Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Polecam pensjonat w stajni Rancho Dębogóra pod Poznaniem. Piękne duże łąki, profesjonalny właściciel, piękna hala ujeżdżeniowa doskonała na zimę. Konie mają tam indywidualną opiekę i troskę.
zxully ile pensjonat ? 😉
Ja z kolejną prośbą.. A mianowicie możecie mi polecić dobrego trenera/trenerke ujeżdżenia(klasa C i wyzej) w okolicach Poznania? (jestem z winograd, więc też fajnie by było jakby to nie było jakoś mega daleko od tego miejsca). Mój koń obecnie jest na emeryturze, więc warunkiem jest, żeby trener ten prowadził treningi na swoim koniu (klasa C przynajmniej).
Corcel nie polecam jeśli ktoś chce faktycznie często bywać u swojego konia. Właścicielka to klimakteryjna, chimeryczna baba w stylu słodkiej żmijki do tego kompletnie niekompetentna.  😀iabeł: Z tym wypuszczaniem to też pic - jak sam sobie wypuścisz to koń chodzi. To przy samej autostradzie - wieczny hałas i kurz. konie kaszlą.  Koleżanka musiała płacić dodatkowo jesli chciała, żeby koń chodził na "trawie". Szczerze przstrzegam nabrania się , że ładnie i blisko - POZORY, a wielka rotacja pensjonariuszy to potwierdza. Na stałe rezydują tylko tacy co bywają raz na kilka tygodni  lub emeryci
Zgadzam się jeśli chodzi o Corcel 🤔 Byłem tam trzy razy i ani żywej duszy. Konie samopas na trawie zaraz przy autostradzie. Jeden miał strasznie skaleczeną nogę, bardzo krwawiła ale nawet nie były komu zgłosić, bo w stajni ani żywej duszy. Raz rozmawiałem z właścicielką i faktycznie brak wiedzy o koniech aż bije po uszach - zrezygnowałem i konia tam nie wstawiłem - na szczęście jak się okazało 🏇
😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja posta
Ja z kolejną prośbą.. A mianowicie możecie mi polecić dobrego trenera/trenerke ujeżdżenia(klasa C i wyzej) w okolicach Poznania? (jestem z winograd, więc też fajnie by było jakby to nie było jakoś mega daleko od tego miejsca). Mój koń obecnie jest na emeryturze, więc warunkiem jest, żeby trener ten prowadził treningi na swoim koniu (klasa C przynajmniej).


Swadzim, Pani Ada Menes - top top top! Są chyba 3 konie na których prowadzi treningi. Polecam 🙂
nekti   Pająk stajenny..
05 października 2015 15:41
zebra555, Mattti888, Zuzi20 może jakieś konkrety?

Nie wiem jak jest teraz, ale mój koń stał w tej stajni kilka miesięcy (a nie "wpadłam kilka razy przejazdem" lub "miałam koleżankę, która..."😉 i Wasze ostrzeżenia brzmią "nieco" podejrzanie.
Pomijam fakt, że 2 z 3 kont są świeżo założone.  🙄

zebra555 czy Ty czasami nie startowałaś na koniu należącym do właścicielki tej stajni?
Może napiszesz coś więcej.  :kwiatek:
Znajoma poważnie zastanawiała się nad wstawieniem tam konia w pensjonat, a opinia "szczerze nie polecam" bez konkretów nie brzmi szczególnie poważnie?
Znam osobę, która trzymała konia w Corcelu- wiele rzeczy jej się podobało, ale niestety faktycznie potrzebna była obecność w stajni codziennie żeby sobie konie wypuścić, no i zarzut o trudnym charakterze właścicielki też ma chyba swoje uzasadnienie. A w sumie szkoda, bo stajnia ma potencjał.
Co do treningów - również z czystym sumieniem polecam Adę Menes- profesjonalizm, talent pedagogiczny i do tego bardzo sympatyczna 🙂
nekti   Pająk stajenny..
05 października 2015 23:23
ewik właśnie te opinie o charakterze właścicielki mnie zastanawiają.. np. ja żadnych spięć nie doświadczyłam, nasz pobyt tam wspominam całkiem miło 🙄
Poziom tych wypowiedzi pozostawię bez komentarza.

Konie trzeba było sobie samemu wypuścić (albo dopłacić za wypuszczenie), albo dogadać się z innymi pensjonariuszami. Nikt z tego nie robił tajemnicy.
Nie bywałam w stajni codziennie, a koń wychodził. W dni, w które nie było komu go wypuścić miałam o tym informację i mogłam zareagować.

