Stajnie na Śląsku

Witajcie 😀
Niedawno przyjechałam do Katowic na studia i pewnie jak cała masa studenciaków ŚUM mieszkam na Ligocie :P i zastanawiam się czy w tych okolicach jest jakaś stajnia w której można by było się podziać :P Nie jestem zmotoryzowana więc duże odległości odpadają 🙁
Czy wgl znajdę tu taką stajnię?
A o jaki typ stajni Ci chodzi? Pensjonatowa, rekreacyjna, sportowe treningi?
Witam.
Szukam stajni na Śląsku(najlepiej do 25 km od Bytomia) prowadzącej dobre treningi skokowe. Z góry mówię, że posiadam srebrną odznakę i szukam takiej stajni w której mogłabym się dalej rozwijać i brać udział w zawodach, a nie stać ciągle na tym samym poziomie umiejętności. Myślałam o stajni "Jokar" w Mysłowicach. Jest tu ktoś kto może tam jeździ/trenuje i może coś o niej powiedzieć?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
[quote author=AlissKoń link=topic=1780.msg2433745#msg2433745 date=1444760073]
Myślałam o stajni "Jokar" w Mysłowicach. Jest tu ktoś kto może tam jeździ/trenuje i może coś o niej powiedzieć?[/quote]

Czy Jokar to aby nie słynna pani Jolanta Ziaja-Kardyka (http://www.swiatkoni.pl/news/6576,sladem-naszych-interwencji.html) ?

Przy okazji: jeśli ktoś zamierza zadomowić się z koniem w okolicach Pyrzowic, proszę o kontakt na PW. Nie każda stajnia w okolicy zasługuje na bycie domem dla koni.
Niestety to ta sama stajnia.

A słyszał ktoś może i jest w stanie coś powiedzieć na temat treningów sportowych w stajni Solopa W Rokitnicy?
@FlightOfIkarus chodzi mi o "ambitna rekreacje" bo realnie nie sądzę żeby udało mi się znaleźć stajni w której na nie swoim koniu będę mogła faktycznie liczyć na porządne treningi. Chciałabym się rozwijać bo kto nie chce, prawda :P
Livia   ...z innego świata
18 października 2015 17:06
AlissKoń, Salopa mnie się kojarzy tylko z westem, nie wiem, czy prowadzą też klasyczne jazdy.
Owszem jest jedna westernowa w Zabrzu Rokitnicy, ale chodzi mi o tą drugą na ulicy Budowlanej(westernowa jest na Gnieźnieńskiej).
A ja wpadam troche z dziwnym pytaniem - czy jest jakas stadnina w okolicy Bytomia, Rudy Slaskiej, Chorzowa i tych okolic ktora wystawia faktury? Otoz planujemy z druzyna wybrac sie na jakas wycieczke do stajni, wiadomo przy okazji dla chetnych harcerzy z mozliwoscia jazdy. Jednak kompletnie nie wiemy ktora stadnina ewentualnie faktury wystawia?? Jesli pomysl wypali, fajnie by bylo tez wspolprace z jakas stadnina zawiazac, w planach jest otwarcie grupy (patrolu) dla harcerzy jezdzacych ze specjalnoscia jezdziecka/ kawaleryjska..
W Katowicach na pewno wystawia bez problemu KKJ Muchowiec i Padok. Zresztą, chyba każda stajnia, gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza, może wystawić fakturę/rachunek, pytanie czy chce.
Livia   ...z innego świata
19 października 2015 10:37
AlissKoń, Salopa jest tylko jedna 😉 i jest właśnie na Budowlanej. Na Gnieźnieńskiej jest JWR. Obie są raczej westowe.
A, chyba, że tak. W takim razie bardzo dziękuje za informację. 😉
trzynastka   In love with the ordinary
19 października 2015 16:16
AlissKoń, Salopa jest tylko jedna 😉 i jest właśnie na Budowlanej. Na Gnieźnieńskiej jest JWR. Obie są raczej westowe.


Nie ma co wprowadzać ludzi w błąd 😉
W Salopie jeździ się w każdym stylu, są prowadzone treningi skokowe, ujeżdżeniowe i westernowych koni też jest trochę.
Konie 98% są prywatne lub wydzierżawione, każdy jeździ i uczy się tego co chce.
Ich fejsbuk  - https://www.facebook.com/Stajnia-Salopa-496831940491865/photos/
Czyli rozumiem trzynastka że nie ma możliwości wykupienia treningów jeśli się nie ma własnego konia w Salopie?
Słyszał ktoś może o stajni JKS Desant w Mikołowie(bujakowie) przy ulicy Sośnia Góra 13 i może coś o niej powiedzieć? 😉
Dzisiaj się na nią natknęłam i ciekawie wygląda, tylko niestety nie ma informacji na jej stronie o cenach i czy trzeba mięć własnego konia by u nich trenować.
trzynastka   In love with the ordinary
19 października 2015 17:22
[quote author=AlissKoń link=topic=1780.msg2436495#msg2436495 date=1445270772]
Czyli rozumiem trzynastka że nie ma możliwości wykupienia treningów jeśli się nie ma własnego konia w Salopie?
[/quote]

