Wybory 2015 i to co po wyborach.

[quote author=Majowa link=topic=97161.msg2438365#msg2438365 date=1445540331]
Skoro partia x mówi precz z kościołem to kościół ma prawo powiedzieć  precz z partią x.


Która partia mówi precz z kościołem ???? No proszę , powiedz . !!!!  😤
[/quote] Wyrwałeś zdanie z kontekstu i jak zwykle manipulujesz. Pomijając.... Partie lewicowe to chyba specjalnie kościoła nie kochają.... .?
No fakt to już w 2 nie namawiają , w 2-ch troszkę i w ilu jeszcze ??? zostało ok 11 000 parafii

http://natemat.pl/146105,ta-mapa-robi-furore-w-sieci-ile-w-niej-prawdy

Majowa- Nic nie wyrwałem z kontekstu , bo kontekst i przekaz był jasny. A co innego kochać a co innego nienawidzieć .
busch   Mad god's blessing.
22 października 2015 20:31
[quote author=busch link=topic=97161.msg2438382#msg2438382 date=1445541658]
Wiem, że u mnie w parafii w rodzinnym mieście nigdy nie było czegoś takiego.


Pusty śmiech mnie ogarnia. 😁 Te bojówki katolickie co przywiązywały się do krzyża , a potem były przerzucane do innych akcji , ci co latają w otoczeniu prezesa w każdą miesięcznicę , a w kościołach w ogóle nie sugerują na kogo powinno się głosować . Busch - Jesteś u nich na etacie , czy wciskasz ciemnotę za darmo ???

P.S Jak zobaczyłem na początku ankietę Tani to myślałem sobie że to bastion PIS ,a widzę że przewaga PIS-u w ankiecie drastycznie maleje.  😲
[/quote]

Hehehe, właściwie to jestem szczęśliwa że mi przypomniałeś o obrońcach krzyża, bo całkiem niedawno się okazało, że to była prowokacja PO i najbardziej zapiekli obrońcy krzyża byli bardzo blisko związani z platformą  😁

http://wpolityce.pl/polityka/244449-techniki-manipulacji-czarny-pr-i-zdjecia-z-obroncami-krzyza-jowita-kacik-kim-tak-naprawde-jest-tajemnicza-suflerka-bronislawa-komorowskiego
Nie no oczywiście . P. Komorowski korzystał z usług P. Jowity Kacik która znała panią która występowała jako PIS - owska obrończyni krzyża na Krakowskim Przedmieściu . No i czego to dowodzi ?? Pomimo że Prezydent korzystał z usług fachowców związanych z PIS to i tak przegrał.  😂 😂 😂
PIS miał już nowszych i lepszych specjalistów od lasowania mózgów swojego elektoratu . 😁 😁 😁
Boję się bo pani premier korzysta z rad kampanijnego spin doktora PIS Michała Kamińskiego . Choć zawsze go ceniłem ,nawet jak był w PIS to ma teraz ciężką rolę  😁

A to jest ciekawe  😁 😁 😁 😁 😁

http://pikio.pl/posel-pis-pobil-zone-a-kochanke-zmusil-do-aborcji/
Chyba sie komuś po wyborach kończy jakiś lukratywny kontrakcik ze skokiem na publiczna kasę, bo zesrany taki ze strachu, ze aż sie miło czyta.
Chyba sie komuś po wyborach kończy jakiś lukratywny kontrakcik ze skokiem na publiczna kasę, bo zesrany taki ze strachu, ze aż sie miło czyta.


Żałuję że nie .  🙁
Bastion PiS to to może nie jest... ale patrząc na korwinowskie głosy, to wcale lepiej mi nie jest :/
bardzo się cieszę,że busch chce się pisać i przypominać 🙂
Z całym szacunkiem dla dyskutantów, te wszystkie argumenty padały już w tej dyskusji wielokrotnie.  Dyskusja wydaje się kręcić w kółko.

Jedno wydaje się być pozamiatane: wybory wygra PIS i to PiS będzie tworzył nowy rząd.

A może ma ktoś ochotę pospekulować, co będzie dalej? Wydaje się, że są możliwe trzy scenariusze:

1. PiS zdobywa w wyborach większość, tworzy samodzielnie rząd, ma swojego prezydenta oraz rozdrobnioną (więc słabą) opozycję. Ten scenariusz wydaje mi się najmniej prawdopodobny.

