Dzisiaj na obiad ...

sumire, ale w tych suszonych pomidorach nijak octu nie czuć. Gdybyś nie czytała przepisu nie miałabyś pojęcia, że jest dodawany w niewielkiej ilości jako konserwant i tyle.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 października 2015 09:34
Dobry, sprawdzony przepis na ruskie pierogi i kopytka- ktoś, coś? 😀
Kopytka proste, gotujesz ziemniaki, tłuczesz, wrzucasz jajko, mąkę pszenną i wyrabiasz, pewnie trzeba mąką podsypać parę razy, aby się nie kleiło do rąk. Na śląskie robi się to samo, tylko mąka ma być ziemniaczana (kluski śląskie najlepsze jadło).
Z ruskimi nie pomogę, bo nie pamiętam ile czego ma być, a to jakiś tajny maminy przepis 😁
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 października 2015 10:34
Dzięki :kwiatek: Dobre i to  😁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 października 2015 11:48
tylko do slaskich nie dajesz jajka!

a ja dzis losos i szparagowa 🙂
Mazia   wolność przede wszystkim
14 października 2015 14:03
rosół  😉
Mazia, piona! taaaaki pyszny mi wyszedł, że już dwie porcje wrąbałam. Pierwszy raz robiłam na piersi i wyszedł idealny, delikatny, pachnący, nietłusty. Uwielbiam  😍
Wymyślona zupa krem z dynią i brokułem

Spodziewałam się bardziej paskudnego koloru z połączenia pomarańczowego i zielonego 🤣
_Gaga, no ja po spróbowaniu z marszu stwierdziłam, że "łeee, czemu czuję tutaj ocet" - a to były naleśniki, które oprócz pomidorów miały w środku rukolę, ser i mięcho, niezjadliwe z tego były tylko pomidory. 😉 Widzę teraz, że większość w składzie octu jednak w ogóle nie ma, ale najwyraźniej trafiłam na te, które go zawierały i to w sporej ilości, co mnie odrzuciło od suszonych pomidorów jako takich. 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 października 2015 15:19
harira 😍
Gienia-Pigwa, o widzisz, a ja daję jajko.
potrawka z kurczaka  🍴

madmaddie wygooglałam i wygląda smakowicie. Podasz przepis, z którego korzystałaś?  🙂
U mnie dziś ruskie. Lepilam trzy godziny. Przynajmniej czymś umysł zajęłam...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 października 2015 18:34
Nopebow, z przepisu jadlonomii, jest przepyszna!  😜
I niesamowice pociaga mnie nazwa tej zupy
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 października 2015 22:14
Kotlety z kuraka, kuskus i surówka pomidor-ogóras kiszony-cebulka. Mogłabym się żywić samą taką surówką <3
Wczoraj była... golonka. Super wyszła, z piwem i z miodem. I kluseczki z kaszy manny. Dzisiaj gulasz. Chyba mamy jesień 🙂
A ja dzisiaj robiłam kotlety  mielone z papryką i serem żółtym w środku, a druga tura była z jajkiem w środku. I jak kto wolał sos chrzanowo-śmietanowy 🙂 Wyszło pysznie😀 rzadko gotuje,ale dziś to jestem z siebie zadowolona  🏇
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
16 października 2015 19:08
Kurczak curry, wyszedl mi tak obledny, ze objadlam sie jak dzika i nie zaluje 😁 idelanie pikantny, slodkawy, z wyczuwalna nutka kokosa. Mniam! Przy okazji popelnilam tez taka zwykla jarzynowa (glownie z mysla o dziecku, ale wyszlo ze 2,5 litra, wiec zmusze meza zeby jadl 😁 )
A ja popełniłam polędwiczkę wieprzową po mojemu, bo w stokrotce były piękne i przecenione. Ponad 80 dkg polędwiczki poszło bez zmrużenia oka na jedno posiedzenie, coś czuję, że jakbym kupiła ponad kilo, też byśmy dali radę. Nieekonomiczne to, ale jakie doooooooooooooobre ❗
U mnie dzisiaj makaron z kurczakiem w sosie śmietankowo pieczarkowym. Z chłopem poszliśmy na kompromis. Ja chciałam sos serowy (bomba kaloryczna... ale za to jaka pyszna) a on jakiś lżejszy, śmietanowy.
Słuchajcie, macie jakiś pomysł na warzywa po rosole? Ugotowane średnio smaczne do drugiego dania, kompletnie nie mam wizji a wywalić szkoda.
Nooooo szałot ❓
Sałatka jarzynowa? 🙂
O jaa. No przecież sałatka jarzynowa 😀 rany julek, widzicie co za gamoń ze mnie? 🙂
U mnie hitem jest makaron z sosem pomidorowo-tuńczykowym  💘  mogę jeśc tonami! W ogóle ostatnio złapałam smaka na ryby, dzisiaj pieczony pstrąg 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 października 2015 10:22
Spaghetti "tuńczykeze" uwielbiam! Jak na złość, mąż jest uczulony na tuńczyka...

U mnie dziś ogórkowa.
kolebka właśnie brałam ostatni widelec makaronu w sosie tuńczykowo-pomidorowym, kiedy przeczytałam Twój wpis  😁 mniaaaaaaaaaaaaaaaaaaam  💘
Curry z kurczakiem i dynią. W końcu jest sezon 🙂
Malaaa nie rób smaka, bo właśnie wsunęłam miskę fasolki po bretońsku i porcja makaronu będzie zabójstwem  😁
Właśnie piecze się tadżin z jagnięciną, dynią, ciecierzycą i figami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się