Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

No właśnie maiiaF ja też się tak przywiązuje.Ponieważ silnik jest dobry pewno go sobie zostawię.Do wymiany są amortyzatory,wachacze i pare innych drobiazgów. 😤
Bea1, wiesz, ja w swoim wymieniałam całą belkę (tył) i sporo przodu, a trochę tego było (francuz) 😁 wachacze też 😉 i wszelkie drążki kierownicze, właściwie większość części z układu kierowniczego i sporo z hamulcowego, doszło do tego planowanie głowicy przy okazji wymiany uszczelki, no mnóstwo było tego, gdyby nie rabaty to wyszłaby kwota na nowy samochód (używany 😉 ). Ale robiłam i nie żałuję.
Właśnie wróciłam z wycieczki po meble i jestem totalnie pod wrażeniem, mama nie wierzyła, że to wszystko się tam zmieści, do tego dzielnie cisnął na szybszych odcinkach i w dodatku wskaźnik poziomu paliwa ledwo drgnął. Najlepsze auto jakie sobie mogłam wymarzyć póki co 😍
Mam zagwozdkę...musimy zmienić auto co okazuje się wcale nie taką prostą sprawą.
Jako że zawsze marzyłam o suvie to takie ostatnio oglądam ale wychodzi na to że nas na to na stać. Mamy budżet max 30 tys.
Vany też wchodzą w grę ale jakoś nic wybrać nie możemy. Jedyne co i mi i mężowi wpadło w oko to subaru forester ( oczywiście druga generacja).
Tylko teraz sama nie wiem..? Czy lepiej takie subaru, które miałoby najmniej 8 lat czy jednak celować w coś młodszego...za tą kwotę kupimy np forda c maxa pewnie 5 letniego. Czy coś w ten deseń.
No i myślimy.
Mamy w sumie dwa warunki...samochód nie może mieć więcej niż 4,5 metra długości i siknik benzynowy. Bo będziemny najprawdopodobiej gazować.
Subaru tylko i wylacznie. Tylko ze sprawdzonych rak. Ja niezmiennie polecam Jarka Pielaka na wszelkie testy subaru, moze nawet sam miec info czy ktorys z jego klientow nie chce sprzedac jakiegos subaraka. Ja tak trafilam na swoja impreze i nie zaluje 😉
A że ja nie w temacie to możesz mi powiedzieć coś bliżej o tym Jarku?  🙂

Edit no dobra, wujek google pomógł.  Ale tak mam się do niego z ulicy odezwać czy nie ma czegoś na sprzedaż? 🙂
On sam nie ma na pewno na sprzedaz, bo nie zajmuje sie handlem, tylko serwisem 🙂 Ale moze wiedziec cos niecos o obecnych samochodach marki subaru na rynku sprzedazowym, ja np. nakrecilam sie na jednego subaraka, ktory stal w komisie autoauto i mi odradzil mowiac, ze brzydko bylo bite i zebym poczekala jeszcze chwile, ze na pewno cos lepszego w koncu ktos sciagnie do Polski. Albo zobacz co jest na otomoto w mazowieckim wsrod tego modelu i moze byc tak, ze akurat auto bedzie serwisowane u niego.
Ok, dzięki.
Mam pewien problem z autem - jadę sobie w nocy, co jakiś czas światła rozbłyskają (jakbym długie włączała) i towarzyszy temu zmiana pracy silnika, jakby więcej mocy brało na ten krótką chwilę... ktoś coś sugeruje ?  🙇
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 października 2015 21:25
Jakie masz auto?
Alternator albo przebicie jest gdzieś i brak ładowania.W Peugeocie tak miałam.
smarcik Fiat seicento. Umówilam się na jutro do mechanika... auto to mega wygoda, ale mega drenaż kieszeni 😀
kolebka wygoda zdecydowanie 😉 ja przesiadłam się właśnie z Pandy do Mini Coopera S John Cooper Works i jeździ się cudnie 😍, tylko potrafi mi też wciągnąć 20l na 100km, oczywiście jak go ciągnę po obrotach, ale aż żal nie skorzystać z tej mocy, którą oferuje i jeździć oszczędnie 😂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 listopada 2015 16:29
Z ciekawości - co w tym wygodnego?  😡

