Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 października 2015 12:57
po miesiącu z hakiem z żelem Fitomedu stwierdzam że jest super. do mojej cery tłustej, naczynkowej, jednocześnie przesuszającej się gdy robi się chłodniej, jest idealny. dokładnie czyści, ale nie zdziera. po innych żelach na waciku zawsze coś zostawało, teraz jest czysty 🙂 zaskórników mniej.
kończy mi się krem do twarzy i zmienię na Fitomed, świetne kosmetyki za taką cenę 😉
Witam
Nie jestem w stanie przebrnąć przez 130 stron. Poszukuję jakiegoś super nawilżacza pod oczy, co nawilża i zmniejszy troszkę kurze łapki wokół oczu. Obiecuję, że przejrzę jeszcze wątek, ale może któraś mi jeszcze pomoże.
yga   srają muszki, będzie wiosna.
08 listopada 2015 15:57
Dziewczyny, a co stosujecie na punktowe przetłuszczanie się buzi? Strasznie błyszczą mi się okolice nosa..Żaden puder tego nie zakrywa.
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Krem-gleboko-nawilzajacy/68
polecam, bardzo łatwy do wykonania, nawilża. Wcześniej żadne kremy czy oleje nie potrafiły mi nawilżyć skóry.
Dziewczyny, a co stosujecie na punktowe przetłuszczanie się buzi? Strasznie błyszczą mi się okolice nosa..Żaden puder tego nie zakrywa.
są takie bibułki do twarzy, świetna sprawa jak coś nam się za bardzo błyszczy.
A ja po tygodniu używania GLOV mogę ją krótko zrecenzować, gdyby ktoś się zastanawiał czy warto.
Powiem tak- nie wierzyłam, że woda i jakaś szmatka potrafi zmyć bez problemu cały makijaż. A jednak potrafi. Mam wersję on-the-go rękawiczkę. Szmatka z 4 rogami wydawała mi się za duża na moje potrzeby, mniej wygodna no i przypomina ścierkę do kurzu dlatego zdecydowałam się na bardziej podróżną wersję. Tym bardziej, że sporo jeżdżę tu i tam, więc pod tym kątem rękawiczka wygrywa.

Do meritum.. Naprawdę wystarczy tylko woda! Trzymam się zalecenia z instrukcji - na oczach przytrzymuję rękawicę kilka sekund i dopiero delikatnie "wymywam" tusz (Bourjois) i eyeliner (L'oreal). Nie trzeba wcale pocierać (to jeden z zarzutów internautek) i naciągać skóry wokół oczu. Podkłady mineralne i kosmetyki The Balmu (bronzer bahama mama) zmywa momentalnie. Nie wiem jak z podkładami drogeryjnymi, bo nie używam takowych. Wydaje mi się, że z Revlonem i innymi ciężkimi podkładami byłby problem. Minerały ogólnie zmywa się bardzo łatwo, także przy użyciu zwykłego płynu i płatków dlatego wiedziałam że rękawiczka sobie poradzi. Nie robię mocnego makijażu, ewentualnie na wyjście dodaję matową szminkę Velvet Matte (Golden Rose) i brązowy cień. Taki zestaw GLOV także zmyła od razu 🙂 Oczywiście zrobiłam test - całą twarz po zmyciu GLOV-em przejechałam wacikiem z płynem micelarnym. Nic nie zostało, czyli test udany. Ja jestem zachwycona prostotą użytkowania. Ciekawi mnie tylko na jak długo wystarczy rękawiczka, tzn. kiedy zacznie tracić swoje właściwości. 39 zł to nie mało za kawałek "szmatki", aczkolwiek jest to kwota do zaakceptowania przeze mnie.
Mam wrażliwą cerę, skłonną do zaczerwienień. Zawsze mimo używania w miarę naturalnego żelu do twarzy byłam trochę podrażniona. Odkąd używam GLOV, cera mi się uspokoiła.
Ktoś narzekał jeszcze, że wolno schnie i po wieczornym użyciu rano jest mokra. Sprawdzałam dzisiaj moją o 7😲0 i była sucha, a wisi na osobnym wieszaku przy umywalce (nie dotykając ściany - nie ufam czystości wszelkich kafelków 🙂😉. Może wersja rękawiczkowa schnie szybciej, bo jest mniejsza niż szmatka z 4 rogami, nie wiem. Ja jestem zadowolona, ale wiadomo że trzeba przetestować samemu.

