Aborcja u konia

edzia69   Kolorowe jest piękne!
12 października 2015 13:50
Jeśli to stało się na dniach to usg ok 14 dni po powinno wyjaśnić czy jest problem, a jeśli problem jest to w zasadzie jeden zastrzyk hormonalny likwidujący ciałko żółte ciążowe załatwi sprawę zanim zarodek spróbuje się zagnieździć. Żądnych późniejszych perturbacji związanych z rozrodem nie powinno być.
Ile placiliscie za ten zastrzyk ?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
12 października 2015 17:50
Przepraszam czy to pytanie do mnie? Ostatni przypadek ciąży bliźniaczej, która wymagałaby interwencji hormonalnej miałam tak dawno u klaczy , że nawet nie pamiętam. Poza tym to nie kwestia zastrzyku, tylko jeszcze dojazd, USG, diagnoza i decyzja. Zastrzyk myślę to niewielka część kosztów. Skoro zaś właściciel ogiera ma zapłacić te "alimenty" to to najmniejszy problem.
Dobry wet i końcówka głowicy USG powinny załatwić problem w pierwszych tygodniach . 😉
Ogolnie pytam te osoby ktore mialy z tym stycznosc.... chodzi mi o koszt zastrzyku, orientacyjnie nie wiem 50 zl, 200 zl czy 500 zl itp ?
Myślę że telefon do weterynarza rozwieje wątpliwości lepiej niż rev  😉
Zenua. Swiadczy tylko o poziomie piszacego. 😵
Nie znalazłam wątku więc piszę tutaj, podobny temat, czy są jakieś środki hormonalne łagodzące ruje u klaczy? Chodzi mi o sytuację kiedy klacz ma ruję, podczas której dostaje zapalenia wymion, mimo iż źrebaka miała odstawionego kilka miesięcy wcześniej i była prawidłowo zasuszona bez komplikacji. Czy są środki które można podać wcześniej zapobiegając takim sytuacjom? 
Regumate (Altrenogest).
Regumate (Altrenogest).

Znalazłam taki opis: DOCELOWE GATUNKI ZWIERZĄT

Świnia (dojrzałe płciowo loszki).

DAWKOWANIE DLA KAŻDEGO GATUNKU, DROGA I SPOSÓB PODANIA

Do podawania doustnego, jako „top-dressing”.
20 mg altrenogestu / zwierzę, tj. 5 ml na zwierzę raz dziennie przez 18 kolejnych dni.
Zwierzęta należy rozdzielić i podawać lek indywidualnie.
Produkt należy dodać do paszy jako „top-dressing” bezpośrednio przed jej podaniem. Nie zjedzoną paszę leczniczą należy usunąć.
Większość z leczonych loszek wchodzi w fazę rui w 5 do 6 dni po 18 kolejnych dniach leczenia.

Czy tego typu środki są tylko do podawania doustnie codziennie? Widzę, że jest dedykowany dla świń, inna masa jak to wygląda z podawaniem dla koni, stosował już to ktoś?
Tu jest preparat dla koni:
https://www.viovet.co.uk/Regumate_Equine_for_Horses/c9010/
Trzeba by skonsultować z wetem i przeliczyć dawkę
Regumate Porcine jest dla trzody, Regumate Mare dla koni. Skład dokładnie taki sam, ten dla świń lepiej dostępny. Stosowanie u koni: dwa razy pompką 🙂 czyli 10 ml.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się