Konie hodowli SK Plękity

a jej babcia to garsonka też na niej jeżdziłem
Z tego co pamiętam to właśnie od niej i po og. Liman był u nas kasztanowaty wałach Gajusz ( bardzo słusznych wymiarów)
Mariusz, a kojarzysz może klacz Polla po Arak?
Mam nadzieję że to dobry wątek ale mam takie pytanie: czy stadnina ta jeszcze istnieje? Czy jeszcze są tam hodowane konie?
klaczy Polla nie kojarze . Konie w Plękitach są i można pojeżdzić tylko to już nie ta sama stadnina . Właścicielem jest słynny pan Wieczerzak . Szczerze to serce mnie boli jak można tak wspaniałą stadninę doprowdzić do ruiny . Ja tam jeżdziłem od 1990 do 1995 moja babcia tam pracowała . Mam porównanie jak było kiedyś a jak niestety jest teraz . Dużo koni pamiętam z tamtych lat też miałem z tej hodowli klacz Samie matka Samba ojciec Anonim . Klacz po pierwszym wyżrebienu padła i tak zakończyła się moja przygoda z jazdą konną . Pozostał tylko sętyment do plękit  i wspaniałe wspomnieni
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 lipca 2015 17:25
Garsonka od Gąsawy? Jeśli ta sama to babka mojego staruszka; na marginesie Gąsawa trafiła chyba do Plękit z Dobrzyniewa - o ile bazakoni.pl ma właściwe dane (a myślę, że ma 😉)
Kasix1997   My little Princess
25 lipca 2015 12:50
Mariusz89 a Pepitę i Perlę I może kojarzysz?
oczywiście że pamiętam perlę 1 jeżdzłem na niej . pepita to córka perli 1 a ojciec to faruk pełnej krwi arab był z os białka . a jeżdić uczyłem się na szubie . z tego co pamiętam to perlę1 była z niemiec i stała w największej stajni . no i skończyła przy dyszlu z drugim kucem wożąc zielonkę dla innych koni
Czy ktoś pamięta kasztanowato-srokatą (rocznik '97) Frajdę z dwukolorowa grzywką? O Suseł, m. Fanny. Temperamentna mała :-) .Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia i mieszka z nami od 8 lat. Przy czym niestety nie wyrażę się pozytywnie o pracy wówczas z młodym koniem (sposób chyba nadmiernej rekreacyjnej ekspoloatacji po zajeżdżeniu), po koniu to widać. Koń bardzo mądry, cwany, doświadczony życiowo i po przekonaniu do siebie super przyjaciel. Przez nią moje życie się wywróciło do góry nogami szczęśliwie dla kilku innych ogonów.
A może moje przypuszczenia są bezzasadne?
asio Myślę, że to zajeżdżanie to nie było już w Plękitach, kręciłam się tam od 2000 do 2006r i nie pamiętam ani Frajdy ani jej matki Fanny, za to Susła poznałam niestety dość dobrze...

Kasix1997 Pepitka to było najukochańsze i najbardziej szczere zwierzątko w Plękitach

Karla🙂 za moich czasów w Plękitach Pollę, Allę i Avahę zostawiało się w świętym spokoju, bo podobno miały nie równo pod sufitem
Hm... Mam tabliczkę plękicką, co prawda w paszporcie widnieje Zakład Hodowli i Użytkowania Koni ART w Olsztynie więc może tam była zajeżdżana i popracowała w rekreacji (umaszczenie atrakcyjne dla dzieciaków i młodzieży), ale mówiono mi, że na świat przyszła właśnie w Plękitach. Chyba, że ktoś się pomylił w ustnym przekazie. W każdym razie może trafi się tu ktoś, kto się w tamtych rejonach kręcił i moze też studiował w Olsztynie i kojarzy Frajduśkę. I jak z większością koni- gdyby nie rekreacja, byłby to super koń (...). Kłus ma kuc doskonały: spory wlkp musi za nią galopować  😉.
To, że urodzona w Plękitach to nie ma wątpliwości, tylko musiała zostać sprzedana przed wakacjami 2000r, czyli raczej marne szanse, że zajeżdżona w Plękitach
asio,  podpytaj w olsztyńskich revoltowiczach  w dziale towarzyskie, bo matka Funny z pewnością stała w Kortowie (kiedyś ART Olsztyn, obecnie UWM) - jeździłam na niej  🙂 Frajdę też pamiętam  🙂
Kasix1997   My little Princess
26 lipca 2015 22:08
pestka no to dużo się nie zmieniła 🙂 najlepsza. A ma ktoś może jakieś zdjęcia Perli albo Pepitki?
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
26 lipca 2015 23:31
Będę w Plękitach w najbliższym tygodniu (prawdopodobnie środa-czwartek) więc piszcie co kogo interesuje to postaram się dowiedzieć  🙂
Co do koni z lat ubiegłych piszcie do figaro2046 🙂 to chyba najbardziej na bieżąco osoba  jaką znam poza obecnymi właścicielami  😉
jak byś mógł jakieś zdjęcia wrzucić jak wyglądają plękity obecnie
Witam Wszystkich !

Pomóżcie proszę
Poszukuję informacji o klaczy Santanie ur.2001r. od klaczy Sikorka.
Santana to dziecie z nieprawego łoża podobno 🤣
Piszcie proszę, jeśli cos wiecie.
Santana jest u mnie od 10 lat :-)....

pozdrawiam
Gosia
Mariusz89 Zdjęcia  i wiecej info , masz na profilu FB https://www.facebook.com/stadninakoni.plekity?fref=ts
nie mam fb
mój niestety już świetej pamięci Cyklon
fenomenalny ruch i charakter
jumper97 przykro bardzo  😕 co się stało przecież on ledwie 21 lat miał?
pamiętam go jako 3 latka jeszcze z Plękit
Co do Avahy nie wątpliwe jest, że mogła mieć nie równo pod sufitem, bo jestem posiadaczką jej potomka Averisa, który ewidentnie ma jej charakter
Witam wszystkich, posiada ktoś może informacje na temat Avoli po Arianine ? Znalazłam tu moze z dwa posty na temat jej charakteru i dwa odmienne. Prosiła bym również o jej zdjęcia jeśli ktoś takowe posiada. Klacz posiadałam w swoich rękach i urodziła nam piękną 3- krotną championkę Trakeńską  jaką jest Amanda po Radiator.
Apolonia, widzę że nie dodała mi sie wcześniej odpowiedź. Mam jej pra-pra wnuczke, delikatnie zinbredowana na Arianina. Jak masz chęć na zdjęcia zapraszam a priv. 
Witam,
miałam przez 3 lata konia hodowli SK płekity, o imieniu Artedeusz (2002, dłużnik/artedora). Niestety z powodu choroby nerek musiał zostać uśpiony i teraz pytanie czy ktoś słyszał o rodzeństwie artedeusza, o ogierach Avatar (2014, Almanzor L/ Artedora) albo Aggressive (2015, Rakoczy/ Artedora)?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się