Normalnie recenzja jak z wizażu, haha 😉
od wczoraj zaczęłam smarować na noc okolice oczu i ust olejem kokosowym na noc  😀 ciekawe co z tego wyjdzie 😉
Graba.   je ne sais pas
04 grudnia 2015 21:49
na zaskórniki lepszy będzie effeclar duo czy K?

Mozecie opisać swoją pielęgnację twarzy, bo moze ja cos robię źle? ogólnie nie mam problemu z trądzikiem, czerwone pryszcze są rzadkoscia, ale zaskorniki doprowadzają mnie do szewskiej pasji, zarówno zamknięte jak i otwarte... więc może nie wystarczajaco oczyszczam twarz?
Scottie   Cicha obserwatorka
05 grudnia 2015 09:57
Graba., oczyszczasz może i dobrze, ale może za rzadko złuszczasz? Bo właśnie od zalegającego łoju robią się zaskórniki. Effaclar Duo+ powinien być spoko. Pomyśl jeszcze nad Atredermem 🙂 Dzięki niemu wylazły mi na wierzch wszystkie zaskórniki zamknięte.
Awers, ja się zastanawiałam nad tą szmatką Glov. dzięki za recencję 😉
Graba.   je ne sais pas
14 grudnia 2015 12:45
Scottie, dzięki, zamówił effeclar duo+ i zobaczę.

Zamierzam tez wymienić kosmetyki do pielęgnacji na apteczne. Iwostin, mixa, dobrze celuję?
Scottie   Cicha obserwatorka
14 grudnia 2015 13:52
Mixa nie jest raczej kosmetykiem drogeryjnym? Osobiście Iwostinu nie lubię, przy cerze z problemami trądzikowymi używałam kosmetyków Synchroline z serii Aknicare. Są super i wrócę do nich znowu na wiosnę (obecnie złuszczam się mocno i używam mocniej nawilżającego/natłuszczającego Cethapilu i Cicalfate). W aptekach Ziko (lub ZikoDermo) są na nie co jakiś czas promocje do nawet -30%. Lubię też kosmetyki Pharmaceris 🙂
Z aptecznych Pharmaceris z 5% kwasem migdalowym jest bardzo fajna alternatywa dla peelingu mechanicznego 🙂
Może ktoś będzie w stanie pomóc  mi z doborem kosmetyków  :kwiatek:
Mam cerę suchą i dość wrażliwa z problematyczna strefą T(głównym problemem są zaskórniki) .  Szukam czegoś do oczyszczania twarzy (żel i tonik) co nie przesuszyłoby mi skóry i pomogło trochę się uporać z zaskórnikami  🙂
Z tonikiem i żelem nie pomogę, ale polecę maseczkę aktywnie oczyszczającą z białą glinką AA - przy stosowaniu regularnym 2 razy w tygodniu daje bardzo ładne efekty 😉
Ja w sumie dzięki niej korzystam z normalnego płynu micelarnego-toniku tołpy, który kocham bo to jedyny płyn po jakim nie łzawią mi oczy  😤  Ja wchodząc do sklepu po kosmetyki pierwsze co robię, to skanuję je toxfox'em albo czymś takim, dopiero wtedy zastanawiam się czy kupię.
A ja mam pytanie z innej beczki. Wiecie w jakim e-sklepie z kosmetykami jest np. promocja na darmową wysyłkę albo gdzie wysyłka jest darmowa np od 50-100zł ? Z góry dzięki :-)
Mixa nie jest raczej kosmetykiem drogeryjnym? Osobiście Iwostinu nie lubię, przy cerze z problemami trądzikowymi używałam kosmetyków Synchroline z serii Aknicare. Są super i wrócę do nich znowu na wiosnę (obecnie złuszczam się mocno i używam mocniej nawilżającego/natłuszczającego Cethapilu i Cicalfate). W aptekach Ziko (lub ZikoDermo) są na nie co jakiś czas promocje do nawet -30%. Lubię też kosmetyki Pharmaceris 🙂

Scottie, a którego Cetaphilu używasz? Obecnie przy Epiduo używam Cetaphil PS i zastanawia mnie czy jest coś, co może jeszcze mocniej nawilżać przy kuracji retinoidami.
Graba.   je ne sais pas
20 stycznia 2016 15:39
A ja po miesiącu effeclar duo widzę w sumie znaczną poprawę. Ciągle nie jest idealnie, więc w lutym jak będę w Polsce chyba się przejdę jednak do dermatologa (chociaz boję się, ze powie, że mam problemy z głową). Zmniejszyła się ilość kaszki (prawie w ogole nie mam), zostaly jednak przebarwienia i od czasu do czasu pojawi się jakiś pryszcz. Zmieniłam też trochę pielęgnację, szukam jakiegos dobrego zamiennika do micelarnego z la roche posay, jednak dość drogo wychodzi 🙁

Jakich peelingow gruboziarnistych uzywacie?
Scottie   Cicha obserwatorka
20 stycznia 2016 18:36
yegua, używam tego najzwyklejszego, Cetaphil MD dermoprotektor i dla mnie jest wystarczający (tak czy siak się łuszczę, tego się nie obejdzie, ale nie odczuwam szczypania i ściągnięcia twarzy). A myję Cetaphilem EM i też jest ok.