Właścicielka miała swoje zasady, jasno komunikowane przed przywiezieniem konia - tak było przynajmniej w naszym wypadku. Albo komuś to odpowiadało, albo nie. To jedna z niewielu stajni (z tych w których stałam) w której warunki i zasady nie zmieniły się na gorsze przez cały czas mojego tam pobytu.
A stajnia ma potencjał, dobry dojazd i spore zielone padoki - wiadomo dla każdego coś innego jest ważne.  😉

Nadal nikt nie napisał dlaczego należy się od tej stajni teraz trzymać z daleka.  😉

O co chodzi z tym wątkiem o stajni Corcel? Ktoś ni z gruchy ni z pietruchy wyskoczył z tematem? Przecież nikt o tę stajnię ostatnio nie pytał...

Opinie jak dla mnie wyssane z palca typowo wypowiedziane jakby przez konkurencję. Sorry, ale takie zagrania są żałosne.

Ja od października przeniosłam się do tej stajni i wszystko jest tak jak było powiedziane jak pensjonat oglądałam. Do właścicielki nie mam zastrzeżeń - bardzo miła i szczera osoba (nie czarowała co do oferty stajni - wręcz przeciwnie). A jeżeli chcecie poznać prawdę to konie wychodzą z wyjątkiem niedzieli codziennie na wybieg w małych grupach a w sezonie na trawę, siano jest zadawane na wybieg, konie karmione dobrze, jest gdzie pojeździć a ostatnio wróciłam z 2,5 godzinnego terenu i już dawno tak udanego nie pamiętam (za autostradą są autentyczne LASY). Co do odległości od Poznania to przepraszam, ale jak można mataczyć niby w tej kwestii??!! Stajnia jest na Szczepankowie i z mieszkania na Ratajach jadę tam 10-15 minut! To jest fakt nie do podważenia!
[quote author=claudss link=topic=208.msg2429904#msg2429904 date=1444038420]
Ja z kolejną prośbą.. A mianowicie możecie mi polecić dobrego trenera/trenerke ujeżdżenia(klasa C i wyzej) w okolicach Poznania? (jestem z winograd, więc też fajnie by było jakby to nie było jakoś mega daleko od tego miejsca). Mój koń obecnie jest na emeryturze, więc warunkiem jest, żeby trener ten prowadził treningi na swoim koniu (klasa C przynajmniej).


Swadzim, Pani Ada Menes - top top top! Są chyba 3 konie na których prowadzi treningi. Polecam 🙂
[/quote]

A masz moze numer tel do tej Pani, albo jakikolwiek inny kontakt? Google niestety nic mi nie wypluwa na jej temat.
[quote author=scarllet link=topic=208.msg2430023#msg2430023 date=1444049969]
[quote author=claudss link=topic=208.msg2429904#msg2429904 date=1444038420]
Ja z kolejną prośbą.. A mianowicie możecie mi polecić dobrego trenera/trenerke ujeżdżenia(klasa C i wyzej) w okolicach Poznania? (jestem z winograd, więc też fajnie by było jakby to nie było jakoś mega daleko od tego miejsca). Mój koń obecnie jest na emeryturze, więc warunkiem jest, żeby trener ten prowadził treningi na swoim koniu (klasa C przynajmniej).


Swadzim, Pani Ada Menes - top top top! Są chyba 3 konie na których prowadzi treningi. Polecam 🙂
[/quote]

A masz moze numer tel do tej Pani, albo jakikolwiek inny kontakt? Google niestety nic mi nie wypluwa na jej temat.

[/quote]

Zapraszam na PW 🙂
scarllet - napisałam

a jak pod względem treningów ujezdżeniowych stoi Dressage Dreams? Chodzi mi o klase C i wyzej
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
06 października 2015 17:23
Halo. W Corcelu byłam pare razy, ostatnio wczoraj. Właścicielkę trochę znam i jest spoko. Znajomy od paru miesięcy ma tam konia i jest zachwycony. A jest osobą, która ma dobro konia na pierwszym miejscu i u zwierzaka bywa codziennie. A konie wychodzą, potwierdza to ilość piachu na końskim grzbiecie i to codziennie świeżego.
Co do tego, ze niby nikogo na miejscu nie było. Fakt, ze właścicielka nie spędza 24h w stajni. Ale spędziłam z nią kilka dni, pomagając w stajni. Wiem ze rano karmi konie, później wywala wszystkie na dwór. Pojeździ swojego i tak dalej. Zgarnia resztę do stajni, jedzie odebrać córkę i na popołudniu znowu wraca. Przynajmniej tak było zimą. Jak dla mnie stajnia godna polecenia.
wiesz..... spedziłas z nią kilka dni i juz masz opinię ze jest super? pewnie ze jak są ludzie to w wiekszosci sytuacji robi sie tak, zeby bylo super.... bylas tam kilka razy , ale codziennie jest swierzy piach?
eeee..... dziecinnie to brzmi..... a znajomy jest zadowolnony.... ale moze wiedze ma słabą o potrzebach koni...? poza tym, jest codziennie i.... czytaj wczesniejsze zdanie- jak są ludzie, to są swiadkowie  🥂
absolutnie nie znam stajni, ale baaaardzo dzieciowo zabrzmiały twoje argumenty
znasz takie powiedzenie- PAŃSKIE OKO KONIA TUCZY? 😉
OBIBOK, a argumenty troli które tylko po to się zarejestrowały?

