Wybory 2015 i to co po wyborach.

Bardziej jestem pamietliwy. Tylko w jednym pytaniu sie pomyliłem bo myślałem ze mniej obywatelskich podpisów poszło na przemial

A o tym to ja akurat pamiętałam. SZEŚĆ MILIONÓW. ojtamojtam "psie głosy....."  😉
https://8latplatformy.org/
oj... tylko 15 trafień.  🙁



19/21


25.10  Ja i moja rodzina glosujemy jak zawsze na Pis 🙂
Mnie ostatnio rozbawiła dyskusja której byłam świadkiem - pomiędzy przeszło 80-letnią panią i jej córką i zięciem:
- a wy na kogo będziecie głosować?
- a ty mamo?
- no ja zawsze na PiS
- no a my nigdy
Podobno pierwszy raz nie było próby wytłumaczenia młodszemu pokoleniu, że źle robi.
Dworcika, ciekawe tylko, dlaczego główną grupą wyborców Komorowskiego byli emeryci, i dlaczego wczoraj premier Kopacz tak gorąco apelowała do emerytów właśnie.
Chyba raczej prowincja. Inteligencja głosowała na Komorowskiego. 😁 Problem w tym że ludzi inteligentnych nie trzeba przekonywać na kogo mają głosować , dltego wczoraj mieli pretensję do Kopacz że po debacie nie zrobiła takiej szopki jak Szydło. Wszyscy powiedzieli że powinna wyjść jak Szydło w otoczeniu rozwrzeszczanych małolatów , bo ludzi porywa taki rozwrzeszczany tłum a nie merytoryczna dyskusja. Ci co słuchali mieli już wyrobione zdanie a szopka była potrzebna dla ciemnych mas. 😁
Smok10, nie kłam. Każdy może sobie sprawdzić kto głosował na Komorowskiego. Inteligencja na pewno nie. Za to emeryci i więźniowie - owszem.
Mylisz inteligencję z Warszawą , problem w tym że w Warszawie mało jest Warszawiaków  😁 😁 😁 Warszawiacy wyprowadzili się na prowincję , a do Warszawy zjechały słoiki .  😵

P.S W więzieniach siedzą też inteligenci a inteligent ma też prawo zostać emerytem . 😁
Np. Doradca Kaczyńskiego i obecnie Dudy . Roman Kluska  😉
Smok10, znowu ci coś się pomyliło? Warszawa głosowała na Komorowskiego. A żeby głosować w Warszawie nie można być słoikiem (no można, ale z kartką, ale jednak tych z kartką jest malutko wobec słynnego "stałego meldunku", "pięknego" komunistycznego reliktu).
(...)
P.S W więzieniach siedzą też inteligenci a inteligent ma też prawo zostać emerytem . 😁
Np. Doradca Kaczyńskiego i obecnie Dudy . Roman Kluska  😉

Pan Roman Kluska nie siedzi w więzieniu. Co Ty wypisujesz?
p.s
O! Dziś debata jest fajna. Może za wyjątkiem asa z PSL bo ten fatalny, ale reszta żywo i ciekawie.
busch   Mad god's blessing.
20 października 2015 19:48
Gdzie sie rodzą kretyni którzy chcą oddać swój głos na banksterską kreaturę? Przecież w takim USA to kłamliwe scierwo by juz dawno miało długoletni wyrok!


Jeśli ktoś jest ciekawy, co wrotki ma na myśli, to służę uprzejmie linkiem:
http://www.fakt.pl/polityka/ryszard-petru-namawial-do-kredytow-we-frankach,artykuly,551020.html

A tu świętej pamięci Andrzej Lepper przepowiada powstanie Nowoczesnej PL i kilka różnych innych ciekawych rzeczy:
http://natemat.pl/144789,przyjdzie-balcerowicz-z-petru-naobiecuja-zlotych-gor-andrzej-lepper-prorokiem-5-jego-teorii-ktore-staly-sie-faktem

A sam Balcerowicz został pokochany przez wszystkich banksterów ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, ponieważ dzięki niemu mogli zarobić ciężkie pieniądze w krótkim czasie  😉

Wg mnie głosowanie na kogoś, od kogo śmierdzi na kilometr aferami jeszcze zanim dorwał się do władzy, to świadectwo albo całkowitego niezainteresowania Petru i jego zapleczem, albo optymizmu odpowiadającego wszystkim wyznacznikom szaleństwa

