Podróże

Macie może do polecenia jakieś ciekawe blogi podróżnicze do podczytywania?
:kwiatek:
Wrociliśmy wczoraj z Seszeli i jestem mega zachwycona. Są tak niewyobrażalnie piękne, że to chyba jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie nawet podrasowane pocztówki nie oddają uroku tego miejsca 🙂  😍
kasska, o tak, nie wiem czy sa gdzies jeszcze porównywalne widoki i plaże, na pewno nie w pobliżu Europy. Gdzie byliście?
nekti   Pająk stajenny..
01 października 2015 10:19
Czy ktoś z Was zwiedzał Islandię autobusem, albo jakąś inną forma komunikacji publicznej i mógłby się podzielić wrażeniami?  :kwiatek:
Planuję w przyszłym roku (sierpień lub początek września) ok. 2 tyg. wycieczkę, a że jadę sama nie opłaca mi się za bardzo wynajmowanie auta (nastawiam się raczej na trekking niż na typową objazdówkę).
Może jakieś konkretne trasy warte uwagi?  😉
nekti, ktoś z RV tam mieszka
nekti, podpytaj [b]Ekuss 😉
Kasska pisz wiecej bo ja najprawdopodobniej w lutym się wybieram. Gdzie byliście? Skąd lecieliście? Opowiadaj, zarzucaj zdjęciami  :kwiatek: :kwiatek:
Hexa,
już piszę 🙂 Bilety kupiliśmy dzięki fly4free, były w atrakcyjnej cenie ( niecałe 2 tys,), ale za to podróż byłą długa i męcząca. Lecieliśmy z Warszawy do Paryża, tam nocowaliśmy. Następnie rano lecieliśmy do Nairobi, gdzie był najcięższy fragment podróży tzn 15h spędzonych na lotnisku 😉 Żeby wyjść do miasta należy wykupić wizę za 20 lub 30 USD, nie pamiętam. My tego nie zrobiliśmy- Nairobi nocą nie należy do najbezpieczniejszych miejsc😉 Przenocowaliśmy na lotnisku i 11:50 wsiedliśmy do samolotu, którym dostaliśmy się na Mahe i tam też zostaliśmy 🙂 Nie nocowaliśmy w hotelu, bo ceny są odstraszające. Wynajmowaliśmy dwupokojowy apartament w guesthousie. Mieszkaliśmy przy największej plaży na Mahe- Beau Vallon. Przed wyjazdem przeczytałam kilkanaście relacji z pobytu na Seszelach i wiele osób naywało tę wyspę i plażę 'największym rozczarowaniem na Seszelach'. Miejsce to ma swoje minusy, ale ma też ogromne plusy. Wszystko zależy od tego, jaki masz budżet, jak planujesz spędzać czas i gdzie będziesz się żywić. Nam zależało na jak najniższych kosztach i w takim wypadku to miejsce było idealne. Na obiadokolację kupowaliśmy u miejscowych grillowane ryby na stoiskach przy plaży. Za ogromny (naprawdę- myślę, że niektore kawałki ważyły 500g) stek z tuńczyka z ryżem i surówką płaciliśmy ok 20zł  😀 Poza tym było kilka sklepów. W knajpach ceny są bardzo, bardzo wysokie, więc jeśli chciałbyś spędzać czas na plaży w bardziej dzikiej okolicy(bez sklepów i stoisk z grillem) musisz liczyć się ze znacznym wzrostem kosztów.
Mieliśmy w planach wycieczkę na La Digue, ale zrezygnowaliśmy, bo prom kosztował sporo, a przez ostatnie trzy dni pogoda była bardzo kapryśna.
Krajobrazy są niesamowite, wszystko wygląda jak podkolorowane w Photoshopie- piasek, morze, palmy, góry 🙂 I to miłośnikom takich właśnie 'atrakcji' polecam to miejsce- poza plażowaniem, nurkowaniem i podziwianiem natury nie ma tam nic innego do roboty😉 Pierwszy raz w życiu miałam okazję spróbować snorklingu i cieszyłam się jak dziecko, niesamowite i wspaniałe uczucie  😍
Można wypożyczyć samochód za ok 40 euro/dzień, z tym że ruch jest lewostronny, drogi częśto niewiele szersze od ścieżki rowerowej i baaardzo kręte ze względu na górzysty teren.
Tubylcy niby są mili i pomocni, ale bardzo często niestety próbują oszukiwać- przy każdych zakupach trzeba przeliczać resztę i walczyć o swoje.

