Islamizacja Europy?

Dlatego np. Od przyszłego roku szkolnego nowojorskie szkoły będą zamykane także w dwa święta muzułmańskie. Decyzję w tej sprawie podjął demokratyczny burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. - to w NY

szkoły są zamykane też w święta żydowskie


No właśnie - jest chiński nowy rok, jest Yom Kippur, są: Eid al-Fitr Eid al-Adha - komuniści mają też swoje święto, protestanci - to oczywiste, jesteśmy w krainie WASP - nawet pan Murzyn się załapał - no i trochę typowo amerykańskich, pachnących nie wiadomo czym - z lekkim fetorem.

To oznacza, że Irlandczycy, Włosi, Polacy - których też troche jest w USA - nie liczą się - nie są w stanie przepchnąć swojego święta - bo jak widać:
https://en.wikipedia.org/wiki/New_York_State_government_holidays

na swoje święta załapali się różni - nawet bolszewicy - ale katolicy nie.

_______
p.s.

Nie wspomniałem - o Indianach, rdzennych mieszkańcach Nowego Jorku - oni też się nie załapali na żadne święto.

Może dlatego:

Peter Minuit and Dutch colonists acquired Manhattan on May 24, 1626 from unnamed American Indian people, which are believed to have been Canarsee Indians of the Lenape, in exchange for trade goods worth 60 guilders,[13] often said to be worth US$24, though (by comparing the price of bread and other goods) it actually amounts to around US$1,050 in 2014

Zaznaczyłem bardzo ważne słowo - acquired. Słownik podaje zwykle tłumaczenie "kupić" - ale konteksty jak wyżej są zazwyczaj tłumaczone kojenym znaczeniem "pozyskać".
To jedno z najważniejszych słów w tzw. protestanckiej etyce pracy - już od czasów Henryka VIII anglosasi "pozyskują" różne dobra i obszary, ze szczgólnym wskazaniem na dobra kościelne.
Ten gabieżczy wątek jest aktualny nadal - oczywiście dla "leberałów" jest Adam Smith - i proste wyjaśnienie, że cena była "rynkowa". Pytanie - dlaczego tego Indianina, co im sprzedal Manhattan zwyczjnie nie zabili? A czy trup mógły podpisać dokument? Oni to nazywają panśtwem prawa - tj. na wszystko mogą przedstawić "paier", że są legalni. Jakie to piękne i budujące - w odróżnieniu od "grzebania", ksenofobii i jadu 🙂
Beeeee, beeeeee
... ze udowodniono ja wielu ksieżom. W tym wysoko ustawionym w hierarchii.

A ilu konkretnie - i jak to się ma do ilości pedofili w wysoko ustawionych w hierarchii polityków, przemysłowców, bankowców - czy wreszcie dziennikarzy?
Wiadomo nie od dzisiaj - że na świecie jest wiele centrów pedofilskich - masz jakieś statystyki "klientów"?
A dlaczego Onet nie opublikuje ile i jakich narodowości pracuje w niemickich burdelach? Bo to fajna praca?
Ilu pederastów na skłonności pedofilskie - i wykorzystuje nieletnich czy młodocianych?

Jeden z deputowanych do Izby Gmin jako przykład skandalu, który teraz trzeba poddać analizie, wskazał przypadek Tima Fortescue'a, rzecznika dyscypliny partyjnej w rządzie Edwarda Heatha, który [i]chełpił się publicznie, że był w stanie ukryć "skandal związany z wykorzystywaniem małych chłopców", aby zapewnić lojalność zamieszanych weń posłów. Nieżyjący już rzecznik powiedział o tym w filmie dokumentalnym BBC w 1995 r.[/i]

W ubiegłym roku wyszło na jaw, że znikło 114 akt
(2014r.)

http://tinyurl.com/qx9cx6k
busch   Mad god's blessing.
27 września 2015 10:24
Dlaczego wg ciebie pomoc to musi byc obdarowanie kazdego domem, swiadczeniami socjalnymi do konca zycia i nalozenie szmaty na glowe, zeby nienurazic uczuc religijnych? Dla mnie pomoc to pozwolenie na pobyt, prace, nauke, dostep do sluzby zdrowia i swiadczen na tych samych zasadach, ktore obowiazuja Polakow. W Polsce na tyle ciezko sie zyje, ze trzeba byc zdeterminowanym do zostania tutaj. Tak, nasz socjal jest wysoce zachecajacy, na pewno plyna dziurawym pontonem aby zyc z zasilku w Poslce  🤔wirek:

Pytanie na putanie: czy uwazasz sie za zwolniona z morlanego obowiazku pomagania komus, bo innym dzieje sie tak samo zle lub gorzej?

Halo, moze lepiej byc niesocjalnym psem niz owca w stadzie? Milego dnia w drodze na pastwisko, wszak dzis niedziela. nie bedzie ci dzis glowy zawrac, lec daj sie strzyc i zazyj duchowej odnowy. W zgodzie z wlasnym sumieniem i glosem twojego kosciola. Socjalnie, wespol w zespol.


