Ochraniacze

Gaga wiesz, ze juz nie sa?
I wycinać nie trzeba bo wkładki sa w zestawie. Tak samo jak informacja, ze FEI juz je "akceptuje" z wyjątkiem niektórych zawodów miedzynarodowych.
xxagaxx Equick eUp.
Julita możesz podać źródło skąd masz takie info? bo wg newslettera FEI dopuszczone są tylko te z nakładką, w oficjalnym steward manual jest tak jak napisałam, nic nie zostało zmienione- z nakładką można, bez nakładki nie.
Julita, przepraszam, ale bzdury piszesz...
[[a]]http://www.fei.org/system/files/Annexes%20Stewards%20Manual%20Jumping_Mark%20up_September%202015.pdf[[a]]
Strona 40. Dodam, że "Not allowed" oznacza niedozwolone...
a co ta wkładka zmienia? W w ogóle czemu te ochraniacze są niedozwolone? Pewnie laickie pytanie, ale serio nie wiem czym się różnią od zwykłych zacisków.
xxagaxx, ta dziura z tyłu ma trzy opcje działania:
a) przy nawet lekko zaciśniętym pasku powoduje bardzo duży nacisk na ścięgno, pod spodem jest taka twarda wypustka
b) przy włożonej wkładce (czarnej)  powoduje koszmarnie duży, punktowy nacisk na ścięgno
c) po wycięciu wypustki - można sobie jeszcze radzić dociskaniem paska, który dzięki otworowi w tylnej części ochraniaczy powoduje spory nacisk na ścięgno

Generalnie działanie tych ochraniaczy widać wyraźnie, gdy ma się je w łapce dopiero... Tak, czy siak są przez FEI niedozwolone
d) przy włożeniu fioletowej wkładki działają jak zwykle ochraniacze...

Te czarne wkładki chyba juz wycofali z produkcji bo wlasnie działały za mocno, w tych nowych modelach działanie jest dużo delikatniejsze.
No cóż producent zapewnia, ze nowe partie sa zgodne z FEI i powołuje sie na ustalenia z szefem FEI ds. Skoków... jesli zostanie tak jak jest to mamy wkładki;-)
Julita taki sam tekst słyszeliśmy w kwietniu-maju od producenta (cały wątek na forum oficjeli FEI na temat tych ochraniaczy był plus info gdzie kogo ostrzegano, że są not allowed itp.) na stronie FEI i w newsletterach jakie otrzymują m.in. sędziowie skoków i komisarze nic nie ma na temat dopuszczenia tych ochraniaczy, zatem do oficjalnego komunikatu nie są dozwolone.
Fioletowa nakładka została wprowadzona właśnie po burzy na naszej grupie fei i słusznie, bo bez nakładki to jest to bardzo mocne uciskanie na ścięgno i nie jest to tylko nasza, komisarzy opinia, ale wielu lekarzy  wet FEI.
Mam nadzieję, że nowy model będzie "bardziej" fair wobec koni
Czego to ludzie nie wymyślą.....
Takie zabawki są równie fair wobec konia co stare "metody" z cyklu kapsle pod ochraniaczem. Niech sobie sami w skarpetki wkładają jak idą pobiegać żeby wyżej nogi podnosić. :/ Mam nadzieję, że nikt nie dopuści takich rzeczy do oficjalnego użytku.
Użytkowanie "zwykłych" zacisków też ktoś moim zdaniem powinien unormować. Już mnie nawet przestały szokować zaciski pozaciągane tak, że się praktycznie wpijają w skórę w regionalnych konkursach L, czy P klasy. A koń jak spadał zadem, tak dalej spada z nogami zaciśniętymi tak, że krew mu chyba ledwo dopływa.
Klami.. miałyśmy o tym dyskusję na CSIO w Sopocie, chyba nawet Gaga słyszała, że najbardziej "pomagają" sobie "sportowcy" miszczowie regionalnych L-P, na koniach, którym daaaleko do sportowych czy nawet ambitnej rekreacji:/
Karla🙂, przykre to. Nie ma jakiegoś wewnętrznego "ruchu" komisarzy, sędziów itp. żeby to w końcu jakoś unormować ?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 października 2015 11:24
Który to model jest zabroniony?
Mozii, otwórz łącze, które podlinkowałam kilka postów temu...
poszukuje ochraniaczy ujeżdżeniowych w rozmiarze xfull/xl - muszą być na prawdę wielkie... Może ktoś z Was się natknął na takie?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 października 2015 12:12
_Gaga, oki 😉 Ja dzisiaj nie ogarniam do końca co się dzieje  😁
Stajnia Czeremchowa, - a Manmat? Wydają się porządne na zdjęciach, a wg. opisu robią wszystkie rozmiary, jak poprosisz to pewnie i pod wymiar zrobią, żeby z pewnością noga weszła. Może też ktoś coś więcej podpowie w ochraniaczowym wątku 😉
poszukuje ochraniaczy ujeżdżeniowych w rozmiarze xfull/xl - muszą być na prawdę wielkie... Może ktoś z Was się natknął na takie?