ps. nawet nie wiem gdzie jest ta stajnia
gwoli wyjaśnienia!!!!! nie podsumowałam dziewczyny, ani stajni- tylko naświetliłam kolejną stronę, z której można odebrac posta, ktorego napisała 😉.
sama prowadzę stajnie na 20 koni, (mam hotel )  i wiem jak bardzo mozna sie zdziwic, a co człowiek to punkt widzenia inny 😉.
nie mialam w planie zrobić przykrości , tylko dorzucic kolejną możliwość odczytania posta  :kwiatek: , niezwiazaną z moim osobistym odczuciem, bo nie znam stajni 😉

a dla przykladu podam moj przypadek- po 3 latach udanej wspolpracy z pensjonariuszem, dowiedzialam się za swoimi plecami, jako ze u mnie jest fatalna opieka, poniewaz koniowi zgnila strzałka,( OD CZASU ZAKUPU 4 LATA WCZESNIEJ KON MIAL PROBLEMY ZE STRZALKAMI. U mnie, na padoku, sucho jak pieprz, strzałki zasychały ładnie ale!    stał ponad tydzień w opatrunku z kreoliny, poniewaz się podbił ....i jedna strzałka rozmiękła znów.., ale tego juz nie warto puszczac w eter - wazne, zeby padło tajemnicze hasło....ZŁA OPIEKA.)

ogurek ze tak ujmę....srać trolle!!!  😜 😜  😅 😅 😅
nekti   Pająk stajenny..
06 października 2015 20:52
wiesz..... spedziłas z nią kilka dni i juz masz opinię ze jest super? pewnie ze jak są ludzie to w wiekszosci sytuacji robi sie tak, zeby bylo super.... bylas tam kilka razy , ale codziennie jest swierzy piach?
eeee..... dziecinnie to brzmi..... a znajomy jest zadowolnony.... ale moze wiedze ma słabą o potrzebach koni...? poza tym, jest codziennie i.... czytaj wczesniejsze zdanie- jak są ludzie, to są swiadkowie  🥂
absolutnie nie znam stajni, ale baaaardzo dzieciowo zabrzmiały twoje argumenty
znasz takie powiedzenie- PAŃSKIE OKO KONIA TUCZY? 😉



Serio uważasz, że opinie zebra555, Mattti888, Zuzi20 są konkretne, poważne i wiele mówiące o stajni?  🤔wirek:
Jasne, że pańskie oko konia tuczy (wiem o tym aż za dobrze), ale nie każdy ma czas żeby u konia być codziennie i jednak fajnie jest stać w stajni gdzie bez obaw można konia zostawić w razie wyjazdu itd. Ja w tej stajni stałam z koniem kilka miesięcy, bywałam tam o różnych porach i nie spotkała mnie nigdy "niemiła niespodzianka".

Z tego co pisze Zwierzolub stajnia zmienia się na plus.
OBIBOK z czym Ty masz konkretnie problem?
Zadziwiające jest dla mnie, że nikomu nie przeszkadza nikomu "niepoważność" opinii osób, które same twierdzą że "były kilka razy przejazdem" albo "koleżanka kiedyś cośtam", albo "nie znam stajni osobiście, ale". WTF???
Jeżeli właścicielka tego pensjonatu nie ma wg Ciebie wiedzy na temat dobrostanu koni (nie wiem po czym to wnosisz, pewnie po tych wyczerpujących opiniach zebra555, Mattti888, Zuzi20) to kto ma i jakie są kryteria wg których to oceniasz nie znając stajni osobiście?

Typowy re-voltowy problem pierwszego świata: "czy to na pewno świeży piach"? WTF??? Wiesz, jak się jest u konia codziennie i się go czyści, to następnego dnia po stwierdzeniu nowej warstwy piachu w sierści, ten piach jest (Twoim zdaniem) jeszcze świeży czy może już drugiej świeżości?
Może pójdźmy dalej, pewnie po godzinach z zamontowanych nad boksami "napiaszczaczy" konie są posypywane piaskiem dla zachowania pozorów  😂

To już się serio nadaje do wątków w stylu "Nie ogarniam" i "Co mnie bawi na Re-volcie"  🙄

