rekreacja wrocław

Oj, nie mam pojęcia z kim- nie wiem, czy ktoś mi mówił imię i nazwisko- jeśli tak, to zapomniałam.

Ogólnie, żeby nie było- nie mam o tej osobie złej opinii, po prostu trochę czułam się jakbym 'powinna robić wszystko lepiej' a ja jestem uczulona na tego typu presję. 🤣 Wolałabym się wolniej czegoś nauczyć, ale całkowicie na spokojnie.
mam pytanie: gdzie we wrocławskich (i okolicach) szkółkach mają kucyki, ale nie typu szetland czy hucuł tylko małe koniki?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 stycznia 2016 09:02
Lizawice maja kn haflingera i kuca 145cm
Oprocz tego partynice maja sporo kucy
Dzięki, przekaże  :kwiatek:
Przepraszam za  🚫 ale hucuły są porównywalne wzrostowo do kn, haflingerów i fiordów, więc ciężko je zaliczać do tej samej kategorii co szetlandy 😉
U mnie w rekreacji są kn, fiordy i właśnie hucuły, wszystkie wzrostowo w granicach 140-145, ale terminy dość odległe, a pewnie potrzebujesz czegoś "na już" 😉
to nie chodzi o wzrost  😉
jest różnica między hucułkiem a xo czy walijczykiem podobnego wzrostu  😀

edit. koleżanka chce zapisać córcie aby sprawdzić czy małej się spodoba  za nim kupi jej małego konika tylko dziewczynka chce jeździć na takim jak mama  😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 stycznia 2016 10:24
No to party ewidentnie oni maja walijczyli i feliny chyba
zairka dzięki  :kwiatek:
Frans aaa no chyba, że o charakterki chodzi 😀 pomyślałam bardziej o wzroście  🤣
Fakt, jeśli bardziej jest zainteresowana czymś w kierunku walijczyków to Partynice, chociaż oni głównie mają feliny z tego, co kojarzę 🙂
bardziej o gabaryty niż charakterki, bo te są różne 😉
hucułki są fajne, nie duże, ekonomiczne i mogą sporo udźwignąć kg oraz psychicznie, sama miałam okazję za dzieciaka na nich jeździć ale teraz jest mnóstwo ras kucy w szlachetnym typie, które można idealnie dopasować do dziecka 🙂
W białym lesie takie mają, ale to dość daleko na regularne dojazdy - pewnie się skończy na partynicach, tylko koleżanka mieszka w okolicach stadionu miejskiego więc pewnie na początek w grę wejdą tylko weekendy  🙄 chyba że małej się nie spodoba  😉
ja mam "konikopochodne" miary od około 135 do 140 i sa bardzo wygodne, bardzo uniwersalne
Szukam miejsca, gdzie mogłabym pojeździć na maneżu/w terenie. Interesują mnie zachodnie okolice Wrocławia. Mam uprawnienia instruktorskie. Kiedyś byłam zawodnikiem w skokach przez przeszkody. Obecnie jeżdżę bardzo sporadycznie. Chcę wrócić do koni 1-2 razy w tygodniu. Ktoś coś może zaproponować?
Może stajnia Ardena? Znajomych córka tam jeździ i jest zadowolona. https://www.facebook.com/StajniaArdena/?fref=ts
MATRIX69, dziękuję za info. Ardenę mam prawie pod nosem.
Od razu przepraszam, że w tym wątku, ale nie mogłam znaleźć innego.
Od września zmieniam szkołę, tym samym przeprowadzam się do Wrocławia. Możecie polecić jakaś stajnię gdzie można się rozwijać w kierunku sportowym, bez konieczności posiadania własnego konia? Myślałam o Partynicach, ale z tego co widziałam na stronie to tylko rekreacja. Zależy mi też na dobrym dojeździe 😉
Znacie jakąś stajnię, gdzie można pojeździć w zamian za pracę?  🏇
Jestem bardzo nie na bieżąco :kwiatek:

Gdzie zabrać 6,5 latka na lonże? Najchętniej na b. spokojnych kucach, gdzieś Wrocław-Oława, ale nie upieram sie
Szukam miejsca, gdzie mogłabym pojeździć na maneżu/w terenie. Interesują mnie zachodnie okolice Wrocławia. Mam uprawnienia instruktorskie. Kiedyś byłam zawodnikiem w skokach przez przeszkody. Obecnie jeżdżę bardzo sporadycznie. Chcę wrócić do koni 1-2 razy w tygodniu. Ktoś coś może zaproponować?