2. PiS wygrywa, ale do większości brakuje mu tak niewiele, że próbuje ściągnąć posłów z innych ugrupowań. Najłatwiejszym kandydatem wydaje się być PO. Partia przegrana, w której w dodatku wewnętrznie tak iskrzy, że w ogóle nie wiadomo, czy się nie rozleci (a gdzie przejdą jej posłowie zależy od wyników Nowoczesnej i Lewicy). Paradoksalnie zatem, oddanie głosu na PO może oznaczać ułatwienie PiSowi stworzenia większościowego rządu.

3. PiS tworzy koalicję. Z kim? Mnie wychodzi, że jedynie KORWIN i Kukiz, więc właściwie jedynie Korwin jest możliwym koalicjantem. Hm... to by była ciekawa koalicja.

Co sądzicie? Który scenariusz najbardziej prawdopodobny?
Każdy jest czarny  😵 Najgorszy z możliwych to taki w którym jakakolwiek partia działa sama , bez opozycji i może sobie robić co chce , zmieniać prawo , konstytucję  i stanowić dyktaturę . To najczarniejszy scenariusz ze wszystkich możliwych i w zasadzie nie ma znaczenie jaka to była by partia choć w przypadku PIS to była by już kosmiczna czarna dziura  😤 Władza absolutna .

PIS Z Korwinem  😵 To rządowa Nitrogliceryna . 😎
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 października 2015 21:38
Numer trzy, ale chyba prędzej z kukizem  niz korwinem.
busch   Mad god's blessing.
22 października 2015 21:42
czarteros, ja mam nadzieję na koalicję PiS-u i KORWiN-y - to może być dobra koalicja, bo Korwin nie da rady zrobić nic radykalnego jedynie jako koalicjant, ale może bardzo dużo zrobić dobrego przepychając pomysły zgodne z linią partii, to jest obniżenie i uproszczenie podatków, dążenie w stronę zasady "co nie jest zabronione, jest dozwolone" i hamowanie socjalistycznych pomysłów PiS-u z księżyca.

Uważam, że to by było chyba najlepsze rozwiązanie jakie jest możliwe przy obecnym układzie sił. KORWiN uważam bez jakichś specjalnych trudności może być koalicjantem, Korwin wielokrotnie mówił że spiknie się nawet z ludożercami, byleby tylko przepchnąć swoje pomysły.

Nie wiem co z Kukizem, jego partia też się rozpadnie prędzej czy później, zwyczajnie dlatego że nie jesteś w stanie prowadzić jakiejkolwiek linii partii jak masz w niej narodowców, uchodźców z KNP, skrajną lewicę, NSZZ "Solidarność" itp. itd. To tak jakby Razem próbowało z Korwinem stworzyć jedną partię. Jeśli Kukiz dotrze do sejmu, można się po nim spodziewać wszystkiego - koalicji z PiS, z PO, z Nowoczesną, rozpadu partii, strzelaniny podczas jednego z głosowań...  😁 Dlatego uważam, że głosowanie na niego to słaby pomysł - kupujesz kota w worku.

Nie sądzę by PiS było w stanie utworzyć niezależną większość... żaden sondaż nie daje cienia szansy na coś takiego. Boję się scenariusza, w którym PiS będzie miał na tyle mało posłów, że powstanie jakaś ogromna koalicja mniejszości pod flagą PO - jestem przekonana, że Nowoczesna i PSL by na to poszły, Kukiz może też, chociaż z nim to nic nie wiadomo.
bardzo się cieszę,że busch chce się pisać i przypominać 🙂
dzielna jest bardzo. :kwiatek:
Swoją drogą , patrząc na ankietę u góry , to bardzo ciekawie wyglądał by taki scenariusz.  😁 😁 😁 Niewiele brakuje żeby Korwin miał większość  .  😁 😁 😁 Ciekawe skąd wziął by tylu posłów żeby obsadzić swoje miejsca w sejmie  😁 😁 😁 Pomijam że jakby stworzyli koalicję z Kukizem , to zdominowali by sejm .  😂 Korwin premierem  😲 Kukiz V-ce  😵
Niezorientowanych może zorientuję, że gdzieś od tuzina lat (12 LAT) istniej ZAKAZ agitacji politycznej w kościołach wydany przez Episkopat (to taki zbiór biskupów). Jedyne co słyszałam "z ambony" to: a) iść na wybory bo to postawa obywatelska b) głosować zgodnie z własnym sumieniem i na ludzi przyzwoitych moralnie.