Nie powiedziałam nic o obdarowywaniu kogoś domem i świadczeniami socjalnymi do końca życia. Tym niemniej nie wiem jak sobie to inaczej wyobrażasz - to znaczy w ogóle bez świadczeń - myślisz że jak ktoś tutaj przyjedzie z Syrii, bez znajomości języka, bez znajomości polskiego prawa, to tak po prostu w ciągu dwóch tygodni znajdzie pracę pozwalającą mu na samodzielność, tak? Wątpię by nawet Korwin-Mikke miał taką wiarę w 'ludzki kapitał' jak Ty masz  😁.

Nie piszę nigdzie że Polska ma super zasiłki. Nie oznacza to jednak, że takie same będzie mieć dla rodaków, jak dla uchodźców. To też dość oczywiste, przecież UE nie po to wyznacza kwoty dla każdego kraju, by potem i tak wszyscy imigranci pojechali na Zachód. Więc będzie duże ciśnienie ze strony UE żeby dać tamtym ludziom tyle, by wyjeżdżać nie chcieli. Lub też siłą przetrzymywać ich w obozach - bardzo humanitarne, nie sądzisz?

Zanim ktoś napisze że PO ustaliło z UE że to UE będzie płacić. UE będzie płacić 6 tysięcy euro tylko za uchodźcę, który zostanie w naszym kraju przez min. 5 lat. Jednorazowo  😁

edit: tak, czuję się zwolniona z moralnego obowiązku i w ogóle nie rozumiem tego całego hasła "moralnego obowiązku". Czy USA ma moralny obowiązek przyjmować Polaków do Stanów Zjednoczonych bo nam się tu gorzej żyje?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 września 2015 10:38
Moralny obowiązek pomocy uchodźcom to powinny mieć kraje, które zaczęły wpychać tam swoje łapki i czerpać z tego korzyści.

A swoją drogą co to za pomoc? Pomagać powinno się tak, żeby ludzie mogli zostać w swoim kraju, a nie uciekać z niego.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 września 2015 12:09
A co robią Polacy bez znajomosci jezyka na wyspach, albo w stanach?
Co do humanitarnych rozwiazan, powiedzieliscie tyle dlaczego nie,mz chcecia poslucham jakie sa propozycje i mozliwosci pomocy na miejscu.
Rozwiazan systemowych, nie doraznych.

Zeby spelnic jakikolwiek moralny obowiazek trzeba by miec moralnosc. Moralnosc Kalego i spychania odpowiedzialnosci jest typowa dla tlumu w obliczu kryzysu. W czasie wypadku samochodowego tez wiekszosc przyszla sie pogapic, obgadac, kto komu zajechal droge, i kto jest winny, a w ogole to czemu karteka tak dlugo jedzie, no panie PO polozylo sluzbe zdrowia, co sie  dziwic, w takim k.... Kraju zyjemy, ruskie, mgla nad brzozami i jeszcze muzulmanie, a na karetki to nie ma.
busch   Mad god's blessing.
27 września 2015 12:59
tet, lol, ja nie wiem czy Ty rżniesz głupa, czy co, ale zakładając, że ci ludzie przyjadą tutaj tak samo, jak Polacy na wyspach - to jak dla mnie i milion takich ludzi możemy przyjąć. Nie mam nic przeciwko ciężko pracującym tutaj cudzoziemcom, takim jak Ukraińcy. Potrzebujemy takich ludzi w naszym wymierającym kraju. Nawet źle mi z tym, że Ukraińcy mają takie problemy z naszym urzędem imigracyjnym - bo mają bardzo duże i muszą tam chadzać jak na pielgrzymki do Jasnej Góry, żeby urzędnik łaskawie im przyznał prawo do płacenia tu podatków i rozwijania ekonomii  😉
Tylko że myślę, że sama w to nie wierzysz, co tutaj wygadujesz - że oni tak tu sobie przyjadą i bez grosza zasiłku czy innych zapomóg sobie od razu tu znajdą pracę, oczywiście taką że nie będą potrzebować mieszkania socjalnego, tylko sobie wynajmą dwupokojowe mieszkanko w centrum, bo co się będą tłuc pociągiem z przedmieść. Ja nie mówię, że to są lenie czy że nikt z nich nie chce pracować - pewnie wielu chce. Tylko może czas na spotkanie z rzeczywistością, a jest ona taka, że łatwo to się w Polsce dostaje pracę, za którą wyżyć się nie da i zdechnąć też głupio, bo nie masz nawet oszczędności na trumnę.

