Islamizacja Europy?

tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
28 września 2015 20:33
.
tet, nie potrzebujesz, tylko CHCESZ sobie ulżyć. Wyjawiając co w tobie siedzi.
Nie potrzebujesz, bo zawsze każdy może poprosić o uciszenie na własne życzenie. Na dowolny okres.

I tak będę się za ciebie modliła. O nawrócenie i ocalenie duszy. 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 września 2015 20:50
halo, Ty to byś się raczej o swoje nawrócenie pomodliła.
tet - Po co ta wrogość  😁  💘 Usiądź  sobie , zapal ,pierdo...j  lufę  🥂 i ci przejdzie  😉 My do ciebie z sercem a ty do nas z kamieniem  🙁 Peace & Love  :kwiatek:
Strzyga, modlę się o pokorę.
Mnie uczono, że każdy może się modlić o co chce. A innych można jedynie prosić o modlitwę. Wolność taka. Jeśli chcesz się modlić o moje nawrócenie, to dziękuję. Byle nie do demonów.

Smok10, po co tet wrogość? To bardzo ciekawe pytanie, ale nawet jeszcze nie "obrzydzona" by chyba nie odpowiedziała. Od początku tet zieje wrogością. Do katolików. Do współkrajan  - też posługujących się językiem polskim. Do wszystkich religii. Jak się zastanowić - do wszystkich ludzi. Tylko mityczni są fajni. No i psy. tet jest pełna współczucia ale wobec swoich mitycznych wyobrażeń, wobec ludzi abstrakcyjnych (ew. nieprzytomni też mogą być, zapewne).
Inni to gówno. Nie dorastają do pięt nieskazitelnej tet. Ludzkie wady są takie... niewybaczalne. A gdzieś, gdzieś na pewno są ci pełni "humanitaryzmu". Totalnego i bezwarunkowego. Bo tak. Bo na pewno tak by było, gdyby nie te p* religie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 września 2015 21:44
halo, a nie uczono Cie, zeby nie wykorzystywać modlitwy jako argument w dyskusji? I zeby sie nie chełpić tym czy sie za kogoś modlisz czy nie?
Każdy ma prawo się modlić o ile jego modlitwa jest szczera i nie wykorzystuje jej by szerzyć wrogość  a najgorsi są ci co chcą żeby wszyscy wiedzieli i widzieli że oni się modlą . Człowiek wierzący nie modli się na pokaz.  😉

P.S Ooo , strzyga , zdaje się że mamy podobne poglądy  🙄
Strzyga, modlitwa nigdy nie jest argumentem w dyskusji. Dyskusja polega na wymianie poglądów.
Nie chełpię się (czym tu się chełpić???). Jedynie mówię, że się będę modlić - bo będę. Taka czynność życiowa.
A dziś klimat taki, że wielu modlitwa mierzi - i przyznawać się do niej "nie wypada". To nie jest kwestia "wypada". Dziś raczej trzeba mieć trochę odwagi, żeby przyznać, że się modli. I jeszcze do Chrystusa. I jeszcze - w kościele.
Nie, nie będę się chować do piwnicy, żeby się modlić. Ani ukrywać tego, że mam taki zwyczaj.
Ukryłam jeden przedmiot modlitwy - w intencji tet. Bo... bo nie byłoby dobrze, żebym go ujawniła.
Nie, modlitwa nie jest czynnością intymną i wstydliwą, jak wielu by chciało. Nie jest też czynnością fizjologiczną. Ani intelektualną. Jest czynnością duchową.
P.S Ooo , strzyga , zdaje się że mamy podobne poglądy  🙄
jak każdy leming tresowany TVN i wybiorczą
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 września 2015 22:26
Właśnie w telewizorni Obama się wypowiedział. Że czas już by w Syrii zapanowały rządy demokratyczne bo obecny dyktator przyczynił się do powstania ISIS i w ogóle winien jest całemu złu. Czyli absoltunie nie zostały wyciągnięte żadne wnioski z zaprowadzania demokracji w Iraku czy Libii. No ręce opadają 🤦

Mnie się nie podoba modlitwa na pokaz , ale to nie oznacza że z tego powodu spalę komuś dom czy go zgwałcę . Chcesz się modlić , biczować , założyć worek pokutny i zasuwać na klęczkach do Częstochowy , twoja sprawa , mnie nic do tego  😉 A czy mi się podoba czy nie to tylko moja opinia  😉