Aaaa, byłabym zapomniała - jest w Nowoczesnej jeszcze Olechowski, ktoś kojarzy tego pana? Jeśli nie, to służę linkiem do jednej z jego najbardziej skandalicznej wypowiedzi:

o tym, że referendum PO to były takie ćwiczenia z demokracji. I dlatego zmielili te głosy - bo to były ćwiczenia  😜

Taniu - Siedział . Zanim nie okazało się że jest niewinny . Był tak bogaty a nie chciał się dzielić , że go wsadzili.  😤

Dzisiejsza debata to szopka.  😵 Wszyscy bez wyjątku pier....ą jak potłuczeni . 😲 No może z jednym wyjątkiem i to takim którego bym się w życiu nie spodziewał. Normalnie załamka . 😕

P.S Kiedyś w latach 90-tych był taki teatrzyk kukiełkowy z rządzącymi. Nie pamiętam jak to się nazywało , ale to była taka sama szopka.  😵 Jak to mawiają H .. D... I kamieni kupa. 🙄
"Polskie Zoo"?  🙂
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2437253#msg2437253 date=1445369707]
"Polskie Zoo"?  🙂
[/quote]

Dzięki  :kwiatek:  😁 😁 😁 😁

No to własnie dzisiaj po 20 latach widziałem remake   😁 😁 😁 Co ciekawe , w formie Teatrzyku kukiełkowego  marionetek gdzie w większości za sznurki pociągają dawni aktorzy z pierwowzoru . To k... jakie deja vu  😜
E tam. Kukiz i Korwin byli fajowi  😀  pan z brodą to jakiś taki błeee, Barbara Lelyja łomatkoratujjakamdła a reszta bez zmian.
Mnie się też podobali panowie Korwin i Kukiz. Co do pani z SLD to myślę, że pan Miller pluje sobie w brodę, że jej wcześniej nie wynalazł, bo fajna. Pan z Razem ciekawy, ale nie moja to bajka. Podobnie jak pan Petru.
Mnie irytował pan z PSL z jego dobrymi "chłopskimi" radami, jabłkiem i myleniem leków generycznych z ...geriatrycznymi. Kurczę, tyle lat w koalicji a ten jakby z Marsa tu przyleciał. Z dużą radością przyjmę odesłanie PSL w niebyt.
PEK już kompletenie na łopatkach, żałosna z tymi klakierami po debacie. Pani Szydło swoim krokiem, w sumie nudnie ostrożna.
Na mnie najlepsze wrażenie zrobił Zanberg. Dobre też Nowacka, ale nie ogarniam tego tworu politycznego, daje im 3 miesiące aż się zaczną żreć ci co za nim stoją w tle 😉 Petru ok, ale nie moja bajka. Korwin - szczerze ubawił, szczególnie wzmianką o weterynarii, choć mam nadzieję, że nie wejdzie do sejmu wcale, jego poglądy mnie przerażają (choć nie tak, że w 100%).  Kukiz też mnie niezmiennie bawi...reszta - nuda i stare śpiewki.
Fakt , jako kabaret mogą bawić , tylko jest jeden problem ,to nie kabaret, to ludzie którzy za tydzień będą odpowiadać za nas i nasze życie w teatrzyku zwanym Polska .
🙄 Naprawdę warto się 100 razy zastanowić zanim postawimy krzyżyk .  😉
Pani z SLD zrobiła co mogła, szkoda że łże jak z nut (nie ona jedna). Urzekł mnie pomysł zastąpienia kolędy wizytą lekarza 🤣

Pan z Razem pewnie odniósł spektakularny sukces, który poniesie mu poparcie z 500%? (od 0,1 do 0,5?)

Korwin i Kukiz jak zwykle, z jajem i trafnie. Tylko Korwin zasadniczo nie ma racji. Miałby rację, gdybyśmy nie byli skrajnie biedni (i mocno zewnętrznie limitowani w zapędach), bo poza rynkiem, w warunkach desperacji  - nie działają mechanizmy rynku ani przyzwoitości. O, np. mało bogaci i świeżo bogaci w d* mają działalność charytatywną.

PSL - wreszcie zrozumiałam, czemu oni trwale u żłoba. Takie prastare podejście polskiego chłopa. Byle na stole ziemniaki z okrasą, to czapkę można pomiąć przed każdym. A głosić "wartości" nawet trzeba.