Luty to nie najlepszy czas na wycieczkę na Seszele, jeśli masz możliwość spróbuj w miesiącu, gdy mniej pada i wieje🙂
Nie wiem co jeszcze powinnam napisać, gdybyś miała pytania to pisz śmiało🙂








kasska - niesamowite zdjęcia, ogromnie zazdraszczam podróży 🙂
buyaka, forum lotnictwo.net.pl, dział "Raporty z podróży". Sama pisałam tam też kilka relacji (dokładnie 3), ja czytam codziennie do wieczornej herbatki albo porannej kawki 😉
Hexa, ja bym uderzyla na La Digue jezeli finanse i czas pozwola, cudnie tam jest, jeszcze cudniej niz na Mahe 🙂 Podobno mozna probowac zabrac sie zwyklym kutrem z rybakami albo zaopatrzeniem i wtedy jest tanio, sama  korzystalam z Catcocos, jedynej regularnej linii, mozna jeszcze leciec helikopterem ale to juz w ogole masakra cenowa 😉

wklejam link do mojego postu z fotami
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,163.msg1903852.html#msg1903852
1,3 i 4 zdjecie jest wlasnie z La Digue
bobek,
piękne to La Digue, trochę żałuję, że nie udało nam się pojechać. Ale i bez tego potrzebę oglądania piękna natury mam zasokojoną w 150%  😁
kasska, a gdzie stacjonowaliscie na B. Vallon?
W guesthousie składającym sięz 4 apartamentów, nazywał się Vicky's Holiday, czy jakoś tak
nekti   Pająk stajenny..
03 października 2015 19:48
ogurek, maiiaF dzięki :kwiatek:
kasska kolory obłędne  😀 a jaką mieliście średnią temperaturę w dzień?
W guesthousie składającym sięz 4 apartamentów, nazywał się Vicky's Holiday, czy jakoś tak

My stalismy bardziej na polnoc w Georgina Cottage. Otworzyli juz tego Savoya? Jak bylismy 2 lata temu to dopiero sie budowal.
bobek,
tak, Savoy już działa 🙂

nekti,
tam średnia temperatura w roku to 27*C, duża wilgotność powietrza, sporo mniej lub bardziej przelotnych opadów. Bywało różnie, ale jeśli świeciło słońce to temperatura między cieniem,a poza nim była ogromna. Słońce pali jak szalone, ale pod drzewkiem, przy plaży jest wtedy idealnie 🙂
Pierwszego dnia chłop mi się nie posmarował żadnym filtrem przed pójściem na plażę. Dojście do morza zajmowało nam 6-7 minut. W tym czasie słońce przypiekło tak, że przez ponad tydzień miał opaloną białą żonobijkę i czerwony dekolt i ręce  😁 trzeba naprawdę uważać
kasska, bobek Dzięki za odpowiedzi i porady! Niestety nie do końca jestem odpowiedzialna za wybór terminu, mam nadzieję, że wyjazd dojdzie do skutku 🙂
kasska a jaki jest orientacyjny koszt noclegu? I ile Was wyniosla podroz ze wszystkim na osobe?

Co jest do obejrzenia we Frankfurcie?
Wilno zaliczone. Bilety w dwie strony za 1 euro Lux Expressem. Podróż za grosze a wspomnienia na całe życie  🙂







Troszkę deszcz padał i się parę kropli zawieruszyło na zdjęcia ;-)
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 października 2015 21:56
Ktoś był na Islandii i szedł trasą trekkingową LAUGAVEGUR ?
Macie może jakąś sprawdzoną metę w Dreźnie? Dla 8 osób, więc może być hostel, pewnie byśmy zajęli cały pokój.  🤣
Ponawiam pytanie. Co jest ciekawego do zobaczenia we Franfurcie?
rosek0, IMO nic ciekawego. Byłam ostatnio dwa razy, przy okazji konferencji i przy okazji oglądania koni i doszłam do wniosku - brudne, śmierdzące zaniedbane miasto; bardzo dużo bezdomnych koczujących na ulicach. Najciekawsze jest lotnisko - największy hub przesiadkowy Europy i główny hub Lufthansy 😀
To mnie zmartwilas. Pojde na kebeb 😁
rosek0, kebab zawsze gitara 😉 Ja byłam w ścisłym centrum, tzn okolice dworca PKP (dworzec akurat jest ładny 😉) i tam jest taka główna ulica. Trochę połaziłam po mieście, ale hmm chyba z polskich miast to porównałabym je do Łodzi. Zawsze możesz pójść do jakiegoś kościoła, są wszędzie. :P
Nie no do kosciola to niekoniecznie 😉 najwyzej zwiedze rynek 😉
rosek,
ok. 5500zł za osobę za 2 tygodnie.
Ooo bardzo tanio!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się