OBIBOK ja rozumiem,  że masz swoją stajnię i pewnie swoje doświadczenia, które w przypadku pracy z ludźmi mogą być różne, ale (no offence), teraz pojechałaś po całości  😉

nekti przede wszystkim, weź sobie jakis persen i przeczytaj z łaski swojej moj ostatni post- tuż nad twoim.....  🙄
Obibok Też nie ogarniam . Piszesz że masz stajnie i że ktoś fałszywie Ci wyrobił złą opinie ,a sama nie znająca stajni { też jej nie znam} podważasz opinie ludzi którzy znają , i mają pozytywne odczucia i piszą o tym bo ktoś inny napisał niepochlebnie  🤔wirek:
nekti   Pająk stajenny..
06 października 2015 21:09
nekti przede wszystkim, weź sobie jakis persen i przeczytaj z łaski swojej moj ostatni post- tuż nad twoim.....  🙄


Przeczytałam i tym bardziej jestem zdziwiona, że prowadząc własny biznes wypisujesz takie rzeczy nie znając stajni.
to przeczytaj jeszcze raz!  😤

wyraźnie napisalam ze NIE OCENIAM tylko podaję kolejne, inne spojrzenie na post Chryzantemy  🙄

czego nie kumasz? i po co bijesz pianę ?  🤔wirek:  ech.....  🙄
Dziękuje moim " pensjonariuszom" byłym i teraźniejszym za dobre słowa 🙂. Nie spodziewałam się,że moja mała skromna stajenka może stać się konkurencją dla stajni, która na rynku jest już wiele lat i ma więcej w ofercie 🙂 Życzę wszystkim jak najlepszych warunków dla swoich koników i 🙂
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
07 października 2015 09:20
wiesz..... spedziłas z nią kilka dni i juz masz opinię ze jest super? pewnie ze jak są ludzie to w wiekszosci sytuacji robi sie tak, zeby bylo super.... bylas tam kilka razy , ale codziennie jest swierzy piach?
eeee..... dziecinnie to brzmi..... a znajomy jest zadowolnony.... ale moze wiedze ma słabą o potrzebach koni...? poza tym, jest codziennie i.... czytaj wczesniejsze zdanie- jak są ludzie, to są swiadkowie  🥂
absolutnie nie znam stajni, ale baaaardzo dzieciowo zabrzmiały twoje argumenty
znasz takie powiedzenie- PAŃSKIE OKO KONIA TUCZY? 😉



Jakie dziecinne. Dziecinne to jest ocenianie czegoś, czego się nie zna. Ja w tej stajni bywałam, pare lat temu, pare miesięcy temu i ostatnio. Były takie momenty, ze jeździłam tam regularnie. Więc chyba mam więcej do powiedzenia na ten temat. A jaki masz problem z tym piachem? Jeśli koń wychodzi codziennie, to normalne jest ze sie kula i codziennie trzeba go z nowej warstwy wyczyścić. No chyba że to dla Ciebie, nadal za mało wiarygodny argument na to ze konie są wypuszczane. Dwa, ktoś pisał że był koń z skaleczoną nogą i nikogo do zgłoszenia. Kolejna bzdura, gdy nikogo nie ma konie siedzą w boksach, a nie biegają po wybiegach. Ja nie mówię, że jest to stajnia idealna. Bo nie ma takich, gdzie ktoś do kogoś by się doczepił. Ale to co tam jest wypisywane, to czyste bzdury. A wiarygodność kont, pozostawia wiele do życzenia.
Jeśli kogoś boli, że konie mają tam dobrze, stajnia idzie do przodu i jest zapełniona. To sorry, ale zamiast skupiać się na próbie zniszczenia opinii stajni, niech się skupi na poprawieniu swoich warunków.
A może ktoś polecić fajną stajnię z halą w części południowej od Poznania? Szukam miejsca dla moich dwóch wałachów i ogiera🙂
Jakie są opinie o pensjonacie stajni Atrium w Swarzędzu? Jak tam wygląda sprawa z terenami?
Jeśli kogoś boli, że konie mają tam dobrze, stajnia idzie do przodu i jest zapełniona. To sorry, ale zamiast skupiać się na próbie zniszczenia opinii stajni, niech się skupi na poprawieniu swoich warunków.


Nic dodać nic ująć. I fakt, że na wolny boks trzeba czekać mówi sam za siebie... a jeszcze nie ma hali, dopiero będzie stawiana 🤣 Dobrze, że załapałam się już teraz  😅
chryzantema ty tez widze za młoda jestes zeby zrozumiec co chciałam przekazac. nie widzę sensu przepychania sie o jakies glupoty.
gdzie ja napisalam ze mam z czyms problem? wszystkie macie okres czy jak?  🤔wirek:
trudno. mam nadzieje, ze właścicielka stajni na pw zrozumiała, jako ze jest osobą dorosłą....
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
07 października 2015 19:14
No pewnie, nie masz się do czego odwołać. Łap się argumentu wiekowego. Co z tego, ze to ja bywam w tej stajni, a nie ty.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się