AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

keirashara Jak zrobisz w tym roku jeszcze srebro, a potem do AMP byś nie wykupiła licencji... to tak jakbyś nie miała  🤣
Ja ze złotem jechałam amatorów ujeżdżenie, także jakoś to przeszło...
Jezeli nie wykrecilas w ostatnich 3 sezonach wynikow i nie mialas III licencji wtedy (klasy?) to jechalas amatorow. A mam III te dożywotnia, ale ostatnie wyniki jej odpowiadajace zrobilam w 2012 czy 2011 wiec jechalam amatorow.
Najlepsze jest to, że oni chyba nie są w stanie sprawdzić, czy miało się tę klasę rok, czy dwa lata wcześniej... Artemor, na którym bazują obejmuje tylko to, co aktualnie wykupione  🤣
mers - no tak, tak, ale chciałam wykupić teraz, bo stypendium by mi ja spłaciło i jeszcze by zostało, a mam czas do 30 października, ot taka sytuacja 😉 Po prostu byłoby to dla mnie opłacalne. Pokombinuje jeszcze i najwyżej się wstrzymam.
Zorilla - oo, dzięki. No właśnie się dowiedziałam całkiem niedawno, że srebro daje dożywotnią ujeżdżeniową III klase, jak się wykupuje licencje (ogólnokrajową) i o tym przypomni - przynajmniej u mnie trzeba przypominać, bo nasz lzj nie do końca pamięta, że ujeżdżenie jeździ się nie tylko przy wkkw 🤣

Też podejrzewam, że liczy się czas od zrobienia, albo nawet pojechanie kunkursów odpowiadających, nikt się w sumie w tym do końca nie łapie, ale wolałabym się nie zdziwić niemiło. Przecież dużo osób ma srebro a nawet nie otarli się o ujeżdżeniową C klase.

