koniarze z opolszczyzny-łączmy się!

opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 sierpnia 2014 18:31
eterowa, jest problem z frekwencja? Przeciez tam nowy hipodrom jest...
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
17 sierpnia 2014 22:10
opolanka, tak właśnie, niby jest, ale zawdy już odwołali w tym roku kilka razy...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 sierpnia 2014 08:56
eterowa, no ja nie wiem, jaki jest "fenomen" tych zawodów. Miejsce piękne, warunki OK, a frekwencja ciągle zbyt niska.
My zawsze narzekaliśmy na odległość stajni od hipodromu. I na to, że w stajni brakowało nagłośnienia, żeby wiedzieć, co tam na parkurze się dzieje.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
22 sierpnia 2014 21:59
opolanka, zawody szczęśliwie się odbędą, będziemy 2 dni 😅
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 sierpnia 2014 19:27
A przypomnij datę, moze z dzieckiem przyjade 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
23 sierpnia 2014 19:47
opolanka, dziś i jutro. Z czego jutro zaczynają się o 12 z tego co pamiętam. Mega mało zgłoszeń. Cud, że się i tak odbyły :P
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 sierpnia 2014 19:53
Ożesz myslalam, ze za tydzień... Startujesz? 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
23 sierpnia 2014 19:59
opolanka, coś Ty 😀 Ja się teraz naturalsuje. Gnomczi ma wakacje 😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 sierpnia 2014 15:38
No cos tam widziałam na facebooku, ale myslalam, ze juz jesteście po 🙂 kiedy wracasz z powrotem? 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
25 sierpnia 2014 18:03
opolanka, miałam być tylko na sierpień.. Ale byłam na chwile w ostro i stwierdziłam, że jednak zostaję dłużej 😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 sierpnia 2014 21:25
Hehe no ja to czasem sie tam z wózkiem zapuszczam (jakos nigdy nie mogę na Ciebie trafić) i dziekuje opatrzności za aktualny i juz dożywotni domek Dużego 😉
Kayra   Kucusiowy wariat :P
28 sierpnia 2014 11:21
opolanka, bo ja jestem w mega rożnych porach 🙂 Zazdroszczę Ci tego domku, też bym chciała jakiś porządny dla mojego :/
do wszystkich z opola!! S
Wiem, że może zły temat, ale nie mam już sił 🙁 POSZUKIWANY KOŃ (Został sprzedany do jakiejś stajni pod opole) CZY KTOŚ WIE GDZIE STOI TEN KOŃ???????
Może teraz wyglądac inaczej (długa grzywa)
Hucuł
wiek ok 10 lat
ojciec: rumianek
matka: bałałajka
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 września 2014 11:50
Kayra sama sobie zazdroszczę  😀 Chociaż znów dawno nie byłam, bo jak nie młoda chora, to nie mam jej z kim zostawić, to brak auta...

Wiktoria a cos więcej nt. konia i czemu go szukasz? Najlepiej gdybyś znala miejscowość lub nazwisko. Opolszczyzna jest nieduza, ale stajni sporo, w tym przydomwych i rekreacyjnych.
Czy wie ktoś może kto ma konie w Walidrogach pod Opolem? Najprawdopodobniej stacjonuje tam koń koleżanki, którego sprzedała i chciałaby wiedzieć jak mu się żyje.  🙂
Do stajni godnej polecenia na Opolszczyźnie z pewnością należy ośrodek szkoleniowo-rekreacyjny Jakubus w Jakubowicach koło Namysłowa. Jest to siedziba klubu jeździeckiego Osadkowski i szkoły jazdy konnej Jakubus.

Jest tam wszystko o czym może marzyć koniarz 🙂 Co prawda ośrodek nie oferuje pensjonatu, ale rekreacja i sport jest na wysokim poziomie. Klub dysponuje ok. 15 końmi rekreacyjnymi, spora część z nich ma duże umiejętności (konie po zawodach). Cała infrastruktura jest cudowna, dopieszczona w każdym szczególe! Właściciele na niczym nie oszczędzają, a już na pewno nie na koniach. Jest tam wszystko czego potrzeba i jeszcze więcej 😉

Organizuje się tam międzynarodowe zawody (silesia equestrian), a zawodnicy z sjk Jakubus mają możliwość startów w licznie organizowanych tam zawodów niższego szczebla. Najbardziej zaangażowani i uzdolnieni jeźdźcy klubu Jakubus mają szansę zostać zawodnikiem kj Osadkowski!

Jakubus to również 4 i 5 gwiazdkowe hotele, centrum konferencyjne, rozmaite atrakcje oraz ogromne tereny zielone i 3 stawy. Pomimo tego konie (szczególnie jazdy rekreacyjne) nie są tylko małym dodatkiem, jak to często bywa przy dużych hotelach, ale rozwojowym ośrodkiem sportu konnego.