Te wrotki - Czep się tramwaja bo znowu się po tobie przejade jak po starych bamboszach  😤
Płyń sobie sam swoim ulubionym magdalenkowym sciekiem,bez względu na to czy jesteś umoczony w POwskie złodziejskie układy, czy tez tylko dlatego ze zaniedbujesz wykupowanie recept na leki od psychiatry.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 września 2015 22:42
Coś mi się widzi że PiS ma wygrane wybory w kieszeni
Mam nadzieje ze Polacy nie wybiorą pobożnej strony socjalistycznego medalu
Na mnie taki gwałt, no przepraszam, ale nie robi żadnego większego wrażenia niż ten dokonany przez przykładnego przedstawiciela jakiegokolwiek innego wyznania i obojętnie jakiej narodowości dokonany w parku na przypadkowej kobiecie. Bardziej szokują mnie informacje o gwałtach dokonanych na swoich matkach/babkach/siostrach czy córkach przez sprawców dowolnych wyznań czy narodowości. 

Nie wiem, czy w ogóle rozmawianie o tym, jaki gwałt "robi większe wrażenie", jest właściwe w jakikolwiek sposób... Ale powiedziałabym, że jednak banda facetów przez kilkanaście godzin gwałcących na X sposobów jedną kobietę "robi na mnie większe wrażenie". Zwłaszcza w zestawieniu z innym artykułem na ten temat, gdzie czytałam, że szwedzkie media miały bardzo duży problem z tym, jak opisać motywację sprawców, którzy pytani na rozprawie, dlaczego to zrobili, odpowiadali zupełnie otwarcie, że "bo nie nosiła hidżabu, więc im wolno gwałcić takie kobiety" - i jak to przedstawić, żeby nie wyszło "rasistowsko".  🍴
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 września 2015 08:26
halo, Mateusz 6.6
6 [Vt-3,32] [JK] Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Oraz Mateusz 6.1.
Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.

Sama sie zastanow dlaczego swoje "będę sie za ciebie modliła" wrzucasz w każdej dyskusji, do kogo popadnie.
To ja dodam:
3 [Vt-3,33] Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 

4  [Vt-3,33]  aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

p.s
Trzeba zmienić tytuł na : "Ewangelizacja Revolty"  😂
p.p.s
Mam takie pytanie praktyczne:
http://pcpm.org.pl/pl/wesprzyj-pcpm/pomoc-dla-uchodzcow/jak-pomoc
Czy to jest zaufany adres?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 września 2015 09:50
Tania, Kujka pracuje w fundacji ocalenie, jeśli chcesz pomoc, to najbardziej zaufany adres 🙂
To ja wkleję link:
http://fundacjaocalenie.org.pl/
Tu można pomóc.  :kwiatek:
mają aż dwóch prawników od "mowy nienawiści"  😉 strach się bać
Strzyga, o modlitwie napisałam 2 (słownie dwa) razy. Nie licząc pw.
Powtórzę: DZIŚ czasy takie, że modlitwa nie jest raczej powodem do chełpienia się, "pewne naciski" dążą do tego, żeby była wstydliwa. Przynajmniej ta katolicka, bo muzułmanin może modlić się na środku ulicy. Nawoływanie do meczetu nie wadzi, dzwony kościoła - wadzą. Pielgrzymka do Mekki - nieistotna. Pielgrzymka do Częstochowy - nie mogą iść "pokątnie"?

Trochę z innej beczki. Z powodu tragedii na torach wyścigowych zajrzałam dokładniej na strony wyścigów. M.in. strona z programem gonitw - i wysokości nagród. Z lekkim zdumieniem zauważyłam, że niektóre gonitwy, jasne - arabów, są wysoko dotowane w formie nagród dodatkowych przez... szejka. Nagroda główna rzędu X 000 pln, nagrody dodatkowe rzędu X0 000 pln. Są to jedyne dodatkowo dotowane gonitwy. W związku z tym przyszło mi na myśl, czy świat arabski nie prowadzi (od lat) znacznie sprawniejszej promocji swojej kultury niż "zwykły" - europejski. Nie szczędząc środków na ten cel. Bez znaczenia? Nie wiem. Wygląda na to, że niezależnie ile zamachów przeprowadzą "islamscy ekstremiści" życzliwość do świata islamu rośnie i rośnie. A taka PL... choć niewiele ma ciemnych kart w historii (ma jedną prawdziwą i złą, bardzo złą 🙁 - chodzi mi o niszczenie nagrobków i cmentarzy, po wojnie kirkutów i niemieckich, nawet dziś - żołnierzy Armii Czerwonej)  ma bardzo złą prasę.
mają aż dwóch prawników od "mowy nienawiści"  😉 strach się bać
to zdecydowanie wystarczający powód, żeby tym terrorystom narzucajacym politpoprawnosc, życzyć jak najgorzej i nie dawać nawet złotówki.
Tet po ci ban?! wystarczy się wylogować i nie zaglądać? Musisz mieć bat i kajdany???
Strzyga, o modlitwie napisałam 2 (słownie dwa) razy. Nie licząc pw.
Powtórzę: DZIŚ czasy takie, że modlitwa nie jest raczej powodem do chełpienia się, "pewne naciski" dążą do tego, żeby była wstydliwa. Przynajmniej ta katolicka, bo muzułmanin może modlić się na środku ulicy. Nawoływanie do meczetu nie wadzi, dzwony kościoła - wadzą. Pielgrzymka do Mekki - nieistotna. Pielgrzymka do Częstochowy - nie mogą iść "pokątnie"?


