Wybory 2015 i to co po wyborach.

Chcesz wrócić do średniowiecza , głosuj na PIS. Odezwały się już mroczne djchy przeszłości, powrócił na scenę Maciarewicz i Kaczyński . ale kogo ty straszysz? sądzisz, że są tu na forum złodzieje z Platformy którzy się powinni bać,  że wreszcie przyjdzie dzień sznura?
Obejrzałam blok audycji wyborczych . Będzie cudownie! Ktokolwiek by wygrał: będziemy piękni, zdrowi i bogaci.
🤔
Tania, tak już jest w demokracji 🙂 I bardzo dobrze, byle by wygrani choć co do tego Dążyli. Dla Naszego dobra.
Populizmu nie da się uniknąć, ale rozliczać z obietnic (przy urnach następnym razem) - to już można. To się nazywa (nie tylko to) Kontrola Społeczna. Ostatnio tego właśnie brakowało, arogancja władzy (w tym medialnej) posunęła się istotnie, i mam głęboką nadzieję, że wyborcy wystawią za to rachunek.
Taka ogólna uwaga o wyborach. Przydałaby się jakaś łatwa w użyciu wyszukiwarka kandydatów. W necie można wyszukać, ale nie jest to takie "pod palcem". A już dla osób bez netu pozostaje stanie pod słupem ogłoszeniowym szukanie za pomocą lupy.
Tania, oj, jak łatwo by było manipulować taką wyszukiwarką...
Tania, oj, jak łatwo by było manipulować taką wyszukiwarką...

Jak?
Ja szukałam listy kandydatów ze swojego okręgu a wcześniej jaki to właściwie mój okręg. Taki wyszukany po nazwie ulicy.
I takiego narzędzia nie znalazłam. Mogę sobie na banery popatrzeć albo na nazwę partii już przy głosowaniu. No i mogę lecieć na róg ulicy z drabinką i lupą i tam czytać. PKW tkwi w średniowieczu.
Tania, bo póki co to nie ma najmniejszego znaczenia "kto"?
Tania, bo póki co to nie ma najmniejszego znaczenia "kto"?


Jak to ?  😲 Przecież ty już masz zdeklarowane poglądy.  😉
Smok10, a co, mam mieć cudze poglądy? 🤣 Czy może mam kogo innego pytać o zdanie w sprawie moich poglądów? 🤣
A skoro jesteś "lotny inaczej" to już tłumaczę:
Na dziś mamy taką ordynację wyborczą, że wiedza o poszczególnych kandydatach, o osobach - NIC nie daje. NIKOMU. Dlatego nie ma najmniejszego znaczenia KTO jest na listach. Bo zazwyczaj na dalszych miejscach są upchani pozytywni ludzie.
Chyba, że nr 1, 2 na liście jest osoba, którą znamy i cenimy na tyle, żeby zagłosować na jej partię. A skoro ją znamy i cenimy - to poznawać już nie musimy, nie?
halo - coś dla ciebie  🤣  http://www.tvn24.pl/wiekszosc-polakow-zadowolona-ze-swojej-sytuacji-zyciowej,586274,s.html

Żeby nie było że to tylko TVN  😁

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=polacy+zadowoleni+z+%C5%BCycia
Smok10, z twojego źródła:
ZADOWOLENIE Z RÓŻNYCH ASPEKTÓW ŻYCIA
W roku 2014, tak jak w poprzednich latach, Polacy najczęściej deklarowali, że są
zadowoleni ze swoich dzieci (91% rodziców), małżeństw (82% małżonków), relacji
towarzyskich (81% ogółu badanych) oraz miejsc zamieszkania (78% ogółu). Największą
satysfakcję czerpią zatem z najbliższego otoczenia. Większość pracujących jest zadowolona
z przebiegu pracy zawodowej (63%), a większość ogółu badanych ze stanu swojego zdrowia
(60%), wykształcenia (59%) i materialnych warunków bytu (56%). Bardziej powściągliwie
Polacy wypowiadają się o swoich perspektywach na przyszłość (44% wyraża zadowolenie,
a 32% jest średnio zadowolonych) oraz dochodach i sytuacji finansowej (29% wyraża
zadowolenie, a 35% jest średnio zadowolonych).
A całe 5 osób na 937 jest bardzo zadowolonych ze swojej sytuacji finansowej, jak wynika z tabeli.

To prawie zupełnie jak ja  💃 Jestem niemal statystycznym Polakiem!  💃 np. należę do tych 71% nie wyrażających zadowolenia ze swojej sytuacji materialnej  🙂 i do tych 91% zadowolonych z dzieci.

Należę też (to samo badanie, na samym początku pdf) do okolicy 50 centyla, która uważa, że jest po równo pecha i szczęścia, z lekką przewagą na szczęście. Co więcej - zbieżność opinii o szczęściu/pechu z sytuacją życiową dowodzi, że jako społeczeństwo oceniamy sytuację realistycznie, że to nieprawda, że "marudzimy".

Jeszcze zwrócę uwagę, że o zadowolenie z dzieci pytano wyłącznie rodziców, a o zadowolenie z kariery - wyłącznie pracowników (czyli nie tych 25 -30 latków, którzy pracy nie mają, emerytów też nie).