Nie odpowiedziałaś też na pytanie, kiedy ten Twój moralny obowiązek się kończy, przypominam że pisałam o obozach dla uchodźców w krajach sąsiednich z kilkoma milionami Syryjczyków, pisałam o Irakijczykach, Erytrejczykach itd. Jak widać ciężko tutaj wyznaczyć granicę, ponieważ dobrze wiesz że nie mamy jak tych wszystkich ludzi przygarnąć, a jednocześnie trochę głupio przyznać, że w końcu będziesz musiała zamknąć granice i jak innych posądzasz o moralność Kalego, to jak posądzisz tych, którzy z otwartymi ramionami przyjmą 7 tysięcy uchodźców, ale następnego miliona już nie przyjmą, mimo że to tacy sami ludzie, uciekający przed tym samym i tak samo zdesperowani, by sobie ułożyć tutaj życie?
Czy ktoś się orientuje, czy ta relacja jest prawdziwa?
"Liczba uchodźców w Niemczech stale rośnie. Znalezienie dla nich zakwaterowania jest coraz trudniejsze. Niektóre miasta konfiskują prywatne mienie. W Berlinie Senat postanowił odebrać prywatnym właścicielom mieszkania, które stoją od jakiegoś czasu puste. Rządzący miastem Zieloni uważają, że gdy chodzi o pomoc uchodźcom "nie może być żadnych tabu". Jak na przykład łamanie prawa do własności .W Berlinie Senat zdominowany przez koalicję z Socjaldemokratów i Zielonych już skonfiskował kilka lokali mieszkalnych i biurowych. Jak twierdzi „FAZ” teraz zastanawia się nad zajęciem luksusowych mieszkań w secesyjnej kamienicy w dzielnicy Friedrichshain. Zabrano takze centrum sportowe w Friedrichshain. Mężczyzna, który prowadził na jego terenie bar, stracił pracę i podstawę egzystencji, podobnie jak jego pracownicy. Generalnie doszlo dos ytuacji kiedy kraj lub gmina mogą skonfiskować lokale mieszkalne- wyjaśnia prawnik Wolfram Tacke. Niektóre gminy sięgają wobec tego po drastyczne środki: wypowiadają wieloletnim najemcom mieszkań socjalnych, bez wyjątku autochtonom, umowy, by umieścić w nich uchodźców. Nawet wielodzietne rodziny idą na bruk. W liczącym 6400 mieszkańców mieście Nieheim w Nadrenii-Westfalii burmistrz już poinformował lokatorów mieszkań komunalnych o tym, że muszą się wyprowadzić! Tymczasem Hamburg poinformował, że również zastanawia się nad konfiskatą prywatnego mienia, bo właściciele mieszkań nie chcą wynajmować ich imigrantom, nawet jeśli miasto płaciłoby za czynsz."
Na pewno, tak jak z wywróconym autobusem i wywleczoną kierowczynią niemiecką bez ani jednego zdjęcia.
busch   Mad god's blessing.
27 września 2015 13:11
edyta, nie wiem czy wprowadzili to w życie, ale na pewno rozważali takie posunięcie jeszcze miesiąc temu:
http://www.tvp.info/21434588/niemcy-nie-wiedza-gdzie-zmiescic-uchodzcow-bedzie-konfiskata-prywatnych-nieruchomosci
Jak widać źródło to nie "stop islamizacji" i piszą w nim, że taka konfiskata jest prawnie możliwa. Prawdopodobnie jeszcze nic takiego się nie wydarzyło, bo przecież UE jeszcze debatuje, a uchodźcy w większości są gdzieś jeszcze w drodze albo w obozach w Grecji, Malcie itd.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 września 2015 13:17
tet, lol, ja nie wiem czy Ty rżniesz głupa, czy co, ale zakładając, że ci ludzie przyjadą tutaj tak samo, jak Polacy na wyspach - to jak dla mnie i milion takich ludzi możemy przyjąć. Nie mam nic przeciwko ciężko pracującym tutaj cudzoziemcom, takim jak Ukraińcy. Potrzebujemy takich ludzi w naszym wymierającym kraju. Nawet źle mi z tym, że Ukraińcy mają takie problemy z naszym urzędem imigracyjnym - bo mają bardzo duże i muszą tam chadzać jak na pielgrzymki do Jasnej Góry, żeby urzędnik łaskawie im przyznał prawo do płacenia tu podatków i rozwijania ekonomii  😉
Tylko że myślę, że sama w to nie wierzysz, co tutaj wygadujesz - że oni tak tu sobie przyjadą i bez grosza zasiłku czy innych zapomóg sobie od razu tu znajdą pracę, oczywiście taką że nie będą potrzebować mieszkania socjalnego, tylko sobie wynajmą dwupokojowe mieszkanko w centrum, bo co się będą tłuc pociągiem z przedmieść. Ja nie mówię, że to są lenie czy że nikt z nich nie chce pracować - pewnie wielu chce. Tylko może czas na spotkanie z rzeczywistością, a jest ona taka, że łatwo to się w Polsce dostaje pracę, za którą wyżyć się nie da i zdechnąć też głupio, bo nie masz nawet oszczędności na trumnę.

