Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 września 2015 21:57
Ideałem byłoby tak do 2tys, więc obawiam się że w tym budżecie ciężko o nowy? W sumie najprawdopodobniej i tak będę rozbijać na raty, więc chyba wolę droższy a nowy, bo nawet nie mam pojęcia jak się nie dać wkopać przy używce
Potrzebuje kupić torbę (futerał ) do nikona d3200 ( z obiektywem 18-105)  , polecicie coś  :kwiatek:


inwestowałabym w wyspecjalizowane firmy, np LowePro. miałam ich torbę, teraz używam plecaka slingshot 300 AW. Są jeszcze inne firmy, które robią w właśnie plecaki czy torby głównie fotograficzne i to bardzo fajne, przemyślane trzymadła.

Musisz przemyśleć zakup. Lepiej kupić drożej, ale mieć cechy, które są ważne. np ja uważam, że torba to pomyłka kompletna w moim wypadku. Zazwyczaj zabieram ze sobą cały majdan na parkur, nie lubię latać do auta po każdą pierdołę, więc potrzebowałam czegoś pakownego, bo zazwyczaj wkładam do trzymadła jeszcze inne rzeczy (duże słuchawki, duze picie, pierdoły). W wersji slingshot mam opcję wyjęcia sprzętu po przekręceniu plecaka, ale za to jest to mniej bezpieczne niz te ładowane od strony pleców. Wolałam kupić coś "na wyrost", zamiast zmieniać potem, bo doszedł mi jeden obiektyw 😉 Wszystko zależy od tego, do czego potrzebna Ci torba/plecak. Jesli planujesz dłużej chodzić to jednak plecak jest praktyczniejszy. Jeśli torba ma tylko dotransportować sprzęt i zostaje w np aucie - możesz sobie darować opcję wbudowanego pokrowca p/deszczowego.

ciężko doradzić cokolwiek, nie znając Twojego stylu pracy, nie patrz raczej na to co chcesz włożyć teraz, a na to czy planujesz coś dokupić, gdzie będziesz tego używać i co oprócz aparatu chcesz tam wsadzić.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 września 2015 10:48
Mam pytanie. W końcu chciałabym się zdecydować na nową lustrzankę, mój D80 ledwo zipie, kitowy obiektyw przegrał pojedynek ze skałą  :emot4: 🤔wirek: , więc generalnie dojrzałam do zmiany. Ostatnio i tak fociłam kompaktowym Sony, więc czego bym nie kupiła, to będzie dla mnie spory awans. Zastanawiam się między Nikonem D7100 a D7200, z kitowtm Nikorrem 18-105, różnica w cenie między tymi modelami to jakieś 100 Euro, więc do przeżycia.
I taraz moje pytanie - czy może jednak powinnam wejść w półkę full frame? Jak oceniacie jej wartość w codziennej amatorskiej fotografii? Warto? Czy jednak lepiej zostać przy tańszej wersji i nie wchodzić w tak drogą imprezę?
Dodam, że mam jeszcze działające tele 70-300 VR, więc przy zakupie FF, musiałabym je wymienić...
Ktoś coś?
70-300 VR to chyba obiektyw pełnoklatkowy z tego co wiem, o ile mówim o TYM modelu.
D7100 i D7200 to są bardzo dobrej jakości aparaty, sama musisz ocenić czy opłaca Ci się przejście na FX, ale mi się wydaje, że do użytku amatorskiego zwyczajnie szkoda przepłacać. Na Twoim miejscu wziełabym D7100/7200 i do tego zamiast stałkę zamiast obiektywu kitowego, np 35 1.8, który da śliczny obrazek 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 września 2015 08:19
Dzięki amara  :kwiatek: Wzięłam 7200, jednak z kitem, a małą stałkę spróbuję upolować używaną 🙂
Kupiłaś już? Bo właśnie widziałam informację, że od 1.10 nikon wznowil cashback.
Miedzy innymi na D7100 i D7200  😉
Kupiłam
Kolejne szybkie pytanie ode mnie. 😉

