praca

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 października 2015 11:45
Oprócz upoważnienia notarialnego trzeba mieć upoważnienie złożone w urzędzie skarbowym z opłatą 17zł 😉
ewuś oczywiście masz rację. Dlatego pozdrawiam pracowników z II US Ł - Bałuty oraz ZUS w Łodzi 🙂
delta   Truth begins in lies.
07 października 2015 19:24
Oprócz upoważnienia notarialnego trzeba mieć upoważnienie złożone w urzędzie skarbowym z opłatą 17zł 😉


o tym nie usłyszałam od żadnej urzędniczki mnie kontrolującej, co ciekawsze nie działało ani żadne upoważnienie przy zakładaniu firmy ani nic, miało być takie napisane odręcznie ale złożone u nich osobiście do każdej kontroli osobno, albo notarialne na przyszłość, ale wyszczególniona każda przyszła kontrola osobno.

Fakt, że dużo zależy od urzędnika, bo np. u siebie na wiosce kiedykolwiek idę do Urzędu to wychodzę uśmiechnięta bo nie było ani problemu ani straconego dnia na załatwienie, ale kiedykolwiek musiałam iść do US czy ZUSu (moja miejscowość przynależy do większej miejscowości 15 km dalej) to tam już tak wesoło nie było.

Ale rzeczywiście nie powiem żeby się nic nie zmieniało, bo zmienia się i idzie ku dobremu bo i polskie zadowolenie społeczne wzrasta (widać po zmianie podejścia do klientów itp), a przynajmniej ja to widzę za każdym razem jak jestem w Polsce, ponad 5 lat temu to była ogromna przepaść i zawsze jak byłam w Polsce to czułam się odurzona młotem, a teraz jest zupełnie inaczej, powiedziałabym, że wszyscy stali się "bardziej milsi" 🙂
Skoro o urzędach mowa to i o prawie można.... czy mamy tu kogoś orientującego się w prawnych definicjach umów? Albo gdzie znajdę rzetelną informację? 👀
a ja poprosze o kciuki jutro :kwiatek: o 14😲0 mam pierwszą rozmowe kwalifikacyjna na poważne stanowisko, zgodną z moim wykształceniem 😁 do tego po duńsku 😁 😂 no ciekawe 🤣
musze przyznac, że sie stresuje 😉
Moon   #kulistyzajebisty
08 października 2015 22:16
Losia, kciuki są i kopniak w zadek na szczęście! 😉
Sa kciuki!
Przy okazji - moja refleksja z rekrutacji, nawet jesli kolorujecie w cv, robcie to z glowa, po drugiej stronie moze siedziec ktos znajomy 😉)) ja ostatnio prychnelam kawa w monitor z wrazenia:p
Albo znajomy kogoś, kto zasługi ktoś sobie przypisał. Pewnie faktycznie uczestniczył w projekcie, ale nie był to jego projekt. I jak wierzyć w resztę punktów w cv? Świat jest mały 😉
Sankaritarina, mi kiedyś w podobnej sprawie dużo pomogła tu damarina, ale dawno jej nie widziałam na forum.
A ja właśnie wróciłam z rozmowy o prace. Warunki jednak inne do tej pory pracuję w dużej klinice a to taka większa przychodnia. Ale szef wydawał się miły i szczery jednocześnie. Nawet jest w stanie mi pójść na rękę i 3 miesiące dłużej na mnie poczekać. I o dziwo finanse tez by mi odpowiadały. No i zaprosił mnie na 2 dni, żebym mogła się rozglądnąć itp. Ni i sama nie wiem. W  zasadzie poszłam na tą rozmowę z myślą, że i tak nic z tego nie będzie, bo finansowo się nie dogadamy ( różne części krajów i tym samym płace). A tu taka niespodzianka. Pozostało mi zrobić listę za i przeciw.  😵
Solusiek a to gdzies blisko Twojego faceta czy znowu nie?
Moze bedzie spokojniej i bez dyzurow 72h... 🙂
narechta no wlasnie w miescie w ktorym mieszka moj M.  dyzury dalej dlugi ale jednak mniej pracy,  to juz nie moj Stuttgart.  wiec sama nie wiem . Pozostaje mi sie zastanowic. wlasciciel chcialby zebym przyjechala na dwa dni I sie rozgladnela jak tutaj dziala przychodnia.
Co masz zatem do stracenia?
Solusiek, ja bym powiedzila, ze los sie usmiechnal z ta praca. Co zrobisz, jak ta przegapisz, bedziesz chciala zamieszkac z facetem a pracy w poblizu ani sladu? No chyba, ze w tej branzy jest inaczej i wciaz cos jest na wyciagniecie reki. Trzymam kciuki za rozwazne decyzje.  :kwiatek:
solusiek, korzystaj z szansy, niewykorzystane sie mszcza 🙂

Ja mialam wczoraj pierwszy raz od 3 lat powazny zjazd energetyczny w swojej pracy, ktora uwielbiam ponad kazde inne zajecie, ktore do tej pory robilam. Nie wdajac sie w szczegoly jeden rodzic mial do mnie pretensje, ze szkola wysyla informacje w jezyku angielskim, a ona tego jezyka nie zna 😵 Na koncu jezyka mialam pytanie, po co w takim razie wysyla dziecko do takiej szkoly....... 😵
Hiacynta No w sumie to skomplikowane bo tracę możliwość rozwijania się w jednej dziedzinie, a będę mogła rozwijać inną. Na plus oczywiście, że będę z moim M, że w końcu razem zamieszkamy i będą się mogła spełnić nasze plany.
sanna Tak jak mówisz. Niestety to, że przypadkiem znalazłam ogłoszenie o prace w tej okolicy to i tak cud. Tutaj weterynaria nie jest tak rozwinięta jak w Stuttgarcie, tak więc jest niewiele możliwości pracy. I jeśli teraz nie skorzystam to już raczej nie będę miała kolejnej szansy.

