Puśliska

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 czerwca 2015 11:36
anai, sama nie wiem. Trenerka czasem wsiada sprawdzić, czy ja coś robię źle czy koń nie do końca łapie- potrzebowałaby za 2 dziurki na wydłużenie.
Ma ktoś te dwa modele? W których skóra jest lepsza?
Szukam czegoś na prawdę delikatnego dla siodła.
http://konik.com.pl/kiefferpusliskagladiator
http://www.gnl.pl/dla-konia/sioda-a-i-dodatki/pua-liska/pusliska-skorzane-kentaur-versatile.html
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 czerwca 2015 10:41
Kupiłam Daw Magi, ale chyba będę zwracać  😵
1. skóra jakaś dziwna, mam wrażenie, że zaraz się będzie łuszczyć
2. nie mogę ich zamontować .... mam jakieś dziwaczne, niewspółpracujące zamki  😵
Poratujecie linkiem z GNL do tych Kentaurów o których mowa, że jak Gladiatory dobre?
Trochę ich mi się wyświetla a jak już kupić to dobre.  :kwiatek:
Equline już u mnie, od profesjonalnego Febro :-) jestem zadowolona, ładnie wykończone,  bardzo płaskie sprzączki jak u Prestige a cena dużo lepsza :-)
Pytałam w wątku o siodłach skokowych, ale może tu będzie większy odzew 😉

Czy ktoś z Was używał puślisk skokowych?
Chodzi mi o ten typ: http://www.sklep-skoczek.pl/kentaur-skorzane-pusliska-skokowe.html

Jak się one sprawdzają w użytkowaniu? Wygodne to jest? Nie blokuje nogi?
ancyk0991, nie wiem jak z użytkowaniem przez dłuższy czas, bo swoje dostałam w piątek i jestem dopiero po jednej jezdzie w nich,ale wykonanie to rewelacja jak za te pieniądze 🙂. No i nie odczułam jakoś specjalnej różnicy jeśli chodzi o jazdę w nich,a w "normalnych". Łatwo się je reguluje to plus. No i nie wiem jeszcze jak ze skokami w nich,ale to nieprędko sprawdzę, bo mój koń po przerwie 🙂. Więcej o nich się nie wypowiem póki co 🙂
Które zapięcie w puśliskach ujeżdżeniowych jest lepsze po dłuższym użytkowaniu? Conway czy typu H?
Tylko raz jeździłam w puśliskach z zapięciem conway i niestety czułam sprzączkę, a typ H boje się, że się będzie "wyrabiać". Słusznie?
Kaarina, tylko nie Conway!!! Jeśli np. nie chcesz wylądować w środku czworoboku z jednym dyndającym strzemieniem 🙁 Kiedyś te sprzączki chyba były kute, dziś bolce są kiepsko przyspawane - i się Odrywają.
Czy Kentaury ujeżdżeniowe są tak samo miękkie jak te skokowe Kentaury, o których piszecie? Mam DM i strasznie mi skórę w siodle niszczą. Mam teraz zagwozdkę jakie kupić  🤔
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
01 sierpnia 2015 20:54
Czy ktoś ma puśliska firmy Chetak?  👀
Pytanie żółtodzioba
Dopiero poznaje dokładny rząd koński i z zamiarem kupna siodła dodatkowo pasowałoby kupić puśliska  🤣
Ale teraz pytanie - czym się różnią puśliska za 80zł z tymi za 140zł, jak się kierować doborem puślisk? Na co zwracać uwagę, które napewno odradzacie, a które chwalicie (nie za kosmiczne pieniądze)
Wcześniej jak miałam jakieś tam siodło to nie zwracałam na nie uwagi, był skórzane i grube i tyle, chyba nawet jakies no name więc zwracam się z pytaniem do revoltowych specjalistów  😍
kozdanda, materiałam, z którego są wyprodukowane - jedne z eko-skóry, drugie ze słabej jakości skóry wołowej, trzecie z mięciutkiej cielęcej. 😉 Zwróć uwagę, że są jeszcze puśliska wszechstronne (czyli ze sprzączką pod udem) albo ujeżdżeniowe - z zapięciem na literkę T, które wypada znacznie niżej i jest przykryte dodatkową osłonką.
Olson tyle to wiem, że takie istnieją 😀
Niemniej jednak zastanawiam się czym się różnią oprócz firmy - czyli płacenie za firmę.
Które są wytrzymalsze? Ze skóry wołowej czy cielęcej? ( mniej się rozciągają)
kozdanda, niestety ale nie placi się tylko za firmę, ale także za jakosć. Kieffery, Passiery czy Stubbeny żyją zdecydowanie dłużej, są miękkie więc nie niszczą tak siodeł.