Gorąco polecam! Najlepsza stajnia w woj. opolskim!

Link: http://www.jakubus.pl/
http://www.kj-osadkowski.pl/
http://www.jakubus.pl/atrakcje/szkola-jezdziecka/

Film:
O masz, a ja myślałam, że chcesz się rozeznać w stajniach, gdzie pojeździć, wstawić konia, a nie walnąć tylko i wyłącznie reklamą 🤣
Musiałam walnąć taką reklamą, bo tak bardzo uwielbiam tę stajnię, a tu na forum prawie że nie ma o niej wzmianki  🤣
A z chęcią dowiedziałabym się że jest coś jeszcze takiego w mojej najbliższej okolicy, ale niestety nic ciekawego nie wyczytałam... 🙁
Cześć! Nie za bardzo wiem jak zacząć, bo dawno mnie na re-volcie nie było, a w tym temacie nigdy. Postanowiłam, że poradzę się tutaj, bo w Opolu i okolicach jest tyle stajni, wiadomo, że każdy poleca swoją i sama nie wiem, a przejrzałam cały wątek i stwierdziłam że napiszę. Nie mieszkam w opolskim, ale mam bardzo blisko, mieszka tam mój brat- no i ogólnie mam możliwość bycia tam często.
Postaram się szybko: nie jeździłam konno od około 8-9miesięcy, zero kontaktu z końmi. Jednak każdy koniarz wie, że łatwo wytrzymać nie jest, więc podjęłam decyzję, że zafunduję sobie jedną (ew. kilka) jazdę z dala od mojego miasta, Opole idealnie pasuje. Czego szukam? Indywidualnej (!) jazdy rekreacyjnej, instruktora, który poprowadzi jazdę z wyczuciem, nie będzie miał podejścia ,,rób sobie co chcesz bo nie przenosisz się tu na stałe,, ani nie będę tylko jeździć w kółko. Mniej interesują mnie skoki i sport, więc nie potrzebuję jakieś super wypasionej, dużej stadniny, chcę przypomnieć sobie stare dobre czasy. No i przede wszystkim osoba, która zrozumie że po przerwie mogłam trochę zapomnieć no i nie wiem na jakim poziomie jestem teraz. Kto wie, może będę częściej tam zaglądać?
Więc, jeśli możecie polecić mi jakieś miejsce i instruktora, to z góry dziękuję! 🙂
Nasza by pasowała, ale my to z 50 km od Opola. Napisz do użytkownika Kayra, powinna ci coś podsunąć z kameralnych stajenek 🙂
Budyń- a jak się nazywa wasza stajnia? Bo może nie będę miała problemu z dojazdem, zależy w którą stronę od Opola : D
Hej! Orientuje się może ktoś z Was czy w okolicach Głubczyc znajduje się jakaś stajnia w której jest opcja treningów w zamian za pracę? Coś ambitniejszego, z dobrym instruktorem i możliwością rozwoju? Albo ktoś prywatny kto szuka pomocy i mógłby przekazać trochę wiedzy?
Przyjechałam do rodziców na wakacje i ciągle nic nie umiem znaleźć...

Z góry dzięki za wszelkie info  :kwiatek:
Chyba tylko Stadnina Koni w Prudniku z szansą na rozwój o ile maja jakieś opcje jazdy i odpracowania...
Ewentualnie dojazdy pod Opole? W okolicach Głubczyc kojarzę tylko rekreację i westowców.
TouchTheDreams, tuż pod Nysą, więc w lewo i dół od Opola :p
Small Bridge, Prudnik raczej nie ma jazdy za pracę, bo od tego mają pracowników 😁 Ale jazdy w karnecie są po 25 zł, całkiem tanio.
Hej hej, czy ktoś może mi pomoc - czy ktoś zna/ kojarzy stajnie w Wielołęce koło Namysłowa lub w Łączanach również w okolicach Namysłowa? Dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!
Czy stajnia w Prudniku prowadzi pensjonat dla koni lub też czy jest możliwość przyjazdu na miesiąc z koniem ? 🙂
Z tego co wiem, oficjalnie pensjonatu nie ma, ale po prostu zadzwoń i zapytaj.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 lutego 2017 19:36
W Prudniku chyba nigdy nie było pensjonatu z tego co pamietam. Ale lepiej sie spytać  🙂
Dziękuję :kwiatek: będę dzisiaj dzwonić  🙂
Ja tez juz opolskie od maja😉 Miedzy Brzegiem a Namyslowem😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się