Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

edzia69, błagam napisz, że robisz sobie jaja 🤔
niee, też kojarzę motyw z czytaniem w myślach
Bosh to po co ja w korpo pracuję?
Jak tu milion pomysłów na biznes...
Tylko - ja bym tak nie umiała naciągać i kłamać w oczy chyba cholibka 🙁 jest na to też jakiś kurs? 😉
Artykuł o tej pani był na poważnie , w czerwcowym ( z tego co pamiętam ) Świecie Koni
Lov   all my life is changin' every day.
30 września 2015 08:34
_Gaga, dawaj, otwieramy biznes! Międzynarodowy! Będziemy czytać koniom w myślach i mówić ich właścicielom co ich koniki o nich myślą 😁
edzia69   Kolorowe jest piękne!
30 września 2015 09:41
[quote author=_Gaga link=topic=11961.msg2427879#msg2427879 date=1443597259]
edzia69, błagam napisz, że robisz sobie jaja 🤔
[/quote]
Niestety nie, gadałam  o tym z Norweżką jakieś dwa lata temu, na tej podstawie wyłączyła dwa zdrowe konie z pracy, bo jeden miał depresję i bał się o swoje życie, a drugi problem z oddychaniem.
[quote author=_Gaga link=topic=11961.msg2427879#msg2427879 date=1443597259]
edzia69, błagam napisz, że robisz sobie jaja 🤔

Niestety nie, gadałam  o tym z Norweżką jakieś dwa lata temu, na tej podstawie wyłączyła dwa zdrowe konie z pracy, bo jeden miał depresję i bał się o swoje życie, a drugi problem z oddychaniem.
[/quote]


Czytam ten post z pięć razy i wciąż nie mogę uwierzyć, co czytam... 
No w pale się nie mieści... 🤔wirek:
edzia69   Kolorowe jest piękne!
30 września 2015 10:50
Niestety takie rzeczy dzieją się naprawdę. Dlatego rzetelny diagnosta, instruktor, ujeżdżacz w tym świecie pomału przestaje mieć szansę na egzystencję. W konkurencji ze wszelkiej maści szamanami wypadamy blado i mało atrakcyjnie.
Dodam tylko, że oba te konie skończyły źle, z powodu chorobliwej otyłości spowodowanej brakiem treningi nadmiernym żywieniem zapadły na realne choroby i zostały uśpione.
Z tego wynika, że jeden z nich wiedział czemu się boi o siebie [sic!].
Czasem się zastanawiam dlaczego ludzie wierzą w takie banialuki
Bo potrzebę wiary w gusła i wróżby rozumiem. Ludzie chcą lepszego jutra. Chcą usłyszeć od wróżki, że będą mieli kasę, zdrowie, miłość itd... Ale wiara w telepatyczne rozmowy z koniem - nie no nie ogarniam...
Moze problem wynikl z bariery jezykowej? Kon np. mowil po holendersku a norwezka zrozumiala jego obawy nieco na opak. Jak kon zjedzie pol Europyo nie wiadomo ktory jezyk jest wiodacy.
Ha ha Gaga jak Ty każdego objedziesz jak łysą kobyłę { nie zawsze słusznie} , przedstawisz mu perspektywę weź się do roboty  i przestań wydziwiać . No to jako wróżka kariery nie zrobisz, jako sędzia prędzej  😀iabeł:  ❗ J nie licz na zrozumienie . Na świecie bywały wiedźmy i na stosach je palono ,bo wiedziały więcej niż przeciętność , no i były wróżki co dobrze wróżyły i nie źle z tego żyły  😂  Pokoju między nami niema .
Kajpo oni porozumiewali się w staro celtyckich runach , Jak ty nic nie kumasz  😵
Ostatnio przy zabawie na wolności, podczas okrążania w kłusie, przywołałam go i niechcący użyłam nieco za dużej energii aby go zatrzymac przed sobą. W efekcie zatrzymał się robiąc piękną świecę.
Oczywiście od razu wyniuchałam możliwosc dobrej zabawy, więc nagrodziłam to zachowanie, a że on jest niezwykle uważny i skupiony na człowieku to od razu wyniuchał nagrodę - głaskanie i odpuszczenie presji na całe 5min.
Zrozumiał, że aby nauczyc głupiego człowieka siadac na ziemi i drapac go po nosie to musi podbiec i podniesc przód kiedy człowiek podnosi bacik.


Może dlatego wzbudzają kontrowersje...
Tylko ,żeby jak następną świece będzie stawiał w imię dobrej zabawy ,nie była to świeca tfu ❗ na grobie koleżanki, która go takich głupot uczyła , 😤
Selekcja... naturalna  😀iabeł:.
Pokusiłam się o stworzenie takiego komentarza w formie graficznej.

Szeptucha koni - bo zaklinacze są zbyt mainstreamowi.

