Odznaki PZJ

Podkarpackie, Rzeszów. Gdzie i kiedy będą egzaminy na brązową odznakę jeździecką? Nie mówcie tylko że wrzesień bo to wiem i wiem że nie zdążę.
Jakby ktoś wybierał się do Aromeru 13.09 na egzamin, to lepiej nie, bo
odznaki odwołane. Wymieniają podłoże na hali. Następny termin w październiku.
za nie długo zdaję odznakę w Zbrosach na ich koniu. Trudno tam się zdaje? jakie konie najbardziej polecacie? 🏇
Brąz raczej bezproblemowo, ja zdawałam na Magu i miło wspominam, ale nie wiem czy dalej chodzi bo teraz miaby coś koło 20 lat.
Ponoć jeszcze chodzi
To prawda że jest bardzo do pchania?
No zdecydownie nie jest to koń, który leci sam z siebie. Na początku rozprężenia byłam przerażona i myślałam, że nawet nie zakłusuję, potem miałam wrażenie że 'działa na guziki'.
Jak na guziki? Xd
Nam mają dopiero powiedzieć na kim jedziemy na miejscu wiec nwm na kim :/
Byłam na odznakach. Tym razem w innej roli niż oceniający. I się trochę przeraziłam. Bo w zastraszającym tempie narasta następujące zjawisko: ilość jeźdźców (i ich... szkoleniowców), których mniemanie o sobie przekracza... poziom kompetencji o zer kilka. Zgroza. Myślałam, że jeździectwo powinno być oparte na Uzasadnionej pewności siebie.
Najpierw myślałam, że mam jakieś omamy. Potem, że "nie moje małpy". Jakież było moje zdumienie gdy okazało się, że identyczny wniosek wyciągnęli sędziujący  🙁

Skojarzył mi się taki mem na FB (mniej więcej):
Oblicz 5!  🙇 - Co to k* jest??? Wiadomo, że 5 to 5. Foch! I jeszcze to "oblicz", fuj! Rozkaz jakiś! Jakby nie można było grzecznie poprosić.

Zdecydowanie czuję bez-silnię.
halo, to chyba nie bywasz za często na zawodach towarzyskich? 😉 tam to się dopiero trafiaja czasem "profesjonaliści"
Libeerte, w ogóle nie bywam na zawodach czysto towarzyskich. Ale to towarzystwo to właśnie tego typu. Co to ho-ho, czego to oni nie startowali. Na towarzyskich.
A ja mam zgola odmienne zdanie, wlasnie po ostatnich towarzyskich, coraz wiecej ludzi widac z pomoca z dolu, na zupelnie przyzwoitym poziomie🙂
Pewnie, że lepsza jakakolwiek pomoc niż żadna.
Możliwe, że jesteśmy przyzwyczajone do innych standardów.
Jak pisałam - na czysto towarzyskich nie bywam ani nie bywałam. Tzn. bywam i bywałam, ale na takich z full autoryzacją, nie różniących się od regionalnych, tylko terminem zgłoszenia do kalendarza.
Zatem nie mam porównania: jak było - jak jest.
Ale na odznakach mam porównanie.
Wszyscy egzaminatorzy mają porównanie. I zaskakująco zbieżne wnioski.
Natomiast różni się postawa wobec zjawiska. Jedni uważają, że to super, że "jeździectwo schodzi pod strzechy" (i ambicje jeźdźców). Inni nie - co do stylu tej egalitaryzacji.
No pewnie, ze i ogarnięci ludzie uczą się na towarzyskich 🙂 ale niestety jest duża cześć tych mniej ogarniętych. Na regionalnych już tego nie ma, na rozprężani spokój i na przejazdy jakoś miłej się patrzy 🙂



Żeby nie było, ze tak gadam na towarzyskie- sama jeszcze poza nie nie wyszłam, wiec to tylko moje "obserwacje" z punktu widzenia publiczności/luzaka
Hahahahahha, tos mnie ubawila... 😵
Ze niby na regionalnych nagle wszyscy tacy ogarnieci, bo musieli zaplacic kilka stow wiecej za licencje?
Bardziej ogarnięci, bo trochę już w swoim życiu przejezdzili i maja większe doświadczenie.
Aaaaaaaa, to na regionalki jezdza tylko doswiadczeni? sprawdzaja to jakos na bramce? 😉 To rozumiem, ze LL i L klasy to dla starych wyjadaczy? A na towarzyskich ujezdzeniowych na ten przyklad Nki jezdza debiutanci i szkolki?😉