I jeszcze:
Wiek wpływa na zadowolenie z sytuacji finansowej, kręgu znajomych, poziomu
wykształcenia, perspektyw na przyszłość, generalnie całego życia i oczywiście stanu zdrowia.
We wszystkich tych aspektach odsetek zadowolonych zmniejsza się wraz z wiekiem.
Najczęściej jednak niezadowoleni ze swoich dochodów oraz materialnych warunków bytu
są badani w wieku od 55 do 64 lat.

Toż mówię. To mocno zależy od wieku. I to nie jest Normalne. Żeby człowiek u szczytu swojego życia zawodowego nie był zadowolony z sytuacji finansowej.

Da się łatwo zauważyć zależność (ładnie zilustrowaną) że jesteśmy tym bardziej zadowoleni im bardziej rzecz dotyczy relacji osobistych, a tym mniej im bardziej portfela  😁

A TVN po swojemu zrobił z tego co uważa  💃 (że można powiedzieć, żeby się baranki nabrały).

Ja już jestem stary lis, i gdy widzę: "większość polaków zadowolona ze swojej sytuacji życiowej" to jestem ciekawa co kto ma na myśli pod "sytuacja życiowa". Zatem wgłębiłam się w drugie źródło. Które, dziwna rzecz, jest zbieżne z moimi odczuciami i wydaje mi się wiarygodne. A TVN - NIE!
Ale z ciebie materialistka , ty nic , tylko o tych piniondzach  😁 😁 😁 😁 A to już miłość , przyjaźń , koleżeństwo czy sztuka nie ma dla ciebie żadnej wartości  😉

Hm......
Taniu- Domyślam się że oglądałaś debatę .  🤣 Czyli , świadomie rezygnujesz ze swoich praw o które tak walczyły kobiety.  😁 Ta twoja kandydatka ,to figurantka prawiąca frazesy i chowająca się za plecami prezydenta.  🤣 ZERO konkretów , a taką teczkę to już widziałem w rękach Stana Tymińskiego , tylko innego koloru .  😉 Ale trzeba powiedzieć że jest mistrzem w unikaniu konkretnych odpowiedzi , chociaż fakt , ciężko udzielać odpowiedzi jak się ich nie zna .  😁
http://www.tvn24.pl/kto-wygral-debate-kopacz-szydlo,587387,s.html
P.S Pan prezydent nieopacznie wycofuje się ze swoich obietnic ( przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego ) i to przed końcem kampanii wyborczej swojego ugrupowania ,a sztab pis idąc jego śladem niesiony na skrzydłach absurdu obiecuje dalej  😁 😁 😁 Doszliśmy już do  1 biliona 400 miliardów złotych  😂 😂 😂 😂
http://www.tvn24.pl/wybory-parlamentarne-2015-jaroslaw-kaczynski-w-bielsku-bialej,587327,s.html
Smok10, czy ty w końcu pogodzisz się z tym, że nie wszyscy mają taki obraz świata i PL jak ty?
Od dłuższego czasu dowodzisz, jak to tobie po drodze z PO - żadna tajemnica i nie potrzebujesz więcej, wiemy.
Miałam okazję poznać panią Szydło (bo naprawdę jeździ po zadupiach) i to jest bardzo w porządku kobieta, żadna cat-woman może, zwykła, ciepła, trochę surowa, bardzo inteligentna i bardzo uprzejma. Jakoś nie miałam ochoty wycierać ręki o spodnie po uścisku.
Natomiast co do debaty (i powszechnie znanych jej ocen) to jest tak: niby 0-0, ale... Nie płacz Ewka (komentarz na fejsie) 😀
Oglądałam.
I tak:
po pierwsze rozczarowało mnie, ze obie panie skwapliwie zgodziły się na osobną debatę dla siebie olewając pozostałe ugrupowania i wykorzystując pozycję swoich ugrupowań. Honorowo byłoby odmówić i stanąć w szranki ze wszystkimi.
Po drugie formuła debaty była okropna. To było tępe recytowanie a nie dyskusja. A najważniejsze, że obie panie, jak jakieś wypchane kukły. powtarzały wyuczone na pamięć zdania pełne ogólników. A na pytania (które pewnie miały wcześniej) nie znały odpowiedzi. Płytkie, nudne, fatalne. I niemiłe dla oka. Dla mnie wynik: 0 : 0 .
p.s
za to po, pożal się Boże, debacie był cudowny nowy program pana Wołoszańskiego o bitwie pod Komarowem z mnóstwem koni i w ogóle znakomity. To jedyna korzyść z wieczoru.  😅
Taniu, mam do Ciebie (jak twórcy tego wątku) prośbę. Czy mogłabyś uruchomić na te kilka dni ankietę?

Mnie ciekawi, na ile dyskusja na forum miała wpływ na decyzje forumowiczów. Ja ją śledzę z zainteresowaniem od samego początku. O ile pamiętam, wyniki ankiety przed wyborami prezydenckimi były dość zbieżne z wynikami wyborów (lekka przewaga pana Dudy nad panem Komorowskim), przy czym w ankiecie wzięło udział ok. 200 osób (niech mnie ktoś poprawi, jak coś pokręciłem).

