Nasza twórczość fotograficzna cz. II

madmaddie - liczy się 🙂 czerni za dużo i to jest fakt 🙂
Na czarnym tle (tu sie tak zdjęcia nie da zaprezentować) szczegóły jednak widać.
Ale i tak je lubię 🙂
szemrana
Dla mnie wcale nie jest za czarno, ale ja czernie lubię  😡

Miałyśmy szczęście wybrać się z abre do Wiednia, więc chciałabym Was zaprosić do naszej wspólnej galerii, naszych osobistych TOP 10, ciężko wybrać te ulubione zdjęcia, bo miejsce i zawody po prostu niesamowite! ♥
http://equista.pl/editorial/gallery/824/10-niezwyklych-zdjec-z-lgct-vienna-masters-2015
Czy ktoś ma pomysł co można z takim zdjęciem zrobić? Ja podbiłabym tylko nieco kolorki, żeby ocieplić, a nie przedobrzyć, ale jakiś niedosyt zostaje :P

ja na szybko zrobiłabym tak
budyń, ja bym dodatkowo spróbowała usunąć słup ;-)
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2015 18:37
Moon   #kulistyzajebisty
03 października 2015 19:03
Moje z dzisiejszego krosu w Sopocie:





Ale ten temat się sypnął...
baffinka, na insta tak walnęłam filtr 😁 Spróbuję coś podziałać.
harja, matko, nie widziałam tam nawet tego słupa 😁
Dzięki :kwiatek:
szemrana, bardzo ładne kolory, ale bym chyba kadrowała znacznie szerzej, żeby więcej przestrzeni pokazać 🙂 To z kapeluszem bardzo fajne, a tytuł fantastyczny!
Julie, staraj się też nie kadrować centralnie, przy takich rodzinnych fotkach to bardzo pomaga, bo sprawia, że zdjęcie jest bardziej interesujące 🙂 Poza tym akurat to jest chyba trochę przeostrzone (?).
madmaddie, podkręciłabym minimalnie kolory na pierwszym, poza tym mega światło! Trzecie odlot 😍
armara, nie tylko te 10 zdjęć, ale obie Wasze galerie są przepiękne, szczególnie te szerokie kadry, które pokazują piękno lokalizacji 💘 Skręcało mnie z zazdrości jak oglądałam 🙂
macbeth, trochę galeria zbiorowa się zrobiła. Szkoda, bo fajnie byłoby usłyszeć chociaż czy się podoba czy nie, to też jest ważne - jak nasze zdjęcia są odbierane, już nie mówię o jakichś radach 😉
Zdjęcia przepiękne, ale właśnie brak tu ocen, porad, już od jakiegoś czasu... tak jak pisze wymodelowana - zrobiła się zbiorowa galeria.
Ja np. nadal nie dowiedziałam się, co jest nie tak z kolorami  😎. Przestałam się tu wypowiadać, bo nie mnie krytykować Wasze zdjęcia, ale sama chętnie poczytałabym opinie mądrzejszych nt wrzucanych tutaj zdjęć, to spora nauka 😉.
W związku z tym - dzięki wymodelowana za Twój post  :kwiatek:
Ja trochę inaczej... 🙂





monisiaxp, trzecie mnie bardzo zachwyca. chociaż ja bym dodała panu promienny uśmiech w stylu "szczęśliwa rodzina" 😉 Bardzo bardzo fajny pomysł, zdjęcia super technicznie, bardzo kreatywne. Jedynie w drugim przeszkadza mi kąt i widoczność tła (zagięcia na tylnej ścianie, zawinięcie przy podłodze), przy mniejszej GO i niższej perspektywie - nie byłoby to tak widoczne.

breakawayy, poruszałam już ten temat. nie zaskoczyło. szkoda, bo ciężko się rozwijać bez oceny, a "zwykły' fotograf nie do końca jarzy o co chodzi w foceniu koni i dla niego jakieś tam uszy czy grzbiet są mało istotne, bo "konik ładny", więc niezbyt jest gdzie się pytać.
madmaddie - liczy się 🙂 czerni za dużo i to jest fakt 🙂
Na czarnym tle (tu sie tak zdjęcia nie da zaprezentować) szczegóły jednak widać.
Ale i tak je lubię 🙂