A tego to już nie wiem, jest nr telefonu podany na fejsie, zadzwoń 😉
Znam samych ludzi, którzy tam mają konia/ dzierżawią
A czy jest ktoś w stanie polecić na śląsku w miarę przyzwoitą stajnie, tzn. z jakąś halą (nawet małą), padokami, i przede wszystkim czysto w boksach? No i warunek znajomej - do 800zł miesięcznie? W grę wchodzi Bytom, Dąbrowa Górnicza, Ruda Śląska i reszta szerzej rozumianej okolicy.
Ok, dziękuje za info trzynastka  🙂 😉
Livia   ...z innego świata
19 października 2015 20:05
trzynastka, spokojnie, nigdzie nie pisałam kategorycznie że nie ma tam klasyki, tylko że obie stajnie są raczej westowe 😉 Z takiej działalności głównie je kojarzę, jeśli chodzi o jazdy, i to się chyba aż tak bardzo z prawdą nie mija.
efeemeryda   no fate but what we make.
19 października 2015 20:37
A czy jest ktoś w stanie polecić na śląsku w miarę przyzwoitą stajnie, tzn. z jakąś halą (nawet małą), padokami, i przede wszystkim czysto w boksach? No i warunek znajomej - do 800zł miesięcznie? W grę wchodzi Bytom, Dąbrowa Górnicza, Ruda Śląska i reszta szerzej rozumianej okolicy.

Niezmiennie polecam stajnie tabun w Slawkowie - 17km od dąbrowy górniczej czy sosnowca 😉 trzymam tam konia i jestem bardzo zadowolona, jest mała hala, padoki, manez, lonzownik, wszystko za 550zl 😉
desire   Druhu nieoceniony...
23 października 2015 10:14
AlissKoń, Aktualnie jest tam tylko pensjonat. Kieeeedyś była rekreacja, ale teraz stoją tam tylko prywatne konie.
Wiem, że są dwa konie pana Waldka (właściciela) w dzierżawie, no ale młodziki trenują pod jego okiem, startują i raczej płacą pełny pensjonat.
Stajnia ogółem super - czysto, wszystko na swoim miejscu, taaakie pastwiska, dwa maneże no i hala. 🙂
Ok, dziękuje za odpowiedz.
hej za niedługo rodzice kupia mi konia i zastanawiam się gdzie go postawić a musi być tanio . mam możliwość w orzeszu zawiści u p Tomasza zna ktoś i poleca ? bo jest fajny manez i tereny duże pastwiska ale w stajni trochę pajęczyn no i sama nie wiem . ale w sumie ma swój owies i slome i siano a to chyba dobrze ? jak myślicie ?
Kamagniadoszek
Unikalnym tych stajni z pajeczynami, wiesz.... Pająk Ci może konia schwytac.
Pająk Ci może konia schwytac.


🤣
Nie wiem dlaczego, ale rozśmieszyło mnie to hasło.

kamagniadoszekk, Zapytaj forumowej Desire (o, 2 posty wyżej, ta z tym sprytnym konikiem polskim na awatarze 😉 ), pewnie będzie coś wiedzieć o tej okolicy.
desire   Druhu nieoceniony...
27 października 2015 07:58
kamagniadoszekk, tam tanio? Za to, co oferują to cena jest nieadekwatna, można powiedzieć że jest drogo.. dołożą Ci rodzice 50 zł i masz pełną gamę pensjonatów w Mikołowie i okolicach..
Reszta jeśli chcesz (razem z zdjęciami  😀iabeł: ) na PW.

edit: chociaż nie wiem czy to nie kolejne konto i nie mała kryptoreklama jednej z dziewczyn, które tam jeżdżą, a przy okazji podpucha mojej osoby..   🙄 🏇
🚫 Gdzie mogę kupić  w Bielsku-Białej większą ilość siemienia lnianego niż tą sklepową  ?  🙂
Livia   ...z innego świata
30 października 2015 08:58
Ja znowu z pytaniem o Jurę. Szukam miejsca na Jurze -  z polem namiotowym i zapleczem sanitarnym ("kulturalne" wc i prysznice), gdzie mogłoby się pomieścić ok. 50 osób. Do tego idealnie ze stajnią na miejscu, lub w bardzo bliskiej odległości, gdzie mogłyby przez ok. tydzień pomieszkać 2 konie. Najchętniej raczej dalej od cywilizacji i żeby był fajny wyjazd w teren. Znacie jakieś miejsca, które spełniałyby te wymagania? :kwiatek:
wiem, ze nie na temat, ale ze Śląska ktoś mi może odpowie kiedy będzie najbliższy targ koński w Zebrzydowicach?
W Prerii ruszył nabór do sekcji sportowej na zasadzie poddzierżawy koni. Konie skokowe, super opcja dla kogoś z ambicjami sportowymi bez własnego konia 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się