Dla mnie to ma zupelnie inne podloze niz zyczliwosc w strone islamu, a wrogosc w strone katolicyzmu.
Kraje muzulmanskie kojarza sie z biedota, analfabetyzmem i ciemnogrodem, wiec nic dziwnego, ze patrzy sie z doza zrozumienia, ze w takim swiecie wierzy sie w takie tam rozne bzdety.
W nowoczesnej i rozwinietej technologicznie np Europie, jednak na ludzi wyksztalcownych, a wierzacych cuda niewidy, patrzy sie raczej z politowaniem.

Ja w kazdym razie patrze z rozbawieniem na Europejczyka, ktory w te rzeczy wierzy, niezaleznie czy katolika czy wyznawce islamu, itp. Swoje rozbawienie zostawiam dla siebie, bo kazdy ma prawo wierzyc sobie w co chce, jesli mi nie probuje narzucac 🙂
Po pierwsze obrażasz mnie twierdząc że patrzysz na mnie z politowaniem.Swojego rozbawienia nie zostawiasz dla siebie bo właśnie publicznie szydzisz ludzi wierzących.
Po drugie to OT.
No jak się ostatnio po patrzy na jeździectwo , to widać że Arabowie bardzo inwestują . Poprzez sport  jak zwykle nie licząc się z kasą  chcą pokazać się  na salonach i wejść do elitarnego grona. Szczerze , to takich ich lubię . 😉 Zresztą robią to bardzo skutecznie . Sport został skomercjalizowani i rządzi się kasą , a oni się z kasą nie liczą  , więc mogą się bawić do woli i poprawiać swój wizerunek na świecie skutecznie niszczony przez swoich pobratymców. 😀
Naboo, powiedz to niezwykle wielu znakomitym profesorom, wielkim uczonym, wspaniałym artystom. Powiedz, że patrzysz z politowaniem bo "wierzą w cuda". Np. Boga. Królowej Brytyjskiej też powiedz. A twój król to jak? Ateista czy "politowania godny"?

A w ogóle, to...
Naboo się udało. Jeśli nie chcę doznawać huśtawki emocji, od serdecznego rozbawienia po czarną rozpacz to czytać tego wszystkiego nie mogę. Stoicyzm mi wysiada.
halo .... zakład Pascala  😉
Teraz taka prośba, a zarazem ostrzeżenie - nie życzę sobie, aby w tym wątku pojawiały się teksty o waszej checi zabicia kogokolwiek. Cenzura cenzurą, ale to, co się tutaj dzieje staje się bardzo niebezpieczne i zagraża całemu forum. Zaniża równiez cały poziom Revolty. Serio, tak, jak pisałam - nie tworzy to niczego dobrego, a na ten temat serio można pisać inaczej i również dobitnie. Szczególnie, że wypowiadają się osoby, które naprawdę są świetne w pisaniu i artykułowaniu własnych myśli. Pomijając już najważniejszy fakt, że takie coś jest karalne.

Jeżeli jeszcze raz zobaczę, że ktoś wypisuje, że chce zabić kogoś w jakikolwiek sposób, na własne życzenie dostanie uciszenie.
I proszę również pisać chociaż o ton spokojniej. Doskonale wiem, że umiecie.

Howgh.
Z bloga Jakuba Szymczuka, ktorego juz polecalam:

Ostatniego dnia na Lesbos stanęliśmy na jednym z brzegów, mieliśmy piękny widok na cudowną portową Mitylenę i położoną na jej wzgórzach twierdzę. Pierwszą część zbudował w VI w. Justynian I Wielki, cesarz bizantyjski do obrony peryferiów cesarstwa przed najeźdźcami z bliskiego wschodu. Później przechodziła z rąk do rąk kolejnych władców w kolejnych wojnach - między innymi Imperium Osmańskiego - Bajazyda II, który rozbudował fortyfikację o kolejne umocnienia. W latach 60' XXw narożna wieża runęła zabierając ze sobą do morza sporą część murów i lokalnej drogi. Dziś pomiędzy jej ruinami na prom w stronę Europy czekają tysiące imigrantów i uchodźców ze świata, przed którym wieki temu twierdza miała bronić.