Czy znajdzie się tu dobra dusza, która znajdzie mi dobry i tani stół bezcieniowy z oświetleniem? :kwiatek: Sprzęt na potrzeby sklepu internetowego, fotografowane będą głównie kosmetyki. O ile stoły jeszcze ogarniam, o tyle oświetlenie i moce żarówek są dla mnie czarną magią. 😵
Livia   ...z innego świata
09 października 2015 10:48
Mam prośbę o poradę :kwiatek:

Rozglądam się za jakimś fajnym, jasnym obiektywem. Mam Nikona D3100. Chciałabym najchętniej jakiegoś zooma (głównie zdjęcia koni na pastwisku), i idealnie jak najjaśniejszy. Stabilizacja mile widziana. Mój założony budżet to 3 tys. Znajdę coś wartego uwagi w tej cenie?
Poczytałam trochę o Nikkorze 70-200 f/2.8 G AF-S VR IF-ED - ktoś ma i może się podzielić wrażeniami? Czy ten obiektyw będzie pasował do puszki D3100? Cena jest trochę powyżej mojego limitu, ale jak warto, to zaoszczędzę i dołożę.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
09 października 2015 11:13
sigma i tamron maja "odpowiedniki" tego zooma z tego co wiem 🙂 ale bez stabilizacji, chyba jest tez wersja ze stabilizacja ale drozsza, cos troche ponad  1000 euro chyba.

http://www.amazon.de/Tamron-70-200mm-digitales-Objektiv-Filtergewinde/dp/B0013DCX1C/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1444385449&sr=8-4&keywords=tamron+70-200


znalazlam ten ze stabilizacja
http://www.amazon.de/Tamron-70-200mm-2-8-Telezoom-Objektiv-Nikon/dp/B00A49ZOK8/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1444385709&sr=8-5&keywords=tamron+70-200+f%2F2.8
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 października 2015 12:17
Livia, jeśli możesz sobie pozwolić na tego Nikkora, to nawet się nie zastanawiaj nad zamiennikami. W tym zakresie ogniskowych lepszy jest tylko jego starszy brat, czyli ten oznaczony II. Ewentualnie, chociaż ja bym tak nie zrobiła, możesz rozważyć Nikkora 80-200/2.8 (koniecznie wersja AF-S! Inaczej w D3100 masz ostrzenie ręczne! Wersji jest chyba ze 4, tylko jedna ma silnik i wygląda tak: http://allegro.pl/nikkor-af-s-80-200mm-f-2-8-if-ed-i5705817738.html), ale on nie ma stabilizacji. Obydwa te obiektywy nie są już produkowane, więc możesz dostać jedynie używane. Cenowo są dość zbliżone, tak więc ja bym optowała za 70-200.
Livia, a ja bym Ci go zdecydowanie odradziła w połączeniu z D3100 - to jest naprawdę bardzo ciężki i nieporęczny obiektyw. W takim momencie nie trzymasz za puszkę tylko za obiektyw - no ale to chyba wiesz 😉 Miałam okazję nim focić z D5100, to było totalne nieporozumienie, a co dopiero z D3100... Jak dla mnie szkiełko tylko do FF albo D7x00.
Livia   ...z innego świata
09 października 2015 18:06
Gienia-Pigwa, dziękuję 🙂 Cenowo te Tamrony wyglądają tak samo jak Nikkor, więc chyba wolałabym w tym wypadku Nikkora 🙂

Facella, dziękuję, coraz bardziej mnie ten Nikkor kusi 🙂

Olson, w tej chwili mam obiektyw Nikkor 70-300, który też jest dość ciężki, myślę że rozmiarowo i wagowo będą podobne? Jeśli tak, to dla mnie nie jest problemem 🙂 Nieporozumienie w sensie? Tej wielkości, ciężkości właśnie, czy odnośnie samej pracy - ostrzenia itp.?