Nie odpowiedziałaś też na pytanie, kiedy ten Twój moralny obowiązek się kończy, przypominam że pisałam o obozach dla uchodźców w krajach sąsiednich z kilkoma milionami Syryjczyków, pisałam o Irakijczykach, Erytrejczykach itd. Jak widać ciężko tutaj wyznaczyć granicę, ponieważ dobrze wiesz że nie mamy jak tych wszystkich ludzi przygarnąć, a jednocześnie trochę głupio przyznać, że w końcu będziesz musiała zamknąć granice i jak innych posądzasz o moralność Kalego, to jak posądzisz tych, którzy z otwartymi ramionami przyjmą 7 tysięcy uchodźców, ale następnego miliona już nie przyjmą, mimo że to tacy sami ludzie, uciekający przed tym samym i tak samo zdesperowani, by sobie ułożyć tutaj życie?


To co cie tak martwi? Tu wiec nie zostana. Sami nie mozecie sie zdecydowac, co byloby dla was gorsze, ze rzad ich dofinansuje, czy nie dofinansuje. Macie im za zle,mze chca do Polski przyjechac ( a raczej nie chca) i macie za zle, ze chca stad spierdalac. Macie za zle Unii ze da pieniadze, ale macie tez za zle ze za malo. I w ogole czemu im da, jak pan Miecio tez nie ma?
Tak jak innym odpowiem, nie przed toba bede sie rozliczac z tego jaki procent mojego dochodu przeznaczam na cele charytatywne, ani kto jest beneficjentem.
Po co chodzic do schroniska adoptowac psa, skoto setki tysiecy nie bedzie adoptowane nigdy. Kto tu rznie glupa? Masz jakis konkretny argument? Bo jak nie da sie udowodnic, ze jedynym zagrozeniem na swiecie sa muzulmanie ( no moze jeszcze ateisci), jak nie da  sie udowodnic, ze Polska sobie nie radzi z naplywajacymi muzulmanami ( bo skoro 90 tys pozostolo bez wiekszego echa) to trezba wymyslec pokretna logike, nie pomagam, bo innym tez by trzeba, a mnie nie stac.
Mnie stac na tyle na ile mnie stac. Prosciej sie nie da. Pomagam na miare swoich mozliwosci, i pomagam tym, ktorym moge.

tet, jak pomóc na miejscu??? Przestać się tam wtrącać w niszczycielski sposób. Zgodnie 😁 zaprzestać dostarczania broni, szpiegowskich manipulacji, przestać szerzyć "wolnościowe" brednie. Przestać grabić (bezwzględnie eskploatowć każde źródło zysku).

Moralność Kalego mówisz? Że "tłumu"? No widzisz, na moje to "moralność Kalego" (jakie to niepoprawne politycznie, fuj!)jest przyrodzona sławetnej "ludzkiej naturze". Bardzo naturalna! Jak sama nazwa wskazuje. Kali był tym sprzed "problemu 966", w stanie, który ty tak zachwalasz (wszelkie religie to zło). Nieco inna moralność to musi jakoś zacząć obowiązywać człowieka.

Twój brak konsekwencji jest zaiste porażający. "Lepiej być źle zsocjalizowanym psem niż owcą". A nagle: "czemu to owce nie pomagają???" Bo każda myśli jak ty? Że jest psem?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 września 2015 14:03
Ok, rozumiem, jestes owca, stado sie nie ma zastanawiac, stado ma sie przemieszczac, sprzed siebie jesc, za siebie wydalac.
Czyli twoja propozycja jest taka: udajemy, ze nic sie nie stalo, przestajemy sie wtracac, i tam, na miejscu, i tu w Europie. Na wakacje najwyzej pojedziemy w gory, a nie nad morze, ewentualnie rozbijemy parawanik odgradzajac sie od zwlok, a do smrodu w koncu mozna przywyknac.
I wszytsko samo sie jakos ulozy.
Beeeee
busch   Mad god's blessing.
27 września 2015 14:13
tet, nic mnie nie obchodzi na co wydajesz swoje pieniądze - interesuje mnie tylko, jak to sobie wyobrażasz w tej konkretnej sytuacji. Kiedy populacja Syrii i Iraku to nie te nędzne kilkaset tysięcy, które się przedarło akurat do Europy. Reszta, rozumiem, dla dobra sprawy zostanie w obozach w Turcji, Jordanii itd. wiedząc, że UE ich przyjmie, jak tylko dotrą pontonem do Grecji.

Pytasz o dowody, ale na co? Że Syryjczycy i Irakijczycy będą potrzebować zasiłków? Proszę bardzo, statystyki z Holandii:
http://www.cbs.nl/nl-NL/menu/themas/dossiers/allochtonen/publicaties/artikelen/archief/2015/zeven-van-de-tien-somaliers-in-de-bijstand.htm
są też Polacy, gdyby ktoś jeszcze chciał użyć porównania emigracji zarobkowej Polaków z obecnym kryzysem imigracyjnym.

Co do pomocy na miejscu - zaiste, akurat Polska ma szanse cokolwiek tam zdziałać  😁. Komu pierwszemu wytkniemy zbrodnie przeciw ludzkości, Turcji czy Stanom Zjednoczonym? Tak na dobry początek, bo przecież jeszcze przydałoby się ukrócić strumień pieniędzy z Arabii Saudyjskiej, wyznaczyć Kurdystan dla Kurdów (kilkanaście milionów Kurdów z Turcji będzie zachwyconych) itp. itd.