Znowu wyjdę na katotaliba, ale nie zagłosuję na lokalną gwiazdę, która wsławiła się równocześnie opiewaniem własnego małżeństwa i zostaniem tatusiem dziecka przygodnej szesnastolatki, a jest a z partii Opiewającej Wartości, czyli z... PSL!  💃

I za to, że nie ma tu jawnego piewcy PSL (ani nikt nie głosuje) bardzo wam forumowicze dziękuję  :kwiatek:

Marzyłoby mi się, żeby do sejmu NIE weszły: ZLew, PSL i Nowoczesna. PO - jak busch pisała, czyli w sumie rzygam, ale i tak wejdzie, trudno. Byle nie dała rady zmajstrować szemranej koalicji, bo nas wszystkich zjedzą na przystawkę.

Cytat z dzisiejszego wystąpienia prezesa Kaczyńskiego  😉

Kaczyński: każdy może być odwołany. PiS pewny, że „da radę” Kandydatka na premiera kolejny raz przekonywała, że Prawo i Sprawiedliwość „da radę”, a prezes Jarosław Kaczyński w mocnym politycznym przemówieniu opisał, jak PiS będzie rządził. Uczciwie i bez odwetu. „Wszystkie stanowiska będą na próbę i każdy może być odwołany” – stwierdził, ale nie dodał, o jakie stanowiska chodzi. (http://www.tvn24.pl)

Po wygranych wyborach zacznie od pani Szydło  😂 😂 😂
busch   Mad god's blessing.
22 października 2015 22:02
halo, ja autentycznie NIE ROZUMIEM fenomenu PSL. Bez kitu. Na tą partię NIKT nie głosuję, nigdy, w całym swoim życiu, nie spotkałam ani jednej osoby, która powiedziałaby, że głosuje na PSL. W sumie nikt nawet nie wie, jakie oni mają poglądy - prawdopodobnie dlatego, że nie mają żadnych i zgodzą się na każdą koalicję.

Kiedyś ktoś mi mówił, że oni mają bardzo rozbudowane struktury na poziomie lokalnym - i jak MLM głównie żyje ze "sprzedawców", którzy sami dla siebie kupują to całe badziewie, to tak PSL po prostu istnieje dzięki temu, że każdy członek tej partii jest zdyscyplinowany i głosuje na swoich, a ponieważ jest ich dużo, to akurat wystarcza zawsze na dotarcie do sejmu.

Co do ZLewu, myślę że bardzo im pokrzyżowało szyki pojawienie się Razem na finiszu - bo lewicowy elektorat też by chciał pewnie głosować na coś autentycznego, a nie na wydmuszki, czy jak to uroczo określił post wklejony przez Dodofon: "Polityczny Minotaur ulepiony z gówna i styropianu: Ile razy byś nie spuszczał wody w kiblu, to i tak nie chce zatonąć. Bajaderka polskiej polityki, złożona z postkomunistycznych gangsterów, którzy od 25 lat wycierają sobie mordę lewicowymi ideałami. "
Poza tym - oni przez to że są zlepkiem kilku partii muszą mieć minimum 7% żeby się dostać, a nie 5%. Więc to pojawienie się Razem to - tak czuję - dla nich być albo nie być.
PSL - To nie żaden fenomen , tylko nepotyczna ośmiornica. Oni będą zawsze i wszędzie a trzymają się razem jak nikt inny. Tam jest nawet dziedziczenie stanowisk  🤣
Zlew - To skostniała struktura z twardym elektoratem na wymarciu odświeżona nową fasadką . Co roku procent poparcia maleje bo elektorat odchodzi do krainy wiecznych łowów.  🤔
A ja znam parę osób, które głosuje na PSL - choćby moja rodzina rolników z Lublina. Dwoje z moich klientów - też rolników, również deklaruje głosowanie na PSL.