No prosze cie, Libeerte, bez jaj... u nas ekipa na regio i towarzyskich jest wlasciwie taka sama a przynajmniej bardzo podobna, roznica taka ze na towarzyskich mozna sobie pojechac bez spiny na nieco przyjazniejszym sedziowaniu + bywaja konkursy bardziej zabawowe dla dzieciakow.
No u nas nie zdarzają się regionalne LL, rzadko L. Jak ktoś robi regionalne to od P. Czasem na zawodach są konkursy do L towarzyskie, pózniej regionalne wyższe. A poza tym napisałam, ze przeciez i ci bardziej ogarnięci jeżdżą na towarzyskie, ale duża cześć osób to raczej osoby mało myślące, wjeżdżające na każdego po kolei, jadące się ścigać w mini LL (i to wcale nie dzieci). Na regionalnych jest duzo więcej ogarniających osób. A to, kto jeździ regionalne konkursy (od P w gore) sprawdza egzamin licencyjny.
Ktory niestety nie swiadczy o posiadaniu mozgu 😉
Zreszta akurat najwiecej kaszany jest w najnizszych klasach, najbardziej obleganych zreszta, a gdzies sie musza ludzie objezdzic. Nie powiedzialabym jednak ze na towarzyskich chaos a na regionalnych nagle wszyscy klasy dostaja. Bywa zupelnie roznie, to zalezy od ludzi, a nie od rodzaju zawodow.
No pewnie, ze musza 😉 ja tez wciąż się objeżdżam na towarzyskich. I nie powiedziałam, ze na regionalnych nagle jest super, ale ze duzo więcej osób ogarnia. Na towarzyskich cześć się uczy, a cześć chyba nie chce się uczyć. Egzamin licencyjny mózgu nie gwarantuje, ale żeby zdać, to albo trzeba mieć złotego konia profesora, co i tak nie daje wiele jak ktoś nie myśli, albo trzeba już cos umiec i trochę pomysleć. 😉 ja się naoglądałam towarzyskich i tam naprawdę potrafi być masakra nawet na dużej rozprężani 🤣
Libeerte, faith, jak sądzę co prawda pisze o ujeżdżeniu (wybacz faith na skokach Cię od dawna  nie widziałam), ale ... ma rację pod jednym względem. W naszym okręgu , szczególnie w pasie nadmorskim - jest sporo dobrych trenerów (Bobik, Lewiccy, Lusina, Vincler, Spisak, Nicpoń). To ich praca wpływa na jakość jeźdźców w niższych konkursach i rzeczywiście generalnie u nas już od mini LL jeźdźcy są w miarę ogarnięci, czyli znają zasady poruszania się na rozprężalni, raczej trafiają w przeszkody i raczej nie zsiadają z koni w trakcie skoków 😉 Ale: ze 2 lata temu zdarzyło mi się sędziować ZR/ZT poza moim okręgiem i - łomotkobosko w jakim byłam szoku... Zatem wierzę w to, że nie wszędzie jest tak "różowo" jak w zach-pomie 😉 no i niższych niż ZO już poza zachpomem nie sędziuję  😁
Czy jeśli chcę pojechać gdzieś na odznakę z moim koniem, to czy koń musi być zaszczepiony?
Czy jeśli chcę pojechać gdzieś na odznakę z moim koniem, to czy koń musi być zaszczepiony?


Jak chcesz mieć zdrowego konia to powinien być regularnie szczepiony, odrobaczany i werkowany.
Na odznakach nikt nie sprawdza szczepień
fabapi, koń nie jest mój dosłownie (dzierżawię), więc nie mam wpływu na decyzje właściciela.
Na odznakach nie ma obowiązku sprawdzania szczepień, ale organizator ma pełne prawo ich żądać...
dziewczyny jak to jest z odznakami ?
dziewczyny srebrna upowaznia do startów w P <skoki> ?
i wtedy już licencja jest niepotrzebna czy jak bo nie ogrniam tych przepisów ^^

Żeby startować w klasach P, N musisz mieć 3 klasę sportową, a żeby ją zdobyć musisz zdać srebrną odznakę + licencję.
Samo srebro tak naprawdę nic nie daje .
EGZAMIN NA BRĄZOWĄ i SREBRNĄ ODZNAKĘ PZJ, w terminie 27.11.2015 od godz. 10.00
1. Organizator – UKJ Ostoja Pustków
2. Termin: 27.10.2015 o godz. 10.00
3. Miejsce egzaminu „Uczniowski Klub Jeździecki Ostoja Pustków, 39-205 Pustków 230
4. Zgłoszenia i zapytania:
· Prezes UKJ Ostoja Ryszard Tęcza tel. +48 602 588 629
· Mail biuro@ukj-ostoja.pl
5. Wymagane dokumenty:
· Osoby zdające egzamin poprawkowy – protokół z poprzedniego egzaminu
· Osoby niepełnoletnie – pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na udział w egzaminie
· Osoby pełnoletnie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
· Oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie statutowego działania Polskiego Związku Jeździeckiego.
7. Program (może ulec zmianie w zależności od ilości zgłoszeń)
a) Część praktyczna
- opieka stajenna (zwolnienie dla osób z odznaką Jeżdżę Konno)
– ujeżdżenie
– skoki przez przeszkody
b) Część teoretyczna.
8. Zgłoszenia przyjmujemy na mail biuro@ukj-ostoja.pl. Zgłoszenia powinny zawierać:
IMIĘ
NAZWISKO
DATA I MIEJSCE URODZENIA
PESEL
ADRES ZAMIESZKANIA
TELEFON KONTAKTOWY
RODZAJ ODZNAKI
OŚWIADCZENIE ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH.
9. Koszt egzaminu
130 zł na własnym koniu
180 zł na koniu wypożyczonym z klubu
Zapraszamy.
Tak z cyklu pytań głupich i robienia sobie tym przypalu. Jak to jest ze złota odznaką, jest plan ujezdzenia, czy każdy sam sobie układa? Bo wiem, że jakiś czas temu był plan, a teraz jakby nie :/
Etmanis, każdy sam. Są elementy uwzględniane w ocenie.
ok, dzięki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się