Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 października 2015 11:40
Nie, to są te normalne, twarde
wasia   Goniąc marzenia!
22 października 2015 12:21
Julie
W łapę też oczywiście dostaje żarcie. Ziemniaka czy jabłko, które po prostu uwielbia ssać i lizać...  👀
Potem poprawi cyckiem i pełnia radości  😉
Z kleikiem ważna informacja, dzięki wielkie. Póki co kupcenie klasyczne, po brzegi  😉
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
22 października 2015 13:21
Mazia, śliczna dziewczynka 🙂

maleństwo, Lineczka wie co najlepsze 🙂 a ceny Schleich ma kosmiczne 🙄

leosky, ja zrobiłam prawko jak byłam w ciąży i to była najlepsza decyzja, teraz nie wyobrażam sobie życia bez auta i tej niezależności którą daje  😀

Dziewczynki, czy któraś robiła swojemu dziecku dynamiczne izotoniczne badanie nerek z kontrastem? Chcę zapytać o parę rzeczy.

Misio dostał od prababci ogromny samochód, w którym się mieści i jest  szczęśliwy  😍 Ja też lubię ubranka z Lidla, ostatnio Miśka obkupiłam na rozmiar 86-92  🙂 A w sobotę będę wyrodną matką, bo zostawiam Dziecię z babcią i jadę się zresetować do znajomych do stajni, bo po ostatnich zawirowaniach jestem wykończona psychicznie  🙄
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 października 2015 14:08
Kasia Konikowa, czasem trzeba być egoistą i wyrodną matką 😉

Co się dzieje, że tak Cię wymęczyło? 🙁
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
22 października 2015 14:34
A mnie zastanawia, czemu nazywacie sie wyrodnymi matkami jk macie dziecko zostawić gdzies na jeden/ kilka dni. Czy będąc mama należy zrezygnować zupełnie z siebie ? Oczywiscie domyślam sie, ze to troche z przekąsem mówicie, ale jednak cos w tym jest.

Kasia - Misio juz takie duze ubranka nosi ? Moja mi ostatnio w tak ekspresowym tempie urosła, ze ubranka sporo za duze zrobiły sie mocno w sam raz ... Mam nadzieje, ze troche przystopuje teraz, bo tyle pięknych ciuszków mamy na 74 😉 ile misio wazy teraz ? Moja 8,5.

Maleństwo - super Kalina. Nie moge sie juz doczekać az moja bedzie chodzić 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 października 2015 14:43
Ta wyrodna to raczej z przymrużeniem oka 🙂
Wizja, Julie u nas powoli do przodu. Mała dalej trochę smarka, ale jest pod opieką lekarza i staram się nie fisiować. Ja dziś biorę ostatnią dawkę antybiotyku, CRP spada, obrzęk i kolorek z cycka schodzi więc chyba idzie ku lepszemu. Ubolewam tylko, że mimo pilnowania odciągania mleka, dojenia w nocy itd. ilość pokarmu jest znikoma. Już nawet moja mama-strażniczka-kp zasugerowała, że może już odpuścić temat kp bo psychicznie i fizycznie jest ze mną dość ciężko i chociaż jedno zmartwienie zeszłoby mi z głowy.. a ja mam mętlik i ogromne poczucie winy.

Dorzucam kąpielową Alicje:

Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
22 października 2015 19:50
maleństwo, kupno domu,kredyt, załatwianie wszystkiego, do tego nawracająca kontuzja jednego z koni, a ja z tym wszystkim sama  🙄 no i się chwilowo zamęczyłam i potrzebuję chwili tylko dla siebie, pobyć z ludźmi, a nie tylko z Misiem, psami i końmi  😉

Wizja, tak jak maleństwo prawi, wyrodna matka z przymrużeniem oka  😉 Misio nosi ubranka 80-86, a że ma ich mnóstwo, zaczynam kupować już na 92  😉 Waży 9 kg.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 października 2015 20:19
Quendi, ale podobna do Ciebie!

Kasia Konikowa, rozumiem Cię. Mam mniej na głowie, siedzę sama tylko 9h dziennie, a czasem mam ochotę wstać i wyjść, jak dziecko mi już wyskakuje z lodówki i... pudełka

Dziewczynki, czy któraś robiła swojemu dziecku dynamiczne izotoniczne badanie nerek z kontrastem? Chcę zapytać o parę rzeczy.

to jest scyntygrafia? ma to jakąś inną nazwę?
Maleństwo jesteś pierwszą osobą, która tak stwierdziła 😉
Maleństwo jesteś pierwszą osobą, która tak stwierdziła 😉

Jest śliczna, takie wielkie oczyska!
Podobna jest tez mi się zdaje, właśnie oczy i kształtem buzi 🙂
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
22 października 2015 20:50
nika77, tak to scyntygrafia,
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 października 2015 21:14
Quendi, ja oczywiście kojarzę Cię tylko ze zdjęć na r-v i nie widziałąm tatusia, ale tak jak Arimona pisze - ma Twój kształt twarzy na pewno, oczy też.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
22 października 2015 21:35
Quendi - nie miej wyrzutów sumienia. Próbowałaś i dalej próbujesz bardzo dzielnie.  Ale czasem sie nie da po prostu. Dzieci na mm tez żyją i maja sie swietnie. Chociażby moja córka. Takze nie umeczaj sie, a pozwól sobie cieszyć sie macierzyństwem.
Quendi Jeśli uważasz, że należy przestać kp to tak zrób. Sama miałam masę wątpliwości i pod górkę na początku kp i nie wiem jak dałam radę 9 miesięcy kp. Rozumiem, że na początku są trudności i jest to mega wyczerpujące. Sama chciałam kilkukrotnie się poddać.