Dalej nie wiem na kogo zagłosuję  😵 Choć już trochę to ułożyłam w głowie, dzięki chorobie miałam czas dokładnie wczytać się w programy, prześledzić wywiady i zastanowić. W sumie się zdziwiłam jak inne są programy, niż moje wyobrażenie, co w nich jest. Odkryłam też, że mylnie (nie, że w pełni, ale po części) oceniam swoje preferencje polityczne.  A i tak tyle czasu temu poświęcam a wiadomo kto wygra.. przynajmniej co sobie przemyślę, to moje 🙂
busch, z PSLem też jest dokładnie jak w tej zacnej satyrze. Na granicy kazirodztwa. U nas głosują. Od lat. Na kuzynów.
u mnie w powiecie PSL jest wszędzie, wszyscy się zastanawiają gdzie wyląduje nasz marszałek jak nie wejdą
Pozwolę sobie takie podlinkować, a co!
[url=http://pressmania.pl/?p=20667#prettyPhoto]konstytucja 404[/url]

A przy tym padłam:
„Płacze pani Kopaczowa w pociągu na stacji,
Bo pan Donald miał jej pomóc w przedwyborczej akcji,
Tak się zawsze obietnic swoich pilnie trzyma,
A wszystko się sypie – i Donalda nie ma!

Wszystko pada: słupki w CBOS-ie,
Część ministrów nagrywanych przy francuskim sosie,
Bronek z grupą, stracą wszystko ze swojego blasku,
A na koniec – Radek z winkiem, na wygnaniu w lasku.

Może mu się co zdarzyło? może go napadli?
Złote piórka oskubali, szczery głosik skradli?
To przez zazdrość! To kaczorek z bandą swych kaczątek!
Piórka – głupstwo, bo odrosną, lecz strach o majątek!

Nagle zjawia się pan Donald, poświstuje, skacze…
Gdzieś ty latał? Gdzieś ty fruwał? Przecież ja tu płaczę!
A pan Donald słodko ćwierka: „Wybacz, moje złoto,
Lecz w Brukseli jest tak pięknie, a tu tylko błoto!”
"Wywłaszczenie jest dopuszczalne jedynie wówczas, gdy jest dokonywane na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem.
(art. 21 u. 2)

Tymczasem w art. 35 u. 3 projektu PiS czytamy:
Wywłaszczenie jest dopuszczalne wyłącznie na ważny cel publiczny i za słusznym odszkodowaniem."

Ja nie rozumiem - czym to się różni?  (pierwsze to obecna konstytucja, drugie to propozycja PIS). Co tu zmienia jedno słowo tak naprawdę?
branka, słowo "ważny" - na korzyść obywatela
Kto chce niech jeszcze zagłosuje bo dziś zamykam (około 12😲0) ankietę.
Nie będę mieć później komputera. Jeśli ktoś pragnie niech zrobi screen żeby po niedzieli porównać.
ostatnie sondaże mówią, że Korwin nie pokona progu, ale PSL niestety tak
oni mają twardy elektorat i chyba nigdy nie doczekam się takiego szczęścia, żeby nie weszli do Sejmu  🙁
ostatnie sondaże mówią, że Korwin nie pokona progu, ale PSL niestety tak
oni mają twardy elektorat i chyba nigdy nie doczekam się takiego szczęścia, żeby nie weszli do Sejmu  🙁

Nie trać wiary. Ja też trzymam kciuki żeby PSL odszedł w niebyt.
To jednak mało prawdopodobne  🙁 
To jednak mało prawdopodobne  🙁 


Raczej . Ci co na nich głosują mają od nich pracę lub inne profity , dlatego wątpliwe żeby ktoś głosował przeciw sobie.
[quote author=busch link=topic=97161.msg2438289#msg2438289 date=1445533115]
Pytanie do powyższych osób: czy jest jakaś rzecz, która byłaby w stanie was odwieść od głosowania na PO,


Wskaż, proszę, w którym miejscu napisałam, że będę głosować na PO?
[/quote]

KuPiSKo myślą jednotorowo. Ja też tego nie napisałam.

edit. myślą to chyba za dużo napisane.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się