Umówię się na pewno na dwa dni w tej przychodni, żeby zobaczyć jak pracują. Zresztą widziałam, że właściciel był bardzo pozytywnie nastawiony. Jest w stanie na mnie poczekać 3 miesiące dłużej i finansowo nie jest źle.
Pozostaje mi teraz napisać listę za i przeciw.
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
dzięki za kciuki :kwiatek: ale znowu są potrzebne 😁
dostałam zaporszenie na 2 etap rekrutacji 😍 😍 😍 także jade walczyć w piątek znowu 🏇
Jak się konstruuje CV w momencie gdzie gdy następują po sobie dwa identyczne stanowiska i zakres obowiązków w dużej części się pokrywa ale w poprzedniej pracy pełniłam jeszcze dodatkowo inne obowiązki o których warto wspomnić? Chyba nie ma sensu powtarzać wszystkiego, ale jak ładnie napisać w skrócie coś w stylu: "jak wyżej"?
Słuchajcie, pracuje/pracował tu ktoś w Multikinie? Faktycznie jest bardzo elastyczny grafik i można dogadać wymiar etatu? Jakiej stawki można się spodziewać?
(pytam w imieniu znajomej, która ma ćwierć albo pół etatu gdzieś indziej i chciałaby jeszcze sobie coś dorobić)

kajpo, ja bym to chyba przepisała. Takie "jak wyżej" to tak brzmi.... dziwnie. Niemniej jednak, jeśli jesteś dobra i doświadczenie masz adekwatne, to rekruter pewnie nie zwróci większej uwagi na takie "jak wyżej".

Losia, Kciuki są!
ovca   Per aspera donikąd
21 października 2015 19:12
kajpo ja bym napisała jedno pod drugim nazwę firmy i okres pracy, a pod spodem napisała obowiązki:

2010-2012 Kogucik company
2012-2015 Zdzichu ze szwagrem & Co

bieżąca obsługa klientów
prowadzenie biura spółki
obsługa gości firmy
obieranie żołędzi etc...
sankaritarina mam kolegę, który pracuje w Muktikinie. Grafik bardzo elastyczny, studiuje dziennie i chodzi kiedy mu pasuje. Teraz ma całkiem niezłą stawkę (ale jest już dawno po okresie próbnym) + dostaje premie sprzedażowe. Ogólnie jest zadowolony, ma też darmowe wejściówki do kina. :P Kilka dni temu zatrudniono też moją koleżankę z grupy, rownież studiuje dziennie i bez problemu z określeniem dyspozycyjności. Niestety stawka podczas 3 miesięcznego okresu próbnego jest niska... I to bardzo. Z tego co mi wiadomo 6zł/h.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 października 2015 13:09
We wtorek mam rozmowę o pracę, godziny pracy są dla mnie idealne, a z tym był największy problem. Trzymajcie kciuki!
dziewczyny z Wrocławia... mam takie ogólnikowe pytanie w związku z planowaną przeze mnie relokacją. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć jak się ma poziom zarobków wrocławskich do reszty Polski? będę wdzięczna 🙂
sankaritarina i ovca dzieki za odpowiedzi, dopiero teraz odczytalam. Jednak stanelo na tym ze wpisalam tylko miejsce pracy i stanowisko bez wyszczegolniania obowiazkow. Takie dostalam wytyczne od agencji pracy z pomocy ktorej korzystam. Szczegoly sa w formularzach ktore dostalam do wypelnienia 🙂

btw "zdzichu ze szwagrem & co" to chyba najlepsza pozycja jaka moglaby zaistniec w CV bez wzgledu na branze  😁
Ja przychodze z kolejnym pytaniem 🤣
tak jak pisałam, byłam na rozmowach kwalifikacyjnych. Pierwsza w firmie rekrutujacej, druga rozmowa już w docelowym miejscu pracy z potensjalnym szefem. Jako 3 etap rekrutacji robiłam test osobowości. I dostałam maila, że zapraszają mnie na kolejna rozmowe kwalifikacyjna 😵 😂 3 rozmowa... wszystko to jeden proces rekrutacyjny na 1 stanowisko 😲
Czy ktoś z Was spotkał się z tak "długim" (nie chodzi o długość, ale ilość bardziej) procesem rekrutacyjnym? Nie wiem czego się spodziewać...
Rozmowy miałam już w 2 językach (angielski i duński) i nie wiem co mam o tym myśleć 🤣
Losia, mój W miał kiedyś do korpo 5-etapowy proces rekrutacyjny, więc wszystko jest możliwe 🙂
wendetta, to zbyt ogólne pytanie.
z pewnością mniej, niż w Warszawie, a więcej, niż w lubelskim
jaka branża, jakie stanowisko
odpowiedzi mogą być różne
nopebow, :kwiatek: Informacje przekazałam. No, stawka taka sobie... już to 8 zł mogłoby być chociaż. Może to jakaś wewnątrz-firmowa polityka...

kajpo, Ooo, a to szukałaś przez agencję w Polsce? Tzn, jakiejś pracy tu na miejscu? Czy za granicą?
Zatrudniajcie się nawet na 2 zł od przyszłego miesiąca i tak będą musieli zapłacić wam 12 zł i to bez podatku.  😁 😁 😁
Ja za to jutro mam pierwszy dzień pełnej zmiany od 11-19, zobaczymy jak to będzie, ale jestem pozytywnie nastawiona. Pracy się nie boję  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się