Graba., ja używam peelingu Ziaja Pro peeling z mikrogranulkami mocny, ale zauważyłam, że zdecydowanie DUŻO lepiej działają np. niebieska szmatka z mikrofibry z Biedronki czy rękawica do peelingu z Rossmanna.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 stycznia 2016 19:02
jestem zasmutkowana.
mam cerę mieszaną. szukam i szukam, czegoś co ją zmatowi, zakryje naczynka, da ładny efekt. na lato spoko jest Rimmel i jest tani.
ColorStay nie bardzo. 123 Perfect burżuja był moją nadzieją, ale wysuszył i podkreślił skórki.
ktoś coś? w tej Revlonowo-Burżujowej półce cenowej
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 stycznia 2016 22:22
Szukam niedrogiego (do 20 zł) żelu do mycia twarzy. Mam skore normalna w stronę tłustej, z duża ilością wagrow i odrobina zaskórników. Z zadka jakiś wyprysk.
Przy okazji kończy mi sie tez krem na noc, w podobnym przedziale cenowym.
Cudów nie oczekuje, raczej czegoś w miarę naturalnego, co mi bardziej twarzy nie popsuje 🙂
Graba.   je ne sais pas
21 stycznia 2016 22:26
Scottie, dzięki! w lutym wyprobuję, tutaj niestety nie mam zbyt duzego wyboru. Muszę zobaczyć na tę rekawicę, bo niebieska szmatka to pewnie nie w stalej ofercie?

Mialam dzis pierwsze starcie z CC z bourjois i jestem zachwycona! kryje tyle ile powinien (nie jest kryjący w 100%), ale przez to wygląda bardzo naturalnie. Mogłby być minimalnie bardziej zolty (mam odcien 32), ale nie jestem dobrą próbą pod tym względem.
Strzyga, absolutna tanioszka, ale moim zdaniem warto spróbować - ziaja manuka, oczyszczająco-normalizujący i fitomed do tłustej. Oba oczyszczające, ale dość łagodne i niepsujące. Z kremów lubię Bielendę nawilżająco - matującą o beznadziejnej nazwie "młodzieńczy blask" Super nawilża, może nie matuje jakoś niesamowicie ale u mnie bylo mniej niespodzianek: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=67118
Averis   Czarny charakter
22 stycznia 2016 11:24
Strzyga, najlepszy jest żel z Tołpy (ale Tołpa oryginalna, bo BeBeauty zmieniło składy...), który jest w Biedronce. Chyba kosztuje 15 złotych. Mój prywatny hit. Plus w podobnej cenie krem tez z Tołpy i też z Biedry.
Scottie   Cicha obserwatorka
22 stycznia 2016 12:56
Graba., niebieska ścierka z Biedry jest w stałej ofercie, to jest szmatka do mycia luster, pakowana pojedynczo w kartonik. Jest z firmy Spark chyba, tylko pamiętaj, że w opakowaniu musi być 1 sztuka i musi być niebieska 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 stycznia 2016 08:43
Dzięki dziewczyny 🙂
Uzywacie zeli ze swiatlikiem pod oczy Floslek? Ktory z nich jest najlepszy? Bo nie wiem, ktory kupic  😉
najlepszy jest sam świetlik, inne mogą uczulać
hanexxx, mialam Floslek (nie pamietam z czym), ale bardzo podraznial, nie robil nic dobrego. Strasznie mnie wysuszyl, wywalilam po 3 uzyciu :/
Pytanie do osób ktore znają sie na składach- czy gliceryna (sporo bo na drugim miejscu w składzie) mogła mi zapchać skórę? Tydzien temu miałam czysta cere a teraz pełno zaskórników. wlasnie tydzien temu zaczelam uzywac kremu Hydreane Legere z LRP oraz filtra bioderma photoderm akn mat. I jest cos strasznego, tylko nie wiem po czym  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się