Jak szukasz wszechstronnych to polecam Kieffery Gladiator lub Kentaury, są w miare dobrej cenie.
Z ujeżdżeniowych Daw-Magi i Kentaury.

Oczywiście Equipy, Passiery czy Stubbeny są również super, ale już dużo droższe.
kozdanda, niestety ale nie placi się tylko za firmę, ale także za jakosć. Kieffery, Passiery czy Stubbeny żyją zdecydowanie dłużej, są miękkie więc nie niszczą tak siodeł.

Jak szukasz wszechstronnych to polecam Kieffery Gladiator lub Kentaury, są w miare dobrej cenie.
Z ujeżdżeniowych Daw-Magi i Kentaury.

Oczywiście Equipy, Passiery czy Stubbeny są również super, ale już dużo droższe.


Dzieki , wiec pewnie zdecyduje sie na kentaura 🙂😉

edit: mam niecałe 160cm wzrostu -  jaką długość puślisk powinnam zamówić?
kozdanda, warto kupić puśliska szyte na okrągło z parcianą taśmą w środku. one się nie wyciągają jak te tradycyjne, bez taśmy. dzięki okrągłemu rantowi nie wycierają siodła. fajnie, jeśli mają płaskie, niewyczuwalne w zamku sprzączki.
ja przy wzroście 170 cm jeżdżę teraz w juniorskich puśliskach i jest ok, więc celuj raczej w te krótsze. chyba, że nie przeszkadza ci powiewająca końcówka paska.
katija juniorskie tzn jakie.. 130, 140?
A to nie jest tak że długość puślisk zależy od długości nogi nie tylko wzrostu?
kozdanda, puślisk też nie masz skąd pożyczyć do przymiarki?
Oczywiscie ze w stajni jest masa puslisk różnych rozcniastych, najczesciej juz powyciaganych bo najnormalniej w swiecie uzywanych wiec ich długość zmienna jest.
Myślałam ze takie pytanie jest oczywiste, ze sa jakies standardy ale skoro nie to zostaje mi...no.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 października 2015 06:12
kozdanda, zabierz centymetr krawiecki czy jakąś miarkę do stajni i zmierz jakiej długości puślisk potrzebujesz - ta długość raczej jest stała niezależnie od wyciągnięcia puślisk
kozdanda,  mam 130 cm i 160 cm wzrostu , jeśli masz 170 weź 140.
Perlica, mam 170cm (173) i 140 są za krótkie... tj. końcówki uciekają mi ze szlufek...

Mój coach ma chyba najdłuzśze nogi w PL wśród skoczków i jak czasem wsiada na mojego konia to nic mu nie ucieka w 130cm , mimo że wydłuża sobie o 10 dziurek w porównaniu do moich.
Jak są puśliska dobrej firmy to mają dużo dziurek i nic nie ucieka...
Perlica, mam puśliska Kieffera we wszystkich siodłach... nie wiem co ma ilość dziurek do uciekania ze szlufki - tej z tyłu siodła, która podtrzymuje "luźną" końcówkę puślisk?
kozdanda, według mnie bierz 130.
kozdanda, mam 165cm, siodło 17, puśliska 135cm i kiedy skaczę skracam puśliska o 1-2 dziurki. Tu na zdjęciu po skróceniu na skoki o dziurkę:
klik

jak widać, sporo wystaje, a nogi mam na pewno nie krótkie 😉 Myślę, że dla Ciebie 130 powinno być ok. Ale najlepiej byłoby zmierzyć takie, w których jeździsz. I też polecam te z nylonem w środku.
karolciaequilano   marzenia się spełniają
18 października 2015 17:20
Idzie gdzieś kupić zabezpieczenia(przy regulacji) do puślisk ujeżdzeniowych Wintec? Zgubiłam je, przekładając do innego siodła, a bez nich zaczyna mi się wycierać siodło. Czy trzeba kupić nowe? 🙂
karolciaequilano, kupić skrawek miękkiej skórki (allegro, szmateksy, jakiś kaletnik czy cholewkarz) i uszyć?
Pilnie potrzebuję pomocy ! Kieffery gladiatory, equilline BJ107, schockemohle Chicago ? Które najlepsze do skokówki Prestige ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się