Stany Zjednoczone przeniosą się gdzie indziej, by robić rozpiździel, ale jak już krew się poleje i nowe państwo zostanie zniszczone, to zawsze UE może znowu poczuć "moralny obowiązek" i przyjąć nowych uchodźców, utworzonych przez swojego dzielnego sojusznika.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 września 2015 14:33
Bush,  załóżmy ze jesteś rownocześnie Angelą Merkel, Barackiem Obamą, Martinem Schulzem, Jean Cluadem Junckerem i Andrzejem Dudą. 
Twoj plan na tu i teraz?
Co robisz z ludźmi, którzy już wyladowali w Europie?
Co robisz z przepełnionymi "obozami" dla uchodźców?
Co robisz, aby nowi do Europy się nie dostali?
Bush,  załóżmy ze jesteś rownocześnie Angelą Merkel, Barackiem Obamą, Martinem Schulzem, Jean Cluadem Junckerem i Andrzejem Dudą. 
Twoj plan na tu i teraz?
Co robisz z ludźmi, którzy już wyladowali w Europie?
Co robisz z przepełnionymi "obozami" dla uchodźców?
Co robisz, aby nowi do Europy się nie dostali?


Uruchamiam postępowe media i naukowców z Princeton, by zrobili pranie mózgu lemingom.
Tanio i dobrze. Reszta to techniczne detale.

Czytanie na niedzielę dla wiernych kościoła z Czerskiej:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,137626,15731376,Troche_potegi__Zabojstwo_honorowe_w_Polsce.html

Strzeszczenie dla tych, co nie rozumieją czerskiego języka liturgicznego (język milości):

A w 2014 r. gazety opisały makabryczną historię Polki z Łodzi, która dała się poderwać jednemu "hurtownikowi z Pakistanu" - najpierw na "związek", następnie na "konwersję na islam", potem na "wyjazd do rodziny" i "muzułmański ślub". Skończyło się - jej zniszczeniem (dosłownym) w "dwóch krokach". Urodziła szybko czworo dzieci (kiedy związała się z facetem miała lat 18 i była w średniej szkole)w tym jednego chłopca i została wywieziona "do rodziny do Pakistanu". Po roku wynegocjowała z asystą ambasady RP - wyjazd - ale bez dzieci. Później ukochany małżonek- zaproponował, aby "wykupiła dzieci" a ona pochodziła z Bałut w Łodzi i miała tylko jakąś matkę -rencistkę. No więc wedle gazowni, wylądowała w agencji towarzyskiej, "żeby wykupić dzieci", z tym, że "nadwyżki brał Pakistańczyk-mąż" - który akurat znowu pojawił się w Polsce. Prokuratura pisze o "przymuszeniu do przyjęcia 1000 (słownie: tysiąca) klientów. Pan mąż każe sobie płacić za każdy telefon do dzieci - 200 zł. Finał jest taki, że w końcu ona pojechała i przywiozła - swojej matce - te dzieci, wiedząc, że już jest na nią wyrok śmierci - zgodnie z tym całym szariatem i dawała przed śmiercią matce - szczegółowe instrukcje co do dzieci. I zgodnie z aktami sądowymi Pakistańczyk wywozi "ukochaną słowiańską małżonkę" do lasu, wyciąga z samochodu - i kilkoma ciosami noża - pozbawia życia. DNA krwi na jego spodniach - jest DNA krwi ofiary. Pakistańczyk się nie przyznaje a w Polsce - nie ma kary śmierci. '
Ja to w skrócie przepisuję z gazowni z 2014 r. bo mam w oczach twarz tej udręczonej babci no i te sieroty "na łasce gminy".
Pani Dunin wyraźnie nie czyta swojej kultowej gazety a jak czyta to albo nic nie pamięta, albo nic nie rozumie
  (Copyright by: Pink Panther)
Bush,  załóżmy ze jesteś rownocześnie Angelą Merkel, Barackiem Obamą, Martinem Schulzem, Jean Cluadem Junckerem i Andrzejem Dudą. 
Twoj plan na tu i teraz?
Co robisz z ludźmi, którzy już wyladowali w Europie?
Co robisz z przepełnionymi "obozami" dla uchodźców?
Co robisz, aby nowi do Europy się nie dostali?


1. Przyjmowanie i obdarowywanie socjalem ludzi, którzy już wylądowali w Europie to najlepszy sposób na to, aby liczbę ich naśladowców, także pragnących "wylądować w Europie" zwielokrotnić w błyskawicznym tempie. Tak więc, COKOLWIEK by z tymi ludźmi nie zrobić - w żadnym razie NIE NALEŻY spełniać ich marzenia i pozwalać im - na jakichkolwiek warunkach - w Europie pozostać. Ci, którzy robią inaczej, a więc przyjmują rzekomych "uchodźców" sami sprawiają, że w przyszłym roku będzie ich już nie milion, a dziesięć milionów. Jeśli również i te dziesięć milionów "wyląduje w Europie" i się tu zadomowi, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kolejnym roku było ich sto milionów. Aż, koniec końców, chętnych do migracji w całym "Trzecim Świecie" zabraknie. Tyle, że zanim do tego dojdzie, w całej Europie, Polski bynajmniej nie wyłączając - też już będzie "Trzeci Świat". Naprawdę muszę tłumaczyć - dlaczego..?

