Ogłowia

tajnaa, Equipe Emporio...? Kojarzy mi się, że miało mosiężne szlufki. Z mosiężnymi sprzączkami (no złote to pewnie mosiężne 👀 ) jeszcze kojarzę na pewno Horze Lormont.
A ja już chyba od dwóch miesięcy kupuję nowe ogłowie 😁. Nie wiem czy brać premiere czy busse, czy HH? Które lepsze jakościowo?
tajnaa, Equipy z linii Emporio, Whitaker i Stubben przychodzą mi do głowy.
nie znalazłam żadnego :-/
taajna, to wspomniane przez Sankaritarinę:
Horze Lormont
I podobne:
Horze Constance

Tylko Tobie chodziło o to, żeby szlufki też były metalowe, tak? Dobrze zrozumiałam?
Dramuta12 premiere nie miałam w łapkach, HH jest fajne, Busse Solibel Comfort mogę polecić! Od momentu kiedy przyszło niezmiennie mnie zachwyca... Bardzo dobra jakościowo, mięciutka skóra, bardzo wygodne dla konia. Jedyną jego wadą jest brak rozmiaru xfull.... 😁 (dla mojego Czesława full za male).
Tylko Tobie chodziło o to, żeby szlufki też były metalowe, tak? Dobrze zrozumiałam?

Tak, coś takiego kiedys mi się rzuciło w oczy jak szukałam ogłowia dla swojej klaczy. Całkiem niedawno z resztą :/
Ile mniej więcej może kosztować ogłowie od Pana Marka z wyprofilowaną potylicą, zwykłe meksykańskie bądź szwedzkie?
Z wodzami chyba 450zł aktualnie.
tajnaa, na pewno  kieffery: np takie
Te co widziałam miało grube szlufki.. ale to też jest ładne 🙂
Dysponuje ktoś może zdjęciami ogłowia Equipe w kolorze red brown ??
Klami, Ktoś  wstawiala : [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,39.msg2251675/topicseen.html#msg2251675]klik[/url]
anai, ooooo dzięki. To już nie mam wątpliwości, red brown będzie idealny. 😉
Klami  w świetle dziennym to bardzo ładny, ciepły odcień
joakul, Dziękuję. Na skarym koniu powinno być dobrze. 😉
Zostaliśmy skazani na jazdę w hanowerze do odwołania  🙄. Dlaczego skazani ? Bo według mnie , mój koń wygląda w nim jak mrówkojad 🙁
No ale skoro już , to czy możecie mi polecić jakiś porządny model z miękkiej skóry , z ładnym ozdobnym naczółkiem i wyprofilowanym paskiem potylicznym, tak żeby był tam jeden kawałek skóry , a nie osobno paski jak w ogłowiach np Premiery? Jest parę tylko takich ogłowi w ofercie sklepów , i  na zdjęciach czesto nie mogę się dopatrzyć jak rozwiązano ułożenie pasków na potylicy ...
dominoxs, złóż sobie w BR ogłowie z hanowerem 🙂. W ogóle oni mają tam kilka fajnych już gotowych.
dominoxs, ja też uważam, że hanowerskie nachrapniki nie są szczególnie twarzowe, ale da się to rozwiązać całkiem zacnie. Tutaj BR-owy składak - na koniu z raczej sporą główką 😁

[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10431511_763094083752256_2631750007774462492_n.jpg?oh=05812bebc95c40bd519ff527a1e50fd1&oe=56B35AFA[/img]

Dzięki, genialne i poste !
Zamówiłam już  sobie to:  http://br-konie.pl/img/p/org/3404.jpg, do mojego ogłowia Premiere Dijon , które ma super miękki , lekko profilowany pasek potyliczny i ładny naczółek .

Nie wiedzialam , ze Premiere ma tez  nachrapnik hanowerski zapinany z obu stron 😀
Może zamaskujemy w udany sposób mrówkojada !
dominoxs, tylko moja uwaga - jak masz głowę na pograniczu cob i full to bierze cob. Zresztą pogadaj z Quantą - ale full jest serio spory.
Epk , racja ,  właśnie  to doświadczenie też już  zdobyłam - mój zwierz  to taki średni fulik  , ale ten nachrapnik COB zamówiłam .
W końcu dotarło  😅 chwalimy się: Premiera Monaco na arabskim łbie 😉
Dziś może uda mi się strzelić fotkę w lepszym świetle, bo nachrapnik jest mega błyszczący 😎 oczywiście w nachrapniku będę musiała dorobić dziurkę, dwie, jak już się ułoży ale u rudej to norma  🙂 jakość skóry super 😍

marlin1990, nachrapnik zdecydowanie za nisko. Dziurkę albo dwie do góry go podciągnij. No i ten skośnik... Jak ma być tak zapięty to lepiej go ściągnij w ogóle. 😉 A ogłowie samo w sobie bardzo ładne.
Olson, no przecież napisała, że musi dorobić dziurki do nachrapnika :P
Mnie przeraża to potylica, faktycznie zero pomyślunku.
Olson dziś to poprawię, bo wczoraj była tylko przymiarka, a regulowanie tego wszystkiego na końskiej głowie wymaga zdolności akrobatycznych 😂
budyń już mam upatrzoną podkładkę na potylicę, więc będzie ok 😉 niestety mimo niektórych wad tego ogłowia pokochałam je miłością od pierwszego wejrzenia 😍
marlin1990 bardzo ładnie  😍 tylko ta potylica to masakra i niestety skóra super, ale też super delikatna. Wszystkie ogłowia, które widziałam po pół roku wyglądały słabo...
kitty proszę nie strasz 😉 mam nadzieję, że trochę nam posłuży to ogłowie, na szczęście ruda nie ma zwyczaju niszczenia sprzętu, a ogłowia wędzidłowego używamy raczej niewiele, więc jest szansa, że trochę się pocieszymy jego pięknem  😍 dziś pierwsza próbna jazda, ciekawe jak koń zareaguje na zmianę nachrapnika z meksykańskiego i czy będzie jej przeszkadzała ta nieszczęsna potylica?  😉
ikarina, ładne  kavalkade  z możliwością  usunięcia  szlufki :
http://www.kavalkade.de/trense-delia.html

i jeszcze takie bez sośnika: klik
Widział ktoś może w sprzedaży profilowaną potylicę z paskiem od nachrapnika przechodzącym nad nią? Taką jak w Kentaurze Wide. Nie uśmiecha mi się kupowanie całego ogłowia dla jednego elementu 🙁.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się