Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

27, 35, 50 nawet bym nie wiedziała jak to do pyska włożyć.
z naszych ogłoszeń.
"Kuty na przody, nie umie podawać zadnich nóg. "
O Boże 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 października 2015 19:53
Dlatego kuty tylko na przody 😁
Do tyłów jeszcze nie doszli  😁
Dość... nietypowe zdjęcie wstawione do ogłoszenia  😵  😂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 października 2015 19:56
Ale ma zad podstaeiony po kłódę  😁
A tu za jedyne 699 kompletny zestaw do osiodłania konia🙂

http://allegro.pl/siodlo-zestaw-do-osiodlania-konia-naturalna-skora-i5560834334.html

Narzuta na siodło i pasek do strzemion  😂
*narzuta na siodło wykonana z wysokiej jakosci poliestru, jest dobrze wypełniona dla komfortu konia
*narzuta może byc rozdzielona dla łatwiejszego czyszczenia


Byłam pewna, że z narzutą to chodzi im o pokrowiec na siodło, ale jednak chyba mówią o czapraku  😁
Jest jeszcze "rozmiar na gardziel 4,7" (12 cm)". Najpierw skojarzyłam, że wędzidło, ale chodzi jednak o strzemiona...  😁
Ale jak czaprak mozna rozdzielic w celu latwiejszego czyszczenia? Od siodla tak?
Ale jak czaprak mozna rozdzielic w celu latwiejszego czyszczenia? Od siodla tak?

No też tak zrozumiałam, chyba, że jest dzielony jakoś na połówki, albo warstwy, czy stronę wewnętrzną  i zewnętrzną, czyyy... nie wiem jak  😜

Trzeba korzystać, a nie czekać, bo spotkać czaprak który można wyprać osobno, a nie ładować i upychać nogą na siłę do pralki razem z siodłem to rzadkość  😁
Być może wątek nie bardzo pasujący, ale nie wiem gdzie indziej miałabym o to zapytać. Może ktoś wie o co chodzi w tej sprawie. https://www.facebook.com/events/1714437855442268/
No wie ktoś.
No mi się wydaje ,że ktoś  znowu próbuje wydębić kasę kosztem konia . Jak koń nie dojedzie do rzeźni zdrowy to właściciel ,nie tylko nie dostanie za niego kasy , ale jeszcze będzie musiał zapłacić za ubój z konieczności , więc żaden interes dla właściciela i handlarza sprzedać konia do rzeźni , więc na gwałt frajerów szukają  🤔wirek:
niesobia, na klacz spadło drzewo, prawdopodobnie ma ochwat lub inny problem z nogami, nie stoi tylko leży. Inspektor wet stwierdził, że wszystko jest OK i koń jest zdrowy. Zebrały się osoby, które chcą klaczy pomóc. Faktycznie, no frajerki.
Gillian, skoro konia przygniotło drzewo to może mieć problem kręgosłupem
Ja rozumiem porywy serca, ale po pierwsze - koń rzeczywiście nie pójdzie do rzeźni w cenie mięsnej, bo się średnio nadaje, po drugie - OK koń zostanie wykupione za te niespełna 4000 zł i co dalej? Jest kasa na diagnozowanie i leczenie czegoś - prawdopodobnie - bardzo poważnego?
Kopyta nie wyglądają na ochwatowe... Przynamniej na pierwszy rzut oka...
Ludzie, to jakie jest wyjście? koń ma zdechnąć sam, na łące?
Gillian, nie, no może zdechnąć jak się go wykupi...

Nie chodzi o to aby to olać, ale może zamiast wydać 4000 na konia wydać to samo na jego ratowanie (Diagnostykę?) Poza tym wiele razy na forum była mowa o terapii "na siłę"... niestety nie zawsze warto 🙁
Jest plan na diagnostykę i leczenie ale jeśli będzie trzeba to wierzę, że zostanie uśpiona humanitarnie.
Właściciel konia nie wyraził zgody na przyjazd lekarza i badania.
Właściciel w takim razie podlega pod artykuł znęcania się nad zwierzętami , a kobyła powinna zostać jak najszybciej uśpiona ,żeby nie przedłużać jej cierpienia { koszt z dojazdem około 500 pln .} i myślę ,że to tu ch - j właściciel ma problem . Mimo najszczerszych chęci dziewczyny konie do opieki paliatywnej się nie nadają. Koniec kropka . 🙁  TEN KOŃ NIE PRZEŻYJE NAWET AKCJI RATOWANIA IDĘ O ZAKŁAD .
o co? 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 października 2015 12:57
ale to już chyba po ptakach, bo w wydarzeniu wisi filmik, jak kobyłę postawiono na nogi i zwieziono gdzieś przyczepką.
Nie jest po ptakach. Tyle, że nie leży na łące w tym wietrze i zimnie. Czytajcie, nie piszcie takich bzdurek na pałę 🙂
Gillian trudno z tej fb stronki coś konstruktywnego wyczytać, ale widzę, że Ty jakoś z tego potoku słów wyłuskałaś istotne szczegóły 🙂 Jak zobaczyłam tej filmik to flaki mi się wywróciły 😉 To nie na moje nerwy. Czekam na jakieś konkrety w sprawie zbiórki.
Właśnie trwa 🙂
Wespre Gilian 😉

Klacz wraz ze źrebakiem ma zostac odkupiona od właściciela który tuczył ją aby sprzedać do rzeźni. Ispekcja weterynaryjna twierdzi że nie ma żadnych oznak znęcania się, klacz jest gruba, ma wodę, są drzewa gdzie się schować, więc nie ma podstaw aby konia włascicielowi odebrać.
PO DOBROCI uda się konai wykupić potrzeba 3500 za samą klacz plus podobna kwota za jej źrebaka. My jako Toz zajmiemy sie wykupieniem, leczeniem i dalszym jej życiem ale wiadomi, dizałamy na podstawie przedewszystkim darowizn.

Chcecie pomóc, wpłaćcie grosik albo nagłasniajcie sprawę.

Jak już będziemy miec konie w swoim posiadaniu bedziemy skarżyć powiatowego. Ale teraz najwazniejsze jest konia uratować - nawet jeżeli ratunkiem ma być uśpienie.
Podejrzewam ( po tym, że film niejako kręcony z ukrycia), że to właściciel ją gdzieś wywiózł.
Gilian- skoro wiesz, może napiszesz więcej o aktualnej sytuacji?
Gdzie można się odwołać od decyzji takiej inspekcji? to już nie pierwszy raz kiedy widzę że są wyraźne oznaki zaniedbania a konie są chore, mimo to inspekcja umywa ręce bo "szwagier brata kuzynki zna proboszcza na wsi i nikt nie chce mieć kłopotów"
Kobyła nawet nie jest zbadana i nie wiadomo co jej dokładnie dolega, może się skończyć różnie :/
Aktualna sytuacja jest taka, że trwa zbiórka kasiory.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się