M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Epk mam nadzieje ze pójdzie łatwo tak jak mówisz 🙂

Kupiliśmy całe agd w komisie w 15 minut 😉 płyta piekarnik duża lodówka i duza zmywarka za całe 1250 zł z transportem,  wszystko ma 3 miesiące gwarancji, mam nadzieję że będzie działać 😉

Wybieranie rolet to dramat, żadne nie pasują do naszych okien :/
Epk mam nadzieje ze pójdzie łatwo tak jak mówisz 🙂

Kupiliśmy całe agd w komisie w 15 minut 😉 płyta piekarnik duża lodówka i duza zmywarka za całe 1250 zł z transportem,  wszystko ma 3 miesiące gwarancji, mam nadzieję że będzie działać 😉

Wybieranie rolet to dramat, żadne nie pasują do naszych okien :/
w ktorym komisie ? 👀
Na staromlynskiej 🙂

Edit: korpusy faktycznie proste, skręciłam wszystkie łącznie z narożnymi wczoraj 😉 dużo lepsze do złożenia niż kuchnia z Castoramy w podobnej cenie 🙂 no i super system łączenia szafek nóżkami i ściankami.
Kurczak, jak w takim klimacie jak gora, to dla mnie mozecie dostawiac ile chcesz! Ja wiem, ze dol masz garazowo-warsztatowy, dlatego to wielki budynek, ale psy maja duza budke dzieki temu ;-))) A mysleliscie zeby dostawic sciany i zrobic okno dachowe jak sie wchodzi do salonu to po lewej stronie w kacie???
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 września 2015 09:27
Dziewczyny zerkniecie mi na ogłoszenie sprzedaży mieszkania? Tak okiem kupującego? 😉
No daj.
A co z Waszym szukaniem?
Muffinka, znaleźli już 🙂!

szafirowa, pokaż 🙂 Szukałam ponad 2 lata, mam w tym wprawę 😉

Byliśmy dziś na budowie i już jest nad nami dach 🙂 Idą naprawdę szybko. Teraz temat oświetlenia na tapecie, bo od razu chcemy je uwzględnić w planach architektonicznych. Trudne to jak cholera, ale powoooli dochodzimy do tego i jak chcemy mieć.
Kuchnia stoi ale nie skończona, okazało się ze ktoś przerobił kuchenkę i musieliśmy wymieniać kabel, zmywarka robi za duża szczelinę i musimy wymienić na mniejszą, brakuje rurek do zlewu ech... Lodówka na szczęście działa 😉

Zaczynamy się pakować 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
28 września 2015 07:20
szafirowa, po szybkim zerknięciu na ogłoszenie, dodałabym informację czy miejsce w garażu jest w cenie mieszkania, czy trzeba za nie dopłacić (jeżeli tak, to ile).
szafirowa, mi brakuje takich bardziej "technicznych" informacji - wielkość poszczególnych pomieszczeń (w tym balkonu), orientacyjne koszty utrzymania (czynsz i co w ten czynsz jest wliczone - bez szczegółów typu ile wody w to wchodzi, ale na zasadzie czy to koszty rzędu 500 czy 800zł), czy w mieszkaniu jest np. gaz, czy blok ma własną kotłownię czy też ogrzewanie miejskie, jaka firma dostarcza media.
Domyślam się, że nie macie żadnej piwnicy/komórki lokatorskiej?

Pokusiłabym się o kilka dodatkowych zdjęć, jeśli jest możliwość dołączenia do ogłoszenia - balkon (zwłaszcza, jeśli jest zagospodarowany), jakieś zdjęcie na zewnątrz (piszesz o bliskości lasu, wygląda na to, że blok stoi w takiej fajnej okolicy). To są takie pierdoły, które moim zdaniem przyciągają uwagę, pobudzają wyobraźnię.
Kiedy przeglądałam ogłoszenia szukając mieszkania dużym plusem były dla mnie rzuty tych mieszkań już w ogłoszeniu (nawet nie te profesjonalne, ale choćby rozrysowanie planu w paincie z orientacyjnym opisem co gdzie i jak duże).
Hehe szafirowa widzialam Twoje ogłoszenie zszerowane na fejsie przez moją znajomą z Waw. Small world 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 września 2015 08:12
Small Bridge, tam jest okno dachowe 🙂 W planach mamy jeszcze zrobienie dużego tarasu, tu gdzie teraz jest wejście do domu, ale z tym raczej nie wyrobimy się już w przyszłym roku.
szafirowa poza cennymi wskazówkami Dworcinki odnośnie zdjęc okolicy, myślę, że warto byłoby zrobić nowe zdjęcia waszej sypialni, bo niestety wypada najgorzej. Zimno, cimno i nieprzyjemnie. Wyniosłabym zbędne krzesła z tego pokoju, dała ciepłe kolorystycznie dodatki, jakieś firanki i kolorowe kwiaty. Tak, żeby nie wyglądała na zagracone pomieszczenie, a bardziej przytulnie. Tak, aby potencjalny klient widząc zdjęcia chciał od razu wsckoczyć do łóżka i pójść w nim spać 🤣 😁
Dodofon, super 🙂 Pokaż jeszcze trochę fotek dla inspiracji.




no to mieszkamy - designerska lampa (a raczej jej brak) wymiata ;-)






