Rękawiczki

Happiowa   córka grabarza
22 kwietnia 2015 11:25
ja też kupiłam Roeckle ostatnio... po trzech jazdach (delikatnych, nic przy koniu w nich nie robiłam) zrobiła się dziura na łączeniu materiałów. reklamowałam, dostałam nowe. wsiadłam w nowych jakieś 5 razy- widoczne przetarcia materiału na dłoni...no i jadę znowu reklamować. chyba więcej nie zainwestuję  🙄
Kajpo a nie pocą Ci się w nich ręce? Mam je już dwa lata, ale jest masakra w tym temacie. Obojętnie jaka temperatura na dworze- czy 10 czy 30 stopni.

Teraz zakupiłam Yorki za jakieś szalone 35 zł. Zobaczymy ile wytrzymają. Ważne, że już mi się tak ręce nie grzeją jak w tych z deca ...
baffinka, te Yorki za 30-40 zł u mnie wytrzymują miesiąc. Ale ja w rękawiczkach i boksy dościelę i siana
dorzucę... więc mają co robić ;-)

kajpo, dzięki, polujępóki co na kolejne RSLe - wbrew pozorom ciężko je dostać 🙁
a do jazdy jako takiej eQuicki są wyjątkowo cudowne. Poza tym mam jeszcze jakieś Roeckle , ale zakąłdam od wielkiego święta coby nie popsuć ;-) Decathlon jakoś do mnir nie przemawia (jak widać używam i Yorków, zatem to nie tak że tanie musi być złe...)
_Gaga ja mam nawet do czyszczenia inne. Te tylko na jazdę, a mam jednego konia, więc myślę, że chociaż na ten rok mi wystarczą  😀 
baffinka ano pocą się. Teraz sobie uświadomiłam, że faktycznie skóra się w nich trochę "gotuje" i nie jest to przykład idealnie oddychającego materiału. A jednak mają jakąś wadę! 😀
Czy ktoś ma doświadczenie z szyciem jeździeckich rękawiczek na miarę?
Hej wszystkim 🙂 mam pytanie odnośnie tych rękawiczek - https://www.equishop.com/pl/rekawiczki/3970-rekawiczki-v-skin-swarovski.html czy ktoś ma je może w posiadaniu i mógłby podzielić się opinią? mam dylemat żeby je kupić bądź roeckla - http://www.sprzetjezdziecki.com/nowy-model-roeckl-lara-3301339-p-10463.html i szczerze mówiąc nie wiem które wyglądają na bardziej solidne itp. Z góry dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
Jakie rękawiczki polecacie do prac przy koniach? Jakieś najtańsze za max. dwie dyszki.
Najżywotniejsze  🙂 (oczywiście ich czas pewnie dobiegnie końca po kilku-kilkunastu tygodniach)
Machowa, najzwyklejsze robocze z Castoramy
martinaa - przymieżałam kiedyś, dość krótkie w palcach, więc z miesca odpadły.
Jakie rękawiczki polecacie do prac przy koniach? Jakieś najtańsze za max. dwie dyszki.
Najżywotniejsze  🙂 (oczywiście ich czas pewnie dobiegnie końca po kilku-kilkunastu tygodniach)

http://www.karba.com.pl/cienkie-rekawice-robocze-ze-skory-syntetycznej-guide-763.html
Kupiłam i użytkuję od miesiąca - jest jeszcze tańsza wersja za 9 zł (bez rzepu)
można je prać w pralce a po wypraniu wyglądają jak nowe
dużym plusem jest rozmiarówka - ja biorę 7- kę
ich żywotność przy codziennym użytkowaniu to na pewno rok (miałam podobne - też guide tylko grubsze - po roku użytkowania i wypraniu wyglądały jak nowe mimo jasnej "skóry" )
kupiłam jeszcze te http://www.karba.com.pl/cienkie-rekawice-robocze-ze-skory-syntetycznej-guide-5147.html
ale leżą sobie i czekają
ja już chyba od miesiąca kupuję rękawiczki ... i kupić nie mogę :/ ciężko mi się zdecydować nie macając i nie mierząc :/
W dodatku szukam czegoś z oferty konik.com.pl i jakoś nic mi w oko nie wpadło :/
Help  🙄
Nie mierząc będzie kiepsko z dobraniem rozmiaru 😉 Ja polecam podstawowe RSL - dwa lata i żyją, delikatnie przetarta wierzchnia warstwa, więc jakiś rok conajmniej jeszcze przeżyją 🙂
A ja kupiłam sobie rękawiczki Horze Shona (touch screen):



I jestem zadowolona.

