kącik skoków

Smok10, akurat na baltice zdarzyło się, że psy właścicielki ośrodka w trakcie GP latały po parkurze 😉 😉 Co tam 🙂
A co do przepisu, o którym piszesz, jakoś rzadko kiedy zawodnicy o nim wiedzą. Lub pamiętają. Mi się zimą zdarzyło, że inny jeździec rozbudował totalnie przeszkodę, zanim do niej dojechałam (przeciskał się koniem między przeszkodą a trybuną i się nie zmieścili). Ja to zauważyłam, zatrzymałam się, ale sędziowie w pierwszym momencie zgłupieli 😉 Dopiero po chwili zatrzymali czas i połapali się, czemu przerwałam przebieg.
Czyli jak sama zauważylaś przepis działa. A jak się jeździ sportowo to przepisy trzeba znać i tyle w temacie. 😎 A to czyj to pies nie ma najmniejszego znaczenia.Wlaścicielka ma kasę może zapłacić karę tak jak każdy inny. 😉
Szkoda tylko, że ludzie albo są głupi, albo udają. Jak byłam na zawodach dwudniowych w Machnicach i siedziałam tam praktycznie cały dzien, to chyba nie widziałam psa na smyczy... Najwiecej latało ich na tej skarpie obok ławek i parasoli. Z tym, że co jakis czas speaker przypominał, że jest zakaz puszczania psów ze smyczy. Oczywiście wszyscy udawali, że nie słyszą 🙂 Może koedyś ktoś się poważnie za to zabierze, jak zdarzy się jakis poważny wypadek, typu pogryzienie konia przez psa... A moze nie 🙂
JRT raczej konie nie pogryzie  🤣 a to są stali bywalcy zawodów.  😉 W Lesznie jest zakaz puszczania psów bez smyczy . Właściciele się burzą ,ale myślę że to dobry ruch.
Lov   all my life is changin' every day.
01 października 2015 15:12
Smok10, w Lesznie to chyba jeszcze nie widziałam JRT na smyczy 😉
Smok10 na świecie są rowniez inne rasy, tak mi się przynajmniej wydaje 😉 Nie wszyscy ze środowiska jeździeckiego mają małe, "słodkie" pieski.
Jeszcze nie zdażyło mi się oglądac wsciekłego Pitbula biegającego po parkurze. 🤣
W Baborówku w tym roku po poobklejaniu całego ośrodka w kartkach informujących o karach pieniężnych w wysokości 400 zł, nagle widywało się o wiele więcej psów na smyczy 😉 Ale to OT, bo zawody były wkkw 😉
evczii, większość z tych psów to stali bywalcy w stajni, więc nie wiem czemu miałby się raptem rzucić na konie czy ludzi. U nas w stajni wszystkie psy biegają luzem, konie się przyzwyczajają i nie ma problemu.
xxagaxx, u nas też, ale przez to u nas zdarzyl się wypadek taki, że po skoku przejechałam psa koleżanki ... nie było to ani miłe dla mnie, ani dla nikogo ( śmierć psa), a koń miał to w d..., nawet się zreflektował że po czymś przegalopował 😕
To wina koleżanki że jej pies biegał bezpańsko a nie twoja czy konia . 🙄 Może niech to będzie ku przestrodze.  🤔 Koń który się przyzwyczai nawet uwagi na psa nie zwróci .  😉
Właśnie o tym mowię, więc nie wiem, czemu naskoczyliscie na mnie, ze takiego i takiego psa nie widzieliście albo że pies się nie rzuci. Na zawodach nie wszystkie psy są "stałymi bywalcami", poza tym pies to tylko zwierze i jeżeli tak ślepo im ufacie, to juz wasza sprawa. 🙂
Smok10, niby wiem, ale było mi przykro, bo wiadomo, że tego nie chciałam.
Z drugiej strony koń mógłby się potknąć o psa jak miał go pod nogami , zrobić fiksa i mogłam zabić się ja.
Wiem, że nie wina konia,ale byłam zszokowana że tak delikatny i dokładny koń jak mój nie poczuł,że przegalopował po psie.
Trzylatki nie mogą startować w zawodach czy się mylę?
Dramuta12, nie mogą.
Dzięki. 😉
Trzylatki nie mogą startować w zawodach czy się mylę?


Mogą , w wyścigach  🤣
i w western
To kącik  skoków  😉 założyłam  że  pytanie jest na temat.
To kącik  skoków  😉 założyłam  że  pytanie jest na temat.


No to jak jest w płotach. to nie wiem . 🤣
Znacie wyniki z Poczernina ( MWiM ). Wyniki z Piątku i Soboty wyglądały kiepsko.  🙄 z Niedzieli brak  🤔 Nie wiadomo kto wygrał i z jakim bagażem punktów.  🤔
Seniorzy - Michal Piatkowski z 8 pkt karnymi za 3 dni, drugie jego mlodszy brat Stasiu z 9 pkt za 3 dni. W MJ wiem tylko drugie - Gabrysia Drozd z 4 pkt karnymi.

Generalnie sporo dragow sie sypalo, emocje nie byly trzymane na wodzy. Szczegolnie w mlodszych kategoriach wiekowych 😉

Ludzie puszczają te psy na zawodach bez żadnego pomyślenia. Az w końcu stanie się tragednia jak czyjś kochany piesek wbiegnie na parkur podczas czyjegoś przejazdu i koń albo na niego skoczy po skoku albo po nim przejedzie i bedzie po psie. Pewnie wszyscy zlinczują jeźdźca bo siedział na koniu, widział psa, mógł zatrzymac konia.
Salto Picolo . Jeszcze 8 z 3 dni , to jak cię mogę , choć to żadne wysokości ani skala trudności . Widać że emocje były niesamowite .  🤣 Ciekawe jak reszta.  🤔
Michal nie wytrzymal presji prowadzenia z przewaga 2 zrzutek. Wiec wyrownal szanse robiac je w pierwszym nawrocie finalu 😀
Znacie wyniki z Poczernina ( MWiM ). Wyniki z Piątku i Soboty wyglądały kiepsko.  🙄 z Niedzieli brak  🤔 Nie wiadomo kto wygrał i z jakim bagażem punktów.  🤔


http://www.poczernin.pl/mwim-2015-wyniki-final/
Wie ktoś może czy i gdzie będzie relacja z MŚMK we Francji? Trener pojechał i chcę śledzić akcję 😉
Nasza dzisiejsza Nka :
filmik
Edit poprawiony link
anai, nie działa link 🙁
Libeerte, poprawione
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się