2. Jestem jak najbardziej za tym, aby przyjąć w Polsce, a nawet obdarować - ziemią, mieszkaniami, zapomogami na jakiś czas (whatever) syryjskich chrześcijan - o ile wojna domowa w Syrii zostanie ZAKOŃCZONA I PRZEGRANA i nie będą mieli dokąd wracać. Na razie do tego daleko, a ewakuując ludzi, którzy na razie są jedynie POTENCJALNIE zagrożeni - podminowujemy tylko morale walczących z ISIS. Inna rzecz, że chyba poza Putinem to już nikt nie wie, kogo właściwie należy uważać w Syrii za "swojego człowieka"...  Nie mam też nic przeciwko temu, aby schronienie w Europie, w tym także w Polsce, znajdowali jezydzi, szyici (zwłaszcza alawici, z klanu aktualnie rządzącego Syrią - to nikła, ale za to dobrze wykształcona i dość bogata mniejszość...), a nawet Kurdowie (choć tu już można mieć pewne wątpliwości). Natomiast mowy nie ma o przyjmowaniu JAKICHKOLWIEK sunnitów. Koniec, kropka, do widzenia. Pełna segregacja i żadnych wyjątków! I nic mnie tu nie obchodzi żadna "moralność" ...

3. Jasne, że ludziom przebywającym w obozach dla uchodźców należy się pomoc. Z drugiej strony - te obozy powinny być poddane kontroli NATO i powinna się tam dokonywać selekcja "uchodźców" i uchodźców tak, aby mieć możliwie jak najszybciej pełną jasność co do tego kto jest kim.

4. Zamiast "ratować" kolejnych pasażerów z łodzi i potontonów, należy do nich strzelać. Pokazowe rozstrzelanie i zatopienie jednego lub dwóch z miejsca sprawi, że WSZYSTKIE znikną z Morza Śródziemnego. Tak samo, zamiast "udzielać pomocy humanitarnej" osobom nielegalnie przedzierającym się przez granice, należy do nich strzelać. Tylko to może zatrzymać ten ludzki potop.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ok, do tej pory byłam bardzo tolerancyjna, jeśli chodzi o ten wątek, temat jest niesłychanie trudny, złożony i każdy argument i kontrargument uważam za wartościowy, jednak publiczne opowiadanie o strzelaniu do ludzi (kimkolwiek by nie byli) na forum publicznym jest już zdecydowanie przegięciem. Nie mogę pozwolić, aby użytkownicy się nakręcali na coraz silniejszą "mowę nienawiści". Chciałabym też prosić innych o utrzymywanie dyskusji na poziomie i nie schodzenie z formą wypowiedzi do stricte nienawistnej i rasistowskiej.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 września 2015 19:02
Kwintesencja kultury łacińskiej, chrześcijańskiej i katolickiej moralności. Brawoooo!
👍
Kwintesencja kultury łacińskiej, chrześcijańskiej i katolickiej moralności. Brawoooo!
👍


Samobójstwo jest grzechem. Grzechem przeciw Duchowi Świętemu, więc nie podlegającym odpuszczeniu jest też zwalanie na Pana Boga tego, co można było zrobić samemu (co się nazywa zwykle "wystawianiem Pana Boga na próbę"😉. Kto postuluje wpuszczenie do Europy stu, dwustu czy trzystu milionów imigrantów - postuluje zbiorowe samobójstwo Europejczyków. A kto uważa, że można nic nie robić, a jakoś to będzie i Pan Bóg nas uratuje - ten niewątpliwie nadużywa cierpliwości Absolutu...

Zamiast uciekać w nic nie znaczące wykrzkniki - udowodniej gdzie niby popełniłem błąd w rozumowaniu? Uważasz, że można przyjąć milion imigrantów i nie spowodować w ten sposób przybycia kolejnych dziesięciu milionów zachęconych powodzeniem pierwszego miliona..? Uważasz, że nie ma znaczenia, kim są imigranci i należy przjmować bez żadnych warunków każdego jak leci? I nie dostrzegasz oczywistej głupoty takiego rozwiązania..? Uważasz, że można zatrzymać tę wędrówkę ludów inaczej niż siłą..? Jeśli tak - to jak..?
jkobus, jaki z Ciebie katolik, skoro nawet 10 przykazań nie stosujesz w swoim życiu?
Dla przypomnienia, jedno z nich brzmi "Nie zabijaj".
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 września 2015 20:19
Halo, nadal jestes w tym samym stadzie co jkobus? Dla utrzymania wiezi socjalnych podpisujesz sie pod tym?