Łapki się specjalnie nie pocą, wygodne, wodze trzyma się dobrze i jeszcze można obsługiwać smartfona... 😁
Ja wszystkim polecam Rękawiczki Roeckl-Grip The Unique Original. Mam je od ponad roku i sprawują się bardzo dobrze.  🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
15 lipca 2015 16:22
Słuchajcie, jak wypada rozmiarówka rękawiczek RSL? S to 7, a M to 7,5, czy jak?  👀
Tak mniej więcej będzie.
Ja mam RSL Ski a np. Roeckle 7 ale to też zależy od modelu  😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
15 lipca 2015 19:59
Akurat chodzi o RSL Rom, model narzucony, bo akurat takie wygrałam w konkursie 😉

Roeckle mam bodajże 7.5, są ciutkę za duże, dlatego właśnie nie wiem, które wziąć.  😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lipca 2015 22:31
Moje ELT po pół roku używania 4-5 razy w tygodniu na 2-4 koniach w końcu puściły na jednym szwie, chyba niedługo trzeba będzie się rozglądać za nowymi. Raczej  zdecyduję się na takie same, pasują mi, tylko niestety nie wiem, co to za model 😂 mogę polecić tę firmę, rękawiczki u mnie nie mają łatwego życia, te spisuja się super.
A ja mogę już polecić model RSL Madrid => http://www.stajniamiszewo.pl/index.php/sklep/dla-jeźdźca/rękawiczki/rękawiczki-madrid-detail
Super materiał, nie mają brzydkiego zapachu po spoceniu i koniach: pierwszy raz prałam po naprawdę długim czasie. Żyją mi pól roku przy BARDZO intensywnym użytkowaniu i żyją nadal. Mam taka samą nową parę i generalnie czasem muszę się zastanowić, która to jest stara a która nowa para 🙂
Bardzo się zawiodłam na rękawiczkach Roeckl dokładnie ten model: http://konik.com.pl/rekawiczki-roeckl-3301-268-madison
Jeździ się w nich super, są bardzo wygodne i ręce się nie pocą, niestety okazały się mniej wytrzymałe od zwykłych rękawiczek z Yorka 🙁 Popękały na szwach i to nawet nie w miejscach trzymania wodzy. A chciałam porządne rękawiczki na dłużej...
Wpadam pochwalić BR Durable Pro. Kupowałam jakoś w styczniu (albo grudniu?), w sierpniu w tych najbardziej podatnych miejscach zaczęła się trochę ścierać ta wierzchnia warstwa. Obecnie mam w nich dziurkę w jednym miejscu, ale takim, które absolutnie nie wyklucz ich z użytkowania. Wzmocnienia w miejscu wodzy trzymają się super. Był okres, że robiłam w nich wszystko w stajni, więc też nie miały łatwo. Super leżą, dobrze czuć w nich wodze, są najbardziej żywotne ze wszystkich rękawiczek, jakie miałam (pomijając RSL Winter, ale to zimowe), kosztują ponad połowę mniej, niż Roeckl Grip - czego chcieć więcej? 😉
ja też kupiłam Roeckle ostatnio... po trzech jazdach (delikatnych, nic przy koniu w nich nie robiłam) zrobiła się dziura na łączeniu materiałów. reklamowałam, dostałam nowe. wsiadłam w nowych jakieś 5 razy- widoczne przetarcia materiału na dłoni...no i jadę znowu reklamować. chyba więcej nie zainwestuję  🙄


I jak, przyjęli Ci reklamacje przetarć materiału? Jestem ciekawa 🙂
Rękawiczki HV POLO Winter
Rękawiczki York zimowe Neko
Rękawiczki York zimowe Winter
Rękawiczki York Technica
Rękawiczki York Snap
Rękawiczki York Scandia
Rękawiczki York Pola
Rękawiczki York neoprenowe

Ktoś miał do czynienia z którymś z modeli?
Które najlepsze na zimę?
Które odradzacie?

HV Polo Winter są cieniutkie.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 listopada 2015 14:09
Szukam jak najcieplejszych rękawiczek zimowych do jazdy oraz do lonżowania koni. Zależy mi, żeby były wytrzymałe, baaardzo ciepłe i nie pociła mi się dłoń.
Dementek, polecałabym jednak narciarskie. Całe skórzane z tinsuline i wysokim nadgarstkiem.
Ew. wewnętrzne narciarskie i jakieś skórzane ocieplane.
Niestety, wychodzi mi, że naprawdę dobrych jeździeckich rękawiczek zimowych  - nie ma. Kiedyś bywały, z rozpinanymi suwakami do wentylacji. Z tym, że ja o pracy na dworze. Do hali pewnie coś się znajdzie.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 listopada 2015 21:35
halo- Na razie w pracy nie mam hali i marznę w paluchy.
Mam Fair Play Caro (czy coś w tym stylu), które przetarły się na kciukach po dwóch miesiącach użytkowania i stare rękawiczki jeździeckie zimowe z Decathlonu, w których poci się ręka i jest zimno.
Dementek, - ja na zime poza halą używałam tańszych "ludzkich" skórzanych, ocieplanych rękawiczek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się