Dziś byłam też w katedrze AZS, ale jak powiedziałam "ujeżdżenie" to gość zrobił duże oczy i powiedział, że może tak numer zostawie, to jak dyrektor będzie, bo on nie wie, bo tego nikt nie jeździ u nas i on nawet nie wie, jak z kwalifikacjami, punktami i całą resztą, a przepisy oczywiście kłocą sie same ze sobą  😂 Tak więc czekam na rozmowe i bardziej konkretne odpowiedzi co do stypendium i jechania AMP.
keirashara, w tym roku toczyła się długa rozmowa na temat startu w AMPach uj. właśnie ze srebrną odznaką. Stanęło na tym, że organizator "dorzucił", że do kategorii pro przenosi nie III licencja (uprawnienia III stopnia w ujeżdżeniu) tylko III klasa sportowa. Jakie są normy na klasy - znajdź na stronie PZJ (nowe), bodaj na III 4xP na min. 58%.
Ale teraz tak: uprawnienia III stopnia to nie III klasa sportowa. A myślę, że właśnie klasa jest wymagana do stypendium itp., bo zasadniczo klasy sportowe właśnie do tego służą, do starania się o dofinansowanie, indywidualnie, klubem czy województwem.
halo - dzięki za rozjaśnienie, ja prawie nic nie startuje, bo nie mam gdzie za bardzo u siebie, a poziom nie do końca ten, żeby ogólnopolskie jechać, więc raczej uprawnień nie mam żadnych. W sumie w tym roku jechałam raz ujeżdżenie przy OOM i i tak jako towarzystkie poszła moja klasa.  Kurcze pogmatwane to koszmarnie.
A co do stypy to i tak czekam na odpowiedź dyrektora AZS, bo przyszłam z takim magicznym sportem, co go niby mamy, ale nikt go nie ćwiczy 😉
keirashara, gdy wystąpisz o licencję - będziesz miała uprawnienia. "III licencja" to określenie potoczne. Oznacza uprawnienia do startów na III poziomie (w ujeżdżeniu do C). Rejestracja bez srebrnej odznaki daje uprawnienia W - wstępne, do P.
A wiadomo gdzie (ośrodek) będą przyszloroczne AMPy?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
09 października 2015 15:35
Łódź 🙁
subaru2009, dzięki bogu że Łódź a nie Wrocław, natomiast ja się pytałam o ośrodek a nie o miasto 😉
halo - ok, ok teraz już całkiem rozumiem 🙂 Dzięki wielkie  :kwiatek:
xxagaxx słyszałam że Gajewniki
BitSmoked, dzięki 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
11 października 2015 20:40
ah, to przepraszam 😀 jakoś nie ogarnęłam 😉
Jak już ogarnęłam konia do AMPów, to wywiało AMPy za daleko ;P moja uczelnia nic nie chce dofinansować :/
subaru2009, toć do Łodzi to praktycznie wszyscy mają blisko 😉 Tak właśnie na środku jest 😀 Wyobraź sobie ludzi ze Szczecina, Trójmiasta czy Olsztyna jadących do Wrocka :P To dopiero jest wycieczka.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
12 października 2015 08:50
Jest, jest 😉 co fakt, to fakt. 😉 Jeszcze zobaczę czy koleżanka się zdecyduje, jeśli tak i pojedziemy na jednym koniu to spoko :P
subaru2009 - dobrze, że nigdzie na wschodzie Polski nie są, to byłaby kicha 😉 Nie zazdroszcze też nikomu z właśnie tamtych rejonów paru ostatnich lat - Wrocław, Drzonków, Wrocław.
Mam pytanie do osób startujących w tym roku i ostatnich latach - jak kreowały się koszty startowego, boksów? Wiadomo, że jest to zależne od miiejsca, ale chcę się zorientować, żeby móc na uczelni negocjować dofinansowanie..
Gazellasta, zależy jaki pakiet się brało, same boksy coś ok 200-250zł, za pełen pakiet, nocleg i wyżywienie to chyba 400? Niech mnie ktoś poprawi jak pamięta lepiej, bo ja w tym roku nie ogarniałam tego tylko moja uczelnia.
Tu dla przykładu pakiet z AMP w Drzonkowie: KLIK 😉
Mam pytanie - a jak z osobami, jakby to ująć, towarzyszącymi? Brałyście kiedyś kogoś do pomocy? Ja się zastanawiam nad zabraniem ze sobą znajomej, bo nie wiem, czy sama dam rade wszystko poogarniać, jesli chodzi o ludzi ode mnie z uczelni to na prawdę różnie może być, moze pojechać ktoś ogarnięty, może ktoś, kto nic nie pomoże w razie w. Poza tym miłabym swojego paparazzi 😁 Normalnie moge ją zabrać ze sobą i liczyć na pokój 2 os. na terenie? Dopłata z mojej strony itd. są dla mnie oczywiste.
Czy po prostu jak brałyście kogoś znajomego, to szukałyście hotelu w pobliżu?
keirashara, piszesz/dzwonisz do organizatora, mówisz że jesteś z tej i tej uczelni i będziesz z luzakiem i chcesz razem pokój. Robisz przelew im na konto z dopiskiem za luzaka i wszystko gotowe 😉 Ja tak robiłam w tym roku bo mój kierowca/luzak musiał też gdzieś spać 😀
xxagaxx, dzięki :kwiatek:
Melanie ale właśnie nie ma tam opłaty za boks i ile startowe, czy tam wpisowe. Udało mi się znaleźć z halowych Ampów, tam było 300 za boks i 150 wpisowe.
Gazellasta Halowe AMPy z 'prawdziwymi' mają mało wspólnego... Można patrzeć na poprzednie lata, ale tak naprawdę, to trzeba czekać na komunikaty od organizatorów, bo koszty się zmieniają (zwiększają?) z roku na rok...
Wariant I i wariant J dotyczy boksu, wystarczy doczytać. 😉


Edit.
A trochę dalej uwaga, że należy uiścić opłatę 20 zł od uczestnika jako startowe.
Pisze na szybko z fona.
Hej 🙂 Jako, że wkraczam dopiero w temat AMPów i nie jestem zorientowana, chciałam się dowiedzieć jak jest ze startem w ujeżdżeniu profi. Czy trzeba mieć ogólnopolską licencję dla konia i dla siebie, czy AMP są rozgrywane na jakichś innych zasadach, niż zawody ogólnopolskie?
Nie trzeba, ale można.
Czy można już gdzieś znaleźć takie zestawienie kosztów na tegoroczne AMPy? Przeszukałam stronę PŁ i AMP i nie znalazłam.
Mysle ze dopiero w kwietniu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się