Przeżyłem najbardziej emocjonującą przygodę swojego życia, tym bardziej ciekawą bo trudną do jednoznacznej oceny. Nic nie jest tutaj ani czarne ani białe, nikt kto na własne oczy by tego doświadczył nie mógłby uczciwie wydać jednoznacznego osądu. Dlatego pozostawiam to specjalistom, którzy patrzą na statystyki, ja widziałem ludzi, tysiące, dla mnie to coś więcej niż liczby. Każdy był inny, każdy miał inną historie, cele, pochodzenie, religię i status społeczny. Ta gigantyczna fala ludzka nie jest jednolita, jedyną ich cechą wspólną jest to, że chcą dotrzeć do Europy i zmienić swoje życie na lepsze. Imigranci i uchodźcy to pełen przekrój świata - dobro i zło, nadzieja i rozpacz, mężczyźni i kobiety. Mam nadzieję, że udało mi się to pokazać.

Wielu z tych rzeczy nigdy nie uda mi się przekazać, dźwięk, zapach - często smród. Uczucie, kiedy przewracający się na śliskich kamieniach postawny mężczyzna - łapie mnie zimną i przemokniętą dłonią aby się podeprzeć, jednocześnie śmiejąc się przez łzy, że wreszcie jest w Europie. Albo mrożące krew w żyłach spojrzenia, typów spod ciemnej gwiazdy, w ciemnych uliczkach Mityleny opowiadających niestworzone historie swojego życia, przerzucając między sobą podejrzanie wyglądające pakunki. Jednocześnie cieszę się, że mogłem tak wiele rzeczy Wam opowiedzieć - obrazem i tekstem. Nie jestem profesjonalnym dziennikarzem, jestem reporterem - fotoreporterem. Zapisywałem swoje relacje w formie dziennika, starałem się dobierać zdjęcia i opisy proporcjonalnie, mając na uwadze Wasze pytania i komentarze, które czytałem na bieżąco. To co możecie zobaczyć i przeczytać jest wycinkiem całości tego co obecnie się dzieje - małym fragmentem problemu uchodźców i zakamuflowanej pod ich płaszczami setek tysięcy imigrantów z terenów zupełnie odległych od działań wojennych.
Lesbos jest pierwszym Europejskim przystankiem i tak trzeba patrzeć na moje relacje. Ludzie mają tutaj pierwszy kontakt z Europą, są rozentuzjazmowani, radośni, otwarci, czują, że zaczynają nowe życie. Często szastają pieniędzmi na taksówki czy drogie obiady w nadziei, że są już tak blisko spełnienia marzeń. Czyli tak blisko Niemiec albo Szwecji - leku na ich wszystkie problemy. Wielu z nich bardzo dobrze żyło na bliskim wschodzie, widać po ubraniach, twarzach i dłoniach. Jadą na północ z nadzieją, że teraz będzie już tylko lepiej, że zaczną nowe życie - spokojniejsze i docelowo jeszcze bardziej dostatnie. Niestety nic bardziej mylnego, po zejściu z kamienistej plaży powoli zaczynają się stykać z rzeczywistością, która wielu z nich przerośnie.

Zastanawiam się czasem nad naszą Polską perspektywą czy (po za kwestiami politycznymi) oni dla nas mogą być jakimś zagrożeniem. Myślę, że na etapie Lesbos - nie. Mam wrażenie, że ich brutalne lądowanie w europejskich realiach dopiero może ich zmienić. Wielu będzie chciało wrócić ale już nie będzie miało za co ani do czego - wszystko sprzedali, wszystko poświęcili podróży do raju którego nie ma. Zostaną sami, zawiedzeni i rozgoryczeni. Problem będzie dotyczył głównie tysięcy tych niewyedukowanych mężczyzn z krain odległych od Syrii, nie znających języków ani nie posiadających kwalifikacji. Zupełnie oderwanych od naszej kultury i cywilizacji. Nie będziemy w stanie ich zagospodarować... Co wtedy? Kto wykorzysta tą siłę, gdzie zostanie rozładowany ich potencjał?
W najbliższych dniach zapraszam na obszerny fotoreportaż.


link
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się