4. Zamiast "ratować" kolejnych pasażerów z łodzi i potontonów, należy do nich strzelać. Pokazowe rozstrzelanie i zatopienie jednego lub dwóch z miejsca sprawi, że WSZYSTKIE znikną z Morza Śródziemnego. Tak samo, zamiast "udzielać pomocy humanitarnej" osobom nielegalnie przedzierającym się przez granice, należy do nich strzelać. Tylko to może zatrzymać ten ludzki potop.


Tylko w chorej głowie może się zrodzić taki pomysł.
Zidiociałej z bezmyślności, chorej i sadystycznej głowie.
Chciałabym, żeby jkobus dostał powołanie do wojska, broń do ręki i żeby to on sam, osobiście zatopił te łodzie.
Albo jest głupcem, który pisze nie myśląc albo zwyrodnialcem.
Już widzę oczami wyobraźni jkobusa mierzącego do łodzi wypełnionej mężczyznami, kobietami i dziećmi. Mierzy, celuje i pif paf 0 Europa ma problem z głowy.
Chciałabym, żeby to był własnie on. Człowiek, który niedługo będzie brał ślub kościelny. I chciałabym, żeby później musiał z tym żyć.
Im dłużej tym lepiej.

Jak bardzo trzeba mieć chory łeb, żeby coś takiego napisać.
A może byłoby prościej: odławiać z łodzi ludzi, pakować na statki i samoloty i odwozić skąd przyjechali ?
Nieeee....jkobus jest zwolennikiem ostatecznego załatwienia problemu.  😁

"Samobójstwo jest grzechem." - bardziej kretyńskiego uzasadnienia dla morderstwa jeszcze nie czytałam.

Zgłaszam do moderacji jako podżeganie do nienawiści zgodnie z punktem 4 regulaminu ReVolty.
I niech tyko moderatorzy spróbują nie zareagować....
Dla mnie jkobus przegiąłeś !!!!
A może byłoby prościej: odławiać z łodzi ludzi, pakować na statki i samoloty i odwozić skąd przyjechali ?
Szczerze mówiąc to jest trochę problem... Jak w miarę szybko przetransportować blisko 800tys ludzi? Co więcej gdzie ich w zasadzie odstawić? Do Syrii? Ktoś zna jakichś pilotów samobójców? Oni dzieciakami rzucają przez mur, żeby się dostać na Węgry, więc nie bardzo sobie wyobrażam, że mogliby pokojowo się dać wysłać skąd przyszli.
Szczerze mówiąc mam w d...e Alveaner czy to problem.
Przeczytaj raz jeszcze co napisałam.....to nie mój pomysł a jedynie przykładowy, łagodniejszy sposób na pozbycie się "problemu".
Taka podpowiedź dla jkobusa......żeby mu mózg zaczął pracować.

Ta dyskusja cały czas eskaluje.
Coraz ostrzejszy ton. Ale granica moim zdaniem została przekroczona.

To zgłoś i mnie odmozdzony lemingu! Podpisuje się pod wszystkim co napisał Jkobus. A kretynce polecam znalezienie różnicy miedzy "zabijaj" a "morduj"-nie musi byc w koine
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 września 2015 22:35
Ja też przyznaję całkowitą rację podpunktom Jkobusa.
busch   Mad god's blessing.
27 września 2015 23:27
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 września 2015 23:38
Wiadomo że w/w podpunkty to czysta żywa teoria gdyż państwa UE to takie dobrusie i sierotki marysie w jednym a w ogóle "co na to by opinia publiczna powiedziała" czy ONZ czy w ogóle ktokolwiek.

Taki Izrael gdyby zachowywał się podobnie jak unijne sierotkomarysiodobrusie i przejmował się tym kto co na temat  jego mówi już dawno  by nie istniał.

I dlatego ja czarno widzę przyszłość Europy.
O Jezusie , co się tu dzieje  😲 Ale się temat rozkręcił.  😁 😁 😁

Ale dodam tylko że fakt faktem, jak Belgia w 2012 r chciała zrobić porządek i wywalić z kraju tych islamistów którzy nie asymilowali się w belgijskim społeczeństwie , knuli przeciwko Belgom , nie uczyli się języka i tworzyli Islamskie strefy które , getta do których nie miała wstępu belgijska policja , to zrobiło się głośno o belgach . Że są rasistami że nie mają prawa wyrzucać uchodźców , że to biedni ludzie . Itd. To bilet w jedną stronę , jeżeli weźmiemy choćby o jednego więcej niż możemy ich kontrolować , to zrobi się z tego taki problem jak jest w całej Europie. Albo poddadzą się polskiemu zamordyzmowi ,albo wynocha.  😤 Żadnych zasiłków ,tylko do roboty jak wszyscy i zapier...ć .  🙄
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 września 2015 00:04
Zawsze znajdą się rozdarte dobrusie które będą darły japy wniebogłosy jak to się źle traktuje tych biednych uciemiężonych niepolaków, bo przecież oni sami z siebie nie są źli, to złe społeczeństwo ich rozeźliło brakiem pracy, perspektyw i w ogóle wszystkim - i dlatego ci biedacy palą, gwałcą, demolują.