Szydło bardzo "na odstawne".

Mnie chyba by pasował model amerykański. Że co tam poglądy (w gruncie rzeczy), ważny jest układ rządzący - opozycja. I jak partia rządząca się podoba: rezultaty jej działań, jej styl działania, jej "wartości" - to na nią głosuję. A jeśli przegina z arogancją i samowolą - to głosuję na opozycję. I to tak, żeby ta opozycja miała szanse porządzić. Bo szary żuczek w dzisiejszych demokracjach to tylko to właśnie może: ukarać rządzących za bezczelność, bezkarność i olewanie.
Kopacz zaorana i zmiażdżona, juz jej zwyczajnie nie ma. Szydło pobożna socjalistka, o wdzięku kukły. Coś prawdziwego i realnego mieli do powiedzenia Korwin i Kukiz. Bankowy akwizytor i lewacy robili tylko za psujące powietrze tlo. Korwin - szczerze ubawił, szczególnie wzmianką o weterynarii, choć mam nadzieję, że nie wejdzie do sejmu wcale, jego poglądy mnie przerażają (choć nie tak, że w 100%).

a tak w konkretach, zapewne byś nie umiała wymienić które z tych poglądów Cię tak przerazają
wrotki... ja mam mocno lewicowe poglądy (na sprawy społeczne, bo na ekonomie juz mniej stad akurat tutaj uważam, ze pare rzeczy Korwin mówi z sensem).  Wiec w pewnych kwestiach jak zacznę wymieniać to posta nie starczy  😁 szkoda mi nerwów na ten wątek, wpadłam tak na chwile po debacie 😉 wolę jednak śledzić wyniki Konkursu Chopinowskiego niż emocjonować się polityką
busch   Mad god's blessing.
21 października 2015 00:10
branka, a tak z ciekawości - będziesz głosować na Razem czy ZLew? Szczerze pisząc po tej debacie na Twoim miejscu zastanowiłabym się solidnie nad Razem, bo wydaje mi się że nasz obecny ZLew naprawdę nie wnosi nic nowego, bo trudno go nawet pod względem gospodarczym jakoś oddzielić od PO i PiS-u. Nie wiem natomiast jak to wygląda ze strony elektoratu lewicy 😉
Na zjednoczona lewicę na pewno nie. Partia Razem - tez mam problem ze względu na czesc programu dotyczaca gospodarki. Szczerze mówiąc - wciąż nie jestem zdecydowana. Ale na pewno nie zagłosuje na PIS ani PO, mam dość wybierania mniejszego zla.

Robiłam sobie swoją droga barometr polityczny i wyszedł mi brak dopasowania do jakiejkolwiek partii 🤔 😁
Zrób ten z wyborczej, wyjdzie ci PO 😉
busch   Mad god's blessing.
21 października 2015 00:32
branka, też mam czasem takie wrażenie że żadna partia mi tak naprawdę nie pasuje, głosować będę na KORWiN, chociaż nie podoba mi się że nie dostrzegają problemu w różnych kwestiach, które są lub będą prawdziwym wyzwaniem. Tym niemniej uważam, że należy przede wszystkim ocenić obecną sytuację i tak mi wychodzi, że KORWiN jest najlepiej spożytkowanym głosem. Ma realne szanse wejść do rządu ze znaczącą dla losów koalicji ilością posłów. Nie będzie na pewno rządzić samodzielnie, natomiast może bardzo wiele ugrać będąc tzw. języczkiem u wagi, przede wszystkim liczę na nich w kwestii uproszczenia i obniżenia podatków i może jakichś osiągnięć w sprawie szalejącej korupcji oraz zwiększenia wolności dla ludzi - moim zdaniem kwestie takie jak legalizacja trawki powinny być oczywistością, a nie sztandarem dla partii na czas wyborów. W tej kwestii jestem optymistyczna głównie ze względu na Wiplera, który w sejmie odwala kawał dobrej roboty dla KORWiN-y i dla prostych ludzi, nigdy nie głosował za podniesieniem podatków, wielokrotnie wyciągał różne bolesne sprawy, od najazdu na redakcję Wprost, przez różne inne afery i aferki, kojarzę go chociażby z zajadłej walki o wolny wybór dla rodziców sześciolatków itp. itd.