Po wyborach prezydenckich dyskusja nieco zmieniła charakter. Myślę, że byłoby fajnie wiedzieć, na ile jej uczestnicy przekonali czytelników.
Dobrze, ale mi wypisz listę ugrupowań, które kandydują. Bo nie chciałabym nikogo pominąć. To wkleję.
Alfabetycznie (chyba ta będzie najsprawiedliwiej):

KORWIN
Kukiz'15
Nowoczesna
Partia Razem
PiS
PO
PSL
Zjednoczona Lewica
Nie wiem
Nie zagłosuję
Oddam głos nieważny

Oczywiście te trzy ostatnie to moja propozycja. Nie wiem, czy najlepsza
To jest najlepsze. http://www.tvn24.pl/brudzinski-o-kontroli-szydlobusu-po-debacie,587446,s.html
Jak wygra wybory to ich zwolni .  😁 😁 😁 Wtedy będą robić to na co mają ochotę .

P.S Nie , nie jest mi idealnie po drodze z PO . Jest mi tylko TOTALNIE nie po drodze z PIS  😉

I z tymi sondażami to nic pewnego . Tak jak teraz ujawniają się ci sympatycy PIS którzy do tej pory zniknęli i nie było o nich słychać , tak analitycy wczoraj mówili że nie ujawniają się głośno ci prorządowi czyli PO -wcy . Powiedzieli że własnych pieniędzy na wynik wyborów by nie postawili  🤣 🤣 🤣

I z tymi sondażami to nic pewnego .


Rozumiem, że ten akapit dotyczy mojej prośby o ankietę.

Sondażowy charakter to jedno. Jeśli po raz drugi wyniki ankiety będą zbieżne z rezultatem wyborów, to (raczej) znaczy, że warto robić takie ankiety, bo re-volta pozwala dobrze przewidzieć wynik.

Jeśli natomiast wynik będzie znacząco inny, to wniosek, że na wynik ankiety wpłynęła dyskusja na forum. Dla mnie osobiście ten przypadek jest ciekawszy.
Myślisz że Re-Voltowicze są w stanie wpłynąć na wynik wyborów ???  😲 🤔 🙄
Myślisz że Re-Voltowicze są w stanie wpłynąć na wynik wyborów ???  😲 🤔 🙄


Nie, ale, być może, aktywni uczestnicy dyskusji (mniejszość) mogą wpłynąć na zdanie biernych (większość). Nie wiem. Fajnie by  było się o tym przekonać. Przed  wyborami prezydenckimi była dyskusja. Wynik ankiety zgodny z wynikiem wyborów. Przed wyborami parlamentarnymi dyskusja zmieniła charakter. Miała wpływ na zdanie czytelników? Zobaczymy, porównując wyniki ankiety (zarówno "frekwencję", jak rozkład głosów) z wynikami wyborów.

Spójrz na tę ankietę z innego punktu widzenia (ogólnie dyskusji na forach internetowych). Ludzie biorą w dyskusjach na forach internetowych aktywny udział. z różnych powodów. Na przykładzie takiej ankiety można się przekonać, jaki ten udział przynosi rezultat (jeśli ma). Nie chcę się rozpisywać, żeby niczego nie sugerować. Przypadek tego wątku/forum jest o tyle fajny, że:
- forum jest duże, więc i głosów może być statystycznie niemało,
- jest z czym porównać,
- nie ma żadnych manipulacji (zarówno nikt nie usuwał niewygodnych dla kogoś wpisów, jak i nikt nie przedstawia gotowych wniosków, można je sobie wyciągnąć samemu).

Teraz kapujesz?
Zrobiłam, zdejmę w ciszy wyborczej. Kolejność według numerów PKW.
Gdzie sie rodzą kretyni którzy chcą oddać swój głos na banksterską kreaturę? Przecież w takim USA to kłamliwe scierwo by juz dawno miało długoletni wyrok!
Na pewno nie w Korwininie, idioto.
No pewnie boli, jak się kiedyś głosiło zwycięski marsz Korwina, a potem ten marsz utknął.  Jak nic nie można poradzić, to przynajmniej można sobie bluznąć.  🤔wirek:
Na pewno nie w Korwininie, idioto.
pozostaje mi tylko złożyć najszczersza wyrazy współczucia z okazji śmierci resztek zdrowego rozsądku. To przecież oszust z tytułem doktora ekonomii, co w normalnym kraju by pod celą gnił za nakłanianie, w celach zarobkowych, ludzi do złego rozporzadzania mieniem. Oszust nawet z tytułem profesora pozostaje oszustem, a nawet jest nim tym bardziej, bo nie może sie tłumaczyć niewiedzą lub pomyłką
https://8latplatformy.org/
oj... tylko 15 trafień.  🙁
Bardziej jestem pamietliwy. Tylko w jednym pytaniu sie pomyliłem bo myślałem ze mniej obywatelskich podpisów poszło na przemial
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się