na ten temat.
magdzior Na pewno hipologia, zootechnika ma zajęcia z jazdy konnej. Wiem, że w zeszłych latach pojawiały się komunikaty, że reszta kierunków także może sie na to zalapac.
Studiujesz na up ?
Sonika hipologia na 1 roku miała i wf i przedmiot związany z końmi, poza tym inne roczniki hipologii i behawiorystyka również ma zajęcia planowe (czym nie jest WF tylko przedmioty związane z końmi, jazdą itp). Konie również chodzą w szkółce. W tamtym roku moja koleżanka próbowała sobie zamienić wf na jazdy konne to powiedzieli jej, że w 2015 o połowę zwiększyli ilość studentów hipologii więc nie ma takiej możliwości... w tym roku z list widziałam, że również jest ponad 55osób więc chyba tym bardziej nie będzie takiej możliwości... najlepiej iść i się pytać bezpośrednio u źródła-> dziekanat.
Dzięki 🙂
Pytać będę na pewno.
Muchozol dojazd tam mnie skutecznie zniechęca. 😀

Póki co prawdopodobnie będę w Stajni Ku Słońcu, ale chciałam też usłyszeć parę opinii, a tu się okazuje, że wszyscy mają swoje konie albo dzierżawione, tak przynajmniej wnioskuję. 😉
.
Zwłaszcza, że na to 5 to jeszcze muszę dojechać, zresztą sama wiesz, gdzie mieszkam. 😉
.
A chętnie dam się pomęczyć. 😎

I jakby co, to szukam końkich i końsko-ludzkich modeli, więc jakby ktoś chciał to pisać. :kwiatek: W Lublinie będę od przyszłej niedzieli.
Czy mamy w Lublinie jakiegoś końskiego fizjoterapeutę zajmującego się akupunkturą?  👀 
Arroch jak ja się próbowałam zorientować to nikogo nie znalazłam niestety 🙁 chyba najblizej w-wa niestety.

Magdzior Ty dostajesz moje wiadomości? ja właśnie wróciłam, miałam strasznie słaby internet tam, i już sama nie wiem co sie wysłało a co nie  🙄
A jeszcze co do UP i jazdy konnej zamiast wf-u, zootechnika ma jazdę konną tylko podczas trwania przedmiotu o hodowli koni, czyli chyba na drugim roku. Na pierwszym roku nie miałam możliwości takiej zamiany właśnie tak jak pisała tajfunowaa, głównie ze względu na liczną hipologię.
I gdyby ktoś potrzebował zdjęć, to również się polecam wszędzie w zasięgu dojazdu mpk/busów 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 września 2015 21:15
To i tak fajnie że zootechnika ma jazdę konną w trakcie hodowli koni, za moich czasów nie jeździło się w czasie tego przedmiotu wcale.
Za moich czasów na przedmiocie Hodowla koni tez jazdy nie było.
Jazda była dopiero na roku drugim pod tytułem Propedeutyka Jazdy Konnej a i tak jazdą bym tego nie nazwała.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 września 2015 21:52
Kurcze ja nawet tego nie miałam, było o opisywaniu, dużo teorii, lonżowanie (wtedy ewentualnie można było wsiąść na chwilę ale to jazda nie była), chyba że byłaś na hodowli koni i jeździectwie tam mogła być. No i nie miałam tego przedmiotu  😉
A AKJ?
Jest ktos ? Wie jak to wygląda?
[quote author=TULA link=topic=80.msg2422900#msg2422900 date=1442700798]
Czy są jeszcze w okolicy Lublina stajnie do 500 zł? Bez złotych klamek ale z dobrymi warunkami dla konia tak żeby ze spokojną głową konia tam zostawic. W jakiejś rozsądnej odległości od Lublina - do 20 km. Ktoś coś poleci? Może byç na Pw.

jest Enklawa, ok. 25 km od Lublina. dużo wybiegów.
[/quote]
Czyli nie ma. Wszystko albo duźo dalej albo duźo droźej. A jak jest z ceną i wolnymi miejscami w stajniach:
Ku słońcu
Na krężnickiej
Na cienistej
Gąsiorówka
Arwena
Jest coś jeszcze na południe od Lublina?
[quote author=Kaprioleczka link=topic=80.msg2426050#msg2426050 date=1443226406]
[quote author=TULA link=topic=80.msg2422900#msg2422900 date=1442700798]
Czy są jeszcze w okolicy Lublina stajnie do 500 zł? Bez złotych klamek ale z dobrymi warunkami dla konia tak żeby ze spokojną głową konia tam zostawic. W jakiejś rozsądnej odległości od Lublina - do 20 km. Ktoś coś poleci? Może byç na Pw.

jest Enklawa, ok. 25 km od Lublina. dużo wybiegów.
[/quote]
Czyli nie ma. Wszystko albo duźo dalej albo duźo droźej. A jak jest z ceną i wolnymi miejscami w stajniach:
Ku słońcu
Na krężnickiej
Na cienistej
Gąsiorówka
Arwena
Jest coś jeszcze na połódnie od Lublina?

[/quote]

Na połÓdnie to nie 😀iabeł:
ojtam ojtam  😡
poprawione
.
Arvena kilka lat temu miała 550/600zł za miesiąc więc teraz tym bardziej ceny się nie zmieniły na niższe 😉
TULA ja stajnię w Jabłonnej bardzo polecam, stałam co prawda przejściowo i bardzo krótko ale jeśli o żywienie chodzi to tam zdecydowanie najlepiej karmią konie, ze wszystkich stajni w których mieszkałam i tereny do jazdy są naprawdę super. Brak szkółki, mało koni, jedyną wadą jest brak placu do jazdy przy stajni, ale dawno tam nie byłam więc nie wiem czy to się nie zmieniło  😉

Kaprioleczka dzięki za info, tak właśnie myślałam  🍴 no nic, trzeba poszukać gdzieś dalej 😉
Przepraszam, że post pod postem, ale trochę czasu już minęło  :kwiatek:

Który z lubelskich weterynarzy robi USG i ile mniej więcej kosztuje badanie?  👀
Arroch, ale USG czego? ścięgien? ciążowe?

do ścięgien polecam poczekać na przyjazd lub/i ściągnąć doktor Bestry, ale zrobi Ci prawie każdy lubelski wet. USG ciążowe wydaje mi się że robi Roland Kusy, aczkolwiek nigdy nie miałam mojej klaczy źrebnej więc Ci na 100% nie powiem.
Przepraszam nie sprecyzowałam 🙂 chodzi o ścięgno i to typowo kontrolnie, bo jak się coś dzieje to wzywam zwykle kogoś z zewnątrz od nóg  😉
Arroch Aga Bestry...powinna być niedługo w Lublinie, albo Monika Szubart?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się