Sam Korwin jest ideowcem i można go nie lubić za niektóre jego poglądy, natomiast jednego nie można mu zarzucić - tego, że zmieni poglądy po wyborach. On mówił o zagrożeniu gwałtownym napływem uchodźców jeszcze kiedy ostatni raz dostał się do sejmu, mówił o upadku ZUS kiedy wszyscy się z niego śmiali i o innych rzeczach, które odbierały mu wielokrotnie wyborców, ale się tym nie przejmował bo jest człowiekiem honorowym. Nie można tego powiedzieć o Petru czy PO, co do PiS-u - też trudno oczekiwać że dotrzymają swoich obietnic rodem z gruszek na wierzbie. PSL chyba nie wymaga komentarza w tej kwestii bo oni istnieją tylko jako pasożyty które sobie żyją nie zawadzając nikomu w rozmaitych koalicjach. Kukiz jest człowiekiem, który wygląda jakby go to całe politykowanie czasem przerastało, a jego partia składa się z narodowców, lewicy, byłych PO-wców, KNP-owców, działaczy NZZ Solidarność i nikt zdrowo myślący nie powinien sądzić, że taki konglomerat sprzecznych poglądów cokolwiek będzie w stanie dla obywatela wywalczyć - to się rozpadnie na pewno, pytanie tylko kiedy i w jakich okolicznościach. Jedyny jego postulat który ma szanse się urzeczywistnić to te nieszczęsne JOW-y, które moim zdaniem są pomysłem fatalnym i jeszcze zabetonują to, z czy Kukiz rzekomo 'walczy'. Chciałabym wierzyć, że się po prostu nie rozeznaje, a nie że jest kolejnym pomysłem ekipy obecnie rządzącej na utrzymanie władzy. ZLew już podsumowałam powyżej jako partię moim zdaniem kurczowo trzymającą się tego nieszczęsnego wyrzucania kościoła ze szkoły bo nic innego ich nie dzieli od PO.

Partia Razem imho jest dobrym wyborem dla lewicy ale o ich istnieniu dowiedziałam się krótko przed debatą, a wydaje mi się że raczej się interesuję polityką - więc taki zwykły Kowalski pewnie się zorientuje że coś takiego istnieje pewnie z samej karty do głosowania.
Tym razem PIS ze swoimi bojówkami wdarł się do gmachu telewizji . 😵
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/incydent-podczas-wejscia-beaty-szydlo,1473278.html?playlist_id=19058

P,S Jak dla mnie Korwin to anarchista. Czasem gada do rzeczy , by potem walnąć coś z księżyca. Kukiz to muzyk i niech tak zostanie . Petru , mądry facet , ale księgowy bez uczuć.  ZLEW to państwo socjalne ,a takowe ma nigdy niezaspokojone potrzeby i zaczyna się tak opiekować sobą że zapomina o obywatelach . a PIS już był i dyktatura oraz państwo fundamentalistów wyznaniowych  mnie nie interesuje . Mnie zostaje to co jest z nadzieją że zaczną się trochę szybciej ruszać , bo ogólnie wszystko idzie w dobrym kierunku , tyle że faktycznie powinno dostać większego speedu jeśli chodzi o status finansowy ludzi.  😉
Korwin i Kukiz bezapelacyjnie wygrali wczorajszą debatę. Reszta to lewicowe kukiełki nie mające nic do zaoferowania Polakom- poza pustymi obietnicami...
Ten pan Zandberg dobrze się zaprezentował. Wykształcony, swobodnie się wypowiadał. Tak jak pisałam, nie bardzo to moje klimaty, ale przyznaję - dobrze wypadł. Ogólnie: panie PIS i PO i pan z PSL wyszli blado. Szkoda, że debata nie miała luźniejszej formuły.
a ja ich muszę reklamować na co dzień  🙄
Mnie wkurza nachalność PIS - owców. Wszystkie komitety miały takie same prawa ,ale oczywiści oni zażądali wpuszczenia całej tej chałastry . 😤
wrotki... ja mam mocno lewicowe poglądy (na sprawy społeczne, bo na ekonomie juz mniej stad akurat tutaj uważam, ze pare rzeczy Korwin mówi z sensem).  Wiec w pewnych kwestiach jak zacznę wymieniać to posta nie starczy
wymien proszę tylko jeden pogląd JKM który Cię przeraża. PS mnie ten trockista z Razem, zwyczajnie brzydzi swoimi pomysłami. A nawet nie tyle pomysłami, a krótkowzrocznością granicząca z glupotą
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się