Nowa odsłona,  za chwile na Revolcie temat założony przez naturalsów,, Czemu szamanizm wzbudza tyle kontrowersji" 😂
Julie pod tytuł by zmienił na,, Podręcznik przedstawiający pełny program szkolenia koni bez użycia koni "
Albo raczej "... bez użycia jakiejkolwiek wiedzy na ich temat". 😁
Można dopracować, ja tak tylko na szybko z okładki Montyego zgapiłam. 😉
Proponuję podtytuł: jak wyszkolić konia bez wychodzenia z domu 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 września 2015 20:10
Takie specjalistki od czytania w myślach zwierząt, w tym koni, to raczej nie jest żadna nowość.
No to mamy już ,,pełen program szkolenia koni bez koni,wiedzy o nich , jaki bez wychodzenia z domu"  💡  Już czuje smak gotówki, takiego programu nie ma nikt   ❗ Pamiętać dziewczyny 1/3 moja i więcej wspólników już nie brać proszę bo nie będzie się czym dzielić  😀iabeł:   🥂
Śmiejcie się, śmiejcie. Pamiętam taką baśń, "Koń Trygława" bodajże. Pogańska wyspa Wolin (to chyba coś dla Edzi?). I jest koń, poświęcony Trygławowi, który nie o sobie opowiada, ale wróży przyszłość całemu plemieniu, rezultat wojny itp.
Jak to się robi? Rozrzuca patyki i luźno prowadzi konia. Poroztrąca patyki kopytami? Wróżba niepomyślna. Starannie ominie? Wróżba pomyślna, można iść jak w dym. 🙂

Edziu, może Wolin od zawsze "centrum potężnych sił"? I "temu" takie skutki? 😉
Nie zapomnę jak dowiedziałam się od mojej mamy, że ciocia Basia (taka przyszywana ciocia, przyjaciółka rodziny), która uchodziła w moich oczach za inteligentną, wykształconą, światłą kobietę... chodzi do wróżki, która za pomocą wahadełka rozwiązuje jej problemy. Zarówno problemy jej jednego z większych w Trójmieście biur nieruchomości, jak i problemy z jej kotami!
Ona tej wrożce przynosi faktury, rachunki i płatności z biura, oraz zdjęcia kotów i wróżka kiwa nad tym wahadełkiem i radzi!!!
😵
edzia69   Kolorowe jest piękne!
30 września 2015 20:55
Śmiejcie się, śmiejcie. Pamiętam taką baśń, "Koń Trygława" bodajże. Pogańska wyspa Wolin (to chyba coś dla Edzi?). I jest koń, poświęcony Trygławowi, który nie o sobie opowiada, ale wróży przyszłość całemu plemieniu, rezultat wojny itp.
Jak to się robi? Rozrzuca patyki i luźno prowadzi konia. Poroztrąca patyki kopytami? Wróżba niepomyślna. Starannie ominie? Wróżba pomyślna, można iść jak w dym. 🙂

Edziu, może Wolin od zawsze "centrum potężnych sił"? I "temu" takie skutki? 😉

Wolin to magiczne miejsce. Przekonałam się o tym wielokrotnie, bywało i śmieszno i straszno.
Julie czy takie użycie zdjęcia aktorki nie jest naruszeniem jej dóbr osobistych?? zawsze można z tego też wyciągnąć kaskę 😎.
mnie ostatnio rozbawiło cyt. "widzę panikę w oczach mojego konia !! " powód właścicielka konia wpadła do stajni w momencie kiedy pracownik kończył piłować jakieś drewniane klocki, co koń spokojnie i z zaciekawieniem obserwował dobrą godzinę 😀 Wróżę z fusów: czy panika w oczach konia pojawiła się na widok właścicielki, czy była to prawidłowa interpretacja czytania w końskich oczach, czy są podstawy do powołania biegłych i utworzenia stanowiska horsepsychoterapeuty, który będzie analizował stan psychiczny konia i wyprowadzał go z wszelkich depresji na koszt właściciela. Coraz więcej jest na końskim rynku masażystów, zaklinaczy więc psychoterapeuci też znajdą lukratywne źródło dochodu.  😉 Powód duża populacja właścicieli koni nie ma po prostu dla nich czasu i szuka tz.  działania zastępczego żeby uspokoić swoje związane z tym faktem poczucie winy.
ganasz, Użyłam wizerunku pani Grażyny Zielińskiej celowo, nikt jak odgrywana przez nią w Ranczu postać nie kojarzy się z taką typową "babką" od wróżb i zielarstwa. 😉
Julie tak ale ona miała wymierne sukcesy w swojej działalności więc nie wiem czy kolejka do niej nie powinna się ustawić 🤣
Pfff... Makac też nie używa swoich własnych pomysłów, wynalazków i autorskich materiałów/zdjęć.
Tylko w większości przeinaczonych na własną modłę.
I co?
Podskoczysz mu? 😁
😉
Nic osobiście do Makaca nie mam, to jego poletko i nie mnie go oceniać, bo powinni to zrobić jego zwolennicy i przeciwnicy mający z nim kontakt na codzień. Każdy może sobie założyć "kółko różańcowe" przynoszące kasę ty też ale to kwestia etyki  😉
Kwestia etyki...
To jest chyba najbardziej względne pojęcie w całej tej dyskusji.
Niestety takie rzeczy dzieją się naprawdę. Dlatego rzetelny diagnosta, instruktor, ujeżdżacz w tym świecie pomału przestaje mieć szansę na egzystencję. W konkurencji ze wszelkiej maści szamanami wypadamy blado i mało atrakcyjnie.

Święte słowa...niestety.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się