Dodofon super, pokaż coś jeszcze.
Szafirowa tak, metraż pomieszczeń, wysokość opłat, zdjęcie balkonu. Swoją drogą bardzo ładne mieszkanie. I przypomnij co znalazłaś bo mi umknęło.
[quote author=ewuś link=topic=7003.msg2426795#msg2426795 date=1443422911]
szafirowa, po szybkim zerknięciu na ogłoszenie, dodałabym informację czy miejsce w garażu jest w cenie mieszkania, czy trzeba za nie dopłacić (jeżeli tak, to ile).
[/quote]

Jak dla mnie jasno wynika z ogłoszenia, że w cenie mieszkania jest miejsce garażowe.
Dodo, co to za garnuszki? śliczne! szukam takich, bo kuchnia będzie czorna🙂
AMBITION - kupione w sklepie Dajar
niby nie można myć w zmywarce
Karla🙂, czy jesteś gotowa na czarną kuchnię? 😉
[quote author=ewuś link=topic=7003.msg2426795#msg2426795 date=1443422911]
szafirowa, po szybkim zerknięciu na ogłoszenie, dodałabym informację czy miejsce w garażu jest w cenie mieszkania, czy trzeba za nie dopłacić (jeżeli tak, to ile).


Jak dla mnie jasno wynika z ogłoszenia, że w cenie mieszkania jest miejsce garażowe.
[/quote]

Dla mnie też taki zapis był jasny, do czasu, aż zaczęłam szukać mieszkania. Bo dzwoniłam, czy jechałam oglądać i nagle okazywało się,  że miejsce garażowe owszem przynależy do mieszkania, ale trzeba za nie dopłacić xx tys. zł.
bera, od lat- to moje marzenie, czarny, grafit, kamień😀 teraz mam grafit granat i to jeszcze nie to, u rodziców mam białą i jej nienawidzę😀 generalnie będę miała duuuuużo czarnego, grafitów, venge i takich tam, jasne mieszkanie mnie wymęczyło przez 10lat i więcej się nie dam zamknąć w takiej kolorystyce, a że sprzątanie... Matek lubi machać ściera😉
[b]Dodofon [/b]- Piękny dom. Pokaż coś jeszcze 🙂

Ja zaczynam powoli wypełniać przestrzeń "ozdobami". Wiem że jeszcze sporo brakuje no ale przynajmniej na dole staram się żeby już coś było.



Kącik w salonie. Jeszcze kupiłam Yankee Candle świeczkę home sweet home, jak odpalę i otworzę wino to mogłabym w tym kącie przesiedzieć cały wieczór  🙂
musze zrobić górę - sypialnię oraz pokój dziecka i gabinet
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
28 września 2015 13:49
Dziek dziewczyny- faktycznie zapomnielis o rzucie, mamy wiec tylko zeskanujemy- tam tez metraz jest.
Z tym miejscem garazowym faktycznie trzeba bedzie uscislic, bo ludzie pytaja wlasnie czy w cenie czy za doplata.
Zdjecie sypialni musze podmienic, bo wyszlo byle jakie.

Mazia   wolność przede wszystkim
29 września 2015 11:25
Słuchajcie mam takie "spore" miejsce za kominem i pod schodami z którym nie wiem co zrobić a efekt jest taki, że najczęściej jest tam bałagan różnych rzeczy. Czy jak zrobię zdjęcia ktoś/coś doradzi? Ewentualnie może podpowiecie jakiegoś dekoratora/architekta, który by coś zasugerował...
Mazia, chcesz jakiś schowek tam zrobić? Czy inaczej zagospodarować?
Mazia, pokaż jak to teraz wygląda, będzie prościej.

Podobają wam się oświetlenia w sufitach podwieszanych? Planuję dalej to oświetlenie i w salonie z aneksem (ponad 30 m kw) i na razie wymyśliłam tak: oświetlenie pod szafkami kuchennymi (na blat), lampa nad stołem, 3 lampy na środku pokoju powieszone w linii prostej, lampa stojąca przy stoliku przed narożnikiem i teraz: sufit podwieszany nad szafkami w kuchni i w nim oświetlenie punktowe i sufit podwieszany nad biblioteczką i w nim jakieś delikatne oświetlenie rozproszone. Może jakiś kinkiet gdzieś? Macie jakieś patenty na oświetlenie dużego pokoju dziennego z aneksem?
Dzionka, wszystko zależny od tego jakie światło lubicie, przy jakim najlepiej odpoczywacie. My nie lubimy za dużo 🙂 Mamy właściwie tak jak Ty opisałaś i koniec końców na co dzień zapalamy lampę przy narożniku, tych lamp wiszących prawie nigdy nie zapalamy. W moim domu rodzinnym nie ma takich lamp i chyba nikomu nigdy nie było ich brak. Myślę, że teraz bym je odpuściła i nad stołem zrobiła jasny klosz tak aby w razie "W" oświetlił cały salon. Ewentualnie jakiś kinkiet fajny dodatkowo.

Jeśli chodzi o kuchnię to mamy właśnie, podwieszany sufit z punktowym oświetleniem, oświetlenie pod szafkami i jeszcze dość mocne od wyciągu. Wszystko się przydaje i ze wszystkiego korzystamy.

No własnie Dzionka jakoś strasznie dużo tych lamp mi się wydaje - u mnie na 37m2 są dwa sufity podwieszane z oświetleniem punktowym - jeden nad salonem, drugi nad kuchnią; pasek ledowy pod szafkami kuchennymi i lampa koło TV.
Mam zostawione wyjście na ledy wokół sufitów, ale jeszcze ich nie zrobiłam.
W każdym razie ciemno nie jest 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się