Maleństwo Jak patrzę w jakim tempie porusza się moje 9 miesięczne, bezzębne dziecko to już na naszym etapie zastanawiam się jak ludzie wychowują dzieci bez szelek-smyczy 😉

Kasia Konikowa Wow, jaki duży-długi Twój synek. Pięknie rośnie - dużo zdrówka.


Co do wyjść to brakuje mi ich jak powietrza. Czy wyrodna? Nie! Normalna 🙂 Nie mam jednak jak wyjść, nie mam z kim zostawić synka no i kp nie ułatwia sprawy. Moja mama kilkadziesiąt km stąd. Siedzę ze Staśkiem sama bo mąż dzielnie wykańcza nasz dom. Dobrze, że czasem wychodzę do pracy - inaczej psychiatryk by mnie czekał jak nic.  😎
nika77, tak to scyntygrafia,

to co chcesz wiedzieć?
Kasia, moj syn tez mial scyntygrafie i czeka nas kolejna wkrotce
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
23 października 2015 10:45
nada, dziękuję  :kwiatek: Misio rośnie wspaniale i cudne się rozwija, a ja jestem przeszczęśliwa  😍 Dzielna jesteś, ale jak mąż wykańcza dla Was dom to warto się poświęcić. Ja teraz wiem doskonale, że własny dom warty jest wszelkich pieniędzy i dużego poświęcenia  🙂 Do tej pory nie brakowało mi wyjść, ale po ostatnich tygodniach, gdzie wszystko było na mojej głowie muszę odpocząć  😉

nika77, Naboo, chciałbym wiedzieć jak wygląda to badanie, czy jest bolesne, jak długo trwa, czy są jakieś skutki uboczne, chciałabym wiedzieć na co się nastawić. Będę wdzięczna za wszelkie informacje  :kwiatek:
Quendi i jak tam u Ciebie? Tak sobie pomyslalam, ze chyba do was przychodzi jeszcze polozna? Wypytaj ja co i jak, na pewno Ci doradzi.

Ja za to troche spanikowalam, bo mala dostala pare dni temu strasznej wysypki - musialam zrezygnowac z nabialu, wiec kupilam mleko sojowe i tak sie to skonczylo. Do tego rozluznily jej sie kupy i juz w ogole sie zmartwilam, bo nie dosc, ze zazwyczaj sporo w nich zieleni to jeszcze sa teraz wodniste. Ale bylismy wczoraj u pediatry i nas uspokoila.

Mial ktorys z waszych niemowlakow szorstka skore?

A jak wasze malenstwa DoSia i Chuda? 🙂
thaya, jakies wiesci z frontu? Pewnie juz wypakowana?? 🙂
Heej,
sorry, że znów atakuję Oskarkiem, ale muszę po prostu 😉
Mam tu zagadkę dla was dziewczyny:
1) jaki samochód ma dziadek?
2) jaki samochód ma tata?
i przede wszystkim:
3) kto wg was dostanie bujanego konika Oskarka w spadku 😀?



I mała podpowiedź:


Jednym słowem, witam się i ja w tym wątku już na legalu 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
23 października 2015 15:01
Dzionka, gratuluje teraz, ale od dawna podejrzewalam 😉 Ktory tydzien?
szafirowa, 25 🙂! Dzięki 🙂
Dzionka gratulacje! Też mi coś tak świtało... 😉
mac, dzięki 🙂 Nie ukrywałam się za bardzo, hehe 😉
Kasiapiszę na swoim przykładzie,  trwa długo, kilkadziesiąt minut- to też zależy czy podają w trakcie jeszcze leki, czy nie, niestety trzeba leżeć plackiem, więc dzieci dostają coś na uspokojenie- jak byłam dzieckiem dostawałam, potem już nie, niestety w żyłę idzie kontrast, niestety potem trzeba wlać dużo soku żeby przepłukać organizm. Nie jest to fajne badanie ze względu na unieruchomienie, wenflon itp, ale bardzo dokładne. Nie słyszałam o skutkach ubocznych, ja nie miałam, w przeciwieństwie do urografii- chyba inny kontrast.

Mial ktorys z waszych niemowlakow szorstka skore?


mial, dostał mieszaną apteczną wazelinę z wodą destylowaną, myty był w http://ziololek.pl/produkt/linomag-olejek-do-kapieli/?gclid=CP-gkOvj2MgCFRITGwodGe4B8w , tak wiem parafina, ale krótki skład.
http://ziololek.pl/produkt/linomag-bobo-ae-krem-ochronny/ też dobrze robił, no i król złoty http://ziololek.pl/produkt/linomag/
aktualnie jako starszak traktowany jest  http://www.cefarm24.pl/img/product/20104/kind/2

podobno pomaga krochmalenie delikwenta  😉 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
23 października 2015 15:25
Dzionka, to chyba tylko ja jestem 100% zaskoczona 🙂 ogromne gratulacje, niech zdrowo rośnie 🙂
Dzionka, no nareszcie! 🙂
Royal baby in the town 🙂
💃
Gratkiii!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się