Usłyszałam też, że wartości tego obiektywu trzeba przemnożyć x 1,6 jeśli mam D3100 - prawda to? Ja się na takich operacjach kompletnie nie znam, co to w praktyce oznacza? :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
09 października 2015 19:44
Ale w tym nikkor nie masz tez stabilizacji. Ja bym sie nie odważyła 😉 chyba ze będziesz tylko na statywie robic.
Przeliczyć musisz ogniskowa, nie wiem dokładnie ile razy w twoim nikonie.

tez uważam, ze będzie ci ciezko 3 kg obiektyw założyć na tego mini nikona 😉
Livia   ...z innego świata
09 października 2015 20:03
Gienia-Pigwa, w którym nie ma stabilizacji? W tym modelu podanym przeze mnie na początku chyba jest? Co do wagi, to jednak nie jest ten sam kaliber w takim razie, mój obecny waży 0,7 kg i myślałam, że ten będzie podobnie 🙂

Olson, w tej chwili mam obiektyw Nikkor 70-300, który też jest dość ciężki, myślę że rozmiarowo i wagowo będą podobne? Jeśli tak, to dla mnie nie jest problemem 🙂 Nieporozumienie w sensie? Tej wielkości, ciężkości właśnie, czy odnośnie samej pracy - ostrzenia itp.?



70-200 f2.8 wszystkie są zdecydowanie cięższe i dłuższe, nie powiedziałabym, że wagowo zbliżone 😉 No chyba, że w porównaniu: obiektywy tele vs stałki 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
09 października 2015 21:09
3 kg moze przesadziłam ale cos koło dwóch tak będzie. Musisz poszukać. To jest inna optyka, inne wykonanie. To juz ciężki kaliber 😉
Ten co dałaś to ma ale stabilizacje, on kosztuje z 2000 euro. Trochę dużo powyżej twojego limitu. 😉

Ten podany przez facelle nie ma.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 października 2015 06:58
80-200/2.8 nie ma stabilizacji, ale szczerze? Ona się średnio przydaje, przy takim świetle operuje się krótszymi czasami. A zdjęcia ze statywu to już w ogóle jakaś bzdura, nie wyobrażam sobie przy koniach latać ze statywem, to jest tylko 200 mm i to jasne, można zredukować czasy.
Natomiast 70-200/2.8 ma stabilizację. I też nie ma co demonizowac z jego wagą i wymiarami, myślę że idzie się do tego przyzwyczaić, nawet jeśli jest podpięty do drobnej puszki.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 października 2015 07:55
Ja nie utrzymam bez stabilizacji, no poprostu ni cholery nie umiem. A objektyw przecież można do innych rzeczy tez używać wiec nie liczyłabym tylko na krótkie czasy. Każdy ma inne potrzeby i możliwości. Jak sie jednak kupuje taki sprzęt to bym spróbowała chociaż cos podobnego pożyczyć i spróbować. Bo wydać 3000-8000 tysi to trochę dużo a moze okazać sie, ze jednak to nie to o czym sie myślało. 3100 to naprawdę mini puszeczka. Ja miałam w ręce moja 70d z tym tele ale od  canona... Fakt, moje marzenie rownież. Ale to juz naprawdę kaliber i ciezko mi sie trzymało a mała nie jestem. Z taka mała puszka jeszcze ciężej mi to sobie wyobrazic. Ale mowię, SOBIE, każdy ma inne potrzeby.

Livia idź do sklepu jakiegoś/ serwisu i sobie spróbuj. No i określ co ci naprawdę potrzeba 🙂 trochę poczytaj testów, poszukaj filmów, zdjeć gdzie są te obiektywy podpięte pod twoja puszkę. Powodzenia!

Tez bym chciała, oj chciala do swojego canona 😉 ale teraz czekam na nowa szalkę 50tke 1,8  Stm. Juz sie pale 😉
Livia   ...z innego świata
10 października 2015 08:04
Gienia-Pigwa, faktycznie, znalazłam wagę tego obiektywu i to jest 1,5 kg. Znalazłam używany w okolicach 4 tys, na nowy bym sobie zdecydowanie nie mogła pozwolić 🙂 Dobry pomysł ze spróbowaniem w jakimś sklepie, dziękuję :kwiatek:

Olson, dziękuję 🙂

Facella, dziękuję 🙂 Dowiedziałam się też, że przy moim aparacie to nie wyjdzie 70-200, tylko 105-300, ze względu na to przemnożenie.