I na tym wszelkie generalne porządki się zakończą.
Rozumowaniu jkobusa nic nie można zarzucić. Niestety. JEŚLI założymy, że mamy do czynienia z tsunami migrantów na "bogaty świat białego człowieka", pierwszymi zapowiedziami takiego. I gdyby cynicznie, albo tylko pragmatycznie(?) chcieć powstrzymać ten potop.

Podżeganie do nienawiści? Kto tu zgłupiał? Ikarina też??? Od kiedy logiczne wnioskowanie jest podżeganiem do nienawiści?
Równie dobrze jkobus może pisać o zasadach zakładania republiki na Marsie!

Europa nie będzie strzelać! I w zasadzie - to jest "problem" - "królestw z tego świata".
A nie ma do dyspozycji tego, co Australia - sympatycznych rekinów, cyklonów...
Australijczycy się nie certolą. Won od naszych granic! Ale oni, wiadomo 🙂 - potomkowie kryminalistów, a Aborygenów to tylko głaskali po główkach. Amerykanie za "pomoc humanitarną" uznają chyba zostawianie czasem wody na pustyni dla zdychających tam "uchodźców" z Meksyku. I często nie wahają się strzelać. Za to mit Chucka Norrisa lansują nieźle.

Sławetna "Europa Zachodnia" też miała "niezłą" kartę przed 1939 - Żydom (uchodźcom z Niemiec) Precz od naszych granic!

O, mam pomysł! Rozpylić z powietrza pył kokainowy na tłumy i deportować jako "zorganizowaną przestępczość" - nie takie numery na tym świecie przechodziły. A nie - nie przejdzie, bo muzułmanów nie wolno kontrolować psami.

W czym nadzieja? W wyrokach Boskich? Że "Polskę Najświętsza Panienka płaszczem okryje" jak stoi w przepowiedniach?

Zawsze mam kłopoty w odróżnianiu ironii od sarkazmu. Ale podobno to bez różnicy - bo są "ukrytą formą agresji".

tet, wiesz kto podał rozwiązanie? Kaczyński. Że powinien obowiązywać "porządek miłosierdzia (caritas)".

Ja spróbuję się kierować encykliką Benedykta XVI "Deus caritas est", w której rzecz tak ujmuje: najpierw Sprawiedliwość, a Caritas i tak będzie potrzebna, dopóki będzie (a będzie) na tym świecie cierpienie.

Domagałabym się Sprawiedliwości - w minimalnym wymiarze obowiązującego prawa krajów Europy, Unii, międzynarodowego.
Pisałam 3 razy - wg prawa międzynarodowego uchodźca wojenny nie ma prawa do azylu! Dal uchodźców wojennych tworzy się obozy przejściowe, dopóki nie będą mogli wrócić do siebie. Zazwyczaj... strzeżone.
Do azylu mają prawo prześladowani.
A zaiste, gdybyśmy nie mieli uzasadnionych podejrzeń, że przybysze NIE BĘDĄ przestrzegać praw, ani liczyć się z kulturą i tradycją kraju udzielającego gościny (bo powszechnie się nie liczą!) - nie byłoby tematu, bo wielokrotnie wiele krajów, w tym PL przyjmowało wielu nie mających gdzie się podziać

Jedno z rozwiązań mogłoby być takie: mieszkańców jakiejś wyspy, wypłacając im odszkodowania, przesiedla się. Na wyspie tworzy się obóz przejściowy - coś jak robili Amerykanie ze "swoimi" imigrantami. Kwarantanna taka. I tam każdego się sprawdza. Fałszywy paszport? Złamał prawo - do tureckiego więzienia. Prześladowany - występuje o azyl do wybranego państwa, i powinien go dostać. A solidarność powinna być nie tylko europejska. Alaska - mało zaludniona kraina...

Uważam, że nie czas na apele o daleko posunięte miłosierdzie, gdy powszechnie łamane jest prawo. W tym prawo państw członkowskich Unii do samostanowienia. Najpierw trzeba powstrzymać łamanie prawa. I to wszędzie. Także w strefach no-go. Wtedy możemy z miłością przyjąć życzliwego przybysza.

Bo, droga tet, (a prosiłam, sprawdź) bliźnim "człowieka" jest, owszem, Samarytanin, który mu udzielił pomocy, ale raczej nie jest to żaden z rozbójników, którzy go napadli. Ani faryzeusz, który przeszedł mimo. Oczywiście to przypowieść, bez jednoznacznej odpowiedzi, tylko "Jak myślicie, kto jest bliźnim?" Ja myślę właśnie tak. Każdy życzliwy człowiek jest moim bliźnim. I go miłuję. A nieprzyjaciół też miłuję - pozwalając im istnieć, póki Pan nie zbierze żniwa. Ale nie zamierzam udzielać pomocy wrogom. I nie chciałabym musieć wpuścić ich za próg.

edit: I o!
plan Orbana
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się