Myślałam kolebka, że może masz ksenony i robi się zwarcie na przetwornicy, czasem tak migają. Ale w tej sytuacji obstawiam alternator.
smarcik generalnie samochód to wygoda 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 listopada 2015 17:04
Myślałam że mowa tu o wyższości samochodu w skali mikro nad większym.
Mini niestety jest sporo mniejszy od Pandy 🤔 za to zdecydowanie nadrabia wyglądem, wystarczy, że na niego spojrzę i już się cieszę 😁
smarcik mikro auto niestety nigdy nie będzie miało przewagi nawet nad autem wielkości pandy :P sejtek jest klaustrofobiczny, mieszczę się ja i TŻ plus pies z tyłu 😉 no ale w 90% jeżdżę sama, więc jest ok. 10min do pracy zamiast 45... 😉

marlin1990 nie przepadam za Mini, ale przesiadka na pewno odczuwalna :P
marlin1990, a ile pali w codziennej jeździe? Na wiosnę trzeba by zmienić nasze "kombi" i kusi S-ka
W sejtku poszedł alternator... a ja przed wypłatą, oj  💃
ogurek pali mi koło 8 przy oszczędnej jeździe, a jak sobie podociskam to i 20 opierdzieli 😂 śmieją się u mnie w pracy, że to mała formuła 😜
marlin1990, o k... 🤔

😉

Marlin raz miałam "przyjemność" jazdy tym autem (jako pasażer) i myślałam że mi wszystkie plomby wypadną. Jak asfalt płaski jak na autostradzie to można jeździć inaczej ja dziękuję 😉
Tak zawieszenie jest ... Typowo sportowe 😵 i ta sportowa skrzynia- no cóż śmieję się, że ćwiczę bica 😂 szkoda, że tylko prawego 😜
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 listopada 2015 08:01
Czy jest tu takiś posiadacz Nissana Qashqai z gazem?  👀 Albo podobnego auta z segmentu SUV/crossover?
Ja mam X-Traila z gazem.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 listopada 2015 08:20
O, to mnie zaskoczyłaś! 🙂 Chciałam zapytać jak sprawdza się gaz w aucie o tak dużych gabarytach i napędzie 4X4. X-Trail jest jeszcze sporo cięższy od Qashqaia więc jeśli on daje radę, to pewnie i Qasqai da  🙂 Jakie jest spalanie w gazie w porównaniu do spalania benzyny? No i jeśli to nie tajemnica - ile kosztowała Cię instalacja?  :kwiatek:
Kupiłam już z instalacją BRC. Mam silnik 2,5l, więc prawie 1l więcej jak Qasqhai. Na początku palił mi 11,5l przy mieszanej jeździe. Po remoncie silnika pali mi więcej - ok 13l, nie wiem, czy coś spieprzyli czy to kwestia wyregulowania instalacji (była regulowana u przedstawiciela BRC). Ale nawet przy największym apetycie schodzę poniżej 30 zł za 100 km, więc nie jest źle 🙂 Porównania do spalania benzyny nie mam, bo nigdy nie przejechałam na benzynie całego baku.
Polecam raporty spalania: http://www.autocentrum.pl/spalanie/nissan/x-trail/i/silnik-benzynowy-2.5-i-16v-165km-2003-2007/
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 listopada 2015 09:12
Bardzo dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
smarcik sorki ale Qasqai to żadne gabaryty, spalanie na poziomie 10-11 litrów gazu dla tego auta to powinna być mniej więcej norma.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 listopada 2015 10:07
adriena ale za co Ty mnie przepraszasz?  😉 Pytam, bo rozważam kupno tego auta a ma duże spalanie benzyny więc zastanawiam się czy opłaca się zakładać gaz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się