Czy są jakieś obiektywy, które faktycznie będą 70-200 przy moim aparacie i jeszcze będą jasne? :kwiatek:
Nie pzesadzajmy, ja w tej chwili pracuję z Tamronem 70-200 f2.8 podpiętym pod D3100 i nie ma jakiejś tragedii 😉 Chciałabym zmienić puszkę, ale to nie ze względu na to, że jest za mała 🤣
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 października 2015 08:17
livia to są obiektywy pod pełna klatkę, odpowiednika z przeliczenia nie kupisz. Możesz kupić cos krótszego ale one do " twojego" 200 mm nie dojdą.

Jest jeszcze możliwość kupienia 70-200 ale 4.0 wtedy ze stabilizacja nawet powinnaś sie zmieścić w 3000-4000. Moim zdaniem do koni moze byc spokojnie wystarczający. Ale dużo koni nie focilam w życiu wiec mogę wie mylić. Dziewczyny niech sie tu lepiej wypowiedzą.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 października 2015 08:26
Ja bym jednak wzięła 70-200/2.8.
Livia, a jaki miałaś do tej pory obiektyw?
Livia   ...z innego świata
10 października 2015 08:36
Facella, mam kitowy 18-105 f/3.5-5.6 i drugi 70-300 f/4.5-5.6, więc stosunkowo ciemny. Bardzo lubię efekt rozmytego tła i dlatego chciałam coś jasnego z zoomem.
miał ktoś może 5D mk II? na 6D się chyba nie szarpnę, a coś mnie w kierunku pełnej klatki popycha...
Odwracał ktoś może soczewkę w heliosie? Szukałam w internecie i gotowego wzoru czy instrukcji nie znalazłam.
Rozkręciłam więc heliosa, ale żadnej soczewki wyjąć nie mogę. Już żadnych śrubek nawet nie mam, żeby je odkręcić a nic się nie rusza.
Ktoś coś? 🙂
miał ktoś może 5D mk II? na 6D się chyba nie szarpnę, a coś mnie w kierunku pełnej klatki popycha...


Jeśli II jest jeszcze lepsze niż I, to niech Cię popycha 😉

edit
monisiaxp o którego Heliosa konkretnie Ci chodzi?
Gienia-Pigwa ja miałam jeszcze mniejszego nikona bo d60 i do tego najpierw sigma 70-300 a potem 70-200 2.8 bez stabilizacji, nigdy jej tez nie używałam choc miałam taką możliwość focenia obiektywem znajomej... Po pierwsze trzeba pamiętać że większość aparatów z takim obiektywem trzyma sie za obiektyw a nie za body bo wtedy ręką robi za stabilizator, pozycja jak przy strzałach z karabinu. Potrafię wydusić ostre na naprawde długim czasie i daje rade bez statywu... Tez nie wyobrażam sobie latania za końmi ze statywem a stabilizacja opóźnia zdjęcie też i bardziej wkur...a nie pomaga. Obecnie mój podstawowy zestaw to d610 plus 70-200 2.8 sigmy
Już nie aktualne, dałam radę. Szkoda tylko, że wcześniej nie zapytałam. 🙂
Rozkręciłam wszystkie śrubki a wystarczyło wykręcić cztery. Teraz nie mogę tego poskładać  😵
Livia, jeśli możesz sobie pozwolić na tego Nikkora, to nawet się nie zastanawiaj nad zamiennikami. W tym zakresie ogniskowych lepszy jest tylko jego starszy brat, czyli ten oznaczony II.


Sorry ale sie nie zgodze - Sigma i Tamron juz nie raz pokazali ze potrafia zrobic rownie dobre obiektywy a czasami i lepsze!
od Nikkora VRI wolalbym Tamron 70-200mm F/2.8 SP Di VC USD - tak jak wielu moich znajomych czy forumowiczow (nikoniarze,dpreview),
Tamron od starszej wersji jest lepiej wykonany  -poza tym dostajemy 5 lat gwarancji.  😉

-> porownanie

Jedynie co to nie kazdemu podoba sie bokeh 🙂 Warto spojrzec naprzyklad na flickr'u przed zakupem 😉 -> link

Jak ktos duzo nie chce wydawac to zawsze zostaje 80-200 af-d f2.8 (wersja dwu pierscieniowa) - jak sie nie spodoba to mozna sprzedac w tej samej cenie - nie tracac nic  😉 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się