Pewnie się już gdzieś zaczepiłaś, ale jak nie, a chcesz regularnie jeździć, to do mnie masz też rzut beretem, a ja chętnie przyganę sensownego jeźdźca
Szczerze i z całego serca polecam Stajnie Warzyna...super konie, extra ludzie jak i trenerzy. Można brać tam treningi skokowe, ujeżdżeniowe jak i dla osob słabiej jeżdżących jazda w zastępie...lecz ona nie wygląda jak w co niektórych stajniach we Wrocławiu że koni w tym zastępie jest ok 8 w warzynie jest zazwychaj 4/5, dzięki mniejszej ilości koni instruktorka częściej może zwracać uwagę właśnie na Twoje błędy.Ceny też nie należą do najgorszych według mnie za takie warunki i podejście instruktora do jeźdźców to płacimy malutko...No ale co ja się tu będę rozpisywać, żeby zakochać się w warzynie nie trzeba dużo.

[CIACH] - kto będzie chciał, to sobie tą stajnię znajdzie.

Komentarzy moderacji proszę nie usuwać! Przy następnej takiej akcji będzie ostrzeżenie.


pamięta ktoś imiona huculskich rekreantów? Z czasu kiedy była tam Donna. Dobrze pamiętam klacz Opcja? Jak miały na imię te huculskie wałki. Był taki duży skary wałach, dość charakterny. Pamięta ktoś? To jakies... 20 lat temu  😡
To ja też mam pytanie z zamierzchłych czasów 🙂

Jeździł ktoś w latach 90 u p. Wrony (mam nadzieję że dobrze pamiętam).
Stajnia była przy ulicy Wiwulskiego lub Biegasa. Była żółta hala z przylegającą stajnią na 9-10 boksów i taka drewniana szopka a wniej chyba 4 boksy. Właściciel miał pięknego taranta Hektora, jeździł nim czasem aż na plac Grunwaldzki 🙂
Hucuły z "Hucuła" nazywały się Ples i Gabon 😉
pamięta ktoś imiona huculskich rekreantów? Z czasu kiedy była tam Donna. Dobrze pamiętam klacz Opcja? Jak miały na imię te huculskie wałki. Był taki duży skary wałach, dość charakterny. Pamięta ktoś? To jakies... 20 lat temu  😡


Hucuły to Ples i Gabon.
Charakterny był Cent.
A imiona koni z moich czasów które pamiętam - Szpalta, Cybernetyka, Hardy, Dym, Ariadna, Kori, Irys, Canion II. Potem doszły Wiza i moja ukochana Wiwa
Jeju, ale to już dawno było, rok 1997/98. Podobno Dym jeszcze żyje?
ovca   Per aspera donikąd
20 czerwca 2016 20:58
rtk tak, Dym jeszcze żyje, Chociaż ma pewnie ponad 20 lat 🙂
Dym rocznik 1995, więc już 21 lat ma, ale jest w dobrej kondycji, bardzo żwawy no i "eksploatowany" jest już raczej oszczędnie 🙂
z czołowych Hucułów został już tylko Gabon i też już jest bardzo stary
Przez ostatni rok instruktorowałam tam na lonżach, więc jestem na bieżąco 😀

rtk Wiwa też była kiedyś moją wielką miłością! 😀
Zdjecia dyma znalazłam wlasnie na fb profilu hucuła! Jeździłam w Białym Borze na jego tarantowatym polbracie i wygladal i nosił praktycznie tak samo :-)
A co z pozostałymi? Co sie stało z Wiza i Wiwa?
Dzięki dziewczyny :kwiatek: ostatnio mi to chodziło po głowie.
rtk nosił tak samo jak on... czyli twardy i wybijający na maksa? 😁
Pozostałymi czyli którymi dokładnie? Z takich starszych, jest jeszcze Sycylia, Malwina, Rosa, reszta już nowsza. Baardzo sporo się tam zmieniło od momentu, w którym ja przyszłam czyli jakoś 2003r
Wiwy i Wizy już nie ma od 7 lat jakoś  🙁 (2009)
We wrocławskim Hucule jeździłam w latach 1992 - 94, gdy jazdy jeszcze prowadził Szmyrka. Z koni pamiętam,  jak przez mgłę, Plesa, Gabona, Donnę, Opcję, Rebekę i Bostona. Był jeszcze chyba Hit oraz huculska klaczka Dunka (?).
ovca   Per aspera donikąd
25 czerwca 2016 18:51
Pozostałymi czyli którymi dokładnie? Z takich starszych, jest jeszcze Sycylia, Malwina, Rosa, reszta już nowsza.


Malwina i Rosa przyszły jakoś w 2005 roku, pamiętam to jeszcze. Sycylia chyba w 2004? razem z Hanką (która jest na emeryturze i ma się dobrze 🙂 )
ZE starszych były jeszcze 4 rudzielce- Cybernetyka, Ariadna, Hardy i Szpalta, no i gniady Irys.

edit: i jeszcze był Kori!

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się