http://www.premierequine.co.uk/PBSCProduct.asp?ItmID=18169824
są naprawdę duże, koń ponad 170 cm noga 23 cm jak dobrze pamiętam 🙂
KLIK

Skróciłam link
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Link - tasiemiec
dzięki za pomoc 🙂
Czy ma ktoś porównanie Veredusów Carbon Gel i Prestige T.Tec?
Chodzi mi głównie o to jak wypadają pod względem jakości wykonania i trwałości. No i rozmiarowo czy są raczej takie same (L).
Ja miałam do dyspozycji 3 pary Veredusów (2 carbony) i 1 parę Prestige, używane głównie na zawody i Prestige były w sumie używane najrzadziej, ale w przeciągu 2-3 lat nie zniszczyły się za bardzo. Zdarzało mi się je prać w pralce. W środku się mocno nie wytraly, z zewnątrz tylko ryski (nieuniknione). Rozmiarowo podobne, wydaje mi się (choć nigdy nie sprawdzalam), że Prestige są ciut dluzsze, jednak na nodze leżaly swietnie, chyba dzięki potrojnemu zapieciu, ktore umozliwia dokladniejsze dopasowanie i nie zdarzylo mi sie zeby na ktoregos konia byly za dlugie i uwieraly czy cos.. Klamry dobrze trzymaja. Ja je polecam. Byl czas, ze uzywalam ich nagminnie na kazdych zawodach (Veredusy mi juz chyba po prostu zbrzydly..) i nie zauwazylam, żeby poniszczaly. Po praniu i wyschnieciu lekko smarowalam z zewnatrz oliwka i wygladaly jak nowe.
devil, ja mogę sie wypowiedzieć co do rozmiaru jedynie, bo Prestige miałam przez chwilę. Koń chodzi w L Veredusa. Prestige różnią się niestety rozmiarowo od Veredusa. Są dłuższe i węższa, na nogę mojego konia okazały się za wąskie.
Ok, dzięki dziewczyny.  :kwiatek:
Skłaniam się raczej ku prestige, bo wnioskuję że rozmiarowo będą idealne. Mój ma taką nogę większą niż M Veredusa, a L wolałabym żeby były trochę mniejsze, więc powinno być idealny. Jedyny problem, że wolałabym dostać używane w niezłym stanie, a z tym to już ciężko 😉
Czy tylko mi się wydaje, że każdy, ale to każdy komplet ochraniaczy skokowych ma rozmiar FULL, PONY, ewentualnie SHETTY? Czy teraz każda firma myśli, że FULL zmieści się zarówno na słonia 175 jak i na kobyłkę wielkości 163 i z obwodem nadpięcia najwyżej 20,5? Mógłby mnie ktoś oświecić?
Są firmy które full mają w rozmiarówce L,M i S. Fakt mało takich na rynku ale są.
A ja mam pytanie ...mam konia ze szpatem,myślę zapakowac ja na noc w ochraniacze,i teraz czy ochraniacze z owczą wełną profilowane jak transportery to byłby dobry pomysł?  🤔
Czy jest na forum ktoś kto moze zrobic ochraniacze na zamowienie? Potrzebuje jakieś na padok kombinowane razem z kaloszkiem. 
Albo może wiecie gdzie takie znajdę, które nie kosztują milion monet?
Julita, ktoś na pewno, ma nawet stronę na FB i robi neoprenowe ochraniaczo-kaloszki 😉 szukaj na FB czegoś w stylu DIY jeździeckie, bo nie moge teraz sobie przypomnieć jak to dokładnie było 😉 jak znajdę, to Ci podesle

Mam 🙂 widziałam takie na fb : Equus inspirations - akcesoria jeździeckie DIY
Libeerte dziękuje baaaardzo :kwiatek: wlasnie o cos takiego mi chodzilo :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 listopada 2015 16:58
Julita, gdzieś mam link do osoby o której mówi Libee 😉 Jak znajdę to podeślę 🙂
Mozii znalazłam juz na FB:-) Dogaduje szczegóły bo chce jeszcze dodatkowe wzmocnienie od wewnątrz:-) ktoś juz moze zamawiał te ochraniacze i moze cos o nich powiedzieć?
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się