Za duzo czerni, w sensie ze nie ma szczegółów w cieniach? Jezeli tak, to sie nie zgadzam, w mojej opinii szczegółów tam nie trzeba 🙂
monisiaxp, 1 i 3 poprawnie technicznie, jakiś przekaz ze sobą niosą (coś nimi pokazujesz), ale drugie dla mnie totalnie na nie i przez kąt, i przez widoczność tła, i przez przesadę z Ps'em.
monisiaxp, jeśli mogę się nieśmiało wtrącić :kwiatek: - na pierwszym zdjęciu makijaż aż się prosi o rozmazanie 😉 Przy drugim mam podobne odczucia, co poprzedniczki, za to trzecie wg mnie niesie mocny przekaz i bardzo mi się podoba! Technicznie dałabym nieco więcej dołu. Poza tym czad.
Według mnie to trzecie byłoby jeszcze lepsze i dobitniejsze, gdyby nie było takie ciasne. I fajne by było tak bardzo centralnie. Bo teraz niby takie jest, ale przez to, że pan ma lewą rękę opuszczoną i stoi prosto, a drugą ma podniesioną, a pani jest przekrzywiona, to ma się wrażenie, że lewej strony jest więcej niż prawej i to mi trochę zaburza odbiór przekazu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 października 2015 19:23
http://warsztaty.fujifilm.pl/index.php
Fujifilm proponuje bezpłatne warsztaty 🙂
Dzięki za rady 🙂 Zdjęcia właśnie miały mieć mocny przekaz a moim ulubionym jest własnie 3 🙂
Co do uśmiechu i modelu "szczęśliwej rodziny" dokładnie taki był zamysł a Pan i tak trochę się uśmiecha 🙂 Nie chciałam przesadzić w drugą stronę. Dzieki 🙂
monisiaxp, do mnie z kolei w ogóle nie trafia pierwsze, wydaje mi się strasznie sztuczne. Drugie ma bardzo duży potencjał, spróbowałabym coś zrobić z tym tłem, bo psuje odbiór całości, ale wg mnie jest naprawdę dobre. Trzecie jak dla mnie ideolo.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 października 2015 21:55
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 października 2015 09:30
Wreszcie nowe twarze-zdjęcia z najważniejszej gonitwy w Europie i jednej z najważniejszych na świecie. 5 mln euro nagrody. Inny świat. I ekstremalnie trudne warunki do zdjęć. Bez obiektywu 400 mm i szerokiego na drugim body, oraz przenośnej drabinki(tak,tak!) można pomarzyć o dobrych zdjęciach, hehe. No i niestety totalny brak kultury wśród reporterów 🙁. Podczas finiszu Łuku zostałam zrzucona z podestu  🙄. Poznałam tylko dwóch miłych fotografów-Japończyka i Niemca. Resztę miałam ochotę unicestwić...
No ale coś tam wyszło:

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12111927_887754291340935_2948008037060796111_n.jpg?oh=bf0a87625fbae1ef96693cf296ef5b92&oe=56CE9384[/img]

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12112139_888099591306405_6081008825996675572_n.jpg?oh=e1a8afd8417ec3d3f733ef6dc3d0f147&oe=5699BB5C[/img]

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12079698_888100021306362_7028765720733913874_n.jpg?oh=21ef62c887686c67bc17acfa65fe6be6&oe=56909D9C[/img]


[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12105966_887787178004313_2674393223358087643_n.jpg?oh=0cbc43d889787536428b4445c790ff1d&oe=56CB85B7[/img]
Wojenka tobie zawsze wszystko wychodzi 😉
Facella najbardziej podoba mi się trzecie, ale i na tym i na drugim bardzo w oczy kłują uszy konia skierowane do tyłu. Uszy do przodu bardzo zmieniają obraz zdjęć, zwłaszcza portretowych. Ale zapewne o tym doskonale wiesz. Pokaż więcej. 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 października 2015 20:22
Flygirl, ja też bym widziała uszy do przodu, ale na te kobyly nic nie działa 😵
Nie wiem, czy jest sens pokazywać więcej, nie bardzo jestem z nich zadowolona...
Facella, w pierwszym dla mnie za mało dołu i przesunęłabym kadr, żeby nie był tak centralny. Drugie jest fajne, ale znowu za mało dołu - gdyby nie gałęzie, to zdjęcie byłoby totalnie skopane, bo koń nie ma pyska. Trzecie chyba trochę poprzepalane. Na pierwszym i drugim podobają mi się kolory 🙂
Wojenka rewelacja! każde twoje zdjęcie o czymś mówi i na każdym zawiesza się oko.

Facella Na pierwszym zdjęciu denerwuje mnie ten słup za koniem po lewej.

Mam takie pytanko, czy ktoś z was brał udział w kursach fotografii oferowanych przez kursfoto.pl? Dokładnie chodzi mi o Katowice. Czy można się czegoś fajnego nauczyć czy raczej idzie się tam dla papierka (taką opinię słyszałam)?

edit: literówka
widziałyście wywiad z Ewą Imielską-Hebdą? bardzo często czytam takie opracowania, uwielbiam "poznawać" w ten sposób twórców, mega mnie to inspiruje. u nas jeszcze nie jest to zbyt popularne, ale zaczytuję się w zagranicznych wywiadach  z fotografami. Najczęściej widzimy tylko zdjęcia  i nie wiemy jaka jest osoba po drugiej stronie obiektywu, a to przecież ma największy wpływ na zdjęcia. Dlatego uwielbiam 'poznawać' fotografów i widzieć zależności pomiędzy ich charakterem, tym, jakie mają wartości a ich pracą twórczą.

http://equista.pl/editorial/303/sylwetka-ewa-imielska-hebda-liczy-sie-tylko-kon-przed-obiektywem
Wojenka, przecudowne!  😍
Te portrety to jakim szkiełkiem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się